دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

مرموزان سیاسی و مروجان عیاشی در دیپلماسی عمومی

تاریخ:سه شنبه 4 آبان 1395-02:17 ب.ظ

                    مرموزان سیاسی  ومروجان عیاشی در دیپلماسی عمومی

برای پیدا کردن آبشخور " آز ادی یواشکی" وکنسرتهای لواشکی که برای درهم شکستن شخصیت زن وفروپاشی خانواده ها طراحی شده است تا منابع تهیه خوراک پروژه "آمریکائی شدن" چندان دشوار نیست فقط کافیست یاداشت های کاخ سفید و کنگره آمریکا سیا و ام آی 5 و6 انگلیس را در مورد ایران وجهان اسلام ورق بزنید  آنگاه بصورتی خودکار ارتباط تاریخچه ی آن پروژه های مضنوعی ودروغین با شعارهائی چون آزادی وحقوق زن درحالیکه درکشورهای مبدا شدید ترین اجحاف را در حق زنان روا می دارند بین آن یاداشت ها وفهرست های اقدامات زمانبدی شده را با بسیاری از حوادث که نه بلکه  صحنه های بازتکرار از طرح اجرائی شده مورد دلخواه جهان سلطه که
از دوره ی بوش شروع شده تا دردوران اوباما تکمیل شود. را درکشورمان وسایر کشورهای اسلامی خواهید یافت.
استفاده ابزاری از زنان
نظر فرهنگ شرقی و بویژه اسلام به زن بعنوان عامل جامعه ساز که حداقل بنای یک زندگی متعارف 50 ساله ارزشمند را  پایه گذاری می کندنگاه کرده . و مرد در واقع اورا شریک زندگی ساز و سرمایه  چشم انداز دراز مدت خود وفرزندان می بیند بنابراین او حتی از این منظر نیز حق احترام و اهتمام دارد واین مبنای انسانی ازشرق که مهد تمدن وفرهنگ جهانی محسوب می شود با همه وزنش تا قرنها بر فضای اجتماعی جهان غرب نیز اعتبار و اعتماد خود را حفظ کرده بود .
ولی اکنو ن بوِیزه درآن  بخش از جهان تلاش اولیه برای مهار و دستیابی  به یک زن بعنوان کالائی مصرفی تا هنگام بهره گیری نرخ گذاری می شود وتا درلیست خرید وفروش و پروژه های تخریب فرهنگی بعنوان ابزاری تبلیغ مصرفی که شدیدا در معرض فرسایش قرار دارد  مورد سوء استفاده قرار می گیرد.  وسپس اورا رها می کند تا بدترین سرنوشتها را تجربه کند از آزادی فردی تا آزادی جنسی تنها پروژه ی ساخته می شود و  بازاری گرم شود و حسابهائی از پول این پروژه تکمیل شود وهمین روند در جوامع غربی اکنون موضوعی است که سعی در تعمیم آن به سایر مجامع بخصوص در کشورهای اسلامی دارند . مواردی در اینجا بررسی می کنیم:

 آزادی یواشکی ( My Stealthy Freedom)
 مسیح علی نژاد" خبرنگار صدای آمریکا، برای خبرسازی به سراغ شماره تماس ها  و حرف ها ی اشخاص معین می رود.. عباراتی هدفمند متنوعی  را که آن دست از رسانه ها قبلاً به خورد روشنفکرنماها  داده اند .از آن پس در چرخه ی مصاحبه ومقاله، زمینه ی رپورتاژآگهی غرض ورزانه و  تیتراژ تجزیه وتحلیل شب وروز خود می کنند...
روزنامه نگار سابقاً ایرانی مقیم نیویورک  مامور می شود تا در زمینه راه اندازی کمپین کشف  حجاب از ماه مه / 2014، بر روی شبکه های اجتماعی «فیس بوک»  با عنوان «آزادی به سرقت رفته من» را با پشتیبانی شبکه های ماهواره ی به اصطلاح در حمایت و دفاع از زنان بصورتی آشکار با استفاده از زمینه سازی برخی مرموزان سیاسی در داخل کشوذ کلید می زند...
جامعه ی زنان چهانی در شعله های تجاوز می سوزد ودفاعی از آنان صورت نمی گیرد!
 یکی از نتایج این پدیده ، واقعیت فزاینده “تجاوز ” است که در تعدادی از کشورهای پیشرفته که هنگام رتبه بندی جهانی از شاخص های بقولاً  پیشرفت و رفاه وخوشبختی بالائی قرار دارندگسترش وحشناکی یافته است:
- آفریقا ی جنوبی، یکی از کشورهای پیشرفته قاره ی سیاه بشمار می آید  که از حیث تجاوز جنسی رتبه اول جهان را بخود اختصاص داده است،  آخرین آمارهای منتشر شده دراین موضوع  اشاره دارد: که سالانه   500 هزار زن درآن کشور مورد تجاوز قرار می گیرند ، و برهمین اساس ممکن است  40 %   از زنان  آفریقای  جنوبی درمعرض تجاوز قرار گرفته باشند، ولی در آنجا از بین 9 قربانی تنها  یک نفر به پلیس شکایت برده است.
رتبه دوم سوئد ،آمار ها در این کشور نشان می دهد  از هر 4 زن سوئدی یکنفر مورد تجاوز واقع شده است.
در سال  2013- سوئد  رتبه ی اول اروپا را بخود اختصاص داد ،براساس گزارش شورای ملی مبارزه با جرائم سوئد ، از هر 10000 قربانی  فقط 63 مورد جرم مرتبط به پلیس گزارش داده اند.
 ایالا متحده:در هر  107 ثانیه یک شهروند زن  آمریكائی  مورد تجاوز قرار گرفته است
 موسسه ی بین المللی ریشه کنی تجاوز جنسی گزارش داده است که بطور متوسط  293.066 شهروند آمریکائی درطول هرسال مورد تجاوز قرار گرفته اند .
همین منبع ذکر می کند:که  68%  از اینگونه جرایم به پلیس اطلاع داده نشده ، و98%  از متجاوزین حتی یک روز هم به زندان نرفته اند .
اماردیگری نشان می دهد  40 تاـ45 %  در صد زنان که به روابط عاطفی نامشروع روی آورده اند  مورد تجاوز قرار گرفته  یا مورد سوء قصد تجاوزکارانه واقع شده اند .
- توجه به باشگاهها و بی حجابی  زنان مشهورتر و چگونگی ایجاد زمینه برای خودنمائی و طراحی یک برنامه دراین خصوص ؟ ملیاردها  دلار  برای بهره برداری نمایشی از زنان (در قالب فیلم وشبکه های ماهواره ی،مجلات، ساخت کلیپ های تبلیغاتی ء و انواع لباس های تحریک  آمیز هزینه می شود).
براستی چرا یک این میزان پول برای عرصه دیگر مورد نیاز زنان مثلاً در درمان واشتغال و ...  هزینه نمی شود
 "دینس برگر"، مؤلف ومیزبان برنامه رادیوئی آمریکا می گوید:
"جلوه های جنسی دیداری . نقطه ی است که معمولاً زنان به آن حساسیت چندانی نشان نمی دهند و کمتر "راز"ونتیجه ی نهائی  تمرکز مردان را با نگاههای  مسئله دار و حتی شنیدن های معین درتوجه به برخی بازیگران  زن درک می کنند.و می بینید که مروجان این صحنه ها بطور گسترده ی نه ارتصاویر مردان نیمه برهنه بلکه از تصاویر زنان نیمه برهنه برای جذب مخاطبان بیشتر استفاده می کنند"
 وبعنوان ابزار  تبلیع،بسیاری از محصولات،درتلیوزیون  یا رسانه تبلیغاتی دیگر از  وجودزنی که باید انسان بماند ونه کالا بهره برداری  می شود.
 با این اوصاف بشكل قاطعی، ، زن بعنوان یک بردن مدرن از اشکال اولیه برداری  خارج شده
 تا از گذشته و زمان حاضر وجود انسانی خود تنها یک آلبوم تصویر دخیره کرده باشد.، که این حاصل مدرنیزه شدن اجتماعی مورد ادعای غرب در قالب شعار "زنان بلندپرواز" از خواستگاه  نگاه مصرفی بودن زن درجنبه ی مادی وحتی ذاتی است. و آکنون در زمان فعلی جهان این سئوال قابل طرح است  که آیا واقعاً بسیاری زنان فریب خورده تبدیل به شکار و صید مردان شده اند ؟

  نکات متفرقه ی قابل تامل در محاورات اجتماعی داخلی در اهانت به شخصیت زن؟!

- مدیر ی که به همکار ش می گوید: "راحت باش" و یا دعوت به یک جشن مختلط  تولد و پارتی و تعارفات غیر معمول چه در سر دارد.
-  خاطرات تلخ تبادل شمار ه تلفن و حساب کاربری شبکه اجتماعی و فراخوان دور شدن از عادات ورسوم ولباس سنتی چه چیزی را تداعی می کند.
-  دوست یابی و رقابت در خودنمائی چه زمانی باعث تحقیر و ذلت و امتیاز دادن متوالی را فراهم کرده است
- تمجید از ظواهر جسمی در یک محفل غیر خانوادگی و در قبال پیشنهاد های اغوا کننده  مدل ومذن  و هزینه ی سنگین آن را چه کسی پرداخته است؟
- یکی از بالاترین نرخ جراحی زیبائی با همه خسارات جانی ومالی آن درجهان  به کشورمان اختصاص یافته ، مسئول ترویج وگسترش آن کیست؟
- پناهندگی زنی به شبکه ی بیگانه که پس از مدتی کوتاه آن زن از دورمصرف خارج شده  باقیمانده عمر خودرا چگونه خواهد گذراند؟
- برخی اتفاقات در جزیره کیش براساس گزارشات اخیر روزنامه ی غربی همطراز ارزشهای غربی صورت می گیرد، چرا؟
- مثلاً جنگ شادی و کنسرت های آنچنانی مختلط  صرفاً برای خوشحال کردن جمعیتی است یا اهدافی مشخص دیگر...
- روزنامه ی لوفیگارو  فرانسه  گزارشی را درسبقت گیری شركت های   داروئی  و کالاهای آرایشی  فرانسوی برای اشغال بازار ایران تهیه کرده  ، وبرای  11 ملیون ایرانی برنامه های ویژه تدارک دیده است ، به چه منظور آیا فقط پول 7 ملیارد یوروئی آن را مد نظر دارند یا قضایای دیگری در پشت آن نهفته است؟
- تعقیب رفتاری غیرموجه و ذخیره سازی تصاویر ی که عمدتاً از سر نا آگاهی واعتماد ی غیر معقول به دست افراد ثالثی می رسند چه تبعاتی را بدنبال داشته است؟
تاریچه ی موج  جدید شبیخون نفوذ با تکیه برعناصر فرهنگی
دراین رابطه اندیشکده  بروکینگر (طی مقالات پژوهشی تحت عنوان آمریکا و فرهنگ جوامع مسلمان" می نویسد: " در پایان دولت بوش یک نظر سنجی معتبر نشان داد، که در آن 83 درصد از پاسخ دهندگان در جهان اسلام دیدگاه های  خصمانه  وتنفرآمیزی نسبت به ایالات متحده دارند، واز سوی دیگراین نظر سنجی   تنها 9 درصد از آمریکایی ها گفتند که ایالات متحده یک رابطه خوب با جهان اسلام دارد و در پس از حملات یازده  سپتامبر سال 2001،   محافظه کاران که خود عامل سرکوب وحشیانه  فرهنگ آمریکا  در دهه نود بودند  امروز برای دفاع از فضائل  فرهنگی خود  در پاسخ به مسلمانان وجلوگیری از انتقام آنان  درحالیکه  سال ها در انتقاد از  جریان فمینیستی تلاش می کردند و شعار حقوق زنان را  بعنوان یک مقدمه   یک برنامه   برای و حمله به اسلام در عدم دستیابی به برابری جنسیتی میان مرد وزن را شعار خود قرار داده .به میدان آمدند
محافظه کاران و همراهان داخلی وخارجی در پیوستن به این تلاش به فشار مورد نظر از طریق تاکید تعهد خود بر ارزش های آمریکایی شدند.
و در پروسه ی دغدغه چگونگی درمان  مشکلات زن در جوامع مسلمان و در به ترویج  در آغوش کشیدن فرهنگ مترقی جنسی و همجنس گرائی پرداختند ، و  آنها را  تشویق به راه اندازی  کمپین جهانی در این جریان کردندوجوامع اسلامی  را هدف خود قرار دادند.
فرهنگ کارگردان مدار  آمریکا پس از حملات 11 سپتامبر ، نه تنها در جامعه بین المللی   بلکه در جهان اسلام، به افزایش تلاش برای پر کردن شکاف فرهنگی در این زمینه، میان جامعه مدنی آمریکا با صرف   چند صدها میلیون  دلار ، بوسیله بکارگیری بسیاری از تحلیلگران سیاسی و ارتباط از طریق ویدیو به اشتراک گذاشته شده  وسایر نرم افزار های متفاوت  خواستار تغییر  میلیون ها نفر شدند
 ولی در پایان یک مرحله بازهم نتایج نظرسنجی ها نشان داد  که روابط بین ایالات متحده و جهان اسلام  بدتر شده است و نه بالعکس.
 روشن است که   دلایل ارائه شده در طرح های فوق الذکر ناکارآمد بوده است و حداقل برای بهبود درک بین اعضای جامعه مدنی آمریکا وسایر نقاط جهان از عوامل تاثیرگذار جدی استفاده نشده است
و با همه این هزینه ها هنوز هم زن در جوامع مسلمان برای حفظ  ، شخصیت ،امنیت و عفت خود به حجاب پناه می برد
 - "نانسی  اسنو"و فیلیپ ام . تیلور در کتاب دیپلماسی عمومی اعتراف کرده ومی نویسند: دیپلماسی عمومی آمریکا سازنده  یک تصویر ملی جدیدو مدیریت ادراک، وفراهم کننده روش های تربیتی طرفدار غرب و ترکیب  احساسات پس از 11 سپتامبر در کمپین "پیروزی بر قلب هاو اذهان" جهان اسلام است.که در حال حاضر در روند دیپلماسی عمومی ، افکار عمومی و دیپلماسی فرهنگی و همچنین مسائل مربوط به سیاست موضعی. آخرین تحقیقات در روابط عمومی، اعتماد، قدرت نرم، تبلیغات و بازاریابی گنجانده شده است با فرایندهای نهادی و شناسائی بازیگران  با و تجزیه و تحلیل. پژوهش های  آمریکا و انگلیس از منظر و قالب تطبیق دیدگاه های خود در سایر کشور ها فعالیت دارد.
- همچنین کتابی دیگر در ارتباط با مرکز" USC  " دیپلماسی عمومی در دانشکده آننبرگ در دانشگاه کالیفرنیای   با عنوان : چگونه جهان به دست آوردیم : آمریکایی شدن در همه جا
توسط پیتر کنراد  توضیح میدهد:ما دراین راه از مجموعه عناصر فرهنگی فوق العاده ی با مهارت های لازم برای ارزیابی وتغییر بکاربردیم و با نمایش رنگارنگی از فیلم و موسیقی، شلوار جین و پوشاک ورزشی، مواد غذایی، وسایل خانگی ،  رمان و نقاشی های که  بخش بزرگی از جهان را تحت تاثیر زندگی  خود قرار دهیم .
 نتیجه گیری :لازم به اشاره است که د تائید مواردمذکور دهها کتاب وصدها مقاله ومصاحبه قابل دسترسی می باشد و  اکنون باید روشن شده باشد که  دفاع از آزادی یواشکی و کنسرت های مختلط و محافلی از این دست وابزار های  بکارگرفته شده دراین بلبشوی اخلاقی و عوامل گسترش دهنده مستقیم وغیر مستقیم ریز ودرشت آن، بخشی از کدام پروژه بوده وچه هدفی را دنبال می کنند وترویج دهندگان آن آیا حاضرند که از خود مایه بگذارند ودیگران را قربانی صفحه آرائی مرموزانه ی سیاسی خود نکنند! 


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Ngan
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:20 ب.ظ
Thanks for every other informative website. Where else may I am getting that type of information written in such
a perfect manner? I have a project that I am simply now operating on, and
I have been on the glance out for such information.
پاسخ عبدالمجید اورا : Welcome / Thank you for your visit/najvaye-kangan.mihanblog.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.