تبلیغات
نجوا کنگان - آغاز تغییر بنفع مردم
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

آغاز تغییر بنفع مردم

تاریخ:جمعه 5 خرداد 1396-01:50 ب.ظ

آغاز تغییر بنفع مردم  

گفتمان تغییر بنفع مردم  همه ی کسانی را  خواستار تغییربسوی وضعیت مطلو ب در جامعه  ودرمیان مردم هستند با آهنگ اختصاصی خود فراخوانده  و کاراختصاصی اش را آغاز کرده است  زیرا این جهت نمای تاریخی با رویکرد دادن نظم جدیدی به ادراک لزوماً به نتیجه گیری در انتخابات نیازی چندان ندارد و اگر غیر ازاین بود طبعتاً بدون بکارگیری امکانات وظرفیت ها افراد صرفاً  باید سرعت وشتاب آن نوع تغییر همیشه باید آن را در قندیل کاخ ها و لوستر آمفی تئاترها جستجو کرد... دراینجا معمولاً مخاطبین  تصوری دیگربرای تغییر فرض می کنند ودراین حوزه خواستار کار اجرائی وفرانقش طولی از طریق نخبه ها ئی که  متعهد به تبلور آن عرصه ازطریق طرح ونقشه های فكری وارتباط اجتماعی هستند، می شوند با وجود اصرار وتوصیه ی حکما  ، فضلاء  واندیشمندان  ، بر مبنای تغییر که همانا خواندن است  ما چه امر مثبتی را    بدون خواندن می توانیم منتظرش بوده وتوقع داشته باشیم؟

بنابراین چاره ی نیست که  با قدرت ورغبت تمام به سوی کتاب برگردیم وبخوانیم

همیشه بخوانیم ، درخانه ، بیرون از خانه ،  درمحل کار ،درسالن انتظار ، درکنار ساحل،هرجا که می شود.
بخوانیم درهمه عرصه  ها   و حرفه ها و فنون.
بخوانیم آنچه خواندنی است در زبان مادری وهمه ی زبان ها زنده دنیا.
 بخوان همه مکاتب فکری   وهمه ی نویسندگانی که اگر می توان چیزی از آنها اد گرفت .
بخوان نوشته ها ی مخالفان و  موافقانت واستدلال خودرا ارتقاء بده.
بخوان کتب  ادبی  سیاسیاقتصادی  وغیرها درفضای منطقه ی ، اقلیمی وجهانی .
بخوانیم دستی که ما را فرا می خواند ودستی که ما را می راند
بخوان آز آنچه را می شناسی و آنچه را که نمی شناسی .
بخوان تا مفید واقع شوی و موانع رشد و دلایل عقب ماندگی وناتوانی را بدانی .
بخوان تا بدانی محصولات فن آوری دیجیتال وشبکه های اجتماعی برای انتقال افراد به مرحله ی" پایان خود" وازبین بردن کارائی ذهن است ومصرف زده ساختن تورا درهمه ی ابعاد سیاسی، اقتصادی وفرهنگی... و وابسته کردن تورا به خود بعنوان یک شخصیت میان تهی.
 بخوان تا بدانی عاملان  "تغییر بنفع مردم "به گواه تاریخ  همواره اصحاب به بند کشیده شده بر صخره های سیاه وداغ مکه و  پای برهنه نشینان صفه و بردگان فراری حبشه و جداشدگان از صومعه وایستادگان در برابر عربده های اشراف و شکمبارگان قریش بوده اند و نه کاخ نشینان حلقه بگوش قیصر روم  و ساکنان قصرهای مجلل  و رفاه طلبان رانت خواربی درد، دوره نشین ثناگو در کاخ سبز بنی امیه که فکر التقاطی داشتند و اسلام خاص  خود را عرضه می کردند.
تغییر بنفع مردم می خواهی ؟ منتظر نباش که خودش اتفاق بیفتد ، از لاک دفاعی فرو رفته در بی تفاوتی بیرون بیا و وعوامل ایجاد آن را بحرکت دربیاور ...
می گوئی چگونه   ؟ با خواندن آغاز کن  ... چون آنچه از بهترین ها را که می خواهی به دانشی فراوان و شناخت گسترده  سخت نیازمند است واین امر بدست نخواهد آمد مگر با آموختن که کلید آن مطالعه است ، چه عیب ونقص بزرگی  است که بدنبال تغییر بنفع مردم باشی وتنها تماشاگر باشی ...   و چه بسا اینکه فرد نیم آموخته  وربع آموخته  از جاهل  خطرناکترباشد زیرا او دروادی جهل پیچیده مرکب وارد شده و عجولانه پایانامه ی   کوچک وکوتاهی  را درموضوعی معین می نویسد وفکرمی کند  به قله ی دانستنیها دست یافته است وادعای روشنفکری وتئوری پردازی ونظریه سازی ،می کند پس از این گروه نباشیم وهمواره درنظر داشته باشیم این آموزه ی قرانی را : " وقل رب زدنی علما "
صندوق های انتخابات تورا ناامید کردند ؟ تنها  اتفاق خاصی که افتاده این است که رقیب در حین ، پس وپیش از مناظره ها  وعده های را داده است که نه در چهار سال بلکه در چهل سال نیز نمی تواند آنها را محقق کند و بیگانه در کمینی است که اندک اعتبار باقیمانده  اورا سوخت زیاده خواهی خود کند این همه ی ماجراست.  اما كتاب هرگز با تو اینکار نخواهد کرد وبرای شروعی پررونق ؟ تنها  اتفاق خاصی که افتاده این است که رقیب در حین وپس وپیش از مناظره ها  وعده های را داده است که نه در چهار سال بلکه در چهل سال نیز نمی تواند آنها را محقق کند و بیگانه در کمینی است که اندک اعتبار باقیمانده  اورا سوخت زیاده خواهی خود کند تغییر  باتغییر عادات مان آغاز می شود که اولینش شروع به خواندن است ،حتی آن وضعیت صندوق انتخابات شرایط کم وزیاد زندگی مان درگیر با جهلی کرده است که سایه اش بر نوع رای دادن و... خیمه زده است ؟ ساده نیست که قبول کنیم  هرچه می کشیم از ضعف آگاهیست  چون اگر قاعده  اندیشمندانه ی  برذهن ما حاکم بود و داشن  برصدر امورمان  تکیه داشت هیچگاه صندوق رای ملعبه  وبازیچه ی سیاست بازان و انحراف انتخاب بسمت  پشیمانی  ساعتی پس از خشک شدن جوهر سبابه راست نشان ما نمی شد، وآغاز تلخ دوباره از همنجاست... .Related image
سمت تاریک دنیای هنر/ Cannes 2017:: 'The Square' skewers the dark side of the art world
درمنطق  دین حرامست ودرمنطق انسانی نامقبول روزگار را بگذرانی وبردانشت افزوده نگرددعلیرغم اینکه ابزار وسازکار آن فراهم است ، چر منتظر این  مانده ی که دیگران تغییرت بدهند و تنها خود تغییر مطلوب داشته باشند ؟ گام اول را محکم بردار ، باكتاب آشتی کن ،از بردگی شبکه های اجتماعی وماهواره ی وتیتر بولتن های خبری خود را رها کن ، به تصحیح اوّلین منزل همت گمار... بیاموز،که زمز سحرآمیز حرکت نو در خواندن است.
بدون تردید اولین الهام وحی بر رسول الله صلى الله علیه وآله سلم را بارها تکرار کرده ی " اقرأ " ،آیا تومی خوانی ؟ مگرنه این است که  همه مخاطب اولین عبارت  وحی هستیم ؟ چرا به آن عمل نمی کنیم ؟
ودرهمیجا از صاحبان تجربه در دید وسیع  وسینه های مخزن گشاده فرهنگ  که فرآور  گنج های پنهان  معرفت در كتب  قدیم ونوین هستندکمک بگیریم ،  تا از زندان او هام ساختگی که مطلع بدبخت کننده آن این این است " تو نمی توانی" آزاد شوی،  .
وخواندن را با آیه ی " باسم ربك الذی خلق " متبرک کن تا اخلاق تقرب الی الله تعالى ،را دریابی و فروتنی در آگاهی را با همه مزایای آن دریابی" .
این قدم اول در  تغییر بنفع مردم است که آن را باورداریم ، واین برای هرکار  فرهنگی، اقتصادی،  سیاسی،تشکیلاتی  ضرورت اولویت داراست تا درکمند خطاهای گذشته گرفتار نشویم یک ضرورت غیر قابل انکار است آنوقت می توان گفت یکبار برای همیشه.واینگونه است که حتماً تغییر بنفع مردم  لازم نیست از مجرای هیات دولت و گردهمائی نمایندگان مجلس و نشست منتخبان شورا جستجو کرد.


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
جمعه 5 خرداد 1396 08:32 ب.ظ
مطلبتون واقعا جالب بود.احسنت بر شما
پاسخ عبدالمجید اورا : ممنون از لطفتان . وانت احسنت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.