مجمع جهانی اقتصاد:  توصیه  هشتگانه اقتصاد دانان برای بهبود اقتصاد پایداردرشرایط فعلی!
وب سایت مجمع جهانی اقتصاد گزارش با 8 توصیه تهیه شده توسط گروهی از اقتصاددانان منتشر کرد  که به این نتیجه رسیده اند که انتقال موفقیت آمیز به آینده پایدار بستگی به همکاری های بین المللی وانتقال اهتمام به بخش های مختلف دارد:
1- انگیزه؛ موجب آینده ای پایدار است
در این گزارش آمده است: وقتی مشاغل اقتصاد پاک در قلب برنامه های تشویقی قرار می گیرند ، افزایش فرصت های شغلی موجود در کوتاه مدت و بلند مدت از طریق نیروی کار متنوع حاصل می شود. پس از رکود بزرگ سال 2008 ، صدها هزار شغل در سراسر جهان ایجاد شد زیرا کشورهایی که پروژه های انرژی بادی و خورشیدی را به گردش درآوردند ، می توانند در آینده از محرک های دولتی برای حمایت از کارهای پرقدرت مانند پروژه های بهره وری انرژی در ساختمان ها و کارخانه ها استفاده شود. علاوه بر این ، هرگونه پشتیبانی فشرده ازصنعت کربن زا باید همراه  با  تعهدی برای کاهش کربن باشد.
2- سرمایه گذاری بر آینده
به جای تمرکز در "گذشته" یا تمرکز بر روی بهبود منابع انرژی قدیمی ، بهترین کار این است که با اجازه دادن  به سرمایه گذاری در فناوری هایی مانند باتری های خورشیدی ، هیدروژن ، حمل و نقل برقی و هوش مصنوعی و در مناطقی متنوع به عنوان کشاورزی پایدار و محیطی پاک ،امنیت غذا و تغذیه ی  پاک، بتوانیم آینده تجاری را هدایت کنیم.  
همچنین سرمایه گذاری در کشورهای در حال توسعه که فاقد سرمایه کافی هستند ، که بازارهایی برای رشد آینده دارای استعداد است و برای دستیابی به اهداف اقلیمی مهم است. سیاست های بلند مدت دولت  ها همیشه  به سرمایه های شخصی الهام داده و می تواند به یک  نهضت جهانی پایدار منجر شود.
3- احیای اقتصاد: توانمند سازی مصرف کننده
  این متخصصان تاکید دارند که هرچه مشارکت مصرف کننده بیشتر باشد ، احتمال دارد  بسته های حمایتی و محرک  ها به اثرات مثبتی برسد. جای تعجب نیست که شفافیت از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا استانداردها برای کارایی تولید کالاها یا خودروها ( تبدیل پرمصرف به کم مصرف) به ارائه این امر به مصرف کنندگان کمک می کند.
مشوق ها و هزینه ها همچنین می توانند رفتار مشتری را شکل دهند و باعث تحریک سرمایه گذاری پاک شوند. به عنوان مثال ، برنامه نقدی برای اتومبیل های قدیمی (ارائه انگیزه های اقتصادی برای ساکنان ایالات متحده برای خرید یک ماشین جدید با سوخت مناسب) باعث تحریک خرید اتومبیل های تمیزتر می شود و این باعث بهبود وضعیت آب و هوا و کاهش آلودگی هوا می گردد.
4- ایجاد شرایط  عادلانه برابربرای انرژی پاک  
در سرتاسر جهان یارانه یا مالیاتی وجود دارد که از  طریق  صرف هزینه ی آن می توانند صنعت سوختهای فسیلی فعلی را با فاکتور انرژی پاک و کم هزینه تولید کنند. به عنوان مثال ، در آلمان ، مصرف کنندگان خرده فروشی تا 30 سنت یورو به ازای هر کیلووات ساعت برق پرداخت می کنند ، در حالی که برای گرمایش  تنها 7 سنت برای بنزین یا  گاز هزینه می کنند.
تحمیل مالیات بر سوخت های کربنی باعث تحریک سرمایه گذاری های مورد نیاز در زیرساخت های تمیز ، اطمینان سازمانی برای سرمایه گذاران و مشاغل خواهد شد و موجی از ابتکارات تجاری ایجاد می کند که می تواند گشتاور اقتصاد را تسریع دهد و از محیط زیستی مطلوب بهره مند شود.
