دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

دراین کتاب: ایالات متجده خیر خواه کسی نیست- 21دروغ از سیاست خارجی آمریکا

تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-06:41 ب.ظ


 

21 دروغ  در مورد سیاست خارجی آمریکا
نتیجه تصویری برای ‪21Lies They Tell You About American Foreign Policy‬‏

21Lies They Tell You About American Foreign Policy- – September 8, 2014


    Paperback: 198 pages
    Publisher: CreateSpace Independent Publishing Platform (September 8, 2014)

معرفی نویسنده:
"برت S. موریس"  نویسنده ی مستقل و روزنامه نگار معروف که بعنوان متخصص درامور شرق و جنوب شرقی آسیا و سیاست خارجی ایالات متحده، و عوامل موثر بر آنها معروف بوده وفعالیت دارد .
او  آمریکا  را مسئول"محوری" 
جنگ های گذشته آسیا،  مانند جنگ ویتنام (به خصوص مشکلات ناشی  از انفجار  مهمات و مین ها در لائوس و عامل گاز نارنجی در ویتنام)، و محاکمه رهبران خمرهای سرخ در کامبوج،می داند
 
این کتاب یک رکورد تاریخی دقیق از حکومت سرمایه داری در ایالات متحده آمریکا  با تکیه بر  587 مراجع برجسته  نوشته شده است. که   تلاش های شیطنت آمیز مستقیم وغیر مستقیم، پنهانکاری  و خشونت  گذشته و حال تاریخ ایالات متحده آمریکا را تعریف می کند.....
این کتاب 198 صفحه ی در واقع بعنوان " آهنگ بیدارباش" به آمریکایی ها در مورد آنچه که دولت ایالات متحده در گذشته انجام  داده و اکنون می خواهد انجام دهد و همچنین واقعیت هائی  که امروز در رابطه با سیاست خارجی  آمریکا  وجود دارد نام گرفته است .
 نویسنده با دقت موضوعات را مورد مطالعه قرار داده و  همان نتایج  وپاسخ های  نگران کننده ی را که در جواب، سوالات وارد بر منافع اقتصادی، سیاسی و جهانی از نگاه  ایالات متحده در یافت کرده به مخاطبین انعکاس داده است
:

تماماً حقیقت و چیزی جز حقیقت را دراین مطالب  نخواهید یافت، هر آمریکایی باید این کتاب را بخواند تا به درک اقدامات  دولت ایالات متحده  در سراسر جهان  واقف شود . یعنی آنچیزی که باعث می شود تا افراد درک کنند که چگونه امپراتوری  ایالات متحده ساخته  شد و   در نهایت از بین برده شد. وباید گفت 
سیاست خارجی  ایالات متحده؛ سیاست خارجی مردم آمریکا نیست

تفاوت عمده در اینجا روشن است که تنها جهل اجازه می دهد تا آن را انکار آن کنیم
آمریکا  اکنون کشوری است که نه تنها در یک قاره (آمریکا) بلکه در بسیاری از کشورها تحقیر شده ومورد تنفر است که این توهین به همه ی ما "آمریکا ئیها "است

این سوء استفاده از قدرت به پایان خواهد رسید زمانی که  ارز   چین "یوان "دارائی  وقدرت بیش از دلار ایالات متحده  را از خود نشان دهد وآنوقت  درخشش هالیوود و  دلار در بیشتر کشورها  اعتماد خود از دست می دهد . و آنگاه  شهروندان از حالت کما بیدار(خارج) می شوند.
 افشای دروغ ها وفریبکاری سازمان یافته  حاکم بر سیاست  خارجی ایالات متحده و نقش منفی این کشور در جهان  هدف اصلی دراین مقوله است. تبلیغاتی که  دولتمردان سیاستمدار   و عوامل  همراه  در رسانه  که مروج تفكر
در رسانه ها ترویج ایده "استثناگرایی آمریکایی" و خیرخواهی." آمریکا  هستند . در پژوهش ها  همه جانبه  مشخص می کند ظاهر فریبنده آمریکا  چیزی جز یک دروغ بزرگ نیست ادعاهائی مانند:  ایالات  متحده حامی دمکراسی،  ایالات متحده مدافع حقوق بشر ،  ایالات  متحده پشتیبان دول فقیر  و طرفدار توسعه وپیشرفت،  ایالات متحده دشمن تروریسم ، وغیره همه وهمه افسانه و نیرنگ های  فریبکارانه ی بیش نیستند. (اسنادمرتبط درهمین کتاب)
 همین ایالات متحده در سرنگونی بسیاری از حكومت ودولت های منتخب  دمکراتیک دست داشته است و  همین ایالات متحده هنوز سایه ی خطر جنگ اتمی راهمانند گذشته برسر بشریت نگاه داشته است ، همین ایالات متحده عملیات نسل کشی در گواتمالا را سازماندهی کرد، همین ایالات متحده هرلحظه  به بهانه ی امنیت ملی جنگی خونین را علیه   كوبا ممکن  بود راه بیندازد در حالیکه هدف  حقیقی  آن جنگ "مواد مخدر " بود - چرا  كره  شمالی   از نظر ایالات متحده "دیوانه وشرور" است  ؟ - چرا ریشه تروریسم به اسلام برمی گردد؟
چرا ایالات  متحده  مسیر راه حل  درگیری إسرائیل و فلسطین را بی پایان می بیند ؟
 چگونه وچرا  ایالات متحده صدام حسین را حمایت می کرد؟ 
چگونه ایالات متحده به شکنجه مردم غیرنظامی می پردازد؟   حقیقت بحران اوکراین کدام است؟  - پاسخ همه ی این پرسش ها  را در دست پنهان تصمیم سازان تاریخ امبریالیسم  آمریکا  خواهید یافت .
 
فراگیرترین دروغ ها و فرایب را  پیرامون این موارد در سیاست خارجی و نقش آمریکا در جهان  می بینید.  هدف کلی سیاست خارجی ایالات متحده دراینجا   با حقایق، آمار، و شواهد از متخصصان پیشرو، روزنامه نگاران و کارشناسان دیگر روشن شده است، این کتاب راهنمای قطعی برای رسیدن به حقیقت  در مورد سیاست خارجی آمریکا و پادزهر  دروغی است که در جامعه ما نفوذ کرده است.
تهیه وترجمه :نجوای کنگان


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس مجمع واردات: ترافیک هیات‌های خارجی هم به پریشانی اقتصاد پایان نمی‌دهد

تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-12:47 ب.ظ

/۰۱/۳۱ :: ۰۹:۳۰

رئیس مجمع واردات هشدار داد

کاهش حجم تجارت، نشانه انجماد تولید و رکود/ ترافیک هیات‌های خارجی هم به پریشانی اقتصاد پایان نمی‌دهد

خبرگزاری فارس: کاهش حجم تجارت، نشانه انجماد تولید و رکود/ ترافیک هیات‌های خارجی هم به پریشانی اقتصاد پایان نمی‌دهد

رئیس مجمع واردات با اشاره به اینکه مشکل مراودات بانک‌های داخلی با خارج کشور تجارت خارجی را قفل کرده است تاکید کرد: باید توجه داشت که این، همه مسئله نیست و نباید همه مشکلات اقتصاد کشور را به این موضوع گره زد.

علیرضا مناقبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص سفر رئیس کل بانک مرکزی به آمریکا و اظهاراتش به این نکته اشاره کرد: آقای سیف در این سفر تلاش خود را بر گشایش تراکنش های مالی در حوزه بین المللی متمرکز کرده ولی به نظر می‌رسد بحران پیش روی اقتصاد ایران از جنس دیگری است.

وی با تایید این موضوع که مشکل مراودات بانک‌های داخلی با خارج کشور تجارت خارجی را قفل کرده تصریح کرد: گفته می‌شود که دولت آمریکا پیش از پایان دوره اوباما درحال طراحی شیوه ای است که به موسسات مالی در خارج از آمریکا اجازه می‌دهد برای تجارت مشروع با ایران به دلار دسترسی پیدا کنند اما این موضوع محتملی است که حداقل به خاطر فریب افکار عمومی جهانی به آن اقدام خواهد ورزید، اما باید توجه داشت که این، همه مسئله نیست و نباید همه مشکلات اقتصاد کشور را به این موضوع گره زد.

مناقبی با اشاره به تجمیع پول ها در فعالیت های غیر مولد اضافه کرد: دوره تشدید تحریم‌ها موجب شکل گرفتن مدلی از اقتصاد و تجارت در کشور شده که چندان انعطاف پذیر نیست و قطعا تغییر شکل دادن به آن و در هم شکستن تراکنش های میان ارکان آن می تواند هزینه های سنگینی به اقتصاد وارد کند و دقیقا این همان نقشه‌ای است که ممکن است تحریم کنندگان برای اقتصاد کشور ترسیم کرده باشند تا کشور در دوره« پریشانی اقتصاد» زمین گیر شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، کاهش حجم تجارت خارجی کشور، هم در حوزه واردات و هم در حوزه صادرات به هیچ وجه مقوله افتخار آمیزی نیست و نشان از برون گرایی و خودکفایی کشور ندارد. بلکه سیگنالی است که از انجماد تولید داخل و رکود اقتصاد حکایت می کند.

به گفته مناقبی، جمع برایند این دو موضوع در کنار کش و قوس های سیاسی و انتخاباتی می تواند برای اقتصاد کشور فاجعه بار باشد.

رئیس مجمع واردات تصریح کرد: تنگنای مالی بنگاه ها، تمرکز بیش از حد دولت بر مالیات ستانی، کاهش قدرت خرید مردم و علی الخصوص طبقه متوسط و پایین و در عین حال نزدیک شدن سیل نقدینگی به مرز یک هزار میلیارد تومان نمایانگر آن است که «عصر پریشانی اقتصاد» ممکن است به این زودی‌ها به پایان خود نزدیک نشود، حتی اگر ترافیک هیات‌های تجاری اروپایی به ماهیانه 30 هیات برسد.

به گفته مناقبی، مباحثی نظیر رفت و آمد هیات‌های تجاری به کشور و یا مذاکرات غول های نفتی قطعا می تواند بر وضعیت اقتصادی ایران اثرگذار باشد، ولی قطعا آثار آن به اندازه اثری که ضعف ساختار اقتصادی کشور بجا می گذارد، نیست.

وی تصریح کرد: بحران « پایتخت زدگی مردم»، « دولت زدگی اقتصاد »، « شعار زدگی مسئولین»، « زمان کشی مدیران»، « کارآفرین کشی ادارات»،« پشت نقاب حمایت از تولید پنهان شدن دلالان»، « بد گویی از قاچاق در عین آمار 25 میلیارد دلاری آن» موضوعاتی هستند که باید به موازات بحث بانکی و به منظور یافتن راهی برای نجات از« پریشانی اقتصاد» به آن پرداخته شود که متاسفانه منافع گروه های مختلف به این موضوعات عجین شده و آن ها اجازه چنین تحرکی به اقتصاد نمی دهند.

مناقبی در پایان تاکید کرد: منفعت هیچ یک از بازیگران منطقه ای در خروج اقتصاد ایران از «عصر پریشانی اقتصاد» نیست و به همین جهت در مقابل آن مقاومت می کنند و برای عمیق کردن آن لابی و رایزنی می‌کنند، اما مسلما هوشمندی سیاستگذاران حوزه اقتصاد و سیاست می تواند رهایی بخش اقتصاد از دامی باشد که کاسبان خارجی تحریم در روزنه های ضعف ساختار اقتصادی کشور پهن کرده‌اند.

انتهای پیام/آنوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

از رنگ تو و بویت در گل اثری دیدست * بلبل که نمی آید بیرون ز گلستانها

تاریخ:سه شنبه 31 فروردین 1395-12:38 ب.ظ

سیف فرغانی » دیوان اشعار » غزل
 

ای کرده بعشق تو دل پرورش جانها

گردون چو رخت ماهی نادیده بدورانها

آنرا که چو تو سروی در خانه بود دایم

از بی خبری باشد رفتن سوی بستانها

آنرا که گل رویش زردی ز غمت گیرد

خاک قدمش باشد سرسبزی ریحانها

زانگشت خیال تو چون نقش پذیرفتم

از دست دلم یک یک چون رنگ برفت آنها

از رنگ تو و بویت در گل اثری دیدست

بلبل که نمی آید بیرون ز گلستانها

بهر من دل خسته ای ترک کمان ابرو

تیر مژه را کردی سر تیز چو پیکانها

ای زلف تو چون چوگان بیم است که از دستت

چون کوی بسر گردم گرد همه میدانها

گفتم بوفا با تو عهدی بکنم لیکن

از سخت دلی سستی اندر همه پیمانها

از آرزوی رویت بود آنکه ز بهر گل

وقتی طرف خاطر می رفت ببستانها

تو در حرم دلها ساکن شده ای وآنگه

سیف از هوس کعبه پیموده بیابانها

 


نوع مطلب : شعر 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تجارت اسلحه بوسیله ی تروریست ها از طریق “ شبکه های اجتماعی”

تاریخ:دوشنبه 30 فروردین 1395-10:44 ق.ظ

 تجارت اسلحه  بوسیله ی تروریست ها  از طریق “ شبکه های اجتماعی”نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پشت پرده اعتراف دولتمردان به «هیچ» بودن عواید برجام چیست؟

تاریخ:دوشنبه 30 فروردین 1395-09:59 ق.ظ

۹۵/۰۱/۳۰ :: ۰۰:۰۴

فارس گزارش می‌دهد

پشت پرده اعتراف دولتمردان به «هیچ» بودن عواید برجام چیست؟/ وقتی سیف و ظریف از زیر بار نقص برجام شانه خالی می‌کنند

خبرگزاری فارس: پشت پرده اعتراف دولتمردان به «هیچ» بودن عواید برجام چیست؟/ وقتی سیف و ظریف از زیر بار نقص برجام شانه خالی می‌کنند

این روزها سیف عواید برجام برای ایران را «تقریباً هیچ» می‌خواند و ظریف هم تصریح می‌کند که می‌داند آمریکایی‌ها در راه معامله بانک‌های خارجی با ایران سنگ اندازی می‌کنند، اما افکار عمومی درباره دلیل این اعترافات صریح سوالاتی دارند.

گروه سیاسی _ خبرگزاری فارس، امیر توانا _ «تقریباً هیچ...» نقطه سر خط! آنهم خطی که این‌بار به جای دیوار تحریم‌ها، دیوار وعده های پسا برجامی را فروریخت.

رئیس کل بانک مرکزی که این روزها حسابی سرش در نیویورک شلوغ است و حتی توانسته با وزیر خزانه داری آمریکا دیدار کند، در مصاحبه با بلومبرگ درباره عواید برجام برای ایران خیلی صریح تر از آن چیزی بود که حتی تندترین منتقدان برجام فکرش را می‌کردند.

این بار نه منتقدان جدی برجام یا رئیس سازمان انرژی اتمی، بلکه ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی ایران به عنوان یکی از بازوهای اقتصادی کشور در مقابل خبرنگار بلومبرگ می گفت که «تقریباً هیچ چیز از این توافق (برجام) که در روز 16 ژانویه اجرایی شد عاید ایران نشده است.»

اظهارنظر سیف به سرعت در فضای رسانه ای داخل ایران منتشر شد؛ واکنش رسانه ها و روزنامه های حامی دولت سکوت و واکنش روزنامه های منتقد، بازنشر این جمله قابل تأمل سیف یعنی «تقریبا هیچ...» بود.

بعد از حدود 2 سال مذاکره، وعده های مختلف درباره دوران پسابرجام و لغو تحریم ها و حدود 3 ماه بعد از اجرایی شدن برجام، اکنون یکی از مسئولان ارشد پولی و مالی دولت اظهارنظری می کند که از دید برخی یک اعتراف به نظر می رسد.

اما در این میان اظهارات سیف را می توان از زوایای دیگر نیز نگاه کرد؛ زوایایی که شاید بتوان آن را با پازل های دیگر تکمیل کرد و واقعیت و پشت پرده ها را بهتر دید.

سوال مهم و اساسی این است که چرا سه ماه بعد از اجرایی شدن برجام، یکی از مسئولان دولت که تا چندی پیش بر روی پدیدار شدن آثار دوران پسابرجام در اقتصاد ایران تاکید داشت، ناگهان در موضعی کاملاً متفاوت، عواید ایران از برجام را «تقریبا هیچ» معرفی می کند؟ آنها می پرسند آیا برخی برای دوران پسابرجام و بعد از مشخص شدن عدم کارایی این توافق برای اقتصاد ایران، طراحی‌های خاصی دارند؟

پسابرجام؛ وقتی منتقدان، فعالان اقتصادی و صالحی، آفتاب برجام را نمی بینند!

تیرماه 94؛ دیوار تحریم ها فروریخت اما تنها برای دولتی ها و تیتر چند روزنامه اصلاح طلب!؛ تقریباً هیچ یک از مردم و تولید کنندگان برداشته شدن تحریم ها را حس نمی کردند اما دولتی ها تاکید داشتند همه چیز از زمان اجرایی شدن برجام یعنی بعد از عمل به تعهدات ایران در اواسط دیماه 94 حس خواهد شد.

اجرایی شدن برجام از سوی طرف های غربی ها دقیقاً همان زمانی بود که افکار عمومی پس از آن منتظر دیدن عواید برجام بودند؛ زمانی که دیگر به گفته دولتی ها تحریم‌ها برداشته و ایران به بازارهای جهانی بازگشته بود.

همه منتظر برداشته شدن تدریجی تحریم ها و بازگشت ایران به بازار مبادلات جهانی بودند ولی اشکالی در کار بود؛ دستیابی به ابزارهای مالی و پولی مانند سوئیفت که باید برای ایجاد مبادلات مالی در اختیار ایران قرار می گرفت، به کندی پیش می رفت.

رئیس جمهور اما دقیقاً همان روز اجرای برجام در نشست خبری خود خبرهای قابل تأملی از عواید برجام برای اقتصاد کشور داشت؛ «در فعالیت‌های بانکی ما مخارجی را متحمل می‌شدیم که ناروا بود و از امروز از طریق بانک‌ها هزار ال سی باز شده است.»

باز شدن هزار ال سی، آن هم چند ساعت پس از اجرای برجام برای برخی تعجب آور بود، تا جایی که یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران چنین رویدادی را غیر قابل باور و غیر قابل انجام خواند؛ دلیل فعالان اقتصادی برای رد ادعای روحانی تعطیل بودن بانک های خارجی در یکشنبه (روز اجرای توافق) بود.

اکنون دیگر فعالان اقتصادی که وصل شدن به سوئیفت می توانست برای آنان یکی از مهم ترین مزایای برجام (به علت سهولت مبادله با فعالان اقتصادی خارجی) باشد، هم به جمع منتقدان پیوسته بودند؛ آنها معتقد بودند که بانک های ایرانی شاید به سوئیف وصل باشند ولی کسی آن سوی خط! به ایرانی ها پاسخ نمی دهد و به بیان ساده تر بانک های غربی نمی خواهند طرف معامله ایرانی‌ها باشند.

مسئولان دولتی اما کماکان روی وصل بودن ابزارهای مالی مانند سوئیفت تاکید داشتند ولی درباره ادعای منتقدان و فعالان اقتصادی مبنی بر عدم معامله بانک های غربی با طرف های ایرانی حرفی نمی زدند.

در این میان اما یک اظهارنظر صریح از سوی یک مسئول دولتی کافی بود تا نقص در اجرای برجام از طرف غربی ها به ویژه طرف آمریکایی آشکارتر شود؛ صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با وبگاه «العربی الجدید» بر ادامه فعالیت هسته‌ای ایران تاکید و اعلام کرد که غرب در اجرای تعهدات خود بر اساس برجام، تأخیر دارد و هنوز برخی تحریم‌ها برداشته نشده است.

وی تصریح کرد: «تا الان برخی بانک‌های بزرگ اروپایی تحریم‌هایشان را به طور کامل پایان نداده اند  چرا که قبلا تعهد داده که با ایران مراوده تجاری نداشته باشد. ما هنوز منتظر هستیم که وزارت خارجه ایران با اتحادیه اروپا تماس بگیرد و این بحران را حل کند.»

حاشیه های اظهارات صالحی درباره تأخیر در اجرای برجام به ویژه در حوزه بانکی چند روز بعد به نشست خبری رئیس جمهور در پایان سال رسید؛ رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات صالحی مبنی بر تأخیر طرف غربی در اجرای برجام، گفت: «صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی است و در زمینه مسائل اتمی هرچه بگوید صاحب نظر است ولی وزیر امور خارجه، وزیر اقتصاد یا رئیس بانک مرکزی نیست بنابراین می‌توانید در رابطه با انرژی اتمی از وی سوال کنید.»

روحانی در همان نشست کنایه ای هم به منتقدان برجام و کسانی که معتقد بودند برجام «هیچ» عایدی برای ایران نداشته زد و گفت که «برجام یک مثل آفتاب تابان است وقتی که فردی چشمش را ببندد می‌گوید که شب است و او باید چشمش را باز کند و ببیند که آفتاب است.»

چند هفته بعد از نشست خبری روحانی، زمزمه هایی شبیه به اظهارات علی اکبر صالحی که از سوی رئیس جمهور رد شده بود، از میان دولتی‌ها شنیده شد؛ حالا دیگر خیلی ها معتقد بودند که در اجرای برجام، نقصی وجود دارد.

وقتی ظریف، صالحی و سیف به کارشکنی آمریکا اعتراف می‌کنند!/ هدف دولتی‌ها از این اعتراف چیست؟

این روزها سیف تنها کسی نیست که با اظهاراتش وجود نقصی بزرگ در برجام را شفاف می کند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز در نشست خبری مشترک با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مشکلات ایجاد شده در راه اجرای برجام، گفت: «همان‌طور که همه از ابتدا می‌دانستند برجام بانک‌های آمریکایی را شامل نمی‌شده و نمی‌شود بلکه بحث عدم مزاحمت آمریکا برای همکاری سایر بانک‌ها با ایران مطرح است.»

اعتراف ظریف به ایجاد مزاحمت آمریکایی ها برای همکاری سایر بانک های خارجی با ایران همان چیزی بود که حدود 2 ماه قبل منتقدان و فعالان اقتصادی آنرا مطرح کرده و از سوی روحانی به «ندیدن آفتاب برجام» متهم شده بودند.

اما علامت سوال بزرگی که بعد از اعترافات بزرگ دولتمردان درباره «تقریباً هیچ» بودن عواید برجام ایجاد شده، این است که چرا مسئولان دولتی بعد از 3 ماه از اجرایی شدن برجام و پس از ماه‌ها تمجید از فواید دوران پسابرجام حاضر شده اند به عدم کارایی این توافق برای اقتصاد ایران اعتراف کنند.

در این میان تحلیل های مختلفی وجود دارد؛ برخی اعتراف مسئولانی نظیر سیف را بخشی از یک پروژه حساب شده می دانند؛ پروژه ای که قرار است از این پس عدم اجرایی شدن برجام و رسیدن عواید آن به ایران را سنگ اندازی آمریکایی‌ها عنوان کند.

در ادامه این سناریو، عدم مذاکره مستقیم با آمریکا درباره حل و فصل تحریم‌های پولی مربوط به این کشور علیه ایران (همانطور که ظریف به آن اشاره کرد) یکی از مشکلات اصلی در اجرایی شدن برجام معرفی خواهد شد؛‌ از نگاه طراحان این سناریو، با این برنامه ریزی منتقدان نه می توانند ادعا کنند که برجام نقض شده و نه می توانند مدعی شوند که چرا پول های بلوکه شده ایران در آمریکا آزاد نشده است!

البته برخی دیگر نیز معتقدند که انتقاد برخی دولتمردان همچون رئیس کل بانک مرکزی و حتی وزیر اقتصاد درباره تاثیر برجام بر اقتصاد ایران در حقیقت نوعی شانه خالی کردن از واقعیاتی است که در ماه ها و شاید هفته های آینده برای مردم شفاف تر شود؛ واقعیاتی که نشان می دهد برجام کوچک ترین تأثیری بر پیشبرد شاخص های اقتصادی کشور نداشته است.

حال باید دید کدام یک از سناریوهای مطرح شده در آینده ای نزدیک، درست بودن خود را اثبات می کند؛ در این میان افکار عمومی در صورت صحیح بودن هر کدام از این دو سناریو، تنها یک سوال از رئیس جمهور دارند؛ وعده های پسابرجامی دولت چه زمانی محقق خواهد شد؟نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اولین پایه پل ارتباطی کریمه با سرزمین اصلی روسیه نصب شد

تاریخ:دوشنبه 30 فروردین 1395-09:50 ق.ظ

12.04.2016

اولین پایه پل ارتباطی کریمه با سرزمین اصلی روسیه نصب شد

 
 
 

متخصصان ساختمانی اولین پایه پل از طریق تنگه کرچ را در زیر جاده در خشکی توزلا نصب کردند. 57 پایه دیگر در حال ساخته شدن هستند.

پروژه پل کرچ
© Sputnik/
پروژه پل "کرچ"
به گزارش خبرگزاری "کریم اینفورم" با استناد به مرکز خبری "کریمسکی موست"،آلکسی یمچنگو مهندس بخش ساختمانی گفت:" ارتفاع این پایه کم و سه متر است اما به همراه ضمایم خود، پل را به ارتفاع تقریبا 7 متری از روی زمین بالا می برد. ارتفاع پایه به تدریج افزایش یافته و در روی کانال کشتی رانی به به بالاترین سطح (35 متر) می رسد".نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دراین کتاب: اوباما به کنگره،مطبوعات و مردم آمریکا تقریبا در مورد همه چیز دروغ گفته است.

تاریخ:یکشنبه 29 فروردین 1395-09:30 ق.ظ

    نویسنده آمریکائی خطاب به اوباما : تو یک دروغگوئی
Image result for You Lie!: The Evasions, Omissions,You Lie!: The Evasions, Omissions, Fabrications, Frauds, and Outright
 Falsehoods of Barack Obama Hardcover – October 7, 2014
by Jack Cashill (Author

    Hardcover: 336 pages
    Publisher: Broadside Books (October 7, 2014)

"جک  کاشل" روزنامه نگار ونویسنده آمریکائی دراین کتاب بصورت  استثنائی  به افشای خیانت  وفریبکاری های  باراك أوباما پرداخته است .خلاصه ی از دیدگاه اورا در کتابی با عنوان :  شما دروغگو هستید : طفره رفتن، حذفیات، فرافکنی، تقلب، و دروغ آشکار باراک اوباما  با هم مرور می کنیم
او می نویسد:  طرح خطرناک اوباما برای  ویران کردن یک حزب و  یک ملت  در این دروغ ها نهفته است
 ودراین راستا  می توان خلاصه ای ویرانگر از اظهارات نادرست و گمراه کردن رئیس جمهور اوباما در مسائل بزرگ و کوچک  با کاتولوگی سیاسی  در فرار از واقعیت  و داده ها ی گمراه کننده ودروغ آشکار را مورد مطالعه قرار داد.
... در طول سخنرانی رئیس جمهور اوباما در کنگره در نوامبر 2009،  "جو ویلسون " نماینده کارولینای جنوبی فریاد زد: "شما دروغ می گوئید!"
و جزئیاتی دیگر از دروغ گفتن رئیس جمهور در مورد شخصی خود و فلسفه سیاسی اش، از آغاز فعالیت های سیاسی  در سراسر یو پی اس خود و در طول پنج سال اول ریاست جمهوریاوباما را دراینجا بازگو خواهم کرد، گرچه رسانه های لیبرال چشم خود را به بسیاری از  تناقضات، اشتباهات، فریب، دروغ، بستند. براستی "اوباما بی پروا ترین دروغگو ئی است که به حال به کاخ سفید پا گذاشته است.
"فردا، یا سال آینده،  ممکن است با کمی  با تاخیر دراین قرن، حقیقت را در مورد باراک اوباما بدانید  و او به واقعیت ها واشتباهات خود اعتراف کند.
در نهایت ثابت میشود که  اوباما  در  دروغ گفتن به کنگره،  مطبوعات و مردم آمریکا  و نه فقط در مورد مراقبت های بهداشتی و اشتغال واقتصاد،  بلکه   تقریبا در مورد همه چیز تقریباً دروغ گفته است.

و در ادامه "جک کاشل " ما را با  تعداد زیادی از طفره رفتن ها، تنا قضات ، تحریفها ، فریب، دروغ، و دروغ های آشکار اوباما، با آغاز تحریف عمدی در:کتاب خودش تحت عنوان " رؤیاهای  پدرم " و ادامه  فعالیت های سیاسی ونحوه ی فعالیتش در کاخ   سفید آشنا  می کند:.

برخی از برجسته ترین دروغ ها ی اوباما  شامل:

    "در طول دو سال آینده، یا ایجاد 3.5 میلیون شغل "
    "من قصد دارم برای برای بستن گوانتانامو، اقدام کنم."
    "شفافیت و حاکمیت قانون خواهد در این ریاست جمهوری را خواهید دید."
    و، البته، "....."
در هر دو صورت یعنی گمراه کردن مردم و دروغ گفتن رئیس جمهور  همه خواهنددانست که او یک  دروغگو و یا یک احمق، است  و می توان گفت: دروغ های او باما حد ومرزی ندارد....
نویسنده  در فصل آخر کتاب تو دروغگوئی ! به بررسی  25  دروغ بزرگ باراك اوباما می پردازد ، وتاکید می کند شمارش دروغ های اوباما  کار سختی نیست چون او  تقریبا پیرامون همه چیز دروغ می گوید.  و کافی است شما از دروغ شماره یک ( 1)،  از آنجا او که سوگند قانون اساسی بعنوان رئیس جمهور آمریکا یاد کرد شروع به شمارش کنید.و سپس  درطی سالهای منصب داری او سلسله ی طولانی فریبکاری اورا درمی یابیدکه چقدر دروغ گفته است.

دروغ های غیر عادی. با شعار امید و تغییر  در قالبی گمراه کننده شروع شد تا به بازارگرمی سیاسی دامن بزند
قیاس منطقی:سیاست مداران دروغ می گویند. باراك اوباما  سیاستمداراست . پس او دروغ می گوید.

در نتیجه رئیسی که باید  "آمریكا   را به کشوری مورد اعتماد تبدیل میکرد خود ناقض اعتماد از درون  کاخ سفید شد .
تهیه وترجمه: نجوای کنگان
 


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :7
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7