جمعه 17 مرداد 1399 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
             به بهانه ی کنکور(99)
 آیا تحصیل در دانشگاه بسیارآسان شده است؟
نمونه ی از مطالعات مرتبط در ارزیابی سطوح آموزش عالی در آمریکا
تعداد غافلگیرکننده دانشجویانی که  بدون  به پایان رساندن تحصیلات در دانشگاه های آمریکا ثبت نام می کنند " قابل توجه است : تقریباً چهل درصد از کسانی که  در دانشگاهی ثبت نام کرده اند گرچه به مدت شش سال روی آن کار کرده اند ولی موفق به اخذ مدرک تحصیلی نشده اند ؟!
خبر خوب در دهه های اخیر این است که اوضاع به نوعی کمی بهتر شده است : " براساس یک محاسبه ، نرخ میانگین معدل تراکمی دانشجویان در دانشگاه های دولتی با واحدهای رتبه بندی شده اختصاصی و نه تعدادی که درمیان 50 دانشگاه برتر در رده بندی اخبار آمریکا قرار گرفته اند و نه در گزارش های جهانی طی شش سال نامی از آنها برده شده از 40 درصد  دانشجویانی که تحصیلات خود را در اوایل دهه نود آغاز کردند تا حدود 50٪ دانشجویانی که تحصیلات خود را در اواخر هزاره دوم آغاز کرده اند (این پدیده محدود به معتبرترین دانشگاه ها نبود) را دربر میگیرد.

هنگامی که جف دنینگ ، اقتصاددان دانشگاه بریگم یانگ، با دقت بیشتری، معدل های تجمعی اطلاعات GPA را بررسی کرد ،این افزایش رشد کمی، باعث حیرتش گردید(جف) و برخی از همكارانش در دانشگاه متوجه شدند كه مجموعه ای از شاخص ها در این دو دهه نشانگر پایین ترین نرخ معدل فارغ التحصیلی بوده که  در بیشتر گروه های دانشجویی  بروز کرده، گروههایی كه معمولاً  پایین تر از سطح مورد انتظارهستند)  البته این موضوع هنوز در حال  مطالعه  است و مشخص شده  که زمان تحصیل دانشجویان کمتر از زمان کارشان در خارج از دانشگاه است ، با توجه به اینکه تعداد اعضای هیئت علمی  نسبت به دانشجویان نیز کم نبوده است ، "بنابراین ما شروع به فکر کردن نمودیم که : "چه چیزی می تواند این افزایش اندک را توضیح دهد؟" (دنینگ) در آن مقطع گفت واضح است : "زیرا اکنون ما در ناتوانی از توضیح هر چیزی مرتبط ، گیر افتاده ایم.".
 دراین خصوص  که اگر نمرات بدون دلیل در حال بهبود است  یعنی اینکه باید باور کنیم دانشجویان  ، فراگیران علمی بهتری شده اند.
یک احتمال جالب ، رویکرد دانشگاهی متوسط ​​است که دنینگ در آخرین مقاله خود باهمکاری (اریک ادی) از دانشگاه (بریگام) و ( مریل وارنیک) دانشجوی دکترا به میزبانی دانشگاه استنفورد ، که به احتمال تغییردر "معیارهای اعطای گواهی فارغ التحصیلی" اشاره می کند ،ارائه داده است  که در آن از رویکرد نادرست که  بنحوی اشاره به "سهولت  تحصیل دانشگاهی " دارد، مطالبی را گزارش کرده است!
کریستینا چوکا الر" ، جامعه شناس و دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد که در تحقیقات "دنینگ" شرکت ندارد ، خاطرنشان می کند که "سهولت تحصیل در کالج" می تواند به معنای دو چیز متفاوت باشد: اول این که دانشگاه ها  دروس را  به دانشجویان  ساده تر از گذشته ارائه می دهند. یا مطالب مشابهی را در گذشته به دانشجویان ارائه میدهد ، اما با دانشجویان  ملایم تر کارمی کند.
چوکا می گوید: "من واقعاً فکر می کنم که  توضیح  دوم در مورد میانگین نرخ  حبابی نمرات ، معنای بیشتری پیدا کند، اما اگرچه سهولت تحصیل در کالج را یادآوری می کند ، اما همچنان این  فرضیه تأیید نشده است.
در حقیقت ، علت ابهام دلیل افزایش میانگین معدل تراکمی روشن نیست . دیوید کرب ، استاد دانشگاه کالیفرنیا بریکلی و نویسنده کتاب "آینده ، رسوایی افت تحصیلی کالج" (The College Dropout Scandal):  می گوید: "توضیحات مختلفی برای این افزایش وجود دارد." ولی "ما دقیقاً علت آن را نمی دانیم"؟.
توضیح دیگر برای نظریه "سهولت تحصیل در دانشگاه" این است که دانشکده هایی که دارای کلاس های مشابه برای  دانشجویان هستند ، می توانند میزان معدل متفاوتی با معیارهای مختلف داشته باشند که این ممکن است نشان دهنده حمایت از موسسات آموزشی باشد که سبک ابتکارات فردی اختصاصی را اتخاذ می کنند یا اینکه تحصیلات دانشگاهی با هیچ رفتار مشابه سختگیرانه ترهمراه نیست؛ کرپ می نویسد: "من یک حس قوی دارم که چندین عامل در اینجا برای تاثیر گذاری براین روند کار می کنند."
اما این واقعیت که محققان از همه این موارد مطمئن نیستند  که این  خود سوال بزرگتر را ایجاد می کند که "آموزش دانشگاه چقدر دشوار است یا چگونه باید باشد؛ (دنینگ) درباره پیشنهاد مقاله خود گفت: "من فکر می کنم مردم این کار را به عنوان یک چیز واقعاً بد تفسیر  کنند ، یا حداقل اگر کالج راحت تر باشد ، این از نظر آنها ناامید کننده است ، و هرگز برای من روشن نشده است که این  حداقل ها واقعیت دارد." شاید دانشکده بسیار مشکل باشد و باید تسهیل شود ، و شاید  عکس آن صحیح است ، و در هر دو مورد ، دنینگ ترجیح می دهد "دشواری" را به عنوان متغیری در نظر بگیرد که می تواند به منظور اثبات یا انکار وضعیت  تغییر یابد "
البته روش های دیگری نیز برای بهبود نرخ های تجمیعی وجود دارد ، چوکا تعدادی از آنها را  برشمرده است ، از جمله ارائه مشاوره اولیه فردی برای کمک به دانشجویانی که امور تحصیلی خود را  قطعی نکرده اند تا  روشهای مختلفی را که برای آنها باز است ، بشناسند و همچنین ارائه مشاوره فردی  برای کمک به آنها در مواجهه با چالش های رشته ها و مسیرهای خود و همچنین برنامه های دوره های حمایتی دانشگاهی برای کمک به دانشجویان ساعی ، آماده سازی گروه هایی از دانشجویان در  موسسات آموزشی که به جابجایی وتردد روزانه نیاز دارند تا به یکدیگر کمک کنند. "ما چیزهای زیادی را می توانیم انجام دهیم."
کرب همچنین در" کتاب آینده خود "راهکارهایی مانند تنظیم کلاسهای جبرانی را که بسیاری از دانشجویان از آن غفلت می کنند و کمک به دانشجویان کم درآمد برای یافتن کالج های با بودجه بهتر که ممکن است آنها را در نظر نگیرند ، شامل می شود. این امور ممکن است کمی کار بخواهد اما مفید واقع خواهد شد ، زیرا  این ایده ها  به فارغ التحصیل شدن دانشجویان بیشتر، کمک می کنند  .

