دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

پس از دویست روز تکیه برکرسی مجلس، عملکرد خانم نماینده چگونه خواهد بود؟

تاریخ:چهارشنبه 10 آذر 1395-05:00 ب.ظ

پس از دویست روز تکیه برکرسی مجلس، عملکرد خانم نماینده چگونه خواهد بود؟

از زمانی که حوزه انتخابیه جنوب استان بوشهر مستقل شد و به عنوان حوزه چهارم انتخابیه استان شکل رسمی بخود گرفت مردم این خطه انتظار داشتند با توجه به امکان انتخاب یک درد آشناتر با توجه به بومی بودن برگزیده مردم تحولات مثبت منطقه ی شتاب هدفمندی یابد که مصالح عموم را تامین کند.

به گزارش کوگاناحدود 200 روز می گذرد از ورود مجلس شورای اسلامی ، 100 روز را بی خیالش شدیم ولی از دویست روز به بعد چگونه باید وضعیت توسعه ی همه جانبه حوزه انتخابیه جنوب استان بوشهر تعریف کرد.
دهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز شنبه هشتم خرداد ۱۳۹۵ با حضور شخصیت‌های کشوری ولشکری آغاز به کار کرد. از آن موقع تاکنون برای ما مهم است که منتخب مردم در مجلس چگونه به ادای نقش نمایندگی خواهد پرداخت. واقع امراین است از زمانی که حوزه انتخابیه جنوب استان بوشهر مستقل شد و به عنوان حوزه چهارم انتخابیه استان شکل رسمی بخود گرفت مردم این خطه انتظار داشتند با توجه به امکان انتخاب یک درد آشناتر با توجه به بومی بودن برگزیده مردم تحولات مثبت منطقه ی شتاب هدفمندی یابد که مصالح عموم را تامین کند.

از آنوقت تا کنون موارد قابل اشاره ی که اتفاق افتاده درسال ها پیش تنها مربوط به یک نماینده دو دوره ی درمجلس بود که عبارتند از:

1- تفکیک حوزه جنوبی استان

2- جلوگیری از انتزاع عسلویه از استان بوشهر

3- ایجاد مرکز فنی حرفه ی شماره یک کشوری در بنک کنگان، بود.

پس از آن تاکنون اتفاق چشمگیری که بتوانیم از آن بعنوان آیتم های درخشانی درکارنامه ی نمایندگی منتخب خود در این سطح داشته باشیم ندیده ایم چرا ؟دلیل اول آن واضح است: پس ازآن هیچگاه منتخبین مردم جنوب رویکردی منسجم و موثر در استفاده از قابلیت های انسانی و ظرفیت های محیطی از خود بروز نداده اند و نتوانستند برای پیگیری مطالبات کلان که آن پیگیری بهره ی فراگیر مردمی و همه ابعاد جغرافیای منطقه را پوشش دهد در دستورکار داشته باشند.

با همه ی احترامی که برای منتخبین مردم در دوره های گذشته و فعلی مجلس دراین منطقه قائلم ولی چاره ی جز این باقی نمانده که فرصت های پیش رو را دریابیم و عملکرد نماینده فعلی خودرا درمجلس دهم مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم:


1-نطق های مجلس که بر پایه شعارهای مرسوم و شمارش مشکلات بدون ارائه راهکار و تامین سازکار و فاقد شیوه نامه های متعارف علمی و حقوقی توجیهی باشد راه بجائی نمی برد.


2- نداشتن ثبات در عمل کردن به وعدهای انتخاباتی ونوسان مبانی فکری در رویکردهای سیاسی به منافع حزبی و نامه نگاری های جناحی و نداشتن برنامه و ترسیم نکردن چشم انداز چهارساله ی حوزه انتخابیه یکی دیگر از اشکالات در عقب ماندن از پروسه نمایندگی مردم است.


3-  گزینشی برخورد نمودن با مطالبات وخواسته های شهروندان در چهار شهرستان و ترجیح دادن امور برخی بر خواسته های برخی دیگر می تواند نشانه ی از فاصله گرفتن از عدالت توزیعی در خدمات رسانی باشد.


4- عدم پاسخگوئی به سئولات یک بخش ازجامعه ی تحت پوشش نظریه دیدگاه امتیاز بخشی جزیره ی و رعایت حق تقدم گرایشی و فصلی را تشدید می کندبرای نمونه (عدم پاسخگوئی به سئوالات ارائه شده در نیمه دوم مرماه 95 از سوی سایت کوگانا کنگان)


5-  اطلاع رسانی موضعی و مرضی طرفهای همراه در انتخابات نشان دهنده ضعف شبکه اطلاع رسانی و نقص دایره اهتمام شامل و کامل به مطالبات فراموش شده (اشتغال و وضعیت معیشت مردم و...)عمومی است.


6- تحسین و تقدیر یک وزیر در این برهه از ابهامات، مشکلات و نارسایی سرویس دهی در حوزه تابعه ی وزیر و نماینده مجلس نمی کاهد و نمی تواند گویای فعالیت نماینده و اهتمام وزیر به عرصه سراسر پرسش وعقب ماندگی دراین خط باشد.(برای نمونه به نرخ خدمات ارائه شده در شهرستان کنگان در مقایسه با همان خدمات در شهری مثل شیراز یا شهرستانهای اطراف آن ،نگاهی بینیدازیم)


7- تجربه ثابت کرده است که گاهی برخی رسانه ها و حتی بعضی مسئولین با نگاهی خاص به جایگاه و ظرفیت های نماینده مجلس به پنهاهکاری و انتشار صرف گزارش ،خبر و چاپ عکس وسوژه روند مطالبات بحق مردمی را تا انتخابات بعدی مورد انحراف و تحت تاثیر جوسازی رسانه ی قرار می دهند.


 درپایان قابل ذکراست این روند دایره نارضایتی را گسترش داده و نتایج حاصله توسعه ی پایدار و شانه به شانه منطقه را فراهم نمی آورد و غالباً نمی توان"استثاء گرائی" را تبدیل به "قائده" کرد. وقبل از این طی مقاله ی چگونگی کارکرد یک نماینده واثرات انرا منتشرکرده بودیمنماینده مجلس،مدافع همه ی حوزه انتخابیه


و این سئوال مرکزی همچنان مطرح است ، پس از دویست روزتکیه برکرسی مجلس، عملکرد خانم نماینده چگونه خواهد بود؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر