دوشنبه 20 آبان 1398 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
                                  خودزنی به سبک رئیس جمهور !؟

 نا امید کننده  وتحقیر آمیز ترین درس سیاسی در تاریخ بشریت ؟
"در  مناسبتی ، سیاستمداری ؛ خروس زنده ی  گرسنه ی را درخواست کرد ،تا  بوسیله آن  به تیمش درسی اختصاصی بیاموزد.
او آن مرغ را در یک دست محکم گرفت و بادستی  دیگر به  کندن  پرهایش  بطور کامل مشغول شد !. وسپس به دوستان خود گفت:
اکنون درمورد آنچه اتفاق خواهد افتاد با من همراه باشید.
 خروس را روی زمین بگذارید و از آن دور شوید و سپس با دستان خود دانه  های گندمی را  در  کف دست گرفت ولی در کمال شگفتی  خروس عریان وحشت زده به سمت او  رفته و به  کف دستان او ودانه های گندم خیره شده بود،حضار  تعجب کردند.  سیاستمدار خیلی آرام گفت:
 این گونه می توانید  بخشی  از افکار عمومی  جذب  کنید ؟!.. * دیدید که  خروس علی رغم درد ناشی از آن "پرکنی"  ، مرا برای خوردن دانه دنبال می کند؟ !! بنابراین افرادی مانند آن  خروس در جامعه وجود دارند ... مهم نیست که چقدر شکنجه شوند ،  اما می توان از نیازمندی آنان و مشکلاتشان سوء استفاده کرد و بنوعی  ذهن  آنها را به خود جلب کرد ؟! "...
آقای رئیس جمهور که ید طولایی در "خودستیزی "و خرسند سازی  خصم دارند تنها توانستند با نطق دیروز خود در یزد ، خوراکی متنابه برای بوق های دشمن تدارک ببینند دقیقاً در روزهایی که دشمن پروژه "ب"خودرا در عراق و لبنان دنبال می کند وقصد تسری آن به داخل کشورمان را دارد.خوشحال کند
  آشکار است کارنامه ی  رئیس ناموفق نه با فرافکنی درست می شود ونه با تراریخته کردن موضوعات داخلی ! 
 بی گمان سمت وسوی آن گفتار در جهت بهم ریختن قواعدی هست که باید برای آرامش وثبات  ایران اسلامی دراین مرحله  کشور سخت به آن نیاز مند است اما ایشان  بدترین وضعیت  را انتخاب کردند: جنگ نامناسب ، در زمان نامناسب ، با دشمن  فرضی نامناسب!
  اگر موضوع برآشفتگی رئیس  از پرونده های فسادمالی منتسب به دولت وجریان فکری اش بوده ، روشن است که در مقام مقایسه فسادمالی در دولت قبلی از نظر حجمی در یک تقویم جیبی  جا می گیرد  ولی همین مبحث برای دولت فعلی  میزان گنجایش آن به قطع یک دایره المعارف قطور است ! "یک دلار گم نمی شود" و لی چه سود که تحمل فرصت محاسبه ی  همان یک  دلار  را  هم ندارد ؟!   بویژه که برای رئیس جمهور هر کشور فساد مالی" برادر" وبستگان درجه یک مساوی با استعفاست.
شما  که با شعار اصلاح و تدبیر واعتدال قدرت را بدست گرفتید قرار بود از راستگوئی و  پاکدستی؛ الگوئی برای سایر دولت ها ی قبل وبعد از خود و نمادی برای  جامعه باشید و با این شعار وادعا مردم به شما رای دادند ؟! که اتفاقاً بدتر از آن تکرار شد،  وعجبا  ! اینکه وزیری را به پیگیری  حساب وکتاب دعوت می کنید که خود  از این حیث بدهکارترین به قانون است ، طبعاً گناه آنکه می خواهد بقصد زیبا یی و یا درمان  چشم دردی را سرمه بکشد ولی آن را کور می کند از گناه نفر قبلی که چشمی را بدرد آورده ، تلخ تر و نابخشودنی تر است.
از سویی دیگر به دام افتادن "زم" و رمز گشائی از شبکه ی او  با اقدام انقلابی مسئولان امر چیزی برای دفاع از نفوذیان در دستگاههای دولتی باقی نمی گذارد و چاره ی نیست این مهم باید محقق شود که گفته اند:  مرگ یکبار شیون هم یکبار !
بازی   تعلیل و حذف بسیاری از آرمان  های انقلاب اسلامی و انقلابیون بدون نتیجه  بوسیله ی رئیس  ومثلث ؛ دلبستگان به قدرت ، وابستگان به بیگانه ،مست شدگان از ثروت ، به پایان رسیده و  گریزی ندارند که ریسک آخر  را هم امتحان کنند .  و  خواسته یا ناخواسته دو راه زیر را فرا روی کشور  می گذارند:
   - در مقابل سالها قبل دکتر شریعتی در خصوص حفظ روند یک انقلاب نظریه ی جالبی دارد می گوید : هر چند وقت  یکبار هرانقلاب  برای احیای شعار های اولیه ی خود نیاز به غلیان  و فیّضان دارد و نیاز به دمیدن روح تازه در آن ، با تحرک انقلابی و حضور موثر انقلابیون درمیدان مستقیم ... شاید وقت توجه به این ضرورت فرارسیده و رئیس از آن بی خبر است .
- و یا  برگزیدن واکنشی خشن همانند عکس العمل اردوخان در مقابل کودتاگران ترکیه ... مگر چه اتفاقی افتاد ؟ ! در هر حال برچسب دیکتاتور و استبداد و انحصار و اصطلاحاتی از این دست  بواسطه ی دشمنان خارجی و اذناب داخلی خرج  سیاه نمائی علیه نظام می شود اما همچنان باید مظلومانه منتظر راه برگشتی  حکیمانه بود ؟!
  آقای رئیس! دشمن هرباجی که خواست کوتاهی نکردید جایگزین آن باج دهی؛ باج خواهی از نظام برای سرپوش گذاشتن برناکارآمدی و پرونده های فساد مالی  نیست ؟ و لذا هر راهی را که  دشمن می خواهد نروید و روش فسیل شده یکی به میخ ویکی به نعل دیگر کاربردی نخواهد داشت.

نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . خودزنی به سبک رئیس جمهور !؟،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic