دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

دولت عمیق وکودتای خاموش علیه آزادی در آمریکا

تاریخ:جمعه 7 آبان 1395-12:23 ق.ظگزارش سایت کانتر پانچ آمریکا :
دولت عمیق و کودتای خاموش  علیه  قانون و آزادی در آمریکا
"نقش رئیس جمهور بعدی هم از نقش رئیس جمهور فعلی(اوباما) و پیشینیان او  در حد یک ابزار برای سرگرم کردن مردم و انحراف از آنچه که واقعا اتفاق می افتد بیشتر نیست".
Photo by Diego Torres Silvestre | CC BY 2.0
در سال 1954"ویلیام جنر" به عنوان سناتور در یک سخنرانی دولت آمریکا را اینگونه توصیف کرد: ...
در زمان ما، تدوین دیکتاتوری  از راه های قانونی همراه با شگرد ها ی خاص  برای دور زدن کنگره و رئیس جمهوری و مردم، نیزممکن شده و ظاهراً نشان میدهیم که ما ازدولت  قانونی  سالمی برخورداریم و ما در حال کار در یک سیستم منظم سیاسی و دولتی هماهنگ هستیم .. اما  یک گروه  و سازمان سیاسی پیدا شده است، که به دنبال نابود کردن قانون اساسی ایالات متحده بوده و به عنوان  یک حزب سیاسی واحد به کنترل جبهه سیاسی کشور پرداخته است ..  این سازمان و مبانی ان را باید بشناسیم:  فکر می کنم که مهم ترین وجه تمایز آن اینست که  این گروه نه به تصمیم رئیس جمهور و نه به مصوبات کنگره، و یا حتی   به حکم دادگاه گردن نمی نهد .. انها عملاً بصورتی مخفی و بی سر و صدا در روند تغییر حکومت ما فعال هستند ، یک گروه که به دشواری می توان آنها را از این جایگاه دور کرد"...
سایت مذکور درادامه می نویسد: ازدولت درسایه  ایالات متحده  استقبال کنید ،دولتی که نه بوسیله ی جنبش های مردمی تغییر کرده ونه توسط  انتخابات تحت تاثیر قرار می گیرد  ، وخارج از نظارت قانون فعالیت است..

این دولت با طبیعت بوروکراتیک خود، در دنیای تجارت واقتصاد و جریان نظامی،دخالت کرده  وبا قدرت مقامات غیر رسمی، به  اداره کشور امریکا از درون می پردازد، در واقع آنها یک چهره پنهان از حکومت ایالات متحده هستند، که  هیچ حرمتی به اصول آزادی شهروندان قائل نیستند.

و دولت در سایه به فعایت های خود ادامه خواهد داد  و آنها  با تغییر رئیس جمهور آمریکا تغییر نمی کنند. در واقع، آخرین  گزارش صادر شده توسط"اف بی آی"، نقش دولت سایه یا گروه " طبقه هفتم" در انتخاب رئیس جدیددر کاخ سفید امسال انجام گرفته است، اما میراث رسیده به رئیس جمهور بعدی ایالات متحده  به یک دولت سایه محدود نمی شود، که اگر بخواهیم به عبارت دقیق تر و  با جزئیات شرح دهیم ..اینبار در مقابل دو دولت سایه قرار خواهیم گرفت.

دراین جزئیات به عنوان دولت سایه برای اولین بار تحت نام " دولت پایدار" اشاره شده است  که در مورد افرادی تعیین شده در جهت بدست گرفتن  زمام حکومت ، اگر  یک «فاجعه» رخ داد  معرفی شده است، آنها  یک فرد جدی آینده نگر مناسب با زمان و با توجه به نوع فاجعه: حملات تروریستی،  بلایای طبیعی و یا فروپاشی اقتصادی - در پلان انتظار نگه داشته اند که در ان صورت به خارج سایه  ازپنجره قدرت کامل وارد می شود و تحولات امنیتی را از طریق دولت نظامی و حکومت نظامی را اجرا  می کند...

این در حالیست که دولت سایه دوم به نام «دولت عمیق» شناخته می شود و دربرگیرنده بزرگترین تهدید  خطرناک علیه ادامه آزادی در امریکا  محسوب می شود.. این دولت  شامل بسیاری ازبوروکرات ها ، شرکت ها، پیمانکاران و کارکنان درگیر در کارهای معمولی می باشد  که  این مجموعه از تصمیم گیران واقعی در پشت صحنه تشکیل شده است، در نتیجه،  چنین  سیاست هائی موجب  از دست رفتن نقش ما، در کنترل  برهر یک از تصمیمات سرنوشت سازبه عنوان مردم بر فعالیت های دولت شده است...

بدینوسیله دولت عمیق، کنترل روند همه امور سیاسی با توجه به قطب نمائی خود  ، بدون در نظر گرفتن همه موضوعات رسمی  در کشورمصادره کرده وتسخیر می کند، مانند کنترل بر این دوره از انتخابات ریاست جمهوری که دولت فعلی تنها  نمایندگی آنها را بعهده دارد.

دولت عمیق یعنی چه؟

پلیس نظامی نمایندگی دولت عمیق را بعهده دارد ، که نیروهای خود را در رابطه با اجرای سازمان های  قانون فدرال و ایالتی هماهنگ می کند، و برای ایجاد یک ارتش منظم تلاش نشان می دهد و قادر بوده تا نهادهای امنیتی را  به ایجاد یک مانیتور رصد برای خود تنظیم کند، و بدینوسیله  جمعیتی از افراد مظنون را ، با همکاری دادگاه در راه حفظ اهمیت سود شرکت ها در تصویرسازی قانون و احکام عدالت خواهانه محکوم ومجازات می کند، که البته، امپراتوری نظامی  خود علت ایجاد پیمانکاران مخفی شده است،  صنایع دفاعی پر رونق را که به ورشکستگی این کشور منجر شده ، مدیریت می کند،

 یک عضو پارلمان، "مایک لو فگرن "  ترکیب آن مجموعه را  در قالب امنیت ملی و سازمان های اجرای قانون به این ترتیب ؛ مشتمل  بر  وزارت دفاع، وزارت خارجه،  سازمان اطلاعاتی سیا ، وزارت دادگستری و وزارت خزانه داری، و دفتر اجرایی رئیس جمهور ایالات متحده درشورای امنیت ملی، و تعداد انگشت شماری از دادگاه های بدوی و اعضای کمیسیون دفاع و امنیت  مطرح کرده است.بسیاری از بازیگران کلیدی دیگری وجود دارند  که در تحرکات  دولت سایه نقش دارند
در اینجا نقش پلیس آمریکا،پس از انتخابات ریاست جمهوری تعریف شده  است.
فکر می کنم  با ارائه برخی از برنامه ها و سیاست های اصلی،  توسط دولت سایه، برای ادامه  کار بدون وقفه و بدون   هیچ گونه توجهی به کسانی که صندلی دفتر بیضی را اشغال می کنند ادامه خواهد داشت..

کنترل امنیتی ومراقبت محلی

 آژانس امنیت ملی در ادامه  با یک بودجه سالانه پشتیبانی شده تا  10.8 میلیارد دلار  به کنترل هر فردکاربرکامپیوتر، و یا شخصی بکارگیرنده  تلفن در ایالات متحده  اقدام می کند ، بنابراین دراینصورت  مطمئن شوید که آژانس امنیت ملی و یا  سازمان های امنیتی دیگری، می تواند شما را به ظن جاسوسی در هر روز یا در هرحالت خصوصی یا عمومی زیر نظر داشته باشد،
این پلیس محلی  به یک سری از تجهیزات وادوات نظارت مسلح است، که به خواندن شماره  مجوز و پاسپورت، ثبت داده های بیومتریک ضبط صدای دستگاه تلفن همراه و ابزار نوین فن آوری مورد استفاده توسط پلیس برای مشاهده محتویات داخل جیب یا کیف کفایت می کند ... 
 فناوری دیگر شامل  تلفن همراه اسکنر بدن، که در اغلب مکانها و نه  در تنها فرودگاه ، که پلیس شروع به استفاده از آنها با گستاخی تمام  بدون مجوزقانونی داخل اتومبیل  ودرون ساختمان ها و خانه ها را بازرسی می کند، و همچنین سیستم های کنترل که می تواند مسیر  هر فرد را در طول 24 ساعته بخاط بسپارد، علاوه بر آن  برنامه تشخیص چهره، به زودی  فضای کافی برای فرار و یا ناپدید ن شدن  را از شما خواهدگرفت..

تجسس جهانی

شبکه های بزرگ مراقبتی آژانس  امنیت ملی آمریکا ، موردیکه که   روزنامه "واشنگتن پست"از آن بعنوان امپراتوری جاسوسی،یادکرده، با برآورد 500 میلیارد دلاری فدرت مالی،به جاسوسی در جهان برای رسیدن به هر کسی که  از یک کامپیوتر و یا تلفن استفاده کند ادامه خواهد یافت.

  برنامه"اقدام آمریکا "ایکلون"( The NSA’s Echelon program) در امنیت ملی" مخفی، وبصورت نرم افزار ویژه، در تجزیه و تحلیل هر تماس تلفنی ، فکس و نامه وایمیل در هر نقطه جهان را بعهده  داشته که علاوه بر آنها جاسوسی از گروه های سیاسی مسالمت آمیز ،مانند سازمان عفو بین الملل، سازمان صلح بین المللی، و بسیاری از گروه های مذهبی را تحت پوشش قرار می دهد ...

قانون مبارزه با تروریسم آمریکائی

ایالات متحده جنگ علیه تروریسم را متوقف نمی کند  امریکا تلاش کرده است تا آن ریشه کن کردن تروریسم، را بصورتی پایان ناپذیر ادامه دهد، از حوادث 11سپتامبر، اما این جنگ سلب آزادی های ما، نقض قانون اساسی و نقض شرایط عادی را بدنبال داشته . و  کشور ما را به یک میدان جنگ تبدیل کرده است .. دولت  آمریکا با توجیه  قانون ضد تروریسم آمریکا، به دور زدن این قانون  و حکومت قانون و آزادی شهروندان آمریکایی، و تبدیل زندگی آنان به یک روند تحت حکومت نظامی محدود، به جای تعهد خود به نظر قانون اساسی پرداخته است و نمی خواهد این روش را حتی پس از  انتخابات ریاست جمهوری به پایان ببرد. .

نظامی کردن دولت پلیسی

از آنجا که این مورد از برنامه های اصلی دولت فدرال است، پنتاگون با جهت دهی سلاح ها و تجهیزات نظامی خارج از نیازهای خود  به نهادهای امنیتی محلی  بدون مجوز قانونی و پرداخت هزینه  تحویل داده است، و در نتیجه  مقامات نیروهای پلیس افزایش دستیابی به امنیت و صلح، را به عنوان یک فرمت مسلح ارتشی توجیه کرده اند،  ونیروهای مسلح به طور کامل با کفش، کلاه، سپر و باطوم و اسپری فلفل و سلاح بی حس کردن، اسلحه و شوکر ، هواپیماهای بدون سرنشین مسلح کوچک،  با چراغ سبز  دادگاه ها و مقامات امنیتی آمریکا، به بازجوئی تحقیق یا بازرسی  و  بازداشت  هرکسی که او را مظنون بداننددر هر شرایط و در هر نقطه اقدام می کنند.

هواپیماهای بدون سرنشین

دولت عمیق در استفاده از هواپیماهای بدون خلبان  اصرار خواهد داشت. تا سال 2020، کنگره تصویب کرده است ، که تعداد هواپیماهای بدون سرنشین  به 30 هزار فروند  درعبور از  آسمان امریکا برسد، صنعتی که می تواند به ارزش 30 میلیارد دلار در سال دست یابد، این مکانیسم به ثبت وضبط تمام حوادث، از طریق سنسورهای فیلم های ضبط شده و دستگاه های دما یاب و رادار می پردازد ، یکی از گزارش  نشان میدهد: وزارت دادگستری یک میلیون دلار درخرید  هواپیماهای بدون سرنشین، به  اف بی آی کمک کرده با وعده اعطای 1.26 میلیون دلار به دیگر ادارات پلیس، برای به دست آوردن هواپیما  همکاری خود را اعلام کرده است.

از مدارس به زندان

 از طریق استفاده از سگ های آموزش دیده پلیس سنسور مواد مخدر در کلاس درس،  در نتیجه تشکیل یک گروه کاری از مدارس  همکار با سازمان های امنیتی، با استفاده از یک " جرعه دو گانه" و استفاده از تحریم: یا با متوقف کردن دانش آموز در ترم آخر  مدرسه، که از آن به بعد او  دستگیر شده، و پس از آن وارد زندان نوجوانان می شود..

خصوصی سازی  زندان

دولت عمیق به موضوع واگذاری مدیریت زندان به شرکت های خصوصی ادامه می دهد، در نتیجه  شرکت های بزرگ به بازداشت مردم آمریکا در زندان های خصوصی وتمرکزدریافت بر روی سود از این رهگذر تمرکز می کنند. دولت آمریکا تصریح کرده است که این شرکت ها درقبال خرید زندان ها ومدیریت آنها به حفظ نرخ اشتغال در زندان های خصوصی تا 90٪، برای یک دوره ی 20 ساله کمک می کنند...

جنگ های بی پایان

بسط ادامه امپراتوری نظامی  آمریکا، همچنان به تخلیه منابع کشور  به نرخ تا 15 میلیارد دلار در ماه، و یا 20 میلیون دلار در هر ساعت پیگیری می شود،  پنتاگون برای جنگ  هزینه ی معادل بودجه ی بهداشت، آموزش و  امنیت داخلی  اختصاص داده است اما بسیاری از آمریکایی درک نمی کنند هدف بزرگتر از این جنگ ها حفظ یکپارچگی امنیت مردم آمریکا نیست، بلکه  جنگ ها برای غنی سازی وثروتمندتر شدن صنایع نظامی ایجاد می شوند ، گرچه  هزینه آن برعهده پرداخت کنندگان مالیات باشد.

 اهمیت این پیام درچیست؟

نقش رئیس جمهور بعدی هم از نقش رئیس جمهور فعلی و پیشینیان او  در حد یک ابزار برای سرگرم کردن مردم و انحراف از آنچه که واقعا اتفاق می افتد بیشتر نیست.

این مقاله در صدد است که نشان  دهد  : افشای  مفهوم وجود یک دولت در داخل دولت دیگر، یعنی  "ناپدید شدن دولت ظاهری و پدیده دولت جانشین است، تنها یک نهاد دوگانه در نهادهای دولتی برای کنترل زندگی خصوصی افراد در کشور است، که با توجه به الگوهای خاص خود نه از جا کنده می شود ونه تغییر می کند ، و همچنان به انتخاب رهبران  دلخواه خود برای مردم آمریکا پرداخته است. "

در حالی که دولت عمیق  نه تنها سرمایه مردم، بلکه کنترل  وال استریت را دراختیار داشته و زمینه تهیه پول برای ادامه کار  و ایجاد مکانیزم های جدید سیاسی فراهم می کند، و تبدیل دره سیلیکون، به یک فرایند ازدواج بین بوروکراسی  و دولت مربوطه، و شرکت های جهانی را باپول فراوان  کنترل می کند..

همانطور که "لوفگرن" نتیجه گیری می کند:

دولت عمیق  به خوبی راه تثبیت خود را،  با زور اسلحه و پول پیدا کرده  توانایی مقاومت در برابر هر گونه تلاش برای تغییررا برای خود حفظ کرده است .. دولت عمیق به کار در آرامش و ادامه جریان پول وثروت ، مانند گذشته ادامه می دهد..
تهیه وترجمه: نجوای کنگان
منبع:October 26, 2016
A Deep State of Mind: America’s Shadow Government and Its Silent Coup

by John W. Whiteheadنوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Online cialis
یکشنبه 19 فروردین 1397 12:59 ق.ظ

Cheers, Valuable information!
we recommend cheapest cialis cialis generique how to purchase cialis on line cialis manufacturer coupon generic cialis 20mg uk prezzo cialis a buon mercato cialis dosage recommendations acheter cialis meilleur pri comprar cialis navarr try it no rx cialis
Cialis online
جمعه 3 فروردین 1397 03:56 ق.ظ

Whoa plenty of very good information!
enter site natural cialis tadalafilo cialis official site where cheapest cialis prezzo di cialis in bulgaria il cialis quanto costa cialis preise schweiz generic cialis with dapoxetine calis cialis qualitat
http://ignorantacre1291.soup.io
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 03:09 ق.ظ
I think that everything said was very reasonable.
But, what about this? what if you added a little information? I mean, I don't want
to tell you how to run your blog, however what if you added a title that makes people desire more?
I mean نجوا کنگان - دولت
عمیق وکودتای خاموش علیه آزادی در آمریکا
is a little plain. You ought to look at Yahoo's front page and
see how they create news headlines to grab viewers interested.
You might add a video or a related pic or two to grab readers excited about what you've
written. In my opinion, it might bring your posts a little bit
more interesting.
پاسخ عبدالمجید اورا : Welcome / Thank you for your visit/najvaye-kangan.mihanblog.com
حضرت باران
جمعه 7 آبان 1395 12:11 ق.ظ
- او چشم به راه ماست...

حضرتش در غیبت صغری به علی بن مهزیار اهوازی فرمودند:
یا ابا الحسن قدکنّا نتو قعک لیلاً و نهاراً فما الذی ابطأبک علینا؟
(دلائل الامامه، صفحه541)
ما شبانه روز چشم به راه تو بودیم، چرا دیر پیش ما آمدی؟


غیبت خورشید تابان، شیعیان تقصیر ماست
این که باشد آن امام از ما نهان تقصیر ماست
با چنین وضعی که ما داریم و از او غافلیم
گر نمی گردد فرج در این زمان تقصیر ماست
با فراموشی ما از او اگر بر ما رسد
لحظه لحظه فتنه های بی امان تقصیر ماست
ما به آن سرچشمه رحمت خیانت کرده ایم
گر نبارد ابرهای آسمان تقصیر ماست
ما همه بر خوان آن صاحب کرم مهمان شدیم
این که باشد دور از ما میزبان تقصیر ماست
بارالها عفو کن ما را و آسان کن فرج
غیبت مولایمان صاحب زمان تقصیر ماست
در ره تهذیب نفس انوار، روز و شب بکوش
کاین غریبی امام مهربان تقصیر ماست


این غریب مظلوم را منتظر نگذاریم.


اللهم اجعلنا من خیر أعوانه و أنصاره و لا تجعلنا من الغافلین منه.
پاسخ عبدالمجید اورا : سلام علیکم .آمین . ممنون
حضرت باران
جمعه 7 آبان 1395 12:10 ق.ظ
با سلام و صلوات و آرزوی قبولی طاعات و عزاداریهایتان در این ایام محترم از حضور سبزتان سپاسگزاریم . ضمن افتخار تبادل لینک وبلاگ وزین و فرهنگی حضرتعالی لینک شد. جزاکم الله خیرا
پاسخ عبدالمجید اورا : سلام علیکم . از محبت جنابعالی سپاسگزارم . افتخار می کنم با وبلاگ ارزنده تان تبادل لینک داشته باشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.