انتخابات نه تنها ضروریست بلکه امری حیاتی است !

   مطلب را  با توضیح  کوتاه یک اصطلاح علمی شروع کنم : گفته می شود: که صحبت مکرر در مورد اهداف و برنامه ها بدون ارائه عملکرد واقعی وفراموشی مسئولیت ها، نتیجه ی  ترشح  هورمون "دوپامین" است  که در نحوه ی شکل دهی تعامل اجتماعی و با آزادشدن "دوپامین فراوان "ارتباطی نزدیک  دارد تا فرد احساس لذتی کاذب و موفقیتی غیر واقعی کند و ذهن غافل  خیال   کند که  قبلاً  کارهایی را انجام داده  و نیازی نیست که به طور جدی وارد آن شود.؟!
درحالیکه  مبانی قیاس کارکرد ها واضح بوده و با  دانش داده پردازی های روزمره از نظر کمی وکیفی  قابل سنجش و اندازه گیری هستند زیرا ترکیبات آن با معانی و رفتارها ساخته می شوند ، نه با ظاهر سازی ، تبلیغات و ادا واطوار ؟! حاصل اثرات، ارزش ها ی مورد نظر، رفتار وکردار  درمحیط   آشکار می شود ،  عمیق تر از یک احساس ضعیف یا شعار گذرا وخلاصه ی  همه ی اینها که وقتی  به کسی رای میدهیم: ما فکرمان را اظهار می کنیم و انتخاب شده شخصیتش را ....!
در واقع انتخابات معرکه ی مواهب عقلی است تا بعد از آن امکان بروز نبوغ استعدادها در فضای کار حاصل شود انتخاب و  رأی دادن در واقع نوعی تطبیق شخصیت کاندیدای مورد نظر با شاخص هایی معین و ارزشیابی مشخص ؛ ذهنی فرد رأی دهنده است ولی متأسفانه  گاهی شاخص ها کاملأ از فرم می افتد تا اشخاصی به طور کاملا مطلق کار تبلیغاتی محض از صحنه آرایی خویش بجای بگذارندویا به آن روی آورند  . همه چیز با یک چشم زدن می گذرد بعد یا قبل از این جریان تفاوتی نمی کند.
 وطبیعی است که جامعه و نخبگان از نو ملاکهای انتخاب را از جمله  اولویت برنامه قابل قبول  بررسی میکنند  واشکال کار را می سنجند  ودر  تحلیلی خاص  از غفلت خاموش جامعه  پیرامون شاخص های درست انتخاب وکارکردهای مورد انتظار بعنوان  یکی از عوامل نابسامانی های پس از انتخاب دور می شوند و از روزنه ی نتیجه ی  انتخابات مردم حوزه ی انتخابیه ی راه خروج  اضطراری از چرخه ی کلاف سر درگم آن همه ی پاسخ های مشکل را جستجو می کنند که انتخاب شان پاسخگوی نسبی آن هست یا نیست؟  و در پایان کار تبلیغات و مضامین رسانه ی ویژه در نگاه برگزیده یک انتخاب و مردم منطقه و نگاه عمیق تر  در حرمت گذاشتن به هویت فکر انتخابگرانه و شخصیت مستقل انتخاب کننده  در یک جامعه  به کدام  جمع  بندی باید برسد ؟ که از جهات مختلف مردم حوزه انتخابیه ی  آن را قبول کنند و تبسم رضایت حقیقی را  برلبان خود نقش کنند. در هر صورت انتخابات نه تنها ضروری بلکه موضوعی حیاتی است :  تا که  متوجه شویم فاصله میان ادعا وعمل، کجا تا به کجاست ! و بدانیم مسافت بین توانمندی و ناتوانی در چیست ؟  ومشخص شود در این  فرایند عناصر  تعیین کننده در مقام ارجحیت قائل شدن به منافع عموم و مصالح فرد یا افراد، با کدام رویکرد سمت وسوی حرکت می گیرند؟  تا روشن شود که ارزیابی  میزان  شیفتگی به قدرت تا عشق به خدمت چندان سخت نیست ؟! تا سایه، روشن "قرارگرفته بر بالای کرسی منصب"نتیجه ی انتخاب و برخی مخفی شدگان فرصت طلب زیر آن برای همگان آشکارشود ؟  تا به وضوح عیان شود که  وجوه تفاوت میان کوته نگر و بلند نظر قبل از  محک نمای دو  ترکیبی زمان ومکان (زمکان)کدام است؟  و  اختلاف  وزن میان صادق  و"داهن" افتراق میان کاربلد وکار نابلد! و در پایان آشکار شود که  ماجرای " متفاوت از دیروز" چگونه و کی ملموس ومحسوس خواهد بود ؟!
  عبدالمجید اورا


نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان .انتخابات نه تنها ضروریست بلکه امری حیاتی است !،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic