دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

رویکرد کشورهای جهان به تعریف استانداردها ی نوین اختصاصی خود

تاریخ:یکشنبه 30 آبان 1395-05:25 ب.ظ

رویکرد کشورهای جهان به تعریف استانداردها ی نوین اختصاصی خود
  روابط بین الملل شاهد رقابت آغاز تعریف استانداردها ی اختصاصی خود باوریست
گفتمان روشنگرانه مقام معظم رهبری ؛ افسانه سازی بسیاری  از شبکه های اجتماعی و بوق های تبلیغاتی کهکشانی جهان سلطه را درهم شکست.
رهبری الهام دهنده ونجاتبخش، که خطوط حقیقی منافع کشور را ترسیم کردو اباطیل چرتکه اندازان موج سوار درفضای انتخابات ریاست جمهوری ومجلس شورای اسلامی را پیشاپیش آشکار کرد  ، بیان واضحی که  دلهای مردم را بخود متوجه کرده وخردهای منصف را بخود جذب نموده است،درواقع از همان بیاناتی برتوطئه ها غالب گردید و بر تردیدها چیره شد وپیامدی با متن پیروزی برای ملت بهمراه داشت" بصورتی کوتاه می نویسم.
آنچه که دراین "بیانات" راسخ ترسیم شده بود ،تلاش واحدی بود که در قالب عبارتی  شکیل مطرح شد : برای حل مشکلات باید برقابلیت وظرفیت کشور و مردم تکیه کرد و نباید به دهان غرب وآمریکا  چشم دوخت وبه آنها اعتماد کرد .
توافق هسته ی که پسوند مسمای "هسته ی" را بدنبال دارد وپس ازآن به برجام وپسابرجام  هم با گذر زمان تغییر نام داد هیچگاه نتوانست گره کور اقتصادی که مبنای مذاکرات بود باز کند دراین میان به دومورد از اعتراف رسانه های خارجی بسنده می کنم :  
فایننشال تایمز : خوش بینی به " برجام " بخار شده و عامل آن خزانه داری آمریکاست و یا ماکسیم ها ایگروف، تحلیگر سیاسی خاورمیانه   وهمکار مجله آنلاین اینترنتی"چشم اندازجدید شرقی  طی مقاله مقاله ی با عنوان اشتباه برجام، اعتماد به آمریکا بود می نویسد:"با این حال، آمریکایی ها  فریبکاری کرده  و تظاهر می کنند.
هرچند برخی رسانه های خوشبین به غرب حتی با توصل به شبكه های اجتماعی مغایر  با آن گفتمان رسمی انقلاب اسلامی ،سعی کردند با سپر سیاسی ساختن از ضرورت های روزمره مردم  در صدد انتقام جوئی وتامین اهداف ومصالح سوخته جناحی خود برآیند،گفتمانی که نه تنها در فضای کشور بلکه دراقصی نقاط جهان در زبانهای زنده دنیا ، شاخص های معتبرآن شناخته شده درقالب فیلم وکتاب ورسانه های متنوع مستند شده است وقابل انحراف و انکار نیست .
گرچه همواره گروهی سعی کردند با تعبیر "تغییر" عاریتی با  تقابلی خشن وغیر منصفانه  تحت عنوان "نقد" از غوغا سالاری مرسوم  کمک بگیرند ،  تا دولت وبرخی مجلسیان را وارد ماجراهای بی اعتباری کنند گرچه پس از مدتی کوتاه با محکی پرهزینه چون برجام ، میزان ضعف و  عیار افراددر چگونگی پیگیری راهبرد های اهداف حیاتی کشور و نقص دوراندیشی آنان با سرعتی خیره کننده مشخص گردید  .گرچه بنظر می رسد تا بحال وحتی بعدازاین هم همان عده، مسئولیت گفته وشعارهای آرشیوشده را بپذیرند!
امروز حتی آنهائیکه مجری اتاق جنگ رسانه ی  را علیه گفتمان رسمی انقلاب در داخل بعهده داشتند بی شک از هیجان زدگی شتابزده خود افسرده اند ؟  واگر تا کنون به زبان نیاورده اند شاید فکر می کنند حداقلی از امور مورد نظر با فی مانده که می توانند به آن دست پیدا کنند؟ اما آنچه یقیناً می توان آنرا متصور بود اینست که این عهده یا از درک واقعیت های تحولگرایانه لحظه ی  جهان معاصر عاجز بودند یا از غفلت سرخوردگان امروز  با فراموش کردن  شعارها ی دیروز سود استفاده را ادامه دهند لازم بذکراست که  تأثیروتسلط آن همه فضا سازی با تحمیل هزینه های سنگین مادی ومعنوی برمردم و نظام اکنون در پائین ترین سطح  شیب نزولی خود سیر می کند ؟
روند شکست سنگین مراکز پژوهشی ونظر سنجی حوزه ی تفکرسیاسی وطیف غالب رسانه ی مسلط بر  ذهن ،گوش و هوش افکار جهانی، آشکارشده  است برای نمونه : این روند زمانی بیشترپرحجم شد که صدای موسیقی درحال پخش درمحل ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون چندساعت قبل ازاعلام نتیجه نهائی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واندکی قبل از پشت تریبون قرار گرفتن مستول مبارزات انتخابی نامزد دموکرات برای اماده کرده هواداران جهت اعلام خبر شکست انتخاباتی قطع شد .وکنسرت شاد باش! وشاد شو! به کنسروی از غم واشک واندوه تبدیل شد...
بخصوص این شکست خجالت آور وقتی بیشتر بچشم آمد که لیدرهای این حزب چنین وانمود می کردند با توجه به فرصت دهی مساوی، صنعت دموکراسی مشارکتی راگسترش داده واز مساوت وبرابری به ارث برده از نظام حاکم برآمریکا سخن می گقتند واز سوئی اکثراً در این اواخر پرسشی که برای کلینتون مطرح نشدو تنها سئوال تکراری بود که مداوماً از ترامپ پرسیده می شد این بود: آیا نتیجه انتخابات را می پذیرید؟! اکنون همان مدعیان فرصت مساوی ورسانه های حامی آنها آتش بیار هرومرج طلبی درآمریکا شده اند. این است واقعیت دموکراسی مشارکتی مد نظر آنها ... قابل ذکراست که این مطالب نه در دفاع از ترامپ یا حزب او بلکه اهمیت   "تلنگر" دریافتی ازکش وقوس انتخاباتی است که نوع  شخصیت اونتیجه خروجی  این انتخاب بود ومرکز کانون توجه ارزیابی افکاربین الملل در فصل جدید تحولات جهانی قرار گرفت.وبعبارتی دیگر رخدادموضوعی که بعنوان جنگ استاندارد سازی نوین با مسنوخ دانستن کارائی استاندارهای سیاسی سابق  پرطمطراق وموج سواریهای منجر به غرق شدن پرحادثه از اهداف سرنوشت ساز برای برجهان امروز حاکم شده و در پی داشته است
استانداردهای سابق که با تکیه برمحصولات فن آوری"سوشال مدیا"وشبکه های اجتماعی  سعی می کرد اکثریت خاموش مخالف را همواره ساکت نگهدارد ،ودر مقابل گفتمانی واحد . از سوی نخبه های دست پرورده مقهور فضا سازی خود کند.اکنون رفته، رفته جای خود را به گفتمان هویتی وفرهنگی ملل مختلف جهان داده است
بخصوص که برای توده مردم مشخص شد نه رسانه دیجیتالی و نخبه های گرد آمده پیرامون رل قدرت ، ثروت و اقتصاد لیزری جهان سلطه هیچگاه صدای آنها را نخواهند شنید .
اکنون پیش آمده که حتی برای کشورهای آفریقا ئی هم فرق نمی کند که عضوی ازبه اصطلاح دادگاه کیفری بین المللی باشند یانه...همچنانکه بسیاری در اروپا هم حاضر نیستند مانند گذشته دیکته ی های پراز غلط وغلوط  آمریکا را  بپذیرند.
درمجموع باید گفت: راز مهم 37 ساله ی گفتمان انقلاب اسلامی مبنی برخود باوری وشعارتکیه اولیه بر توانمندی درونی می رود تا تبدیل به تابلو و نمادی جهانی در گوشه گوشه ی سیاره خاکی شود.
در مواقع این منش تحولگرا در درک خود است که به انسان اراده، آگاهی و توانائی می بخشد وهرمیزان که سطح این درک ارتقاء کمی وکیفی بیشری یابد همانقداربه امید وآروزها ی خود نزدیکتر شده واز نقظه خیالی دورتر می شود . حقیت این است که منطق  فردرا از یک نقطه به نقطه موثق دیگر می برد  نه تخیل نامرغوب تا بی نهایت وحشتناک و رویکرد به سیاهچاله ی توهم...  درپایان توجه تان را به مقاله ی زیر در خصوص چشم انداز اقتصادی منطقه معطوف می نمایم :
دو گزینه در مقابل اقتصاد خاورمیانه : نوآوری یا هلاکت
 معاون رئیس  شورای دستورکار اقتصادی آینده کشورها و دولت ها در مجمع جهانی اقتصاد می گوید: "مدل های که در ده سال گذشته کار کرده اند  تا پنج سال آینده  نیز  موفق نمیشوند،"   او تاکید بر این دارد:  که  بخش دولتی و بخش های خصوصی در شرق میانه نیاز به نوآوری دارد..

این گزارش در برگیرنده ، هفت استراتژی است که عبارتند از: نوآوری، تنوع ، همکاری ، بهبود عملکرد/ شفافیت/ مدیریت استعداد ها وظرفیت ها / هوش وآگاهی،  این  عناصر می توانند  راهنمای تقویت برای ادامه ی حیات اقتصادی  و رشد بیشتر  باشند که از طریق استفاده از سند چشم انداز  نظریه پرداز اقتصادی در شرق میانه، متفکران و تحلیلگران ، جمع بندی شده است
.


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
dokhi
یکشنبه 30 آبان 1395 09:49 ب.ظ
سلامی به شیرینی دلتون، روزتون پر از رنگهاى قشنگ پر از خبرهاى خوب سرشار از انرژى مثبت و یه عالمه لبخند خیلی خیلی افتخار میدید پیش من هم بیاین
تخفیف ریحون
یکشنبه 30 آبان 1395 06:26 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.