دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

نیویورک تایمز : چه کسانی محدودیت آزادی بیان را در دانشگاه های آمریکا وضع می کنند؟

تاریخ:چهارشنبه 22 دی 1395-07:39 ب.ظ

 نیویورک تایمز :
چه کسانی محدودیت بر آزادی بیان در دانشگاه های آمریکا  وضع می کنند؟
 JAN. 9, 2017

Image result for Who’s Really Placing Limits on Free Speech?

  محدودیت  آزادی بیان در دانشگاه های آمریکا

نویسنده مقاله: "دونالد پی مونهن" استاد روابط خارجی دانشگاه ویسکانسین

در طول شش ماه گذشته، حداقل برای سه بار قانونگذاران ایالت ویسکانسین،تهدید به قطع بودجه ی دانشگاه دولتی، به دلیل آموزش های  تبعیض نژادی و... کرده اند. من به عنوان یک عضو از آن گروه بر نحوه مدیریت سازمان های دولتی تمرکز می کنم، من چیز های زیادی در مورد خطرات ناشی از  تداخل سیاست در آموزش و پرورش و آموزش عالی شنیده ام.  هر چند مقامات منتخب  ویسکانسین  در توجه به آزادی بیان در دانشگاه حتی پس از ناکامی در تشخیص اینکه چگونه و در چه رویکردی باشد و با انتقاد  از تشکل سیاسی دولتی در دانشگاه  بعنوان یک تهدید بزرگ برای آزادی بیان  سخن گفته اند وهر چند مدعی اند به  پروسه  حفاظت  ازمطالبات رو به رشد  دانشجویان باید بهتر رسیدگی شود،..
برای نمونه"استیف نز"، سناتور معروف- رهبران دانشگاه را تشویق به عدم دادن راه  به  تجمعات اصلاح سیاسی  کرده است، و خواستار امکان وجود دانشگاه  به عنوان مکانی  امن شده است،
 اما در ماه ژوئیه، استیف ناز با ارسال یک نامه به سران این دانشگاه، در مورد مقاله توهین آمیز در مورد مردان و گرایشات جنسی شکایت کرده است. او چند روز پیش گفت:،  برنامه های دانشگاه برای کشف موضوع  یک جنگ علیه مردان  محسوب می شود..
در این رابطه ناز  تنها نیست ،  پیش از این نیز نماینده دولت که مسئول کمیسیون آموزش عالییست خواستار لغو پروژه ی شده بود، که در مورد هویت افراد پوست سفید بحث کرده بوده و درخواست اخراج مربی وراهنمای آن  پروژه را مطرح کرده است.
مسئول مذکور"دیو مورفی"  می گوید: که این  روش نشاندهنده ی" قطب گرائی نژادی" در دولت است.   و"اگر من در کنار این استاد اخراجی دانشگاه  قرار بگیرم، نمی دانم که چگونه  مالیات دهندگان رادر کنار خود حفظ کنم" و قول داد که برای هدایت تیم  آموزشی خود آنها را به سمت علوم انسانی سوق دهد، تا از آموزش عالی قانونی  اطمینان حاصل شود..
  نمونه های فراوان  ازاین دست نشان  می دهد که  آزادی دانشگاه ها ی آمریکا  دربحران قراردارد، وبه امری قابل قبول تبدیل شده است. و این ماجرا ها، بعنوان  یک رویداد معمولی میان ارزشهای سنتی از آزادی بیان و هویت سیاسی، با ناپدید شدن "تحمل تفاوتها" وجود یافته است. که این رویه با ناپدید شدن مخالفان، و یا عقب نشینی آنها همراه گردیده است..

   این جنگ در حال حاضر در همه دانشگاه ها ی امریکا در درجات مختلف بعنوان یک واقعیت درجریان است،  گرچه درک نمی شود ، و آنها به نمادبرتر ترس فوری بیشتر درمقایسه با  بسیاری از موسسات خصوصی و  نخبگان خاص تبدیل شده اند ..

این  مثالها تنها  نمایندگی یک بُعد از آزادی بیان در دانشگاه ها بعهده دارد ونمی تواند تجربه  14 سال تدریس  من در دانشگاه های دولتی میشیگان، تگزاس و ویسکانسین را منعکس کند.من و همکارانم  به یک دلیل روشن  نگرانی هائی در مورد برنامه های ایدئولوژیک  مقامات منتخب و سیاستمداران  دولتی داشتیم. دانشجویان  می توانستند به گرایشات دانشگاه اعتراض کرده و خواستار تغییر سیاست باشند ، درمقابل مقامات منتخب نیز می توانستند قوانین  یا  قطع منابع بودجه  و میزان چشم انداز خود را به مدیریت دانشگاه منتقل کرده وآنرا اعمال  کنند..

اعضای دانشگاه به ارزیابی  و پژوهش مشکلات اجتماعی و زیست محیطی، که سازگار با چشم انداز  حزبی نیست،  و قوه مقننه  کنترل آنرا دراختیار داردمی پردارند با اینحال آنها ترجیح می دهند که امادگی  اعتراض مقامات دولتی را که  در برابر آن نهفته است داشته باشند. در دانشگاه کارولینای شمالی، اعضای شورای دولتی،تامین مالی مرکز تحقیقات دانشگاه رامتوقف کردند زیرا  که  در  بررسی علل فقر به انتقاد ازدولتمردان  که به اتخاذ سیاست های  جنگ  علیه فقرا پرداخته  اند ، اشاره کرده بود ..
 در میان کاهش بودجه مرکزی به طور گسترده تر در ویسکانسین، فرماندار این ایالت، اسکات واکر، به قطع کمک های مالی بدون هشدار قبلی یا توضیح اقدام کرد، و تمام وجوه مورد نظر را به مرکز دولتی  تحقیقات انرژی های تجدید پذیراختصاص داد..

در دانشگاه های خصوصی و دولتی، اساتید معتقدند  که بحث در مورد :نژاد و جنسیت، طبقات اجتماعی، انتخابات، و یا حتی سیاست، می تواند آنهارا در معرض خطر حمله گروه های محافظه کار قرار دهد . این  موضوع شامل  اعضای نگران موسسات عمومی پژوهشی  برابر  امکان جستجوی  پیام ها وایمیل های  آنان نیز تحت قوانین موجود می شود. چون کنترل کننده اصلی  آن موارد، قانون گذاران  قوانین کلی در قبال موسسات مورد اشاره قرار داده است.

دراین میان  کارمندانی هستندکه نظارت  و مراقبت را  با نوشتن  گزارش منفی علیه استادان  ویسکانسین را دنبال کرده ،  تا همانند گذشته در زمان جدید با ارتباط با یکی از اعضای کنگره و  دولت محلی، که دوست  دارند به  دانشگاه حمله کنند پست ومقام بالاتری را دریافت کنند .

پس  ازتضعیف حمایت از داشگاه بوسیله ی قانونگذاران جدید ، استادان دانشگاه ویسکانسین و در حال حاضر امکان مواجه شدن با  اسلجه در غرفه ها وزیرسرپله ها را بعید نمی دانند،  چون این چیزی است که مسببین آن نمی خواهند تلاش برای ایجاد یک فضای امن  بحث وتعامل علمی موثر در دانشگاه حاکم باشد...
خطرازاینجا نشات می گیرد،  قانون گذارانیکه  خود را به عنوان حافظ آزادی بیان در دانشگاهها می دیدند   اکنون در برخورد با آن به عنوان یک عنوان گزینشی برخورد می کنند.و  به دانشجویان  می گویند که موسسات اموزش عالی را به معنی گوش دادن به دیدگاه های نظریه مخالف ببینند،  در حالی که خود آنرا  نادیده گرفته و یا به شدت به فرسایش شرایط ساختاری آن می پردازند  امری که اجازه می دهد چنین آزادی. به تصویر ی کاملاً  دور از موسسات خصوصی تبدیل شود،   بنابراین دانشگاه   باید محلی باشد که در آن به  غربالگری نگرانی ، که بعنوان یک راه که به نفع جامعه تمام می شود نگاه کنند .
تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منبع:

 Who’s Really Placing Limits on Free Speech?
[On Campus]

Donald P. Moynihan

ON CAMPUS JAN. 9, 2017
Continue reading the main story Share This Page
Continue reading the main story
Photo
Credit Micky Walls
چه کسانی محدودیت بر آزادی بیان در دانشگاه های آمریکا  وضع می کنند؟

 گرارش نیویورک تایمز  


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
http://kathlenemesina.wordpress.com/2015/06/24/what-causes-hammer-toe-pain
شنبه 30 اردیبهشت 1396 09:47 ق.ظ
I blog often and I really thank you for your content. The
article has truly peaked my interest. I'm going to book mark
your blog and keep checking for new information about once per week.
I opted in for your RSS feed too.
پاسخ عبدالمجید اورا : Welcome / Thank you for your visit/najvaye-kangan.mihanblog.com
هوش سفید تب
پنجشنبه 23 دی 1395 12:11 ق.ظ

قرص لاغری ریداکت و تنوئید ریتارد
تماس 09123944970
کاربرد های فوق العاده Redact :
دفع موثر چربی ها و جمع کردن پوست بدن بدون بازگشت به حالت قبل
کاهش جذب چربی دریافتی و جلوگیری از ایجاد چربی اضافی جدید
دفع زوائد سوخت و ساز بدن
کم کردن سریع وزن بدون اثر سوء
زیبایی و شادابی صورت
قرص لاغری ریداکت عوارض جانبی ندارد
تنوید قیمت 200000 هزار تومان
ریداکت 130000 هزار تومان
بابرگه تاییده اصالت دارو
ارسال رایگان به تمام کشور
هوش سفید تب
چهارشنبه 22 دی 1395 11:57 ب.ظ

قرص لاغری ریداکت و تنوئید ریتارد
تماس 09123944970
کاربرد های فوق العاده Redact :
دفع موثر چربی ها و جمع کردن پوست بدن بدون بازگشت به حالت قبل
کاهش جذب چربی دریافتی و جلوگیری از ایجاد چربی اضافی جدید
دفع زوائد سوخت و ساز بدن
کم کردن سریع وزن بدون اثر سوء
زیبایی و شادابی صورت
قرص لاغری ریداکت عوارض جانبی ندارد
تنوید قیمت 200000 هزار تومان
ریداکت 130000 هزار تومان
بابرگه تاییده اصالت دارو
ارسال رایگان به تمام کشور
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.