رئیس شورا  شهر مهم نیست که باشد ؟                   
 ممکن است این ماجرا بار دیگر بازنقل نشود  اگر هماهنگ کننده ویا مدیری  و یا رئیس عکس آن عمل کند :   به مشاوری گفتند که  آقای دکتر : بچه ی لجوج  و سر به هوا  داریم چکار کنیم ...؟
 مشاور  بدون  معطلی گفت : تبریک ، تبریک ! جای نگرانی نیست در آینده این بچه ی شما به ریاست شورا  خواهد رسید !
طی  مرداد ماه اخیر و تا این روزها  از محافل رسمی اهالی رسانه تا  برخی مجالس خصوصی در سطح شهر سخن از تحویل و تحوّل در سمت شورای اسلامی  شهر کنگان و آغاز دوره ی  یکساله ی دیگر برگرفته از  گمانه زنی ها  یعنی انتخاب یکی از میان دو نفر (رئیس سابق و نائب رئیس فعلی) در رقابت پایانی برای سکانداری  شورا طی یکسال دیگر ست ...  درحقیقت در مجموع برای ما شهروندان از بضاعت موجود شورا آنچه مورد اهتمام در شروع سال  سوم فعالیت شور  مدنظر است ، ارائه ی کارائی مطلوب و خروج از وضعیت پرنوسان کارکردها و  بازگشائی فرصت های گفت وشنود حضوری موثر است ...
 روسا ومدیران معمولاً  به چهار نوع جذب پیرامونی درقالب :-  نگاه ها  - زبانها-   دلها -   مواضع سازنده می  اندیشند  و ازاین بین مدیرانی که به مواضع سازنده  تمرکز می کنند در جامعه موفق تر و ماندگار ترند.
لذا  درراستای  جلب  نظر رئیس جدید شورای شهر مان به مهمات امور و اهتمام به این  نکات حداقل انتظارت را  بصورتی فشرده در قالب مطالب زیر مطرح می کنیم :
- به دور از شعارها  که اینکه جوانان سرمایه اصلی  اجتماع  و  آینده آن هستندو دیگر شعارهای طنین انداز  و خارج از صورت نوشتاری و  گفتاری در کلیه مواضع عملی و تصمیم سازی وتصمیم گیری ها آن را مشارکت دهیم جوانان شهر ما از همه ی محلات و صنوف  واقعاً به فرصت توانائی شان اعتماد کنیم ، فرصتی برای میدان یافتن  ، فرصتی در تصمیم گیری ، فرصتی برای مسئولیت پذیری   آمادگی عمیق و عظیمی  به ایشان بدهیم وفعال کنیم و تنها بعنوان "پیادک " انتخابات ازآنها استفاده نکنیم
- علاوه بر سرمایه گذاریهای شخصی وخاص  به تهیه لیست پروژه های باز ، مستقل و مجازی برای اضافه کردن پیشنهادهای  فعال و نقش پذیر برای تکامل  ایده ها در  باب  توسعه ی همه جانبه باز طراحی دوباره داشته باشیم.
- تحلیل و بررسی اثرات قطب صنعتی پارس جنوبی بر ساختار  کلی شهر کنگان...
 - تدارک لیست  - مقدماتی  معیار های مناسب کیفیت زندگی  و رفاه شهروندی درکنگان  براساس شاخص های ملی حدود تقریبی جمعیت کنگان معادل یکهزارم جمعیت کشور بر اسناد مختلف ومبانی آماری، تطبیقی و فراخوان مطالبات با  طبقه بندی ، تجزیه و تحلیل داده ه که  معمولاً با تکیه بر پرسشنامه، مصاحبه و نظر سنجی روی جداول و ردیف گذاری دپو داده ها ی اجتماعی و فرهنگی صورت می پذیرد.
 - آماده سازی طرح توجیهی  و یا حتی با کمک گرفتن از  ( پروپوزال ) برگرفته شده از واژه" propose"  که به معنای پیشنهاد دادن است تا  این رویه اختصاصی برای عناوین برجسته ضرورت های شهری  و  جهت دفاع از آن و تامین بودجه و گرفتن اعتبار و  مقابله با تهدید ات اجتماعی  و عقب نماندن از استحصال فرصت ها  در هنگام دیدو بازدیدهای خرد و کلان می تواند ابزار  کاربردی موثری باشد.
در پایان وقتی در مورد توسعه شهری صحبت می کنیم ، درواقع از توانمندی مسئولین و  نخبگان رسمی ویا غیر رسمی وکارائی و کارآمدی  آ نان دراین پروسه صحبت می کنیم. زیرا تغییر واقعی زندگی  وشرایط برای بهتر شدن از بسیاری جهات دردست آنهاست  و آنها هستند  که درها ی کارگاه  ایده پردازی و  میدان  وتعامل محیطی  وفضای عملیاتی را باز می کنند و راه حل هایی را  که  ارائه می دهیم می پذیرند  و یا ارتقاء  می دهند و همیشه به دنبال منافع اکثریت افراد شهرخود هستند  پس باید به دنبال انواع روش شناسی و شیوه صحیح مدیریت شهری با توجه  به  هویت  حقیقی و  ضرورت های که دانش پاسخگوی آن است با بسیج توانمندیها  انسانی، مادی ، طبیعی همراه بود ... بنابراین رئیس شورا  شهر مهم نیست که باشد بلکه چه برنامه ی داشته باشد  این مهم است؟نوع مطلب :
برچسب ها : مادی، طبیعی همراه بود ... بنابراین رئیس شورا شهر مهم نیست که باشد بلکه چه برنامه ی داشته باشد این مهم است؟، رئیس شورا شهر مهم نیست که باشد ؟، شورای اسلامی شهر کنگان،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات