شورا وشهرداری بنک : برای رضایت خاطر و رفاه پایدار شهروندان عزم خود را جزم کرده ایم

                                    گزارشی از نشست رسانه ی شورای اسلامی وشهرداری بنک
 شورای اسلامی وشهرداری شهر بنک با  15000 هزار نفر سکنه ثابت که در مجموع با 5 عضو شورا بعبارتی برای هرسه هزار نفر یک منتخب  فعالیت مرحله دوره پنجم خودرا از مهرماه 96   آغاز کرده است. ... 
 اما از نشست رسانه ی :  با سازمان یافتگی نشست های رسانه ی شاید سال 97 گام بلندی برای  رقم خوردن یک اتفاق خوب وسازنده تحت عنوان کم کردن فاصله ی اطلاع رسانی وشکاف  پازل های مکمل  پرسش وپاسخ میان رسانه و دستگاهها و نهادها ی  در شهرستان کنگان باشد که دراینصورت باید قدر این مهم را دانست و اهمیت آن را با انعکاس و حساسیت بیشتری دنبال کرد.  براین اساس  وبمنظورنشست خبری، طبق اطلاع رسانی یکی از دوستان رسانه ی  با وعده قرار جلسه ساعت 5 بعد از ظهر یکشنبه مورخه ی 6/ 3/ 97  در محل سالن اجتماعات شهرداری بنک  همان ساعت مقرر در شهرداری بنک حاضر شدم . نگهبان شیفت با روی باز استقبال کرد. وبا راهنمائی ایشان در سالن انتظار برروی صندلی روبروی تلویزیون نشستم . و پس از سوال و جوابی کوتاه متوجه شدم برای شروع جلسه حدوداً یکساعتی تحمل لازم است.... بازی والیبال ایران وژاپن سرگرمی مناسبی بود که خودم را مشغول کنم وبی خیال تاخیرجلسه و تعجیل خود باشم .
شهردار و مسئول کمیسون ورزش وجوانان و عضو  کمیسیون عمران شورا در  همان حوالی مشغول انجام سرکشی های روز مره بودند . شهردار به سالن آمد و موضوع آماده بودن سالن اجتماعات را چک کرد.  عبدالهی هم پس از وی آمد و با احوالپرسی تاکید کردکه فقط در طول امروز، که آن موقع نزدیک به ساعت  6 بعد از ظهر بود تنها 20 دقیقه فرصت داشته که به منزل سر بزند.
دوستان سایت امواج نیوز و سپس نماینده ثلاث آمدند.  کم کم دلگرم شدم که بقیه هم سر می رسند. شهردار پس ازاظهار تعارفات معمول، از حضار دعوت کرد تا به سالن بروند. در همان حین رئیس شورا ی شهربنک  و حسین پور(از اهالی رسانه) و سپس  شریفی و رحیمی از اعضای دیگر شورا بجمع حاضرین پیوستند. بالاخره جلسه با تلاوت آیاتی چند از قران کریم توسط  حسین پورشروع گردید بجهت امکان حضور درجلسه تقریباً همزمان، حسین پور نوبت بُری کرد و سوالاتش را مطرح کرد. در خصوص تعریض خط میانی بلوار و احتمال حذف سهم ارزش افزوده   و...  مطالبی پرسشی را بیان کرد.
شهردار و رئیس شورا با پاسخگوئی و تشریح شرایط مرتبط وتقدیر از حضور و توجیه خروج زودهنگام اورا بدرقه و مشایعت کردند. حاجیان  مسئول کمیسیون عمران وبهداشت  عضو پرسابقه ی شورا بدلیل شرکت در مراسم ترحیم یکی از بستگان  درخارج از شهرستان آخرین نفری بود  که ترکیب حضور اعضای شورا  را دراین گردهمائی تکمیل کرد وی نیز به سهم خود از حضور اهالی رسانه تشکر کرده و ابراز خرسندی داشت. و به شرح فعالیت ها و پیگیری ها ی حیطه کاری خود پرداخت : تلاش بمنظور نمایندگی استقرار برخی ادارات مثل برق وآب و غیره دربنک ..  به نتیجه رسیدن مذاکرات اخیر (یک هفته قبل )  با همکاری "جوکار" مسئول شبکه بهداشت ودرمان شهرستان در تاسیس داروخانه  درشهربنک  با اهدای زمین وجانمائی  وتامین اعتبار از سوی شورا... که در سال 97  رویه  ساخت این واحدضروری در حوزه سلامت جهت  بهره برداری شهروندان دردستورکار قرار گرفته است. 
  نکته ی بسیارجالب وکم نظیر برایم دراین نشست این بود: ... صداقت و شهامت   "رحیمی"  مسئول کمیسیون اجتماعی شورا بود که خیلی شفاف وصریح در ارائه گزارش کار خیلی ساده وبی آلایش گفت: بنده واقعاً در مقابل جوانان و کارجویان همشهریم بنک  شرمنده ام زیرا تابحال علیرغم پیگیری نتوانسته ام برای شان کاربکنم و تنها به قول یکی از مسئولین شهرستان برای بعد از ماه مبارک رمضان و بکارگیری و جذب  حوزه ی اشتغال،  امیدوارم که این معضل حل شود....
رئیس شورا که از بنیانگذاران اولیه شورای بنک ( محلی) حتی قبل از سبک کنونی آن محسوب می شود  پس از تقدیر از خدمات و تلاش های شهرداران سابق  بنک وذکر نام تک، تک آنها ...ضمن اظهار رضایت از عملکرد شهردار فعلی بخصوص با اشاره به شاخصه ی برنامه ریزی و مشورت گیری وپرتلاشی وی از طرح های پیشنهادی و تقاطع غیر همسطح که پیش از این توسط  یکی از مقامات  ارشد وزارت راه ترابری  وعده داده شده و اجرای آن به شهریور 97 عقب افتاده صحبت های متنوعی ابراز نمود و سپس از موضوع طراحی ورودی اختصاصی دروازه قطب انرژی یعنی حدفاصل میان شهر بنک و  پلیس راه(ورودی شهر از سمت شمال آن) و پیگیری ایجاد بازارچه مرزی ، لزوم ایجاد موج شکن و ضرورت مقابله با آسیب بزرگ اجتماعی در حوزه گسترش اعتیاد وتبعات آن توضیحاتی عرضه کرد.
  عبدالهی؛ فعالیتها ی هشت ماهه اخیر کمیسیون خویش در عرصه ی ورزش و حمایت از ورزشکاران و جوانان  و تاسیس سالن ویژه ورزش وتربیت بدنی برای بانوان تشریح کردند.
 شریفی مسئول کمیسیون فرهنگی شورا از عملکرد هشت ماهه خود وهمراهان در خصوص برگزاری مراسم در مناسبت ها و ایام الله و فعالیتهای هیئت ها و تشکل ها ، نهادهای فرهنگی و  تشکیل جلسات مرتبط مواردی را برشمرد.
وسپس نوبت به مسئول کمیسون عمران رسید تا در خصوص طرح ها و نحوه اجرای پروژه ها ودوره کاری پیمانکاران در این مدت کوتاه گذشته ازآغاز بکار شورای فعلی تا بحال گزارشی کوتاه را ارائه نماید.
 شهردار بنک که به نظر می رسید با انرژی برگرفته از نیروی جوانی انگیزه مضاعفی رابرای توسعه مدیریت شهری در حوزه تابعه   دارد. با اشاره به  تحّمُل چند "کاربری بودن " شهرداری بنک  وارائه  برخی خدمات وسرویس دهی خارج از شرح وظایف متعارف سازمانی، بلحاظ فقدان مجموعه اداری مورد نیاز دردسترس نبودن بعضی ادارات دیگر وجبران خدمات لازمه دراین شهر به برخی برنامه ها از جمله بهبود ایجاد دهکده گردشگری 22 هکتاری ساحلی که  فاز اول آن امسال قرار است اجرائی شود ، فضای سبز، نصب المان های شهری،تقویت محیط  وشرایط کسب وکار و لحاظ داشتن موقعیت جغرافیائی ،دغدغه ی توان مادی ارباب رجوعان و توده مردم وبالفعل درآوردن ظرفیت های همکاری شهروندان و توسعه ی امور اداریوچارت تشکیلاتی  وسازمانی، شاخص های فرهنگی و بهره گیری از توانمندی نخبگان شهرو هماهنگی با مسئولین شهرستان و شهرداری  کنگان چشم انداز روشنی را در ماموریت پیش رو برای خود  تعریف کرده و درصدد دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده بوده و بدنبال تامین منابع و بودجه وحتی اعتباراتی می باشند که بتواند بطور قاطع  پاسخگوی حسن اعتماد منتخبین مردم شهر بنک باشد.  با همه ی این تفاصیل آنچه که در مجموع حاصل این نشست بود. با وجود هماهنگی و رضایت کامل اعضای شورا تا اینجای کار  که  دراین جلسه از شهردار  بنک ابراز داشتند برآن تاکید شد. اما  کمبود درآمد و کسری منابع مادی تا حد زیادی برنامه ها و پروژه های مهم و زیر ساختی مد نظر این مجموعه ی منسجم را تحت تاثیر قرار داده است.
دراین قسمت از نگاهی دیگر می شود پیشنهاد های زیر را مورد بررسی قرار داد:
- لزوم اهمیت  معرفی وشناساندن گسترده تر قابلیت های انسانی و ظرفیت های محیطی  شهر ساحلی بنک و جاذبه های گردشگری در ابعاد فرا استانی(کشوری)
 - شهربنک بدلیل برخورداری از زمینه های بسیار مساعد در عرصه گردشگری می تواند در کنار بنادرکنگان وسیراف  بعنوان قطب گردشگری ساحلی جنوب استان با تاکید برابعاد ظرفیتی متنوع اجتماعی اقتصادی، فرهنگی وتاریخی، جغرافیائی و ساحلی و طیف های مختلف طبیعی موجود در نوار ساحلی دامنه ی کوه وطول جغرافیائی در سه ایستگاه مکمل تور ساحتی تعریف شده وجذابی را تداعی کرده و به  تعامل پرداخته و قیف گردشگری دوطرفه ی سیالی را معرفی نمایند.
- فعال کردن شهرک صنعتی بنک و حضور نمایندگی موسسات و شرکت های بزرگ می تواند تا حد زیادی به روند توسعه ی اجتماعی آن کمک کند
- استفاده مطلوب و مطالعه شده از شرایط فرا رو درحاشیه کمربندی مثل ایجاد مجتمع رفاهی و تعاونی های مکانیزه طیور، دام ،گلخانه و... و در حاشیه ی اراضی متصل به ساحل میتواند شرایط مساعدی را برای اصلاح مطلوب اشتغال وجذب سرمایه گذار دنبال کرد .
- استفاده بهتروبهینه از شرایط مجاورت با شرکت های وابسته به صنایع گاز با همکاری مسئولین ارشد شهرستان و واگذاری بخشی از نقش همراهی پیرامونی با توسعه ی پتروشیمی وصنایع پائین دستی به شهر بنک
درپایان از صبر وحوصله ودقت نظر میزبانان  ارزشمند  اهالی رسانه ی کنگان درشهربنک  که با سعه ی صدر پاسخگوی پرسش ها و اظهارات  میهمانان بودند . تقدیر وتشکر بعمل می اورم . این گزارش درخصوص وضعیت فعلی در پیوندو اهتمام در رویکرد به عملکرد پایانی و کارنامه نهائی مجموعه مذکور تهیه شده که با توجه به روزهای پرتعداد باقیمانده از دوره ی فعالیت شورا و شهردار بنک قابلیت تکمیل و بازیابی خواهد داشت.

عبدالمجیداورا / کوگانا
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : شورا وشهرداری بنک : برای رضایت خاطر و رفاه پایدار شهروندان عزم خود را جزم کرده ایم/نجوای کنگان/najvaye-kangan،
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :