بنام خدا
                     مسئولین ارشد استان ؛ آموزش وپرورش کنگان، به تحول نیاز دارد و تغییر کافی نیست !

- "تغییرات فله ای مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ؟
- خبر رسیده روسای جدید منصوب علیمراد کرمی پیرو منویات مدیر کل محترم در حال استفاده و انتصاب نیروهای اصولگرا برای معاونت‌ها هستند "
"شرح این انتصابات:..."
بنا به برداشت وارزیابی موجود همه ی این دو مورد عنوان عبارات  مذکورو مباحث فرعی سنجاق شده فوق ؛  سر رشته در "مدرسه ی  "دارد که  "علل الخطر" تفسیر وتعبیر احتمالی را  پای بیخ گوش خود احساس می کند؟!  لطفاً کافیست؟ از جرزنی های معلق مانده در هوا و فر سوده درزمین !
 درپی تغییراتی که در آموزش وپرورش کنگان ایجاد شد گروهی که تعدادشان کمتر از انگشتان دو دست می باشد مدعی جریان  اصلاح طلبی در کنگان شدند و تغییراتی  که خود زمانی  کلید زده بودند را  درمعرض تهدید دیده وفراموش کردند افرادی که  خود می گفتند: " تغییرات ما اصلی سیاسی و جناحی و گروهی نیست " ؟! و  ما فقط بخاطر کار وخواسته ی مردم این اتفاقات را رقم زدیم در حالیکه  باز فراموش کردند که در آن اوائل خود با همراهی رئیس شورای وقت موافقت نماینده اصولگرای منطقه در مجلس نهم سخت خواهش کردند تا به این منصب دست یافتند ودرواقع آنها به نماینده اصولگرای جنوب استان بیشتر از "محمدداد "خود دلبسته بودند و مدیونند تا مدیر فعلی آموزش وپرورش کنگان،  وهمه ی این الفاظ بازی مجازی چیزی جز روشن شدن تناقضات و نقض قواعد بازی نیست ؟!
آقای محمد داد قبل ازاین زمان سر پرست قبلی سازمان هم  تا قبل از مهم یازدهم  در چند مورد تا پای معرفی بجای رئیسی که بازنشستگی را صرفاً برای خودش قبول ندارد  !پیش آمد اما همین دست بازی های امروز همه چیزرا تا حالا عقب انداخت !    وپرسش تامل برانگیز فعلی این است که  این " تجارت سیاسی" در آموزش وپرورش چه دارد که افراد پیرامونی تمدید بازنشستگی رابرای خویش ، تغییر را فقط برای دیگران می پسندند!  نمی دانم ؟!
 قبل از این تغییرات هم دلایلی واتفاقی تلخ مستند رخ داد  در( مسجد امیرالمومنین کنگان) و سپس در شش سال گذشته ....   فعلا بنای پاسخ سخت وطوفانی ندارم ! وفکر می کنم همین نرمک تحلیل اولیه کافی باشد! ... چه اینکه  همه ی  آن ادا واطوارهای سابق به تغییراتی نامناسب با نوع نگاه  وانتظارغالب همکاران و شهروندان  نزدیک به اتفاقات آموزش و پرورش انجامید ؟!
درادامه  دوستان خود میدانند که چقدر بی محلی آنان به مطالبات مردم در ستاد  دکتر روحانی و بریدن اکثریت اعضای فعال  آن ستاد و کاهش انگیزه بسیاری از فرهنگیان ، بنا به دلایل مختلف  چگونه  خود در اقلیتی محدود ماندند  که دیگر برنامه ریزی  جدیدشان برای انتخابات شورا و ریاست جمهوری درپیش "  بمثابه ی گذراندن  شتر از روزنه سوراخ سوزن"  یک پیرزن است!
 برای  دفاع  ازآقای محیسن بعنوان مدیر موفق بزعم خودشان !  دوستان زحمت بکشند رتبه  بندی وجایگاه  آموزشی در کیفیت و کمیت از متوسطه اول تا متوسطه ی دوم ومیانگین معد ل دیپلم و سرانجام کنکور را ونمودار رشد آن  را برای مردم  کنگان  در طول این شش سال تشریح کنند!؟ توضیح بدهند که که  کدام رقم را تحویل گرفتند و چه رقمی راتحویل دادند ؟!
بیایند بگویند : چقدر به مشورت گیری و طراحی برنامه های آموزشی خلاقانه  که  آ.پ کنگان زیر این یکنواختی ها  و انجصارطلبی کمرش  شکست چه تغییری را ایجاد کردند ؟
برگشت اعتبارات مدرسه سازی که نماینده  مجلس مجلس پیگیری کرده بود در سال 97 و98 بعهده کیست ؟ و الخ ...
لذا اذهان شریف مسئولین ارشد استان به این نکته جلب می کنم که آموزش وپرورش کنگان نه تنها به تغییر( درجایگزینی جزء و تعریف  در تبدیل بخشی به عوامل وعناصر انسانی و  فکری نیاز  دارد) بلکه در نگاه ساختاری اهالی دلسوز بومی این عرصه " تعلیم وتربیت " به تحولی سازنده و دورشونده از این محدود  وکج نگری های تجاری، گروهی وباندی  احتیاجی  مبرم وحیاتی دارد تحولی زیر ساختی که کسی آموزش و پرورش را ملک شخصی وجناحی وفردی خود ندانسته و تن دادن به تحولات بایسته وشایسته بعنوان جزئی از دیدگاه چرخش نخبگان و چرخه ی تجربیات پختگان و  ایجاد زمینه ی چابک سازی و نشاط فکری  دستگاه ارزشمند آموزش و پرورش را تسهیل کرده و میسر بداند، بخصوص که آموزش وپرورش نباید جولانگاه معرکه گیری سیاسی و موضعگیری های نپخته باندی بشود اگر شد که  تصمیم مدیری درآموزش وپرورش حتی بنفع شخصی نباشد قرار نیست به یار کشی مجازی و صف آرایی پشت پرده وصحنه ختم شود که این گونه  موضعگیری ها  می تواند به ضرر نوباوگان و خسارت جامعه منتهی  شود و به جهبه گیری های اکنون پنهان که به رودروئی های آشکار می تواند در آینده ی بسیار کوتاه ختم گردد،بنابراین لازم است در آستانه سال تحصیلی به آن  پایان داده شود. ...
 عبدالمجید اورانوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان، مدیریت آموزش و پرورش کنگان، سازمام آموزش وپروش بوشهر، تعلیم وتربیتl،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات