دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

درخلاصه ی این کتاب:عنوان: چه کسی بر جهان حکومت می کند؟نقشه ی شوم وخبیثانه ی آمریکا برای منطقه

تاریخ:یکشنبه 31 مرداد 1395-12:04 ب.ظ


-
درخلاصه ی این کتاب:عنوان: چه کسی بر جهان حکومت می کند؟نقشه ی شوم وخبیثانه ی آمریکا برای منطقه
یکشنبه 31 مرداد 1395 ::
 عنوان: چه کسی بر جهان حکومت می کند؟
"
چامسکی" در پایان نتیجه گیری می کند:  ایالات متحده به دنبال ایجاد یک وضعیت جدید برای مرحله ی پس از داعش است ، و برنامه ریزی جدی برای تولد یک سازمان تروریستی  جدید که حتی بی رحم تر و خشن تر از داعش است برای تخلیه وازبین بردن منابع انسانی و طبیعی ومعدنی در اجرای برنامه های مخرب وخبیثانه خود در منطقه ی خاورمیانه در سر دارد. 
-انتشار: متروپولیتن، امریکا
تعدادصفحات : 320
-تاریخ چاپ: آوریل / مه 2016
این كتاب از یک مقدمة وسی دو عنوان برجسته وقابل توجه تشکیل شده است،

نویسنده در این عنوان به مسائل مختلف مربوط به ایالات متحده آمریکا و امور داخلی آن، وبروز ضعف حاد و نشانه های افول ، و همچنین روابطش  با کشورها ی   اقیانوس آرام و کشورهای آسه آن، و کشورهای در حال ظهور، و طرف های درگیر  در جنگ اعراب و اسرائیل می پردازد..

او از تاریخ برای تقویت وارائه ی نظراتش   از قرن هجدهم تا از ورود دونالد ترامپ  به مبارزات انتخاباتی  و اظهار نظر در باره ی آنها، و آینده ی امریکا اگر او برنده شود می پردازد...

اهمیت کتاب
این کتاب  به افشای شواهدی همه جانبه از ناتوانی ایالات متحده در مقابل بسیاری از مسائل داخلی و خارجی، و ذکر نمونه هائی از زمان افول  ایالات متحده در تمام  این مدت، می پردازد و   مهم ترین جنایات ارتکابی مستند توسط ایالات متحده در دهه های اخیر، را بازگو کرده است..

نویسنده ی این کتاب  به  علت شیوع مظاهر خشونت و بهره برداری  از اصطلاح "تروریسم" بوسیله ی ایالات متحده  برای به  حاشیه راندن دیگران  و زورگوئی  وتجمیل سیاست خود به دیگران، و توسعه ی سیاست "گوش های ناشنوا" نسبت به  مطالبات ملت های دیگر، پرداخته  و  ادعای بی ارزش  ایالات متحده  را دردفاع  از ضعیفان در برابر کشورهای دیگر تحت عنوان "مسئولیت مرد سفید." رد می کند.


چه کسی بر ایالات متحده  حکومت می کند؟


هنگامی که ما سئوال می کنیم که چه کسی جهان را  اداره میکند؟ نائوم  چامسکی می گوید: بازیگرانی  در امور جهان به ذهن می آیند ،کشورها، به ویژه قدرت های بزرگ در تصمیم گیری های خود و  روابط شان فعال  هستند، این پاسخ بظاهر اشتباه نیسست، اما  این عبارت با بسیاری از اطلاعات گمراه کننده و فریب دهنده همراه است ...

زیرا کشورها  دارای یک ساختار داخلی پیچیده  از کنترل ، تصمیم گیری و انتخاب تحت تاثیر نیروهای خارجی  و دیگر رهبران سیاسی هستند،  که در این کشورها  نفوذ دارند، در حالی که روند تحرک گروهها ی مردمی  به حاشیه رانده شده، و این حتی در جوامع دموکراتیک صدق  می کند  و درست است.

ما نمی توانیم بگوئیم که قوانین جهان چگونه اداره می شود، مگر اینکه بصورتی برجسته به بررسی عنوان "سروران بشر" بپردازیم  عنوانیکه پیشرو اقتصاد سیاسی اسکاتلندی، "آدام اسمیت" در کتاب معروف خود "ثروت ملل" در سال 1776  به آن اشاره کرد واین عنوان را برای "تاجران و صاحبان کارخانه  ها ، ازمایگاشگاهها و شرکت های بزرگ" در انگلستان  زمان خود برگزید، که معادل آن در این روز ها عبارت است از:  "قرار دادهای اقتصادی  و شرکت های چند ملیتی، "موسسات مالی بزرگ، که در پشت بسیاری از آنها گروههای یهودی قرار گرفته است که گاهی اوقات آنها در تضاد با اهداف و جهت گیری با منافع کشور آمریکا هم موضع می گیرند !!

در سیستم نظم جهان معاصر، "سروران انسان" موسسات سرمایه دار خیلی بزرگ " که با قدرت قابل توجهی،  به تاثیر گذاری نه تنها در جامعه ی بین المللی، بلکه در کشورهای که در آن حیات دارند  در مقابل پرداخت پول پشتیبانی و زمینه ی فعالیت لازم را دریافت  میکنند،

  چامسکی در بخش دیگری می گوید:  آمریکا   به تجربه ی  واقعی"  حقوق بشر ، آزادی و حقوق دموکراتیک از این دوره "دست رد زده" و آزادی تبدیل به یک کالا، و عقلانیت مفهومی با ارزش تجاری، پیدا کرده است  واز نظر اینان زمانی که مردم آمریکا به دنبال آزادی مقدس هستند آزادی متافیزیکی دیگران نیز هیچ معنائی ندارد  "  .
فعالیت  این موسسات یا شرکت های چند ملیتی با بهره گیری از بزرگترین  خبرگزاری ها و شرکت های رسانه ای و تبلیغاتی ومالکیت شرکت های تولید فیلم و صنعت فیلم سازی و تلویزیون، چاپ و نشر کتاب ونشریات ، سازمان های خبرسازی، و موسسات سنجش افکار عمومی،اوج گرفته است بنحویکه، آنها  حتی امکان تهیه پیش طراحی یک ذهن و خلق و خوی دلخواه  از شهروند آمریکایی  یافته اند. و این شرکت ها در برخورد با شهروندان انها را به عنوان یک کالا بشمار می اورند  و به تدوین و فرموله کردن سلائق ، ذا ئقه ها و جهت گیری آنها ، و القای ارزش های رفتاری در خطوط  الزامات بازار و تولید می پردازند، این شرکت ها در حال کار بر جعل و تقلب آگاهی در بین مردم و از بین بردن احساس همدلی و هم افزایی جمعی بین افراد جامعه وجوامع  هستند..
درواقع  آنها دراین طراحی می گویند: که "ما یک دموکراسی  دلخواه میخواهیم یا یک  ثروت بزرگ متمرکز در دست یک اقلیت ، اما ما نمی توانیم هر دو را باهم داشته باشیم."

مردم آمریکا از صحنه خارجند
 نخبگان آمریکا منزوی شده  وتاثیر آنها رو به افول گذاشته است تااینک که درحال حاضر روند تغییر توده مردم  آمریکا به سمت  عنصری مصرف کننده که از ضعفاء  تنفرداشته وبه بی تفاوتی و برآورده کردن  غرایز خود  روی آورده، و   عشقی بجز زندگی لوکس، سرگرمی و تنوع لذت بردن ندارد تبدیل شده است، و اکنون  این طبقه بالادستی که به شرکت های خصوصی  و ثروتمند وابسته است حرف آخر را می زند   .ودر نتیجه  بسیاری از نخبگان، نقش واقعی ملی  را از دست داده، و در خدمت مرکز نشینان  و صاحبان شرکت های برتر سرمایه دار ثروتمند قرار گرفته اند..

از آنجا که سیاست های نئولیبرالی (لیبرالیسم مدرن) قدرت متمرکز در  دست اقلیتی است،  یک دموکراسی موثر رانادیده  می گیرد،  اکثر رای دهندگان محتوای برنامه های نامزدها را نمی دانند، و به همین دلیل  به یک کاندیدای خاص  رای  می دهند، چرا که در پایان آنها  به ابزاری مطیع تبدیل شده اند، به راحتی به کارگردانی و کنترل  شرکت های چند ملیتی و صاحبان سرمایه پول تن داده اند.
چامسکی معتقد است که ایالات متحده  با توجه به سیاست خارجی خود، که وقوع یک فاجعه پیامد آن است، با بسیاری از خطرات روبرو خواهد شد،  چون این کشور به تجربه ی تخریب مخرج مشترک  جامعه ی جهانی روی آورده که نمونه های بسیار عرضه شده آن ،در ترویج تمایل خودخواهانه فردی ، طراحی برنامه ی ترور با هواپیما ی بدون سرنشین، خطر جنگ هسته ای،  تجاوز به عراق و افغانستان ومسائل پس از آن و قبل از آن، ویتنام و هیروشیما می بینید ، که درمجموع   احساس عداوت  وتنفر  فزاینده  جهان را نسبت به  ایالات متحده به دلیل سیاست های خصمانه پس از حوادث 11 سپتامبر رشد داده است..


ظهور دونالد ترامپ؟
تحت عنوان "فروپاشی آمریکا .. علت و عواقب آن ،"

تجزیه و تحلیل عمیق و روشنگری چامسکی ،در مورد ماهیت هژمونی آمریکا در حال حاضر روشن می کند:  انحراف در ارزشها و اصول اساسی، که در گسترش نظامی و استقرار نیروهای خود در سراسر جهان دیده است، و خطر گزینه نظامی بدون اعمال تلاش های دیپلماتیک همچنان در دستور کار دارد، اما  از طریق این سیاست نمی تواند به عنوان یک قدرت امپریالیستی به دلیل حمایت خود را از کانون های تنش در جهان عرب و اسلام، و حمایت خود را از طرفین درگیر به منظور فروش سلاح و کنترل کشورهای  متخاصم، و تخریب مشترکات بین کشورها و عدم احترام به دیگر ملت ها  این روند را ادامه دهد، و ...

چامسکی درقسمتی دیگر از کتاب خود، به دلایل رشد محبوبیت دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، در میان رای دهندگان می پردازد وی دراین رابطه می نویسد:  بخاطر  ترس آمریکایی ها  از آینده  ناشناخته، و جهل  ازوضعیت سیاست خارجی آمریکا و بازتاب های آن در داخل، و همچنین فروپاشی اجتماعی و نگرانی از  پسا لیبرال، مردم منزوی با احساس ناتوانی و  قربانی شدن در برابر نیروهای غالب، درکی از چگونگی شرایط ندارند و نمی تواند تاثیر گذار باشد..
  نویسنده؛ با تجزیه و تحلیل مقایسه ای،  تاکید می کند:   گرایش رای دهندگان بسمت  ترامپ بنا به همان دلایلی  است که در پشت ظهور فاشیسم در قرن گذشته قرار داشت، کما اینکه  ایالات متحده نمی تواند بعنوان یک امپراطوری  وابرقدرت برتر در پرتو درگیرها وواکنش های جهان  در حال تغییر  باقی بماند این اتفاق ساده  درتنش با ظهور مجدد روسیه و آتش بازی در شرق میانه، و تنش در شرق و جنوب دریای چین، و موضوع  اقتصاد بی ثبات  ناشی از بحران در بازار نفت آشکار است..
امریکا و درد و رنج ملت ها
در ذیل عنوان فرعی"نخبگان .. دو گروهند " چامسکی تایید می کند: اقدامات محکوم شده ی  ایالات متحده در حال حاضر دارای ریشه های تاریخی است، که در آن رئیس جمهور اسبق  ایالات متحده  "وودرو ویلسون" (1856-1924) جنگ را به منظور ترویج دموکراسی، حقوق بشر و ارزش های لیبرال توجیه پذیرکرد و ایالات متحده در تلاش برای استخدام قابلیت های نظامی و سلاح های مازاد خود به سمت اختلافات افکنی و ایجاد درگیری هایی که به آتش فتنه افروزی با ایجاد درگیری های فرقه ای و جنگ همه جانبه ختم می شود رفته است، تا جائیکه که در این جنگ ها ایالات متحده  به رتبه ی شماره یک در لیست کشورهای صادرکننده  سلاح به  مناطق جنگ زده قرار گرفته است.

این دولت در تفسیر این رویه، برای خود آنچه در آن  از جنگ پیشگیرانه و حق مداخله نامیده می شود، و در فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد به نفع خودمصادرکرده وشرعیت می بخشد تا کشور ها را مجبور به پذیرفتن سیاست خصمانه خود کند ، که درواقع این روند "تهدیدی برای صلح و حفاظت از جان ومال غیر نظامیان محسوب می شود ، وبرای نمونه " با استفاده از تحریم های اقتصادی یا نیروی نظامی  کشور عراق را  برای وادار کردن دولتش به پیروی از قطعنامه های شورای امنیت مجازات کرده است.

یا دربخشی دیگر آمریکایی ها   برای تست  وآزمایش توانایی های رزمی و نظامی خود، افغانستان را  بعنوان یک میدان  برای آزمایش نظامی وجلب توجه  بسمت دولت آمریکا  از طریق یک پیروزی نظامی گسترده علیه مردم بی دفاع ضعیف به درد و رنج کشیده افغان انتخاب می کنند که در ازای فریاد شان هیچ گوش شنوائی نیست.

 اشغال عراق   "بزرگترین  جرم و جنایت قرن بیستم بود "  در حالیکه مردم عراق از محاصره خسته کننده رنج می بردند ، ماشین نظامی آمریکا  به انتقامگیری،  ویران کردن ، کشتار و تحقیری غیرانسانی علیه عراق ها و دامن زدن  به آتش فتنه های فرقه ای پرداخت درحالیکه  پس از خروج نیروهای ایالات متحده آمریکا تنها برنده این عقب نشینی، ایران است .

آتش افروزی درگیری  درمنطقه
تحت عنوان "ایالات متحده اولین صادر کننده تروریسم"  چامسکی تایید می کند :  ایالات متحده با این باور غلط  که صرف کشتن رهبران گروه های تروریستی در "جنگ با تروریسم" که از افغانستان   شروع شد و به دیگر مناطق گسترش یافته است کافیست در حالیکه این آتش  به   به دیگر کشورهای به اصطلاح آمریکا شرق میانه، آسیا و آفریقا،نفوذکرده وگسترش یافت  که به عنوان یک نتیجه از  وسواس خونین  ایالات متحده برای تسلط، و پشتیبانی از مراکز و شاخه های تروریسم واقعی، هزینه گزافی  به بشریت تحمیل شد.

وی تاکید کرد که " حمله به عراق به طور قابل توجهی به گسترش هفت برابری تروریسم درمنطقه منجر شد  و موجب  افزایش حملات تروریستی درسراسر جهان گردیدد، در نتیجه  به حملات تروریستی در سایر نقاط جهان نیز  بمیزان یک سوم افزایش یافت و در طول این درگیری ها  تعداد  قربانیان تروریسم به حدود 1.3 میلیون نفر در افغانستان، پاکستان و عراق رسیده طی دوازده سال گذشته رسیده است.
 چامسکی در پایان نتیجه گیری می کند:  ایالات متحده به دنبال ایجاد یک وضعیت جدید برای مرحله ی پس از داعش است ، و برنامه ریزی جدی برای تولد یک سازمان تروریستی  جدید که حتی بی رحم تر و خشن تر از داعش است برای تخلیه وازبین بردن منابع انسانی و طبیعی ومعدنی در اجرای برنامه های مخرب وخبیثانه خود در منطقه ی خاورمیانه در سر دارد..
تهیه وترجمه: نجوای کنگان
منبع:

Noam Chomsky: Who Rules the World?

An excerpt from his important new book.نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

50واقعیت علمی از مطالعات جدید روانشناسی فردی درجهان کنونی

تاریخ:شنبه 30 مرداد 1395-11:27 ب.ظ


50 واقعیت علمی  از مطالعات جدید روانشناسی فردی درجهان کنونی
به نظر می رسد که بحث در مورد حقایق مربوط به قدرت مثبت واقعی روانی، رویه ی طولانی داشته باشد. وممکن است با یک تغییر عمده باشد این روند باعث می شود مردم راه های  درونی را برای  زندگی سعادتمند و معنی دار انتخاب کرده و دنبال کنند. اما   این تعبیر به بودجه های بیشتر و بیشتری برای مطالعات تحقیقاتی در نشان دادن تاثیر قدرت ذهن ما و شناخت گزینه های برتر برای  زندگی بهتر نیازمند است. که  با این اوصاف سرمایه گذاری دراین بخش می تواند به خودیابی فرد و در مجموع به توسعه ی اجتماعی  بیانجامد
50 واقعیت روانی زیر  که باید  همگان آن را بشناشند ،ممکن است برخی از آنها  شگفت انگیز باشد
:

1-
تحقیقات نشان داده که روابط عاطفی عمیق خانوادگی بیش از ورزش  بر طول عمر تاثیر دارد و این  امر  از ورزش مهم تر  است.

2-
هنگامی که شما خسته شده اید خلاقیت بیشتری در ذهن خود تان می یابید( راه نا امیدی را ببندید) .

3-  سقوط  در "
عشق" تبعاتی  شبیه به اثرات اثرات عصبی اعتیاد به کوکائین را بهمراه دارد.

4- 
  باورهای خوش بینانه در مورد آینده  می تواند افراد را از بیماری روانی و جسمی محافظت کند.

5-
شما می توانید با قرار دادن دست خود در دست کسی که  اورا دوست داریدعلاوه بر   تسکین درد فیزیکی موجبات ازمیان بردن ترس و استرس خود را فراهم آورید..

6-
کسانیکه داوطلب همکاری  هستند در مقایسه با غیر داوطلبان  از زندگی خود رضایت بیشتری دارند .

7-  انجام ورزش نسبتاً  سبک
احتمال ابتلای شما به  سرماخوردگی یا آنفلوآنزا و یا هر شکل حاد ی از عفونت را کاهش می دهد.

8-
اثر دارونما ی قوی تر (تأثیر پلاسیبو افکت-Placebo effect) با زمان افزایش پیدا می کند و با توسعه تکنولوژی پزشکی،  ما  به قدرت دارو، بیشتر وابسته می شویم .

9-
افرادی که در تماشای برنامه های  جنائی تلویزیونی وقت بیشتری صرف می کنند در برآورد میزان وقوع مکرر جرم و جنایت در جهان واقعی افراط می کنند.

10-افرادیکه
اعتماد به نفس پایینی دارند  غالباً تمایل بیشتری در  محاکمه و تحقیر دیگراندارند.

11-
دیدگاه مثبت دیگران  نکات مثبت مارا  نشان می دهد  ونظر منفی  دیگران می تواند ویژگی منفی ما را آشکار کند.

12-
قطب های متضاد یکدیگر را جذب می کنند، احتمالا ما  یک نفر شبیه  خودمان  را که مانند ما  فکر می کند جذب می کنیم.

13-
خاطرات با گذشت زمان، مخدوش می شوند  و هر فرد به طور متوسط  حداقل یک اشتباه حافظه ی در خاطرات خود دارد.

14-
حدود 80 درصد از صحبت های مردم  در گروه های  مشخص  دربرگیرنده شکایت وگلایه است.

15-
به نظر می رسد ما   از کسانیکه  ما را دوست دارند، دچار غفلت می شویم ، و  بیشتر به کسانی که ما را نادیده میگیرند، توجه  نشان می دهیم  .

16-
افسردگی ناشی از تفکر بیش از حد است ، و اغلب ذهن  به مشکلاتی مشغول می شود که اصلاً وجود ندارند .

17-
حضور درکنار مردم خوشحال  وخوشبخت، شما را خوشحال و سعادتمند می کند.

18-
خودتان را متقاعد کنید که شما به خوبی خوابیده اید ذهن شما آنرا می پذیرد.

19- افراد
هوشمند، تواضع  می ورزند و مردم نادان بر این باورند که آنها می درخشند.

20-
هنگامی که شما یک رویداد خاص  گذشته را ،به یاد داشته باشید می توانید یاد آوری کنید، آخرین بار کی به آن فکر کرده اید.

21-
شما نمی توانید کارهای متعدد را بصورت همزمان انجام دهید .

22- از
گزینه ها و اطلاعات فعلی خودتان بیشتر از ظرفیت شان توقع نداشته باشید 

23-
توانمندی در تاخیر انداختن و سرکوب کردن ارضاء وتمایلات شخصی نامتعارف   از سنین کودکی  آغاز می شود .

24- 
اولین بخش از شخصیت ما این ذهن ناخودآگاه است که پیشاپیش به امور پی می برد .

25-
شما ذاتاً به  سنت ها  و همدردی روی می آورید.

26-
حداقل ارتباط گروهی بسیاری ازمردم  در یک «ارتباط قوی» می تواند قابلیت تشکّل  150 نفری را داشته باشید.

27- بخش
کوچکی از اطلاعات بهتر از اموردیگر است.

28-
مردم تصور میکنند که ارتباط  امور به شما (شخصی) است ، و علت موضع شما را نمی دانند .

29- حتی
  توهم پیشرفت  هم به کاتالیزگر نیاز دارد 
30-
ذهن شما  30٪ از زمان  را تلف می کند .

31-
بیشترخاطرات شما دامنه ی نادرست  دارند.

32-هرگاه عدم
اطمینان بیشتری به  افکار خود داشته باشید، تعصب بیشتری در دفاع از آنها، نشان می دهید  .

33-
ذهن خود را در«نوشتن» مکالمات  یکنواخت مردم بازیابی کنید،آنگاه توجه به این موضوع جالب تر بنظر می آید.

34-
آهنگ مورد علاقه تان احتمالا  به این دلیل  که شما  را  به یک اتفاق عاطفی درزندگی تان وصل می کند برای شما جالب بنظر می آید .

35- نوع موسیقى  که شما آنرا گوش می دهید  بر شیوه  درک شما  از جهان تاثیر می گذارد.

36-
شما نمی توانید میان  عرصه ی بیوشیمیایی درعشق رمانتیک  با بروز اختلال شدید وسواس فکری و عملی تفاوت قائل شوید .

37-
بر اساس تحقیقات جدید هراس افکنی از خاطرات سیال در میان نسل ها از طریق کیت DNA  ، میسر شده است.

38-
محققان اعتیاد به اینترنت را  به لیست اختلالات روانی، اضافه کرده اند .

39-
ذهن با  عدم پذیرش( ردکردن)، همانگونه رفتار می کند که جسم ما با درد فیزیکی برخورد می کند.

40- 
68٪  افرادیکه  ازکه عوارض بحران درونی رنج می برند. هموارد یک احساس به آنها دست می دهد که گویا گوشی شان ویبره( لرزه) داشته است ولی درواقع لرزشی نداشته(زنگ نخورده)  است.

41-نوجو
ا ن معمولی در دبیرستان امروز از همان سطح اضطرابی که  بیمار روانی  در دهه پنجاه قرن گذشته گرفتار آن بود، رنج می برد..

42-
انجام  اعمال مذهبی، مانند نماز و حضور درکنار روحانیون ، باعث کاهش  سطوح پریشانی است

43- 
هیچ یک از کسانی که نابینا به دنیا آمده اند دچار روانگسیختگی نشده اند .

44-
تصمیمات شما  وقتی منطقی تر هستند  که شما در مورد آن با زبان دیگری(ابعاد وزوایای متفاوت) فکر کنید.

45-
مطالعات رفتاری نشان می دهد که برخی  افراد که تلفن همراه خود را گم می کند با احساسی سراسر بهت و حیرت مانند یک تجربه نزدیک به مرگ به انها دست می دهد .

46- با در
آغوش کشیدن نزدیکان خود درحدود 20 ثانیه وپس از ترشح مواد شیمائی "نشانه شناختی" در بدن  شما  اعتمادتان را به  او تقویت می بخشد..

47-
مردم  زمانی صادق تر بنظر می رسند   که آنها از لحاظ جسمی خسته شده اند، به همین خاطراست که مردم دربرخی از گفتگوهای انبوه  شبانه  به اعترافات بعضاً ناخواسته روی  می آورند..

48-
شکلات  در بدن شما  همان مواد شیمیایی ترشح می کندکه جسم شما به تولید آن درزمان عاشق شدن می پردازد.

49- 
احساسات مشترک اظهار شده در سطح جهان شادی، خشم، غم، ترس، نفرت و حیرت است.

50. مردم  زمانیکه که  مشغول هستند،  از فکر کردن در مورد چیزهای منفی در زندگی دوری می کنند.
نکته مهم این که شما  به خاطر داشته باشید این درون شماست که به زندگی تان جهت صحیح می دهد اگر شما به او این فرصت را بدهید
.
تهیه وترجمه: نجوای کنگاننوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

علم ثابت کرد: دینداران از عمرطولانی تر و بازیابی سلامتی زودتر ی دارند

تاریخ:جمعه 29 مرداد 1395-10:22 ب.ظ


علم تابت کرد:دینداران وکسانیکه به مکان های عبادتی می روند. عمرطولانی تر و بازیابی سلامتی زودتری دارند.


«تام ناکس»؛ محقق ،نویسنده و ملحد سابق:  از آنچه کشف کردم شگفت زده شده ام »  «تام "ناکس" پس از اقدام به  مطالعه عمیق بر روی مزایای پزشکی  ایمان، ضمن اعتراف  به این موضوع آن را به رسمیت  شناخته و اعلام می کند...

او اضافه کرد که «در طول 30 سال گذشته، پژوهش های علمی  اصالت این امر را نشان داده در حالیکه کمترکسی متوجه افزایش مزایای فزاینده  و قابل توجه  نقش باور دینی در میزان سلامتی و توسعه اجتماعی و روانی فرد نشده است»..
کسانیکه به مکان های عبادی می روند، زندگی طولانی تر از دیگران دارند
پژوهش های علمی : زنانیکه درطول هفته بیش از یکبار  درمراسم دینی شرکت می کنند به نسبت 21% کمتر در معرض فوت در نتیجه ی  بیماری سرطان  قرار گرفته اند

محققان دانشگاه تگزاس کشف کرده اند :  افرادی که اغلب بصورتی منظم  به کلیسا می روند، عمر طولانی تری نسبت به سایرین دارند ودر این تفاوت  حداقل از 7 سال در امید به زندگی به نفع کسانی است که در  مراسم هفتگی مکانهای عبادی شرکت می کنند. و براساس همین نتیجه محققان مذکور می گویند: اگر بطور منظم به مکانهای عبادی  می روید ترجیحاً زندگی طولانی تری در مقایسه بادیگران خواهید داشت.

از سوئی دیگر با  دقت نظر  نزدیک در داده های شخصی حاصل از پرسشگری حدود 75 هزار پرستار میانسال در ایالات متحده به عنوان بخشی از مطالعه سلامت پرستاران،محققان دریافته اند:زنانی که  بیش از یک بار در هفته به کلیسارفته اند  زمینه ی روانی "مرگ زود هنگام" آنها   33٪ در طول دوره مطالعه، در مقایسه با زنانی که نمی توانند این رویه را دنبال کنند  کمتر بوده است . و ارتباط این مورد با زندگی آنان نیز کمتر از میزان مرگ دیگر افراد بوده و زنانی که یک بار در هفته یا کمتر حضور کمتری داشته اند   به تریتیب با  نرخ 26٪ و 13٪  در معرض "مرگ "قرار گرفته اند ..

 این پژوهش اضافه  می کند: که زنانی که به طور منظم در مراسم مذهبی شرکت می کنند : از بالاترین امنیت اجتماعی ، میانگین خوش بینی  و سطح پایین تر ی از افسردگی و احتمال کمتری  در آلود شدن به دخانیات  برخوردارند..
دعای دیگران  درمان سریعتری را برای شما به دنبال دارد

"نقش چشمگیر دعای دیگران در بهبود ی سریعتر شما"


"نقش چشمگیر دعای دیگران در بهبود سریعتر شما" این روندی  است که درپی انجام تحقیقات علمی در بیمارستان عمومی سان فرانسیسکو، اثبات شده است،  اثر دعا و نیایش بر تعداد  393 بیمار  قلبی مورد آزمایش قرارگرفت: دراین پژوهش بیماران به دو دسته  جهت مطالعه تقسیم شدند، و از غریبه ها ئی که تنها  نام نیمی از این بیماران را می دانستند خواسته شد که برای آنها دعا کنند..

نتایج حاصله از این مطالعات نشان می دهد؛ که بیماران   موردنظر دردعا در مقابل با نیمه دیگر  با کاهش عوارض "پنومونی " التهاب رئوی مواجه شده اند، و تعداد بیماران نیازمند به درمان دارویی  در مقایسه با گروه دیگرکم شده است. علاوه بر این، نرخ بهبود بیماران  زودتر از زمان مشخص بهتر، سریعتربوده، وترخیص آنها از بیمارستان زودتر از زمان دوران معمول بستری صورت گرفته است...
    * دکتر هارولدکونیگ، مدیر مرکز "نقش معنویت و الهیات در سلامتی" دانشگاه دوک ونویسنده ی کتابهای متعدد در زمینه ارتباط ایمان و سلامتی :مطالعات نشان داده، که نماز  ودعا می تواند  از بیمار شدن مردم جلوگیری کند - و  در صورت بیماری آنها ، می تواند  به  شفا ی سریعتر آنها کمک  کند.

نتایج پژوهش های جالب دانشگاه کلمبیا نیز مشخص کرده است: که  افراد مؤمن،در حدود 50٪ در روند تلقیح مصنوعی از دیگران موفق تر هستند ..
 از سوی دیگر، مطالعات نشان می دهدکه مزمینه مور دنظر  در موفقیت درمان بالینی با استفاده از دارونما در درمان اختلالات متعدد موثر بوده است. که نشان  دهنده تاثیر اعتقاد وباورها  در مورد شفای بیماران است..
مؤمنان  سریع تر از دیگران سلامتی خود را باز می یابند
نماز و مراسم مذهبی ضریب ایمنی بدن را تقویت می کند
«انجمن امریکائی  فشار خون بالا،» تایید کرد: که مراجعان "مراکز عبادی" کلیسا فشارخون  پایین تری نسبت  به  غیر مؤمنان دارند. وبراساس مطالعات نروژی  منحصر به فرد که اطلاعات ویژه ی را    که در مرود داده های بیش از 120 هزار نروژی از سال 1984 جمع آوری کرده   و پس از   کار بر روی آنها   میان  سال های 2006 تا  2008   گزارش می دهد:  که نماز و رفتن به مراسم مذهبی، موجب افزایش فعالیت سیستم ایمنی بدن می گردد.

و  در گزارش های دگر دانشمندان نشان دادند: که  در وفاداران به ایمان ، باز یابی سلامت پس از بیماری سرطان سینه  نسبت به غیر دینداران سریعتر بوده است . و کسانی که  بیماری "عروق کرونر"،" آرتریت روماتوئید" دارند  در نتایج حاصله از رسیدن به سلامتی بهتر از همتایان خود بهره برده اند. و ونوزدان  کمتری درآلودگی به مننژیت  در زایمان آنها ثبت گردیده  است..
مؤمنان از سلامتی روان  قویتری برخوردارند
مؤمنان کمتر احتمال دارد به ا فسردگی دچارشوند و  احتمال بهبود یافتن آنها نسبت به بقیه بیشتر است
این مطالعات نشان داده اند: که ایمان نه تنها  باعث سلامتی و بهبود بدن است؛بلکه موجب آرامش  ذهن واعتماد بنفس می شود . مجله آمریکایی بهداشت عمومی نیز پآشکار می کند: که در بیماران مبتلا به افسردگی که از ایمان بعنوان نیروی اساسی تکیه دارند ؛ موفق به  دستیابی بهبودی بمیزان  70٪ سریع تر از آنانی بوده  که از ایمان ضعیف تری برخوردارند . و همچنین شرکت در مراسم مذهبی افزایش دهنده امنیت اجتماعی است، که مردم را قادر می سازد تا به توسعه ی یک زندگی امیدوار تر مصمم باشند.
دانشمندان فعال دراین عرصه برای نمونه مثال می زنند :در دانشگاه کالیفرنیا - لس آنجلس، دانشجویان شرکت کننده در فعالیت های مذهبی قادر به لذت بردن بیشتر وبهتر  از سلامت روحی و روانی خود در مقایسه با همتایان خود که در این فعالیت ها شرکت نمی کنند، هستند..
سابقاً  مجله آمریکایی روانپزشکی نیز نوشت:   مؤمنانی که از شکستگی در استخوان ران رنج می بردند کمتر دچار افسرده بوده  و در بیمارستان بستری کوتاهتر و بهتر قادر به راه رفتن در مسافت های دورتر در مقایسه با وضعیت مشابه در میان سایر بیماران  منتشر کرده است...
تهیه وترجمه: نجوای کنگان
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آیت‌الله خاتمی:سال چهارم دولت نباید به کارهای سیاسی و انتخاباتی بگذرد

تاریخ:جمعه 29 مرداد 1395-07:15 ب.ظ

آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

سال چهارم دولت نباید به کارهای سیاسی و انتخاباتی بگذرد/ امنیت امروز ایران مدیون اقدام انقلابی امام (ره) در برابر منافقین است

خبرگزاری فارس: سال چهارم دولت نباید به کارهای سیاسی و انتخاباتی بگذرد/ امنیت امروز ایران مدیون اقدام انقلابی امام (ره) در برابر منافقین است

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه سال چهارم سال پایانی دولت‌هاست گفت: نباید در سال آخر همه مسائل تحت الشعاع انتخابات قرار گیرد و به کارهای مردم بها داده نشود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران یکی از جلوه‌های تقوا را عملی کردن باورهایی دانست که آنها را قبول داریم و اظهار داشت: عالم با عمل یعنی باورهایی که آنها را قبول داریم در عرصه عملی نمایش دهیم و عالم فقط فرد عمامه به سر نیست.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به فرمایشات امام علی (ع) افزود: ایشان به مردم فرمودند که من شما را به هیچ طاعتی دعوت نمی‌کنم مگر اینکه خودم آن را انجام دهم و این یک نکته بسیار مهم است.

خطیب موقت تهران با اشاره به در پیش بودن هفته دولت تصریح کرد: ما در نظام اسلامی زندگی می‌کنیم و معتقدیم همه دولت‌های بعد از انقلاب مشروع بوده‌اند و تنفیذ ولایت را داشته‌اند بنابراین اپوزیسیون دولت بودن در نظام اسلامی جایی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه نقد سازنده و ایراد راهگشا را منع نمی‌کنیم،یادآور شد: هفته دولت به مناسبت شهادت 2 دولتمرد الگو یعنی شهیدان رجایی و باهنر نام‌گذاری شده و آنها برای خدمت به محرومان، ساده‌زیستی و عدم وابستگی به دنیا تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند و امام نیز روی این نکته تاکید کرده‌اند که ریاست آنها را عوض نکرد.

آیت‌الله خاتمی این دولتمردان را الگوی تمام مسئولان در تاریخ جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: در ارتباط با عملکرد قوای سه‌گانه سه نوع رفتار وجود دارد؛ یکی رفتار متملقانه است، اگر کسانی انتظار داشته باشند فقط باید از آنها تعریف شود درست نبوده و رفتاری غیراسلامی است و امام علی (ع) فرموده‌اند این یک درد بی‌درمان است.

خطیب موقت تهران رویکرد دوم را یک رفتار بدبینانه برشمرد و اظهار داشت: در این شرایط افراد همه چیز را سیاه دیده و عیب‌جویی می‌کند که این هم اشتباه است و امام علی (ع) می‌فرماید عیب‌جویی یک بیماری مسری است که باید از رفاقت با افراد عیب‌جو اجتناب کرد. 

وی رویکرد سوم را رفتار ناصحانه عنوان کرد و گفت: در این دیدگاه خوبی‌ها را باید دید و تجلیل کرد و نارسایی‌ها را نقد سازنده داشت، بنابراین یک سبک دینی و رفتار اسلامی است که ما نقاط ضعف و قوت را با هم ببینیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به سال پایانی دولت یازدهم ادامه داد: سال چهارم دولت‌ها سال پایانی دوره آنهاست که انتخابات را در پیش داریم اما آسیبی که ممکن است به وجود بیاید و در برخی ادوار نیز بوده، این است که در سال چهارم همه چیز تحت شعاع انتخابات قرار بگیرد و خروجی آن بها ندادن به کار مردم باشد. 

وی خطاب به دولت تصریح کرد: بنده به عنوان خطیب جمعه دوستانه به شما می‌گویم که با قوت و قدرت تا روزهای پایانی که در خدمت مردم هستید، عاشقانه، کار کنید و عشق به خدمت در دلتان باشد و آن را در  عرصه عمل به نمایش درآورید و مبادا انتخابات آینده سبب شود همه چیز را سیاسی کرده و مسئله معیشت مردم را تحت شعاع قرار دهیم چرا که رهبری فرمودند دغدغه من معیشت مردم است.

خطیب موقت تهران در ادامه به برنامه‌ریزی استکبار برای زنده کردن منافقین اشاره کرد و گفت: احساس می‌شود این روزها دنیای استکبار برنامه جدیدی علیه ملت بزرگ ما دارد و آن هم این است که می‌خواهد جنازه در حال احتضار منافقین آمریکایی استکباری را دوباره زنده کند در حالی که باید بداند این جنازه در حال احتضار کامل است و هرگز زنده شدنی نیست.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: منافقین سیاه‌ترین پرونده را در پیش ملت ایران دارند و آنها 17 هزار ترور بی‌گناهان را در پرونده خود دارند. آنها نه فقط نظامی‌ها بلکه کارگران، کشاورزان، معلمان، عالمان وارسته اخلاق را نیز به شهادت رساندند. 

خطیب موقت تهران با اشاره به ترفندهای ضدانسانی منافقین در کشتار مردم بی‌گناه گفت: آنچه این روزها در رابطه با داعش می‌شنویم نسل دوم و نسل سوم هستند چرا که این اقدامات آنها در سال‌های 59 و 60 توسط منافقین در ایران پیاده شد، آنها کشتند، پوست کندند و زنده زنده سوزاندند و مثله کردند، این اقدامات پرونده این جنایتکاران وحشی و نوکران استکبار است. 

وی ادامه داد: در رابطه با پرونده خارجی منافقین باید گفت آنها وقتی عمله صدام شدند به دستور صدام شیعیان و کردهای عراق را کشتند و الان هم در کنار داعش در عراق و سوریه مسلمان کشی می‌کنند. قراردادی بین آنها و دولت جلاد عربستان برای همکاری میلیاردی منعقد شده است که حاصلش نیز این است که باید جاسوسی کنند تا پول بگیرند.

آیت‌الله خاتمی پرونده منافقین را بسیار سیاه توصیف کرد و افزود: آنچه واقعا مایه تاسف است اینکه کشورهایی که پرچم مبارزه با تروریست را بلند کرده‌اند، ملجاء و مأوای تروریست‌های آدم کش شده‌اند که این نیز نشانه‌ای است همگان بدانند قصه حقوق بشر و تروریسم نیست. 

خطیب موقت تهران یادآور شد: منافقین در ماه‌های پایانی جنگ پیاده نظام صدام شدند و به جنگ فرزندان ملت ایران آمدند، آنها خودشان گفتند که می‌خواهند به کرمانشاه و سپس به همدان و تهران بیایند. در حالی که این یک توهمی بیش نبود، یک هفته مانده به عملیات مرصاد رفتار زندانیان منافق عوض شده بود و به زندانبان‌ها می‌گفتند هفته بعد ما زندانبان شما هستیم. اسم این کار تبانی نیست، این محاربه است.

وی با اشاره به رویکردهای قرآنی که شدیدترین مجازات‌ها را نسبت به محاربین دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین هم کسانی که به جنگ فرزندان ملت ایران آمده بودند، محارب بودند و هم کسانی که در زندان همراهی داشتند محارب بودند چرا که گفتند ما بر سر موضع خود هستیم و این یعنی چون زندانی هستیم به جنگ ملت ایران نیامده‌ایم. 

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه منافقین عنوان محارب و یاغی دارند، یادآور شد: امام علی (ع) در نهج‌البلاغه به رفتار ناکثین و کشتن فرماندار و مسئول مالیات و کشتن مردم بیگناه در حکومت خود اشاره می‌کنند و بعد می‌فرمایند اگر حتی یک نفر از اصحاب مرا کشته بودند من باز می‌توانستم شرعاً همه آنها را مجازات و اعدام کنم.

خطیب موقت تهران بر همین مبنا تاکید کرد: آنچه امام راحل عظیم‌الشان در سال 67 صورت دادند کاری قرآنی، فقهی، انقلابی و خدمتی بزرگ به ملت مسلمان ایران بود. در اروپا همایشی برای منافقین می‌گذارند و در داخل هم افرادی همراه با منافقین و داعش می‌شوند در حالی که منافقین داعشی‌های ایرانی هستند. 

وی ادامه داد: کسانی در کشور با آمریکا و اتحادیه اروپا و بی‌بی‌سی آلوده همکاری می‌کنند لذا مسئولان باید به هوش باشند، من برای آگاهی نسل جوان می‌گویم اگر آن روز امام آن خدمت جانانه را نکرده بود امروز ما گرفتاری‌های فراوانی داشتیم و امنیت هم نداشتیم لذا امنیت امروز ما مدیون آن اقدام انقلابی امام است. 

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: از کسانی که در مکتب امام تربیت شده و دم از امام می‌زنند باید پرسید چرا اجازه می‌دهند امام مظلوم و غریب شود، بنده به عنوان تکلیفم دفاع کردم و باکی هم ندارم چرا که رسانه‌های آلوده غربی تا جایی که می‌توانستند این طلبه ناچیز را تخریب کردند و من را خشن معرفی کرده و عکس‌های فتوشاپ آنچنانی از من درست کردند که اگر من خودم هم در خواب ببینم وحشت می‌کنم. بنابراین بنده هیچ بیمی از این حرف‌ها ندارم.

خطیب موقت تهران در سومین موضوع خود در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه تهران به در پیش بودن روز جهانی مساجد اشاره کرد و گفت: این روز به مناسبت آتش کشیده شدن مسجدالاقصی است، ما باید مساجد الهی را آباد نگه داریم و آباد نگه داشتن آن زندگی ما را هم آباد می‌کند. لذا عمران فرهنگی بسیار مهم است و مسجد باید کانون متدینان برای رشد اخلاقی و روشنگری باشد.

به گزارش فارس، آیت‌الله خاتمی در خطبه اول نماز جمعه تهران به راه‌های مقابله با تهمت و افترا در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: باید اصل را بر خوشبینی گذاشت مگر آنکه خلاف این مسئله ثابت شود البته ما خودمان هم نباید زمینه تهمت و غیبت را فراهم کنیم. چرا که زمینه گناه را فراهم کردن حرام است.

خطیب موقت تهران ضمن انتقاد از رواج دروغ و تهمت و افترا در فضای مجازی گفت: برخی فکر می‌کنند مسئول حرمت ندارد در حالی که حرمت مسئول بیشتر است چون کار و خدمت می‌کند. 

وی یکی از راه‌های جلوگیری از رواج تهمت و افترا در جامعه را منزوی کردن رسانه‌های دروغ محور دانست و اظهار داشت: کار رسانه‌های شارلاتان و غوغاسالار که عمدتا  نیز شبکه‌های بیگانه هستند رواج دروغ و تهمت است لذا ما نباید مواردی را که از شبکه‌های ماهواره‌ای که با پول دشمن تغذیه می‌شود باور کنیم.نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سایت اینترنتی:خطرناکترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای جاسوسی برای فروش عرضه می شود

تاریخ:پنجشنبه 28 مرداد 1395-05:39 ب.ظ


نفوذ به سایت آژانس امنیت ملی امریکا

سایت های اینترنتی:
خطرناک ترینابزارهای جاسوسی  برای فروش عرضه کردند:
چگونه  آژانس امنیت ملی ایالات متحده هک شده است ؟
 
گزارش از مقر آژانس امنیت ملی آمریکا ، مریلند

"هکرها ی اطلاعاتی  ادعا کردند: امکان فروش ابزارها ی پیشرفته  به منظور نفوذ به شبکه ها ی اینترنتی و سیستم ها ی پیچیده الکترونیکی را پیدا کرده اند ، گفتنی است  این نرم افزار وفایلها توسط آژانس امنیت  ملی ایالات متحده آمریکا "NSA " تولید شده است که پس از نفوذ دستگاه (موسسه ی ناشناخته)  به کد کامپیوتری مورد استفاده برای نفوذ به کامپیوتر دیگر ر ابا یک ویژگی خاص  دانلود برای استفاده شخصی، برای عموم مردم ایجاد می کند .

در همین رابطه کارشناسان متعددی در زمینه امنیت اطلاعات، به رهبری  شرکت مات سویچ""Technologies"Comae " (فن آوری  محافظت از اینترنت) تاکید  کردند : که بررسی " رمز و  آیکون کامپیوتری"  درز شده  اظهارات  هکرها ی مذکور  را تایید  می کند و نشان می دهد که آن ابزار  از تجهیزات "NSA" می باشد.

این گروه هکری همچنین ادعا کردند:  که این سیستم در اختیار  با رمز درز شده به بیرون ،  متعلق به شبکه ی جاسوسی فعال  به  یک نهاد وابسته به آژانس امنیت ملی امریکا، و خطوط مرتبط  جاسوسی  متشکل از چهار کشور مختلف، یعنی:  استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلیس،  است که خود را "Five Eyes" (پنج چشم) می نامند..

اظهارات "هکرها"  موجب  تحریک  فوق العاده  بخش سیاستگذار آن نرم افزارهای جاسوسی شده است بطوریکه که کارشناسان امر در پی دفاع  از استفاده آژانس امنیت آمریکا از این ابزار ملی برآمده ، و مدعی هستند که  این ابزار ها ،  صرفاً برای کنترل تجهیزات  روترها و  ایجاد   "دیوار آتش" (firewall) الکترونیکی بوده و کاربرد آن قانونی است، و در نتیجه گیری منطقی باید گفت : تنها  علت موفقیت این نشت  در این ابعاد ، این است که  رمز و آیکون مرتبط  از آژانس امنیت ملی تو سط یکی از مجریان  یا یکی از اعضای پیمان  "پنج چشم"  به سرقت رفته است  چون فقط آنها مجاز  به استفاده از کد رمز گشا ی عملیاتی بوده اند ...

با همه ی این اوصاف، مجموعه نشت دهنده آن رمز اعلام  کرده است  که در صدد  حراج برای فروش سلاح الکترونیکی است، ... که البته این موضوع  عملاً قابل مقایسه با فروش موشک های  نظامی،به  غیرنظامیان عادی  است .
نگرانی در دولت آمریکا
روزنامه ی نیویورک تایمز، نیز به موضوع پرداخته ونوشت : به نظر می رسد، این گروه هکر، که خود را "سایه کارگزاران"(The Shadow Brokers)  نامیده ، یک کد کامپیوتر ی که توسط آژانس امنیت ملی  به منظور نفوذ به شبکه های دولت های خارجی بکارگرفته می شده را در اختیار گرفته است،  که این مورد خود پس از تایید بسیاری از کارشناسان  از نحوه ی اطلاعات منتشر شده  و نشت کرده به بیرون  که مورد بررسی قرار گرفته، باعث نگرانی عمیق نسبت به امکان به سرقت رفتن  تاکتیک های جنگ  الکترونیکی ایالات متحده ،گردیده است  گرچه موارد  "درز شده به بیرون" شامل نمونه هائی قدیمی هستند و لی باید این واقعیت  را در نظر داشت که ابزار های مورد بحث نماد  و رمز های اصلی در هدف گذاری ها هستند ، که در تولید نرم افزارهای مخرب که به وسیله ی  آژانس امنیت ملی آمریکا بصورت خصوصی ساخته شده  وبکارگرفته شد ه اند کاربرد دارند ..

 لازم به یادآوری است این رمز و آیکون  بصورت ویژه در راستای  نفوذ به شبکه "فایروال ها "و ایجاد رخنه در سیستم های کامپیوتری کشورهایی مانند روسیه، چین و ایران، طراحی وساخته شده بود  که به نوبه خود اجازه می دداد تا  کاشت برنامه های آژانس امنیت ملی آمریکا برای  مدت چند سال در سیستم های شبکه هدف در حاشیه ی امنیت  طراحی شده، برای خود فعال باشد و پنهان باقی بماند . این برنامه برای سال ها استفاده  ایجاد شده بود که جهت نظارت بر ترافیک در  شبکه و یا بهره گیری از آن برای راه اندازی یک حمله الکترونیکی رقابتی علیه آنها طراحی شده بود ...

آیا روسیه پشت این ماجراست؟

به گفته کارشناسان، این خط برنامه نویسی حامل یک سری از محصولات محرمانه پیشرفته  توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده است، که برخی از آنها به طور کلی در اسناد افشا شده،   بوسیله ی ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان امنیتی ملی آمریکا  سه سال پیش به بیرون درز کرد،و بوسیله ی او که در حال حاضر در روسیه زندگی می کند شرح داده شده است.

با این حال،  اطلاعات اخیر منتشر شده توسط گروه "هکر " جدید ، نمی تواند  از آرشیو "اسنودن" باشد،چون  اطلاعات اسنودن هیچ گونه "کد" منبع استفاده برای شکستن قفلها  و ورود به شبکه های قدرت های خارجی  را همراه خود نداشته است. و "اسنودن" قرار داشتن  داشتن گروه هکر ی "دستگاه های خصوصی روسیه"   در پشت این ماجرا  را رد نکرده است
و در نهایت اسنودن  مسئولیت این اتفاق را بعهده کارکنان آژانس ایالات متحده آمریکا بعلت سهل انگاری و کم کاری و غفلت  آنهادر از دست دادن فایل ها ئی، که بسیاری از آنها یک ابزار  برای دستیابی به موفقیت در این عرصه بشمار می آید،  میداند....

آخرین نرم افزار  جاسوسی پیشرفته ی جهان در دسترس عموم
 شرکت  تخصصی حفاظت و امنیت " کسپرسکی " نیز  با اشاره به در دسترس بودن اطلاعات مورد نیاز جدید که توسط گروه" Equation"  برخی از مخربترین نرم افزارهای  پیشرفته  را تولیدکرده، و در توسعه ویروس کامپیوتری معروف "استاکسنت" کمک کرده،  وقوع این روند را تائید می کند.
وگروه هکری موضوع بحث در بیانیه ای ازطریق وبلاگ خود توضیح می دهد:  که آنها ابزار و فایل ها ی جدید  را به بالاترین قیمت در یک حراجی به فروش می رسانند ، "درحالیکه  که این فایل خیلی قوی تر وبهتر  از » ویروس استاکسنت « است  ..

کارشناسان توضیح می دهند : این ابزار بشكل محدود " دیواره های آتش " حمایتی شرکت  سیسکو Ciscoو Juniper، Fortinet و شرکت چینی TOPSEC  را به طور خاص هدف قرار داده اند.
از طرف دیگر یکی از شرکت های امنیتی از مهار یکی از فایل های نمونه ارائه شده برای فروش با آدرس: " IP اینترنتی پروتکل "که توسط وزارت دفاع ایالات متحده ثبت شده خبر داده است..
 هنوز روش استفاده شده توسط مجموعه" Shadow Brokers "در چگونگی دستیابی به آن فایل و ابزارها مشخص نیست ، و لی احتمال  انجام تقلب بزرگ که که در میان هکرها شایع است وحود دارد ..
درخواست گروه " "Shadow Brokers"سایه کارگزاران  از خریداران  اینست که با پرداخت از طریق ارز دیجیتالی "بیت کوین"  فایل ها و ابزارهای ارائه شده را به طور کامل با ارسال ارزی، معادل  566 میلیون دلار، دریافت کنند ......
آژانس امنیت ملی  برای هدفی حداقل شناخته شده در برابر اطلاعات منتشر شده و معادله ساز گروه " "Shadow Brokers" پیرامون  حاشیه جدید بوجود آمده، درمجموعه ی  Equation Group - NSA -نمی تواند  اظهار نظر ی عمومی داشته باشد..
در مورد اثبات و فرایند اعتراف رسمی در ارتباط با این نشت اطلاعات: این جریان می تواند یکی از  مهم ترین نفوذ شبکه ی  طی سالیان اخیر، ساخته شود، بطوریکه،  مجله "فارن پالسی" از روند فعلی "هکری "به امکان نقش جدی ، "تاریخی" و  خطیر در مسئولیت آژانس در برابر این "نفوذ" پرداخته شود ،یادکرده و می نویسد:  گرچه تاکنون آژانس امنیت ملی آمریکا به  پرسش ها یمرتبط  با این مورد پاسخگو نبوده است ..

 تهیه وترجمه: نجوای کنگانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پس از روی گردانی نیمی از جوانان آمریکایی از "یهودیت" ...اسرائیل اعلام وضعیت .. "اضطراری"کرد

تاریخ:چهارشنبه 27 مرداد 1395-10:27 ب.ظ


پس از روی گردانی  نیمی از جوانان آمریکایی از "یهودیت"  ...اسرائیل اعلام وضعیت .. "اضطراری"کرد


انتشار  : چهارشنبه  17/ 8/ 2016 -    
فور پرس :

روزنامه "هاآرتص" در نسخه  منتشره  روز سه شنبه خود آشکارکرد: که وزیر آموزش و پرورش و وجوانان صهیونیست ها ، نفتالی بنات، با توجه به دریافت فرکانس هائی ،که حاکی از بروز روی گردانی حدود نیمی از آنها  از دین یهود است تصمیم به انتقال وجوه مالی به انجمن حریدی  یهود که در ایالات متحده بمنظور جذب جوانان آن کشور فعالیت دارد گرفته است .

این روزنامه اشاره کرد: که "بنات" به نام پروژه "تقویت هویت یهودی و رابطه با اسرائیل،" و تعهد به  سازمان های فعال در این عرصه، در تلاش برای حفظ  هویت دینی جوانان یهودی آمریکا ، وهمچنین  جلوگیری از پدیده  رویگردانی فزاینده  از مذهب یهود،این  اقدامات را انجام داده است ..
آخرین مطالعه ی پژوهشی "اسرائیل"  نسبت به فروپاشی جوامع یهودی در ایالات متحده، هشدار داده است ویادآوری می کند: با توجه به رشد پدیده یهودگریزی جوانان مذهبی  ازدین یهود، و ترک الگوهای زندگی یهودیان، و بی میلی آنان  برای ادامه ارتباط  با این دین،  چارچوب های اجتماعی یهودیت رها شده است..

در همین رابطه  محققی بنام ،فرانک مرجولیس Farank Mrjulis، تهیه کننده  مطالعات  مذکور   با عنوان "ازجاده خارح می شوند"می نویسد:   نشانه های رویگردانی جوانان مذهبی یهودیان آمریکا  از  متوقف شدن آنها در به سر گذاشتن کلاه های مذهبی ، و عدم رغبت در  توجه به شریعت یهودی در غذا خوردن، و همچنین بخش بزرگی از آنها که  دیگر  هیچ باوری به  ایده های مذهبی یهود ندارند، بروز کرده است..

این مطالعه نشان می دهد :که این تحولات  به شکست مقامات نهادهای دینی و آموزشی یهودیان در ایالات متحده برمی گردد. که نتوانسته اند به جوانان مرتبط مذهبی،  برنامه های خود را برای کمک به مقابله با تاثیرپذیری  از شرایط  جامعه آمریکا اجرا کنند  که شرایط  روز آمریکا باعث ترغیب درصد زیادی از جوانان مذهبی به ترک سبک زندگی مذهبی، کاهش و قطع  رابطه میان آنها و جوامع یهودی و نهادهایی که نمایندگی یهودیان آمریکان را بعهده دارد شده استا.

این مطالعه تخمین زده است که حدود 50 درصد از جوانان مذهبی یهودی در ایالات متحده،   دین و سبک زندگی دینی یهودیت را رها کرده ، و از الگوپذیری  از نمایندگان جوامع و اجتماعات  یهودیت، خود داری می کنند ، با این حال که بخش بزرگی از جوانان مذهبی که از مذهب خود بریده اند ، تنها به دلایل عاطفی نبوده، بلکه به دلیل به عدم قطعیت رسیدن آنها به اعتقادات مذهبی که آنها را قبلاً باور داشته اند برمی گرد...
...
در28 / مارس 214، روزنامه یهودی" دیلی فوروارد "، که در امریکا منتشر می شود؛ طی یک مقاله بقلم روزنامه نگاری ،بنام  "جاش ناتها کارس"،افشا کرد:  در ایالات متحده"مؤسسات خیریه یهودی "  هستند که در قالب انجمن خیریه شبکه ی متشکل از نهادهای خدمات اجتماعی یهودی فعالیت دارندکه بعنوان، نهادهای فشار، و بانفوذ سیاسی در سیاست داخلی و خارجی امریکا دخالت می کنند، ودر همانسال بیش از یک میلیارد دلار به اسرائیل فرستاده اند..

در اینخصوص سازمان های خیریه مختلف یهودی اذعان کرده اند :  مالکیت دارایی خالصی به ارزش 26 میلیارددلار در اختیار داشته، ...، و دارای قمارخانه  در سراسر جهان است، و بر شرکت، "CBS"، که دارای 29 ایستگاه تلویزیونی و 126 ایستگاه های رادیویی و از شبکه، "CBS"،و سیمون و چستر  از نظر ارتباطی  برتر بوده ، و واز نظر تعداد کارکنان در مقایسه ی با تعداد پرسنل شبکه ی "فورد" خودروساز برابر است..
تهیه وترجمه: نجوای کنگاننوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اشک ما آبیست روشن در هوات

تاریخ:چهارشنبه 27 مرداد 1395-06:48 ب.ظ


اوحدی » دیوان اشعار » غزلیات
 

اشک ما آبیست روشن در هوات

خود به چشم اندر نیامد اشک مات

در طوافت سعی خواهم کرد از آنک

سعی‌ها کردست گردون در صفات

ای خط سبزت برات خون من

کم نویس آن خط که مردیم از برات

دی دوایی می نبشتی از قلم

حال من نشنید و دل خون شد دوات

ای به زلف و خال چون لیل دجا

در دل و جانم غم لیلی دوجات

نزد ترکان ما ترا قدر ار چه نیست

نزد ما، ای ترک، یک دم باش مات

دل بلات ار بت پرستان میدهند

بت پرستم من، که دادم دل بلات

گر نجات از عشق جویی، اوحدی

پیش او هم، نه رهت باشد، نه جاتنوع مطلب : شعر 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3