نامه ی به دکتر جلالیان نامزداحتمالی انتخابات مجلس در حوزه ی جنوبی استان بوشهر
  دوست و برادر عزیز جناب دکتر جلالیان سلام علیکم
  باری برادر عزیز اگر ادعای اخلاق گرائی و مردم مداری نداشتید، هیچوقت مزاحم اوقات شریف نمی شدم ...
و اما بعد با کسب اجازه از محضرتان  نکاتی  هرچند مختصر معروض می دارم:
برنامه موفقیت آمیز تبلیغاتی و دگرگون کردن موازنه های انتخاباتی با بلوف  و تخریب های برخی از افرادکه جنابعالی  بر روی آنها در کتگان حساب باز کرده اید و متعاقباً ایشان برروی حضور شما چرتکه می اندازند حاصل نمی شود ؟! چراکه حتی اگر بنده ، زمینی چند هکتاری در حومه ی کنگان به استخاره ی بیع چند ده ملیاردی و از سوئی  دسترسی به  امضاء بهایی در جهت تغییر کاربری اراضی با معامله ی 1500 متری  قطعه ی زمین ناقابل در قبال آن و فاکتورسازی 20 ملیون تومانی ضمیمه ی خرید مثلاً جزوه دان یا "زونکن" و یا معامله ی درشرف وقوع ورزشگاهی به امید فروش چند ملیاردی  آن به دستگاهی دولتی با پول مردم داشته باشم!  آنقدر زمان تنفس  و زمینه ی تدبر ندارم که از پس گزارش های مستند ارسالی ویا درحال ارسال به دفتر مرکزی قوه ی قضائیه  و روبروشدن با بازرسان آن قراربگیرم  بخصوص که کاندید  مورد نظر بنده هم در این عرصه  نخواهد توانست در مقام دفاع از من برآید.  و بنابراین به این ریسک  منسوخ نمی پردازم و به برچسب ها و وصله ها ی تخریبی اهدائی از سوی دوستان مشترکمان بسند ه می کنم ! گوئی همین دست رد مردم ، میزبان  شبانه ی خانه بخانه کاندید ی برای هر متقاضی رای بایدکافی باشد. ؟!
تجربه ی انتخابات در کشورهای مختلف ثابت کرده است که موفقیت نامزدها تنها به تظاهر به کارآیی یا اهداف  خاص او  لاف وی در قبال رای دهندگان و یا  ابراز تمایل صمیمانه وی برای خدمت به جامعه خود بستگی ندارد.زیرا که در پایان جمع بندی ، بسته های انتخاباتی در روز رای  گیری به  نوع اعلام نیاز رای دهندگان ، آرزوها ، فرهنگ و چشم انداز آینده ی متفاوت، همه چیز ختم شده است.
کارشناسان تبلیغات سیاسی تأکید می کنند: مبارزات انتخاباتی موفقیت آمیز مجموعه ای از عوامل برای جذب  کرسی های مجلس از جمله دسترسی به بزرگترین بخش حوزه انتخابیه در  شکل  مدیریت تبلیغات انتخاباتی علاوه بر تیم داوطلبان و ستاد انتخاباتی  به یک تیم تخصصی نیز نیاز دارد که  یک مطالعه نقشه ی انتخاباتی جامع از تاریخچه تا جغرافیای فعلی آن و اقشار انسانی  با وعده های برزمین ماند ه را آماده کند تا در مرحله اول نقاط ضعف خود را پوشش بدهد !
 گاهی از نامزد انتخاباتی سوال می کنند: شما بگوئید که "چه کسانی "در حلقه ی اول شما قرار دارند تا ما بگوئیم که شما" که"  بوده  و"چه" هستید وچه می خواهید  ؟! زیرا انتخابات کنندگان ویژگی ها وآرمانهای خاص خودرا با خصوصیات ونیات آنان ، تطبیق ، مقایسه و سبک  و سنگین می کنند .
 برای  مثال:" گروه  مجازی صدای مردم کنعان " بدون "یعقوب ویوسف"  علیهم السلام - تنها می تواند بازگو کننده حس تنفر، حسد، کینه  ودست آخر نمادی از پشیمانی برادران یوسف  در بر داشته باشد.... در  گروهی که بخاطر "پاره ی رای"  وپشت صحنه معاملات حاضرند غریبه هائی رابه جای نفراتی از کنگان به مجموعه ی قالب کنند ، تکرار توخالی نام کنگان جایگاه  و شانی ندارد؟!...  کلاهتان را قاضی کنید که  نهایتاً صدای چه کسی  از آن بوق شنیده می شود و صدای چه کسانی را می خواهد خفه کند ؟!
 و از طرفی لطف نموده از آن یار غارتان بپرسید که چندسال در جم بعنوان معاون دانشکده باقی ماندند و پس از راه اندازی آن مجموعه  که همه زحمات را  به او تحمیل کردند  چرا پس از آن روانه ی کنگان ساختندش  و چه خاطراتی از ایشان نقل کرده اند  ؟
آیا بفرض تجربه ی تلخ شما از انتخابات  دهم مجلس شورای اسلامی بعنوان کاندید حوزه انتخابیه ی دماو ند و رودهن با 1977 رای و جایگاه هشتم درمیان نامزدهای آن حوزه  و نادیده گرفتن اظهار نظرها ئی تلخ تر در اینکه چگونه" مهره ی سوخته" می تواند وقتی کف گیرش در دماوند  به ته دیگ دامنه ساحلی زاگرس  بخورد ، شرایط خویش را احیاء کند وآیا می شود  با تخریب  ویا سفارش تخریب به  تعداد آن میزان رای  معدود چیزی افزود ورقیبی بمراتب قوی تر از خود را ار میدان بدر کرد؟ چه توجیهی برای ادامه رقابت در این حوزه دارید ؟
براستی حتی پیوستن و ائتلاف شما با نماینده فعلی هم  بر کمیت رای ایشان نخواهد افزود چرا که رای مشترک شما و ایشان همان وضعیت دور گذشته است که در رقابت های این منطقه غایب بودید؟
و بنظر می رسد تنها یک راه پیش روی شما باشدآنهم که با دوری از حواشی فوق الذکر  همانند سالیان آغازین ورود به رقابت مجلس ، همان "جلالیان" اخلاقگرا ومردمدار باشید که داعیه ی آن را داشته اید تا در صورت اثبات، صرفاً بتواند شاخصی برای منصبی انتصابی برای تان سرمایه ی باشد ولاغیر...
والسلام تا نامه ی دیگر.
    
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . نامه ی به دکتر جلالیان نامزداحتمالی انتخابات مجلس در حوزه ی جنوبی استان بوشهر،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات