دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

آزادگی و جوانمردی در ترازوی پهلوانی

تاریخ:شنبه 14 مرداد 1396-06:38 ب.ظ

  چرا دفاع از حقوق مردم فلسطین تنها اسلامی نیست بلکه انسانی هم هست؟
می توان حتی اگر مسلمان هم نبود! جوانمرد بود انسان بود وآزاده ، همانگونه  که پیام رسای سرور آزادگان عالم ابا عبدالله الحسین درتاریخ دهم محرم سال 61 هجری تا پایان تاریخ بشریت طنین انداز و طوفان ظلم ستیزی ورهائی از قید وبندهای ظاهری  در وجود بشریت  نو به نوبرپا کرده و  نماد انسانیت متعالی را فریاد می زند... ورسم زندگی کردن  وچگونه  زنده بودن را به همه می آموزد... درجهان معاصر کیان صهیونیستی  بزرگترین نشان ظلم و مستضعف کشی که تاکنون چشم تاریخ بشر بخود دیده است بطوریکه دنیای امروز هم با همه ی ادعای  پیشرفت وتمدن  آخرالزمانی وتدوین منشور نخ نمای حقوق بشری از شرمساری سر خود را نمی تواند بالا  نگهدارد. درآخرین جنگ اسرائیل علیه غزه 
"کریستوفر گانس" سخنگوی شوکه شده، آژانس کار و امداد سازمان ملل متحد به پناهندگان فلسطینی هم نتوانست دربرابر آنهمه کودکشی صهیونیست ها احساسات مجروح و مصدوم شده خودرا کنترل کند. ودر مقابل دوربین و پخش مستقیم در برابر چشمان بهت زده ی ملیاردها نفر درسراسر این سیاره ی خاکی ناگهان  با هق هق گریه  واز کف دادن عنان تحمل دیپلماسی زار زار بحال کودکان قطعه قطعه شده و بدن نیمسوخته   شیرخوارگان فلسطینی شیون سرمی دهد و انسان امروز را بجهت بی تفاوتی سرزنش می کندوتحمل خود را از دست می دهد....
و.نمونه های مشابه فراون  دیگری هم هستند که  دراین بخش  به معرفی هفت متفکر واندیشمند غربی که همواره با کشور ومردم فلسطین ابراز همبستگی وهمدردی کرده وجنایات اسرائیل را محکوم کرده و مشروعیت آن رژیم را  غیرقابل قبول میدانند ،می پردازم :
 گرچه اکثریت قاطع مراجع دینی  و روحانیون ، متفکران و روشنفکران جامعه ی گسترده مسلمانان جهان، پروژه کیان صهیونیستی را در اصل نامشروع شمرده و آنرا منشاء بسیاری از مشکلات دنیای اسلام دانسته و مسئله ی فلسطین را  بعنوان موضوع  اول در جهت گیری های دینی وسیاسی وفرهنگی مطرح می کنند وبروز این پدیده شوم را توطئه ی ریشه دار  غربی می شمارند زیرا صهیونیسم با  ایده یهودیت به منظور ایجاد دولت دلخواه  با نقشه  مکانیزم استعماری  سنتی واستکباری نوین  دوره ی اشغالگری خود را برکشوری با سابقه ی دیرین و اکثریتی مسلمان را برمردمی مظلوم تحمیل کرده تا برای دولتی غاصب ونامشروع کشوری ایجاد کند که هیچ مشروعیتی ندارد و ملتی را از سرزمین  اجدادی خود آوار کرده و گروههای متنوع جمعیتی پراکنده را از چهارگوشه ی جهان  که هیچ سنختیتی نه با هم ونه با آن سرزمین داشته تحت نشان صهیونیسم گرد آورده است..واز طرفی دیگر کم نیستند صاحب نظرانی که در مقابل جهت گیری سیاسی سنتی دولتهای غربی درطرفداری از  اسرائیل حقیت را فریاد زده اند و  دراین عرصه بسیاری از متفکران  و فیلسوفان بزرگ و اندیشمندان  غربی حمایت خود را از آرمان فلسطین و برسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای یک زندگی شرافتمندانه در خانه ی پدری خود را با موضعی استوار اعلام کرده اند که بصورتی خلاصه هفت نفر از آنها را ذیلاً معرفی نمایم:

هفت متفکر غربی که با آرمان فلسطین  اعلام همبستگی کرده اند
هانا آرنت
خانم "هانا آرنت" متفكر سیاسی یهودی آلمانی تبار آمریكائی او در انتقاد از سیاست های صهیونیستی نسبت به  فلسطین بارها و بارها از خود پیگیری واستقامت نشان داد..
در دهه چهل قرن بیستم، آرنت یک سری از مقالات مهم خودرا که نشان دهنده موضع استوار سیاسی او در مخالفت با صهیونیسم در آن زمان وبعد آنست آشکارمی کند، که  ایجاد یک دولت یهودی در سرزمین عربی فلسطین مشروعیت ندارد، و  هدف صهیونیستها نادیده گرفتن اراده و حقوق مردم فلسطین را بهمراه دارد اوهمه ادعا های صهیونیست ها را رد کرد..

ژان پل سارتر
 فیلسوف، رمان نویس و سیاستمدار فعال فرانسوی،که در  حمایتش  از جنبشهای مقاومت مسلحانه در سراسر جهان، و رد سیاست های امپریالیستی قدرت های بزرگ در قرن بیستم معروف است.
درهمین رابطه پشتیبانی سارتر از فلسطین در یک زاویه جدید منعکس شده بود، آن متفکر فرانسوی در نوشته های خود مقاومت مسلحانه فلسطین را تبرئه کرد،  وبه وضوح این مسئله در حادثه  بازی های المپیک در مونیخ ظاهر شد  سارتر در مورد این حادثه  گفت: " در مقابل فلسطینی ها با هیچ گزینه ای دیگری وجود ندارد ، آنها با عدم وجود سلاح و مدافعین حقوق خود روبروشده اند ،چاره ی جز توسل به خشونت ندارند  " سارتر مدتی بعد تحت فرض شرایطی خاص از سوی صهیونیست ها  به دولت دوگانه در سرزمینهای اشغالی  اندکی تغییر موضع داد.
ژاک دریدا
دریدا  فیلسوف یهودی فرانسوی  از جمله متفکران غربی است که تمدن غرب را از درون مورد انتقاد قرار داده است واز "روش خود آواری در فرسایش ایدئولوژی لیبرال استعماری غربی " در کتاب خود تحت عنوان "در 11 سپتامبرچه اتفاقی؟"  تایید می کند آنچه که  در امریکا در آن روز اتفاق افتاد، به  مقدار زیادی شبیه با آنچه که  مردم ضعیف در افغانستان و فلسطین  بارها و بارها دچار آن شده اند می باشد و انحصارگری رسانه های غربی برای انتقام ناشی  از یک مظهر خود خواهی و خودپرستی  غربیست.
او در مصاحبه ی خود  با  روزنامه فرانسوی لوموند در 19 اوت سال 2004، مورد در مسئله فلسطین، گفت: "من در الجزایر در یک خانواده یهودی متولد شده ام ، و این ریشه ی من است، اما اسرائیل، به نظر من،  نمایندگی  یهودیت و  حتی  صهیونیسم جهانی را نشان نمی دهد  . " سپس دریدا  از سازمان ملل متحد خواست تا در موضوع   فلسطین بدون درنگ دخالت کند.  و برای جلوگیری ازبرنامه های  آریل شارون نخست وزیر سابق اسرائیل وارد عمل شود  ، و درادامه گفت:  "اگر یک  دولت جهانی عدالتخواه  ویا سازمان ملل واقعی، داشتیم هیچگاه اجازه نمی داد  که تمام این جنایات  در فلسطین اتفاق بیفتد . ".
ژیل دلوز
دلوز فیلسوف ،نویسنده،  منتقد ادبی و  فیلمسازی فرانسوی است:
این فیلسوف فرانسوی در میان روشنفکران غربی از کسانیست که علاقه قابل توجهی به فلسطین نشان داده  است و بصراحت حمایت خود را از حق مردم فلسطین برای یک زندگی شرافتمندانه در میهن خود  اعلام کرد.
در سال 1982، دلوز در یک مصاحبه معروف با نویسنده فلسطینی الیاس صنبر، بنیانگذار مجله مطالعات فلسطین میگوید:  فلسطینی ها دربرابر دو مشکل قرارگرفته اند: که  صهیونیست ها نه تنها سرزمین های آنان را غصب کرده اند ، بلکه آنها را  از کشور خود به کوچ اجباری و اخراج ناچارکرده اند.
 همچنین ژیل دلوز: در کتاب ود "هوس سیاست" خود در تلاش برای توضیح این واقعیت است که در واقع حمایت از آرمان فلسطین و جنبش انقلابی  فلسطین،  یک مدل برای گفتمان مقابله با استعماراست.
آلن بدیو
بدیو متفکر فرانسوی بعنوان  یکی از بنیانگذاران  اندیشه  سوسیالیستی محسوب شده، با انتقاد تند و تیز از سیاستهای لیبرال و سرمایه داری  غربی، چندین کتاب در سیاست و فلسفه، از جمله قرن، نظریه تضاد، نظریه موضوع، آیا سیاست فکرمی کند،مانیفست فلسفه نوشته است .
او در حمایت از آرمان فلسطین مواضع تندی علیه رژیم صهیونیستی داشته است.
 در سال 2009، بدیو، یک گام مهم دراین رابطه برداشت ، زمانی که از فلسطین، به همراه همسر و پسرش بازدیدمی کرد در  یک سخنرانی در مرکز فرهنگی فرانسه  و انجمن روشنگری فرهنگی فلسطین اظهار داشت: "من دوست مردم فلسطین هستم و  بدون قید و شرط درکنار آنها ایستاده ام و من می دانم که آنها  از درد وحشتناکی ناشی از تجاوز رژیم صهیونیستی، رنج می برند واین موضع شخصی من است که بگویم نمی توان  به نمایندگی از قربانیان هولوکاست و نازیسم آلمانی، دولت امپریالیستی و استعماری اسرائیل را ایجادکرد و مرتکب جرم پذیرفتن و تسهیل جنایت علیه فلسطینی ها شد، من در برابر نظامی گری در فلسطین و حمله و قتل به بهانه دستیابی به یک کشور برای یک بخش دیگر از مردم هستم "باید نسبت به جنایات حساس بود چرا که آنها دارند قربانی می شوند..
نوام چامسکی
 متفکر مشهور سیاسی آمریکا و نویسنده یهودی تبار، که تا بحال  بیش از 100 کتاب در شاخه های مختلف فلسفه، منطق و تجزیه و تحلیل های سیاسی نوشته است.
چامسکی از مهم ترین متفکران غربی در ارتباط با مسائل شرق میانه به طور کلی و مسئله فلسطین، جنگ اعراب و اسرائیل به طور خاص است.
برای مثال : او در سال 2009، دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا را بخاطر حمله ی اسرائیل به نوار غزه، مورد سرزنش وانتقاد شدید قرار دا دو گفت: "مهم ترین تضعیف پایه های هر حل مسالمت آمیز این اقدامات روزانه اسرائیل است که در سرزمین های اشغالی، با پشتیبانی کامل  ایالات متحده صورت می گیرد، در حالیکه  هر کسی علت جنائی  آن را می فهمد ودرست این ماجرا: مانند گرفتن  سرزمین ومنابع آب دیگران است " او همچنین نویسنده کتاب غزه بزگترین زندان  بدو سقف جهان  شناخته می شود.
نورمن فینکلشتاین
نورمن فینکلشتاین؛ نویسنده یهودی آمریکایی، استاد دانشگاه ، متخصص علوم سیاسی سیاسی، در کالج بروکلین، دانشگاه نیویورک و دانشگاه دی پائول مناصب برجسته ی داشته  است.
فینکلشتاین به عنوان چهره ی دانشگاهی  برجسته  غربی در مقابل ادعاها ی صهیونیستی و  حق تاریخی یهودیان در سرزمین فلسطین ایستادگی کرده ودراین راستا  شخصیتی معروف است.
کتاب مطرح او در "صنعت هولوکاست"، آوازه ای  فوق العاده ای در انجمن های علمی آمریکا،  پیدا کرد . فینکلشتاین در این کتاب، به فاش کردن آنچه که او  حقایق پنهان مانده از مطالعات مربوط به هولوکاست می شد اعتبار بین المللی یافته است، او همچنین از فریب اعمال شده توسط سازمان های یهودی آمریکا علیه کشورهای اروپایی، به منظور باج گیری بیشتر و حمایت  این سازمان ها  از اسرائیل و به منظور تسهیل مهاجرت شهرک نشینان پرده برداشته است.
کار و ایده مبارزاتی آکادمیک فینکلشتاین در نهایت  با ورود  او به بسیاری از بحث و جدل و نزاع ها با حامیان  صهیونیست ها همراه شد  واین روند  تا زمانی که او را از کار خود در دانشگاه د پل در سال 2007 برکنار کردند ادامه یافت ، گرچه بسیاری از روشنفکران این رویداد را  نقض آشکار آزادی و نقض سنت زندگی علمی یک استاد دانشگاهی بشمار آوردند...
 فینکلشتاین در بیان مورد نظر خود در مسئله فلسطین در یکی از مباحث مرتبط به فلسطین  گفته است : " اکنون دوملت در آن سرزمین زندگی می کنند ، یکی  (تازه به میدان آمده )از حقوق کامل دولتی در هشتاد درصد برخوردار است، اما افرادی که در این کشور  قبل از هزاران سال بدون وقفه زندگی می کرده اند، از حق تعیین سرنوشت در بیست درصد از میهن خود محروم هستند. ».
حالا بایدبا ارزیابی  بدوراز تعصب خود بگوئیم آزادگی و جوانمردی در ترازوی پهلوانی ما چه زمانی بنفع انسانیت سنگینی خواهد کرد ...
 

منبع برای مطالعه ی بیشتر:About 541,000 results (0.52 seconds))INSIDEWesternersPalestine

نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
حـضـرتـــــــ بـاران ( مهدی صاحب الزمان عج الله )
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:03 ب.ظ
با سلام و صلوات،خداقوت. از چهل روز مانده به محرم چله زیارت عاشورا برگزار خواهیم نمود و به انضمام صلوات بر محمد و آل مطهرشان دعوتید به محفل پربرکت. لطفا جهت مشارکت با ذکر مقدس "لبیک یا مهدی" اعلام آمادگی بفرمایید جزاکم الله خیرا
بســم الله...

------------------

40 روز مانده محرم - چله زیارت عاشورا

آیت الله العظمی محمد تقی بهجت فومنی (رضوان الله تعالی علیه): چهل روز مانده به محرم، چله گناه نکردن بگیرید تا سوز دل و اشک چشمانتان برای سید الشهدا (علیه السلام) فراوان گـردد.


جهت تعجیل در فرج و سلامتی مولا صاحب الزمان عج الله و تزکیه نفس( انجام واجبات و ترک محرمات)

شروع طرح : از 22 مرداد تا 30 شهریور

نماز زیارت "در صورت امکان" خوانده شود.


http://uupload.ir/files/wj8f_%DA%86%D9%87%D9%84_%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87_%D8%AA%D8%A7_%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%85_..._%DA%86%D9%84%D9%87_%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AA_%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7.bmp

پاسخ عبدالمجید اورا : سلام علیکم . خوش آمدید . التماس دعا
مریم
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:37 ب.ظ
http://www.followyar.com
http://www.followyar.com

ارزان ترین قیمت در بین تمام سایت های فعال

فالور ایرانی
فالور خارجی
لایک اینستاگرام
بازدید اینستاگرام
افزایش ممبر تلگرام
کامنت رندوم اینستاگرام
منشن بوزر اینستاگرام
همگی در سایت فالویار


ارزانترین قیمت در بین همه سایت های فعال
بیشترین بازدهی
بهترین عملکرد
پشتیبانی 24 ساعته

حتما از خدمات و سایت ما بازدید کنید

http://www.followyar.com
http://www.followyar.com
http://www.followyar.com

در صورتی که لینک مارو تو قسمت لینکدونی وبلاگتون قرار بدین5 درصد در هر خرید تخفیف بیشتر میگیرین

—------------—

ارسال شده توسط بلاگ اسپمر...
ادرس ویدیو http://www.aparat.com/v/HEhk0
http://amberfelsher.hatenablog.com/entry/2016/02/27/065145
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:36 ب.ظ
I'll right away seize your rss feed as I can't in finding your
e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service.
Do you've any? Kindly permit me know so that I could
subscribe. Thanks.
پاسخ عبدالمجید اورا : najvaye-kangan.mihanblog.com:Hello. Welcome. Visit this website again. Thank you
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.