5- نوسازی زیرساخت های موجود
براساس این گزارش ، چندین سال بود که زیرساختهای امکانات رو به فرسودی گذاشته اند و بسیاری از آنها هم اکنون برای حفظ ایمنی ، کارآیی ، تاب آوری و مقاومت در شرایط اضطراری و شرایط طبیعی جدید فاقد فناوری مدرن و زیرساخت های فیزیکی محکم هستند.
صدوردستورالعمل برای نوسازی زیرساخت ها باید در جهت بازسازی بهتر آنها باشد. تسهیلات نوسازی شده باید استانداردهای مدرن را برای ارتقاء راندمان انرژی ، کیفیت هوا و آب داشته باشد و هزینه های عملیاتی را در دراز مدت کاهش دهند.
همچنین تسهیلاتی  باید  برای  سیستم های انرژی غیرمتمرکز که  قادر به کنار آمدن با شرایط اضطراری و قادر به انطباق با وضعیت سلامت عمومی یا شرایط اضطراری باشند، فراهم گردد.
6- ساده سازی بروکراسی دولتی
یکی از موانع سرمایه گذاری در انرژی پاک این است: "مقررات سخت و دست و پا گیر". به عنوان مثال ، نصب بیشتر پنل های خورشیدی روی بام در اکثر نقاط ایالات متحده  آسانتر ولی در آلمان دو برابر گرانتر است و نصب آن در آلمان به دلیل قوانین پیچیده صدور مجوز و قوانین نصب دشوار ، سه برابر بیشتر طول می کشد.
این نوع موانع در بسیاری از کشورها در کل بخش انرژی وجود دارد و ضرورت ساده سازی مراحل اعتباربخشی و به دست آوردن مجوز را برجسته می کند..
7- تشویق استقرار سیستم برقی مدرن
 شركت های برق در سراسر جهان با وجود شیوع ویروس كرونا موفق به تأمین برق شدند. این بحران همچنین نشان داده است كه سیستم انرژی ما می تواند با تجدید پذیری  متناوب بیشتر از آنچه قبلاً تصور می شد ،  موفق ترعمل كند.
با این حال ، قیمت های منفی و افزایش نوسانات قیمت نشان داده اند که محدودیتی برای آنچه که سیستم فعلی می تواند انجام دهد وجود دارد. در آینده ،  تولید برق  وبرقی کردن حمل و نقل و صنعت عمران ، ساختمانها (که مصرف کننده آن است) فرصت عالی و چالش بعدی سیستم های انرژی است که نیاز به تقویت و دیجیتالی کردن شبکه های توزیع برق در قرن بیست و یکم را برطرف می کند.

8- تحریک بازسازی بخش انرژی
صنعت سوخت های فسیلی ، از دکل های حفاری تگزاس گرفته تا معدنچیان ذغال سنگ چین ، دچار مشکل اقتصادی شده است. بسیاری از صنایع باید دست به تجدید ساختار گسترده بزنندتا در نتیجه  ی آن تاثیرات اقتصادی محلی ایجاد شود. مشوق های مالی باید انتقال به یک اقتصاد انرژی پاک و تبدیل ایستگاه های سوخت های فسیلی بسته به مصارف جایگزین مانند مراکز داده را تأمین کند.
نتیجه گیری تهیه گنندگان گزارش : با بهره گیری از انگیزه تحریک شده توسط همه گیر جهانی ویروس کرونا ، رفتار "مثبت و پیشگیرانه"  مدیران سیاسی ، مشاغل جهانی و جوامع محلی فرصت های بسیار خوبی را برای ایجاد آینده ای پایدار در مقیاس جهانی فراهم می کند. این شاید بزرگترین فرصتی است که ما برای انجام کارهای مفیدتری در سطح جهان داریم.»»https://www.weforum.org/agenda/2020/06/8-steps-towards-a-sustainable-economic-recovery/نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان ./»https://www.weforum.org/agenda/2020/06/8-steps-towards-a-sustainable-economic-recovery//مجمع جهانی اقتصاد: توصیه هشتگانه اقتصاد دانان برای بهبود اقتصاد پایداردرشرایط فعلی!،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات