دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

دیوید هرست: پیروزی ترامپ یعنی فروپاشی سلطه ی جهانی مورد ادعای آمریکا وغرب

تاریخ:سه شنبه 25 آبان 1395-04:16 ب.ظ


 دیوید هرست: ترامپ و نمودار زوال و سقوط  غرب
Image result for Trump and the decline and fall of the West
همه  آن چیزهایی که برای انگلستان اتفاق افتاده  امریکا اول رخ نمی دهد، ولی  تاریخ برگشت  معکوس جریان جت اقیانوس اطلس پیما  تکرار شده است.
این مورد با انتخاب ترامپ عملی شد و  جهت دهی  "تفکر جمعی" نوابغ و نخبگان را به چالش کشید .بطوریکه همه از آن موضوع شوکه ومتعجب شدند ، واین اتفاق  سیاستمدارانی  را که بنظر خود  بالغ بوده  وخود را در  طبقات بالائی آسمانخراش ها نسبت به توده مردم و شعارهای پوپولیستی بسیاربالاتر می دیدند به تمسخرگرفت و درنتیجه یک قبیله پر ازمفسران وتحلیگران همراه  با داده ها ، نظر سنجی و منتقدان و هر کسی که شما به او به عنوان صاحب نظراعتماد می کردید را به سقوط کشاند ...
این پروسه آشنا بنظر می رسد؟  انتخاب ترامپ برای آمریكائها  بمثابه ی همان رای دادن انگلیسی ها به جدائی از اتحادیه ی اروپا بود .
زیرا هردو موضوع به هم مربوط هستند؛ در حوادث اخیر انگلیس وآمریکا  همان احساس،بو و اندازه ویرانی مرتبط با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال  1992  ملموس است ،نظام سلطه ی جهانی که توسط غرب بر دنیا حکومت می کرد فروپاشید وسقوط کرد، البته اتحاد جماهیر شوروی ، بوسیله  ی تضعیف "ریگان"  و یا به چالش کشیده توسط پاپ ازمیان نرفت، بلکه وقتی به عنوان یک "ایده" اعتماد به نفس  خود را از دست داده و بصورت قبلی سقوط کرده، وآنگاه آن ابرقدرت  بصورت واقعی سرزمینی فروپاشید  .
همین روند نیز در تمام نقاط اروپا و در امریکا رخ می دهد،  و جهان غربی   که هنوز هم یک بعنوان یک واقعیت  برخودار از بزرگترین اقتصادهاو بزرگترین ارتش هادر جهان است،دربرابر این سوال قرار گرفته است،که آیا  هنوز هم به عنوان یک ایده می تواند وجود داشته باشد؟؟
 دو ابرقدرت  متوهم  به فروپاشی رسیدند اولی باسقوط؛ بخش بانکی، و دومی در مزارع خشخاش در هلمند، و مواد منفجره در استان انبار عراق..

 مدعیانی بنام اعتدالگرایان، نیز شکست خوردند.

در این میان  شکست سیاست کسانی که خود  را در درون طیف سیاسی "میانه رو" جا زده بودند نیز آشکار شده است، بیل کلینتون ، تونی بلر ، جورج بوش و تونی بلر،  کامیرون ، سارکوزی، آنها  خود را در قدرت بدون در نظر گرفتن شکست شان  نگه داشتند.
این چیزی است که  دو دانشمند سیاستمدار  "ریچارد کاتز" و" پیتر مایر" در مقاله خود با عنوان "ظهور حزب کارتل" در سال  2005، آنرا تائید کرده اند و من فکر می کنم این حرف درستی است که آنها گفته اند : "عصر دموکراسی حزبی  پایان یافته است، با وجود این واقعیت گرچه احزاب، هنوز وجود دارند، اما آنها به طور کامل از جامعه گسترده فاصله گرفته اند، و رقابت آنها فاقد معناست، و آنها دیگر قادر به حمایت از دموکراسی در شکل فعلی آن  نیستند همانطور که اوباما با تکیه برگرایش حزبی ناموفق ماند.
 ریزش تکه های بعدی  دومینو :
شروع با خروج انگلیس از اتحادیه ی اروپا، پیروزی ترامپ، پس ازانها نوبت کیست؟ نخست وزیر ایتالیا ماتیو رنتسی ، آنگلا مرکل یا  آغازگری خانم  مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه 2017؟ سرانجام در یک بخش مهره های بازی دومینو در سیستم سابقه محکوم به سقوط است..
خاور میانه:
 با مطالعه ی خروج انگلیس  و انتخاب ترامپ روشن است؛ که دیگر معنا ندارد وغیر منطقی است که در مورد سیستم نظم جهانی و یا جهانی سازی  صحبت کنیم،و درواقع این  سازماندهی از سوی ایالات متحده،به تاریخ سپرده شده است و آن دوره گذشت که  جنرال استنلی مک کریستال، می توانست خودش به تنها به این نوع دموکراسی با قدرت شینهوک افتخار کند.
 گذشت روز هائیکه که در آن ما می توانستیم  در مورد قدرت نرم اتحادیه اروپا، که در حال گسترش به مشرق زمین است ب صحبت  کنیم، و یا از سیاست همسایگی اروپایی، می تواند همسایگان اروپا ت را تحت تاثیر قراردهد؛
پیام باید رسیده باشد
حکام عرب  شرق میانه باید این پیام را درک کنند، به خصوص در  چشم اندازی در قالب متقاعد شدن ترامپ بوسیله ی رئیس جمهور روسیه در خصوص تروریست ها، اینها  باید تلاش کنند تا از درگیریهای فرعی دست کشیده وبرای  دست یافتن به آتش بس وایجاد ثبات متحد شوند
در این مجموعه از ایده ها  ترکیه، عربستان سعودی، ایران، مصر و شورای همکاری خلیج فارس خود را آماده این موضوع کنند که امریکا که به درون گران روی خواهد آورد و  اروپا به نوبه خود در حال غرق شدن در مشکلات خاص بویژه هویت خود غرق شده  است بنحویکه آنها نمی توانند هیچ مشکلی را از آنها حل کنند
وبا این اوصاف خاورمیانه  تاب تحمل وظرفیت  جنگ های دیگر و موجی دیگر از کشورهای شکست خورده را ندارد ، و اروپا نیز نمی تواند با موج دیگری از پناهندگان روبرو شود...
تهیه وترجمه: نجوای کنگان
Trump and the decline and fall of the West
#USA2016
David Hearst's picture
David Hearst
Wednesday 9 November 2016 19:16 UTC
 473 535googleplus3 1021
میدل ایست آی/middleeasteyeنوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ملیکا سلطانی فر
چهارشنبه 26 آبان 1395 05:03 ق.ظ
سلام
دوست عزیزم وبلاگ زیبایی داری و میخوام ی چیز رو بهت توصیه کنم پس حتما بخون
خیلی از وقت ها دوست داشته اید شخص و یا همسر خود را عاشق خود نمایید. عاشق شدن به تمام معنا، طوری که هیچ کسی را به اندازه شما دوست نداشته باشد شما را کامل قبول داشته باشد و یا می خواهید دل کسی را بدست بیاورید و در این راه همیشه با شکست مواجه شده اید.
دوستان و یا اطرافیان شما به راحتی دل دیگران را بدست می آورند راحت همه عاشقشان می شوند ولی شما با وجود موقعیت بهتری که دارید موفق نمی شود! چرا ؟
آرزوی داشته اید که شماهم شخص مورد علاقه خود را مثل دیگران در کمترین زمان شیفته و عاشق خود نمایید اما ... چرا؟
کتاب چگونه دیگران را عاشق کنیم رو من برای اولین بار خوندم و اولین کتابی بود که کامل خوندم واقعا فوق العاده است اگه میخوای کسی رو عاشق خودت کنی این کتاب رو حتما بخون
لینک دانلود:
http://aymarket.ir/book/?p=261
حضرت باران
سه شنبه 25 آبان 1395 07:57 ب.ظ
امام حسن عسکرى علیه السلام :

نشانه‏ هاى مؤمن پنج چیز است: 1 ـ نمازهاى پنجاهگانه (منظور نمازهای روزانه و نوافل آنهاست که پنجاه رکعت می شو) 2 ـ زیارت اربعین 3 ـ انگشتر به دست راست کردن 4 ـ بر خاک سجده کردن 5 ـ بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.


با سلام و صلوات با عرض تسلیت اربعین حسینی و ارزوی قبولی عزاداریها و توسلاتتان به درگاه حضرت حق تعالی . در استانه اربعین حسینی به قرائت دسته جمعی زیارت اربعین دعوتید منتظر مشارکت شما در این زیارت پرشکوه حسینی هستیم.

لطفا آمادگی خود را جهت شرکت در ختم زیارت اربعین با ذکر "یاحسین"اعلام فرمایید.

با زائرین اربعین همراه باشیم
مهلت قرائت تا اربعین حسینی

و بالله التوفیق التماس دعا


http://hazratbaran.blog.ir/1395/08/25/%D8%AE%D8%AA%D9%85-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86

دانلود آهنگ جدید
سه شنبه 25 آبان 1395 07:44 ب.ظ
مطالب خوبی دارید مرسی از وبلاگتون به ما هم سر بزنید دوست داشتید مارو با نام دانلود آهنگ جدید لینک کنید و لینک خودتون ارسال کنید مرسی
reza
سه شنبه 25 آبان 1395 05:14 ب.ظ
سلام
وبلاگ خوب و جالبی داری . مطالبش خیلی عالیه .
من هم وب سایت فروشگاهی دارم که اگر خواستی می تونی بیای و ببینی . خوشحال میشم نظرت را بدونم .
در ضمن اگر از کالایی خوشت اومد میتونی از کد تخفیفی که برای افرادی که اولین بار از سایت خرید کنند استفاده کنی . این تخفیف 20 درصده . این تخفیف تا 10 آذر 95 اعتبار داره .
( کد تخفیف: TNVQ3XWG)
آدرس سایت : http://4jkala.ir/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.