توضیح : معدل تراکمی GPA: میانگین نمرات دانش آموزان در طول سالهای تحصیلی با توجه به ارزش آموزشی و تعداد واحدهای هر موضوع است.

در آمریکا برای نشان دادن بازده یک دانش‌آموز یا دانشجو یا حروف به کار می‌روند (مانند E ،D ،C ،B ،A که A بهترین نمره و E نشانهٔ افتادن می‌باشد) یا با نمرات نشان داده می‌شود (به این صورت که A=90-۱۰۰ ،B=80-۸۹ ،C=70-۷۹ ،D=60-۶۹ ،E=0-۵۹ ).

معدل تحصیلی در آمریکا (Grade Point Average یا GPA) شیوه‌ای است برای ارزش یابی تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌های ایالات متحده. می‌توان GPA را معادل انگلیسی معدل دانست با این تفاوت که دامنه GPA میان ۰ و ۴ است.

محاسبه GPA در دانشگاه‌ها به این صورت است که در پایان ترم تحصیلی نمره‌ای که در هر کلاس به دست آمده را در مقیاس حروف قرار می‌دهند و سپس حروف را در مقیاس ۰ تا ۴ قرار می‌دهند...

 منبع: https://www.theatlantic.com/education/archive/2019/07/has-college-gotten-easier/594550/?utm_campaign=the-atlantic&utm_content=5d3aba29595b5a0001c32018_ta&utm_medium=social&utm_source=facebook&fbclid=IwAR1-AcsC02QA-1VF27S-5d56_M-ZYLc-ukwWrunuEKmSVT2klPQ-OqwzBwI
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان ./به بهانه ی کنکور(99) آیا تحصیل در دانشگاه بسیارآسان شده است؟/https://www.theatlantic.com/education/archive/2019/07/has-college-gotten-easier/594550/?utm_campaign=the-atlantic&utm_content=5d3aba29595b5a0001c32018_ta&utm_medium=social&utm_source=facebook&fbclid=IwAR1-AcsC02QA-1VF27S-5d56_M-ZYLc-ukwWrunuEKmSVT2klPQ-OqwzBwI،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic