اشکالی نیست که چند نکته هم از خانم الماسی یاد بگیرم ؟!
  چند سال قبل روزنامه نگاری گزارش داد، که طی فراخوانی همگان  می توانستند به مرکز توانبخشی شغلی در روستائی در 50 کیلومتری پاریس مراجعه کنند. جالب این بود که  افراد مصدوم و یا بیمار زیادی طی یک کمپین هدفمند حضوری ، با عصا یا سرو دست باند پیچی و آتل بندی ویا ویلچر باعجله با  راه رفتن  و حرکت بسوی آن مرکز دو چیز  مشترک همه ی آنها را به هم نزدیک می کرد: تمایل برای بهبو دی و لبخند زدن، زیرا می خواستند بگویند که از احساس کم تحرکی و پوچ بودن و بیماری قوی تر هستند واین عیوب را بر نمی تابند ، این  نوع تحرک  بین آنها و رکود فاصله انداخته بود.... حرکت برای توانستن!
 بنده بطور قطع از نظر خودم  سرسخت ترین منتقد  نماینده فعلی در حوزه ی انتخابیه جنوب استان  بوشهر بوده وهستم ، بطوریکه اگر مجموعه ی نوشتارهای منتشر شده دراین عرصه را  صحافی کنم ، با اندکی  اضافه کردن تصویر وعکس،  برسم امروزی یک کتاب می شود ؟! ، اما براین باورم  که گاهگاهی جای انصاف دهی هم هست... که چند نکته از آن را قبل از اینکه به دور جدید بررسی عملکرد شان برسم مواردی را بازگو کنم که شاید خالی از اشکال نباشد ولی طرح آن حداقل برای خود م جنبه ی آموختن داشته باشد. در مجموعه ی رصد بازتاب  و بازخورد مطالب مورد اشاره؛ برایم مشخص شد که تحمل و صبرشان درباب شنیدن نقدها چشمگیر بوده و توجه مشاورین خود را به مهندسی معکوس و رفع نواقص از طریق همان نقدها معطوف داشته است . گرچه نقاط قوت و ضعف ستادی یا رفتار و تحرک انتخاباتی وی همچنان می بایست در  مرکز میزان اهتمام کنشگران اجتماعی قرار داشته باشد که طبعاً از نظر اهل فن دور نیست  اما همچنان  قدرشناسی  و تمرکز واضح شان  بر روی نیروهایی که برایش تلاش کرده اند و  اهتمام به مبحث کارتشکیلاتی و  ارتقاء قیف مدیریت پیکر بندی نیروهای ستادی وصفّی بوجهی قابل توجه راه رابرای ادامه مسیر خود، هموار ساخته  است ...
دیگر اینکه یاد میگیرم نیرویی که در کنارم کار م کار می کند "برده " نبوده نیست و قرار نیست که فکر کنم او  از من حساب برده و یا من با زرنگی  مثلاً اورا  اغفال کرده ام  و حتی اگر کسی از این جمع به هر ترتیبی از من بریده  تلاش  می کنم اورا به هرشکلی به مجموعه بازگردانم . واز سوئی دیگر در عمل  "زادگاهم "برایم اولویت دارد و برایم مهم است که برای همشهریانم اثبات کنم که همچنان اگر درصحنه باشم حق آب گل را فراموش نمی کنم . و نکته آخر اینکه  روش تعامل را با تکیه برمشورت پذیری برای تاثیر برافکار عمومی و حفظ مالکیت این تاثیر با همه ی کم وزیادش با اصرار دنبال می کند . ... او خودش را وقف تحرک برای انگیزه ها ی  اجتماعی اش کرده تا بتواند با محوریت بخشی به شیوه اختصاصی  در اولین فرصت به آن اهداف دست یابد و ابزار آن را هم  درقالب کار گروهی تا حدی نسبی آشناست و همانقدر هم آنها را بکار می گیرد. او  حتی اگر تلاش  کند تا بیشتر از خلائی که  ما ایجاد کرده ایم  وهر روز عمق بیشتر و ابعاد گسترده ی پیدا کند بیشترین بهره گیری را بعمل بیاورد باید گفت این رویه را ما ایجاد کرده ایم ؟!... برادرم  در میدان رقابت روش شناسی ها و عملگرایی ها  تعیین کننده است نه تعارف، ارباب منشی و ریش سفیدی ها را گرو گذاشتن ...  برگرفتن به میزان قناعت از حفره ی  آبی که دیگران از آن استفاده می کنند "گناه " آنان  چیست؟ ...   لذا کوزه ی که برمیگیریم هرچند وقت نگاهی به آن بیاندازیم... و شکاف  وروزنه غفلت را درز بگیریم .
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . اشکالی نیست که چند نکته هم از خانم الماسی یاد بگیرم ؟!،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات