دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

رویکرد کشورهای جهان به تعریف استانداردها ی نوین اختصاصی خود

تاریخ:یکشنبه 30 آبان 1395-04:25 ب.ظ

رویکرد کشورهای جهان به تعریف استانداردها ی نوین اختصاصی خود
  روابط بین الملل شاهد رقابت آغاز تعریف استانداردها ی اختصاصی خود باوریست
گفتمان روشنگرانه مقام معظم رهبری ؛ افسانه سازی بسیاری  از شبکه های اجتماعی و بوق های تبلیغاتی کهکشانی جهان سلطه را درهم شکست.
رهبری الهام دهنده ونجاتبخش، که خطوط حقیقی منافع کشور را ترسیم کردو اباطیل چرتکه اندازان موج سوار درفضای انتخابات ریاست جمهوری ومجلس شورای اسلامی را پیشاپیش آشکار کرد  ، بیان واضحی که  دلهای مردم را بخود متوجه کرده وخردهای منصف را بخود جذب نموده است،درواقع از همان بیاناتی برتوطئه ها غالب گردید و بر تردیدها چیره شد وپیامدی با متن پیروزی برای ملت بهمراه داشت" بصورتی کوتاه می نویسم.
آنچه که دراین "بیانات" راسخ ترسیم شده بود ،تلاش واحدی بود که در قالب عبارتی  شکیل مطرح شد : برای حل مشکلات باید برقابلیت وظرفیت کشور و مردم تکیه کرد و نباید به دهان غرب وآمریکا  چشم دوخت وبه آنها اعتماد کرد .
توافق هسته ی که پسوند مسمای "هسته ی" را بدنبال دارد وپس ازآن به برجام وپسابرجام  هم با گذر زمان تغییر نام داد هیچگاه نتوانست گره کور اقتصادی که مبنای مذاکرات بود باز کند دراین میان به دومورد از اعتراف رسانه های خارجی بسنده می کنم :  
فایننشال تایمز : خوش بینی به " برجام " بخار شده و عامل آن خزانه داری آمریکاست و یا ماکسیم ها ایگروف، تحلیگر سیاسی خاورمیانه   وهمکار مجله آنلاین اینترنتی"چشم اندازجدید شرقی  طی مقاله مقاله ی با عنوان اشتباه برجام، اعتماد به آمریکا بود می نویسد:"با این حال، آمریکایی ها  فریبکاری کرده  و تظاهر می کنند.
هرچند برخی رسانه های خوشبین به غرب حتی با توصل به شبكه های اجتماعی مغایر  با آن گفتمان رسمی انقلاب اسلامی ،سعی کردند با سپر سیاسی ساختن از ضرورت های روزمره مردم  در صدد انتقام جوئی وتامین اهداف ومصالح سوخته جناحی خود برآیند،گفتمانی که نه تنها در فضای کشور بلکه دراقصی نقاط جهان در زبانهای زنده دنیا ، شاخص های معتبرآن شناخته شده درقالب فیلم وکتاب ورسانه های متنوع مستند شده است وقابل انحراف و انکار نیست .
گرچه همواره گروهی سعی کردند با تعبیر "تغییر" عاریتی با  تقابلی خشن وغیر منصفانه  تحت عنوان "نقد" از غوغا سالاری مرسوم  کمک بگیرند ،  تا دولت وبرخی مجلسیان را وارد ماجراهای بی اعتباری کنند گرچه پس از مدتی کوتاه با محکی پرهزینه چون برجام ، میزان ضعف و  عیار افراددر چگونگی پیگیری راهبرد های اهداف حیاتی کشور و نقص دوراندیشی آنان با سرعتی خیره کننده مشخص گردید  .گرچه بنظر می رسد تا بحال وحتی بعدازاین هم همان عده، مسئولیت گفته وشعارهای آرشیوشده را بپذیرند!
امروز حتی آنهائیکه مجری اتاق جنگ رسانه ی  را علیه گفتمان رسمی انقلاب در داخل بعهده داشتند بی شک از هیجان زدگی شتابزده خود افسرده اند ؟  واگر تا کنون به زبان نیاورده اند شاید فکر می کنند حداقلی از امور مورد نظر با فی مانده که می توانند به آن دست پیدا کنند؟ اما آنچه یقیناً می توان آنرا متصور بود اینست که این عهده یا از درک واقعیت های تحولگرایانه لحظه ی  جهان معاصر عاجز بودند یا از غفلت سرخوردگان امروز  با فراموش کردن  شعارها ی دیروز سود استفاده را ادامه دهند لازم بذکراست که  تأثیروتسلط آن همه فضا سازی با تحمیل هزینه های سنگین مادی ومعنوی برمردم و نظام اکنون در پائین ترین سطح  شیب نزولی خود سیر می کند ؟
روند شکست سنگین مراکز پژوهشی ونظر سنجی حوزه ی تفکرسیاسی وطیف غالب رسانه ی مسلط بر  ذهن ،گوش و هوش افکار جهانی، آشکارشده  است برای نمونه : این روند زمانی بیشترپرحجم شد که صدای موسیقی درحال پخش درمحل ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون چندساعت قبل ازاعلام نتیجه نهائی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واندکی قبل از پشت تریبون قرار گرفتن مستول مبارزات انتخابی نامزد دموکرات برای اماده کرده هواداران جهت اعلام خبر شکست انتخاباتی قطع شد .وکنسرت شاد باش! وشاد شو! به کنسروی از غم واشک واندوه تبدیل شد...
بخصوص این شکست خجالت آور وقتی بیشتر بچشم آمد که لیدرهای این حزب چنین وانمود می کردند با توجه به فرصت دهی مساوی، صنعت دموکراسی مشارکتی راگسترش داده واز مساوت وبرابری به ارث برده از نظام حاکم برآمریکا سخن می گقتند واز سوئی اکثراً در این اواخر پرسشی که برای کلینتون مطرح نشدو تنها سئوال تکراری بود که مداوماً از ترامپ پرسیده می شد این بود: آیا نتیجه انتخابات را می پذیرید؟! اکنون همان مدعیان فرصت مساوی ورسانه های حامی آنها آتش بیار هرومرج طلبی درآمریکا شده اند. این است واقعیت دموکراسی مشارکتی مد نظر آنها ... قابل ذکراست که این مطالب نه در دفاع از ترامپ یا حزب او بلکه اهمیت   "تلنگر" دریافتی ازکش وقوس انتخاباتی است که نوع  شخصیت اونتیجه خروجی  این انتخاب بود ومرکز کانون توجه ارزیابی افکاربین الملل در فصل جدید تحولات جهانی قرار گرفت.وبعبارتی دیگر رخدادموضوعی که بعنوان جنگ استاندارد سازی نوین با مسنوخ دانستن کارائی استاندارهای سیاسی سابق  پرطمطراق وموج سواریهای منجر به غرق شدن پرحادثه از اهداف سرنوشت ساز برای برجهان امروز حاکم شده و در پی داشته است
استانداردهای سابق که با تکیه برمحصولات فن آوری"سوشال مدیا"وشبکه های اجتماعی  سعی می کرد اکثریت خاموش مخالف را همواره ساکت نگهدارد ،ودر مقابل گفتمانی واحد . از سوی نخبه های دست پرورده مقهور فضا سازی خود کند.اکنون رفته، رفته جای خود را به گفتمان هویتی وفرهنگی ملل مختلف جهان داده است
بخصوص که برای توده مردم مشخص شد نه رسانه دیجیتالی و نخبه های گرد آمده پیرامون رل قدرت ، ثروت و اقتصاد لیزری جهان سلطه هیچگاه صدای آنها را نخواهند شنید .
اکنون پیش آمده که حتی برای کشورهای آفریقا ئی هم فرق نمی کند که عضوی ازبه اصطلاح دادگاه کیفری بین المللی باشند یانه...همچنانکه بسیاری در اروپا هم حاضر نیستند مانند گذشته دیکته ی های پراز غلط وغلوط  آمریکا را  بپذیرند.
درمجموع باید گفت: راز مهم 37 ساله ی گفتمان انقلاب اسلامی مبنی برخود باوری وشعارتکیه اولیه بر توانمندی درونی می رود تا تبدیل به تابلو و نمادی جهانی در گوشه گوشه ی سیاره خاکی شود.
در مواقع این منش تحولگرا در درک خود است که به انسان اراده، آگاهی و توانائی می بخشد وهرمیزان که سطح این درک ارتقاء کمی وکیفی بیشری یابد همانقداربه امید وآروزها ی خود نزدیکتر شده واز نقظه خیالی دورتر می شود . حقیت این است که منطق  فردرا از یک نقطه به نقطه موثق دیگر می برد  نه تخیل نامرغوب تا بی نهایت وحشتناک و رویکرد به سیاهچاله ی توهم...  درپایان توجه تان را به مقاله ی زیر در خصوص چشم انداز اقتصادی منطقه معطوف می نمایم :
دو گزینه در مقابل اقتصاد خاورمیانه : نوآوری یا هلاکت
 معاون رئیس  شورای دستورکار اقتصادی آینده کشورها و دولت ها در مجمع جهانی اقتصاد می گوید: "مدل های که در ده سال گذشته کار کرده اند  تا پنج سال آینده  نیز  موفق نمیشوند،"   او تاکید بر این دارد:  که  بخش دولتی و بخش های خصوصی در شرق میانه نیاز به نوآوری دارد..

این گزارش در برگیرنده ، هفت استراتژی است که عبارتند از: نوآوری، تنوع ، همکاری ، بهبود عملکرد/ شفافیت/ مدیریت استعداد ها وظرفیت ها / هوش وآگاهی،  این  عناصر می توانند  راهنمای تقویت برای ادامه ی حیات اقتصادی  و رشد بیشتر  باشند که از طریق استفاده از سند چشم انداز  نظریه پرداز اقتصادی در شرق میانه، متفکران و تحلیلگران ، جمع بندی شده است
.


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چه کسی افسران القاعده را از نهم ماه نوامبر به قتل می رساند؟

تاریخ:یکشنبه 30 آبان 1395-08:34 ق.ظ

 چه کسی افسران القاعده را از نهم ماه نوامبر به قتل می رساند؟

 

پس از شکست هیلری کلینتون در ایالت متحده ، بسیاری از افسران عناصر جهادی نه تنها در شرق .حلب بلکه در ادلب و رقه و همچنین در کشور عراق به قتل رسیدند

در حال حاضر مشخص نیست که آیا این نوعی تصفیه حساب میان گروهک های رقیب بوده است و یا تشکیلت دولت اوباما در حال زدودن آثار جنایات خود قبل از شروع به فعالیت رئیس جمهور .ترامپ می باشد

از ۱۹۷۸ ایالت متحده و در عربستان سعودی در حال عضو گیری و سازماندهی گروه های جهادی علیه شوروی بوده و سپس آن را شامل روسیه نمودند که این عمل زیر پا نهادن قطع ، ، نامه ی ۲۶۲۵ و اساس نامه ی سازمان ملل می باشد . در طول جنگ های افغانستان یوگسلوی ، الجزایر ، چچنی ، عراق ، لیبی و سوریه ، بیش از یک میلیون نفر به دست عناصر . جهادی کشته شدند

ترجمه توسط
Sylvia Bejanianنوع مطلب : خبر 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

محقق ارشد کارنگی: آمریکای ترامپ دیگر قهرمان اپوزیسیون ایران نیست

تاریخ:شنبه 29 آبان 1395-06:08 ب.ظ

کد مطلب: 415577
محقق ارشد کارنگی: آمریکای ترامپ دیگر قهرمان اپوزیسیون ایران نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
محقق ارشد اندیشکده «کارنگی» با تاکید بر اینکه دونالد ترامپ علاقه‌ای به پیگیری موضوع حقوق بشر ندارد، هشدار داد: «آمریکا دیگر قهرمان نهضت و جنبش اپوزیسیون ایرانی نیست».

به گزارش فارس، در ادامه اظهارنظرها درباره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، یک تحلیلگر ارشد آمریکایی می‌گوید که ایالات متحده دیگر قهرمان اپوزیسیون ایرانی نیست.

پایگاه آمریکایی «اسلیت» در گزارشی به تاثیر اقدام احتمالی جانشین باراک اوباما در کاخ سفید در از بین بردن توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پرداخت. در بخشی از این مطلب آمده است: «جدای از موضوع سرنوشت برجام پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، انتخاب ترامپ می‌تواند سیاست داخلی در ایران را برهم بزند. این کشور سال آینده انتخابات ریاست جمهوری خودش را دارد و ترامپ می‌تواند برای تقویت مخالفان تندروی رئیس‌جمهور حسن روحانی تلاش کند».

تحلیلگر آمریکایی و استادیار دانشگاه «جورج تاون» در این باره گفته است: «برای روحانی، پیروزی ترامپ فاجعه و مصیبت‌بار است. کل ریاست جمهوری او روی اطمینان و تضمین توافق هسته‌ای سرمایه گذاری شد توافقی که حالا در معرض خطر قرار دارد».

محقق ارشد اندیشکده کارنگی در ادامه تاکید کرده که پیروزی دونالد ترامپ، خبر بدی برای «جنبش اپوزیسیون دموکراتیک ایران» است.

«کریم سجادپور» که بارها مواضع ضد ایرانی خود را در نوشته‌ها و مصاحبه‌های مختلف تصریح کرده، حالا میگوید: «ترامپ از همه منظر برای جامعه مدنی ایران، بدترین گزینه محتمل است».

وی که عضو کمپین ضد ایرانی مستقر در نیویورک به نام «کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران» هم هست، مدعی شد: «ترامپ به تندروها(در ایران) برای اینکه بیشتر از قبل سرکوبگر باشند، بهانه می‌دهد».

این محقق آمریکایی افزود: «ترامپ در نقطه مقابل بسیاری از سیاسیون جمهوریخواه از قبیل جان مک کین و لیندسی گراهام، هیچ علاقه‌ و رغبتی برای حمایت از حقوق بشر و دموکرسی از خود نشان نداده است».

تحلیلگر ارشد اندیشکده کارنگی در پایان درباره نامطلوب بودن ریاست جمهوری ترامپ برای «اپوزیسیون ایرانی» اینطور هشدار داد: «آمریکا دیگر، قهرمان جنبش و نهضت آنها(اپوزیسیون) نیست».داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هیئت جهانی منتظرین حضرت مهدی "عج" درزیارت اربعین

تاریخ:شنبه 29 آبان 1395-05:10 ب.ظ


 
           هیئت جهانی منتظرین حضرت مهدی "عج" درزیارت اربعین

 شهادت  سیدالشهدا (ع) ویاران باوفایشان در واقعه ی جانسور کربلا ،که اختصاصاً برای حذف اسلام ناب با ازمیان بردن امام حسین "علیه السلام"  از جریان سیر حقیقت تاریخی و انحراف تکامل  حس حقیقتجوئی بشریت بدستور یزید پسر معاویه که سفاکی فاسدبود صورت گرفت نحوه مسیر جرکت بشری را متحول کرد، تصور یزید براین بود که همه چیز  به پایان رسیده است، او دراوج  این توهم که پیروز میدان معرکه شده است وجهان امروز  وتاریخ فردا تماماً دراختیار او وهم پیمانان اوست ...  اهل بیت پیامبر وبازماندگان واقعه ی طف را بعنوان  اسیران جنگی  در کاخ  خود به بند سرزنش کشیده بود ولی به ناگهان عقیله بنی هاشم حضرت "زینب " علیها السلام، با پیامی رسا وخطبه ی آتشین در مرکز خلافت اموی ودرمیان انبوه درباریان ، خدم وحشم گردآمده در کاخ یزید آنها را اینچنین مغلوب وخوارساخت،پیام رسان کربلا چنین فرمود:
"اى یزید، اکنون که به گمان خویش بر ما سخت گرفته اى و راه اقطار زمین و آفاق آسمان و راه چاره را به روى ما بسته اى ، و ما را همانند اسیران به گردش در آوردى ، مى پندارى که خدا تو را عزیز و ما را خوار و ذلیل ساخته است ؟
بارالها! حقّ ما را بستان و انتقام ما را از اینان بگیر و بر این ستمکاران که خون ما ریخته اند خشم و عذاب خود را فرو فرست ...
اگر مصائب روزگار با من چنین کرد که با تو سخن گویم ، امّا من ارزش تو را ناچیز و سرزنش تو را بزرگ مى دانم و تو را بسیار نکوهش مى کنم ، چه کنم ؟! دیده ها گریان و دلها سوزان است ، بسى جاى شگفتى است که حزب خدا به دست حزب شیطان کشته شوند، و خون ما از پنجه هاى شما بچکد، پاره هاى گوشت بدن ما از دهان شما بیرون بیفتد و آن بدنهاى پاک و مطهّر را گرگهاى وحشى بیابان دریابند و گذرگاه دام و ددان قرار گیرند!!
آنچه امروز غنیمت مى دانى فردا براى تو غرامت است ، و آنچه را از پیش  فرستاده اى ، خواهى یافت ، خدا بر بندگان ستم روا ندارد، به او شکوه مى کنم و بر او اعتماد مى جویم ، پس هر نیرنگى که دارى بکن و هر تلاشى که مى توانى بنما و هر کوششى که دارى به کار گیر، به خدا سوگند یاد ما را از دلها و وحى ما را محو نتوانى کرد، و به جلال ما هرگز نخواهى رسید و لکه ننگ این ستم را از دامن خود نتوانى شست ، راءى و نظر تو بى اعتبار و ناپیدار و زمان دولت تو اندک و جمعیّت تو به پریشانى خواهد کشید"، 
وآنگاه یزید و مجلس نشینان او درسکوتی مرگبار فرو رفتند و اینگونه اساس تاج وتخت  امویان را بلرزه درآمد و دیری نپائید تا بنی امیه درمیان شغله ی قهر الهی و برق شمشیر انتقام جویان خون حسین(ع)گرفتار آیند،و ضریح مطهر آن امام  وعدگاه ملیونی جانهای عاشقی باشد که پس از طوفان نوح (ع)طوفانی ترین اقیانوس بشری به غلیان وتلاطم براه بیاندازند و باعث شوند تا کاخ ستم سلطه گران جهانی بلرزه درآید تا آنجا روزنامه ی آمریکائی واشنگتن پست  با توصیفی خبیثانه با اشاره به تصویر هوائی کاروان سیاهپوش حسینی از بصره بسمت کربلا را  تشبیه به افعی سیاه بحرکت درآمده از جنوبعراق به مرکز آن کشور کند؟
وبراستی  پیام زینب (س) تا اربعین به گوش همه ادوار ونسلها در ازمنه متفاوت تاریخ رسید
و اکنون زیارت اربعین  ازاهم شعائر حسینی   با برجسته ترین اسناد معتبروتعدد دلایل  صحت متن ازائمه ی معصومین علیهم السلام، بعلاوه اعتراف  عقلی،وجدانی ، عرفی را بپاس گرامیداشت فداکاریهای سرور آزادگان عالم و در قالب درسی ماندگار در مکتب توحید بشریت  برای مبارزه با ظلم وستم  به امانت گذاشته است که هرکه را از هرگوشه زمان وهرنقطه ی از جهان به اندازه حوض معرفت توان برداشت از آن یافته است
وبراستی پیاده روی در مسیر  کربلا پرواز  مفاهیم عالی معرفت ومضامین عارفانه ی شهود حرکت وجنبش مظلومین عالم را گسترانیده  است،که با شروع  حرکت این گردهمائی عطیم ، تا حرم شریف، هرکسی که درآن شرکت جوید به سادگی به شما اطمینان می دهد که آنچه اتفاق می افتد ازنوع پدیده های  موجود با دخالت انسان نیست آنچه آنجا روی می دهد تحقق خواست الهی است  که در  راستای پاسخ به فداکاریها نوید بخش حضرت  زینب (س) است که به یزیدیان گفت: هیچگاه "دوست داشتن" ما را محو نخواهید کرد.
و همین زیارت اربعین  تصمین کننده آینده ی ما، تقویت کننده حس حقیقتجوی ما ، فزاینده ی انرژی های  پنهان ما  برای حرکت وجنبش همیشگی تا روز موعود، و همراهی با  کانون تابش  نور بقیة الله (عج) در روی سیاره زمین ، و منبع پیدا یش شعاعی در قلب دوستداران اهل بیت است که با جان خویش تمام تهدیدهای تروریست های داعشی را به چالش کشیده وبا پشت پا زدن به تمام لذت های دنیوی و غرایز مادی به سمت بارگاه حسین(ع)  که صاحب عزیز ترین و گرانبهاترین کرامت های روحانی وانسانی است ، این پیادگان ومیزبانان آنها در تعصب ، غیرت ، شجاعت، همه هویت های فردی واجتماعی خویش را فنا شده در هویت حسینی می بینند بنابراین آنها پیدا کردن روحی عزتمندانه در بهار آسمانی راه رفتن در مسیر لبیک یاحسین را تنها گمشده خود می دانند .
بحث در مورد شعارها واهداف  امام حسین (ع) که هر سال تجدید می شود ، و  آنچه که ما را نیازمند  به یک یادآوری وتکرار این سفر م اندازد این است که امام حسین با ایثارگری خود واصحاب خویش بدنبال نجات بشریت از ظلم ، فساد وتباهی  ، و رهنمون شدن بسوی  جلوه گاه معنوی بعنوان "بنده صالح " با تحقق وعده  خداوندی است.  این درس مکتب اهل بیت است  تا باصبر وانتظار و گذراز میان  بیانانی خشک وصحرائی دهشتناک وبه  یک نقطه عطف تاریخی با ویژگی های اساسی اسلامی و  انسانی برسیم و بتوانیم  با درک  همراهمی این امواج توفنده به ایجاد یک تصویر نهائی از آنچه تمام اهداف این آیین و محتوا ی آن و حتی شکل حضور راهپیمایان اربعین  با حضورعلاقه مندان  وارادتمندان اهل بیت پیامبر می جویند که در خارج از حوزه انتظار نمی گنجد
نائل آئیم. چون نهایتاً این مسیر پیاده روی اربعین به  شبکه ی پرتشعسع انوار فرج وصل می شود ..
 و با این اوصاف وبا اهتمام به تاکید برحدیث مشهور ومتواتر اهل البیت  "احیوا امرنا"( اهداف مارا زنده نگه دارید)می توان گفت : ما در حال حاضر  نه تنها در کوران ظرفیت تاریخی عمومی همدردی  با اهل بیت  بلکه در زمان درک نقطه عطف  احیای فرمان تاریخی امام حسین، یعنی احیا و حفظ دین جدش  که آکنده  از عشق ،عقلانیت ، شور، احساسات خروشان که در وجود خونخواهان امام حسین(ع)،  با جریان انتظار مهدی موعود پیوند خورده است قرار گرفته ایم . و درواقع  این دو جریان حقانی تاریخ بشری اکنون بیش از هر زمان دیگری باهم در اعمال اربعین فعالیت محتوائی همجوشی وهموائی بی نظیری را رقم زده است.
برخلاف تحریف  برخی قلم ها و زبانها ی هراسان از این جریان روشنگری پیاده روی اربعین، بیداری فزاینده فرهنگی ،اجتماعی و تعمیق حضور انقلابی هدفمند و انتقام خواهی خون حسین زیر پرچم  وسوسه عاطفی  غم و اندوه صرفاً برای غم و اندوه و یا اتفاقی گذرا نیست،تا در گذر روزهای پس از اربعین به وادی فراموشی سپرده شود.
 بلکه آئین حسینی همان آیین هدفمند آماده شدن با شور و شوق درصف منتظران مهدی (عج) است چون بیرق  مهدی همانا منقش به شعار یالثارات الحسین( ع) است  ..
واقعیت امروز این است که احاد امت مومن در اربعین، عاشورای حسین(ع)  غوطه ور در دریایی از رحمت خداونداست. که در این زمان با ممارست از خودگذشتگی ،خودفراموشی، شفقت ، همکاری، برادری مومنین،عزت طلبی ،  ظرفیت های بی پایانی را برای فرصت های پیش رو مهیا کرده است و در اینجا مسئولیت آینده نگر ی و دشمن شناسی روشن است بخصوص که هیچ فاصله ی  بین مراسم سوگواری امام حسین و همدردی با اهل بیت و بین مسئله انتظار  وجود ندارد زیرا "حسینی" مهدویست  و مهدوی، حسینی باقی خواهد ماند و ظهور مهدی (عج)موعود در امتداد عاشورای حسین (ع) خواهد بود. این است پیام اربعین.

 
 


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تحویل جنگنده های آمریکایی به ارزش بیش از 31 میلیارد دلار به قطر و کویت

تاریخ:شنبه 29 آبان 1395-10:20 ق.ظ

تحویل جنگنده های آمریکایی به ارزش بیش از 31 میلیارد دلار به قطر و کویت
تحویل جنگنده های آمریکایی به ارزش بیش از 31 میلیارد دلار به قطر و کویت
© عکس: US Department of Defense / John Philip Wagner Jr. جهان 13:14 18.11.2016
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری"تاس"، آمریکا قصد دارد 72 فروند هواپیمای جنگنده F-15QA و وسایل و تسلیحات گوناگون در رابطه با آنها به ارزش 21.1 میلیارد دلار را به قطر بفروشد. کویت نیز قصد دارد 32 فروند جنگنده بمب افکن F/A-18E و هشت فروند جنگنده بمب افکن F/A-18F و همچنین موتور های یدکی برای انها و دیگر وسایل نظامی به ارزش در مجموع 10.1 میلیارد دلار را خریداری نماید. وزارت خارجه آمریکا این قراردادها را تأئید کرده و دفتر ریاست جمهوری این کشور تصمیم خود درباره صادرات این هواپیما ها به قطر و کویت را به کنگره اعلام کرده است.حالا قانونگذاران آمریکایی باید طی یک ماه این معامله را بررسی کنند.

منبع: https://ir.sputniknews.com/world/201611182002204/داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لاوروف: این احساس وجود دارد که آمریکا تلاش می کند جبهه النصره را حفظ کند

تاریخ:جمعه 28 آبان 1395-11:17 ق.ظ

لاوروف: این احساس وجود دارد که آمریکا تلاش می کند جبهه النصره را حفظ کند
لاوروف: این احساس وجود دارد که آمریکا تلاش می کند جبهه النصره را حفظ کند
© Sputnik/ Vitaliy Belousov جهان 10:46 18.11.2016(به روز شده 10:49 18.11.2016)
 سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد چگونگی پیشرفت همکاری با امریکا در رابطه با سوریه مسکو را ناراحت می کند و از جمله این احساس وجود دارد که آمریکا تلاش می کند فعالیت جبهه النصره را حفظ کند. به گزارش اسپوتنیک، لاوروف معتقد است تماس های روسیه و آمریکا ثمربخش است اما مسئله این است که نمی توان معارضان را از تروریست ها تمیز داده و آنها را از یکدیگر جدا کرد. لاوروف گفت:" چگونگی پیشرفت تماس های ما با امریکا در رابطه با سوریه ما را ناراحت می کند… این تماس ها در ژنو در سطح نظامیان با جلب کارشناسانی از برخی از کشور های خاور میانه جریان دارد که بطور مستقیم در درگیری سوریه حضور داشته و از معارضان حمایت می کنند. این تماس ها آمریکا ثمربخش است اما مسئله مرزبندی بین باصطلاح اپوزیسیون معتدل و جبهه النصره است که آمریکایی ها به خاطر ان نتوانسته اند توافق های حاصله با ما را اجرا کنند". لاوروف همچنین خاطرنشان کرد شواهد هرچه بیشتری حاکی از آن دیده می شود که تمایل به حفظ جبهه النصره به عنوان توانا ترین نیروی مخالف اسد غلبه دارد و این درحالی است که این گروه هم در امریکا، هم در روسیه و هم در سازمان ملل متحد در فهرست گروه های تروریستی گنجانده شده است.

منبع: https://ir.sputniknews.com/world/201611182001367/


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آیا ترامپ موفق خواهد شد؟

تاریخ:جمعه 28 آبان 1395-11:04 ق.ظ

آیا ترامپ موفق خواهد شد؟

در حالی که رسانه های آتلانتیست برای منعکس کردن دونالد ترامپ روی بحث و جدل های مصنوعی پافشاری می کنند که هیلاری کلینتون طی اردوی انتخاباتی راه اندازی و تحمیل کرد و فراخوان ها برای به قتل رساندن رئیس جمهور برگزیده افزایش می یابد، دونالد ترامپ برای تغییر پارادایم و برای سرنگونی ایدئولوژی پوریتن که طی دو قرن بر کشور او حاکم بوده است خود را آماده می کند. ولی آیا موفق خواهد شد؟


JPEG - 56.4 kb
دونالد ترامپ و ژنرال مایکل تی فلین

رسانه های بین المللی بر آن بودند تا ما را متقاعد کنند که انتخاب کنندگان دونالد ترامپ سفید پوستان عادی و مردمی بودند که با چنین گزینشی علیه نخبگان قیام کردند. این تبلیغات در واقع به گفتمان هیلاری کلینتون تداوم می بخشد که بطور مشخص این رأی دهندگان آن را نفی کرده اند و نمی خواهند ببینند که شکاف کنونی با مضامینی که هیلاری کلینتون طی اردوی انتخاباتی مطرح کرد هیچ ارتباطی ندارد.

با وجود این، همه شکاف جدیدی را نه بین دو حزب بزرگ، بلکه در بطن خودشان مشاهده کردیم. چندین رهبر جمهوری خواه از کلینتون و چند رهبر دموکرات از ترامپ پشتیبانی کردند. برنی ساندرس (از حزب دموکرات) آمادگی خدماتی خودش را برای او اعلام کرد. به همین گونه، تحلیل آرا بر اساس تعلقات گروهی (زنان، اسپانیائی، سیاه، مسلمان، همجنسگرا، و امثال اینها) هیچ مفهومی ندارد. گرچه دائماً می گفتند که رأی دادن به ترامپ یعنی رأی به نفرت از اقلیتها، ولی دست کم یک سوم اقلیتها به او رأی دادند.

تعدادی از روزنامه نگاران سعی کردن موضوع را به خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا توضیح دهند، در حالی به همین شکل با این واقعه غافلگیر شده بودند و نمی دانستند چگونه باید وضعیت جدید را توضیح دهند. اگر تحلیل را بر اساس انتخابات خارجی در نظر بگیریم، دست کم باید انتخابات غافلگیر گنندۀ نارندرا مودی در هند و رودریگو دوترته در فیلیپین (مستعمرۀ قدیمی ایالات متحدۀ آمریکا)بحساب بیاوریم.

با وجود همۀ تبلیغات، بریتانیائی ها علیه اروپا، هندیها علیه مسلمانان و فیلیپینیها علیه چینی ها رأی ندادند. بر عکس، هر یک از ملتها سعی کردند فرهنگ خودشان را نجات دهند و در صلح زندگی کنند. گرچه مسئولیت شورشهای ضد مسلمان در گجرات در سال 2002، نارندرا مودی دوستانه با پاکستان دست داد، زیرا می دانست که مشکلات بین دو کشور از سوی قدرتهای استعماری تدارک دیده شده است. به همینگونه،رودریگو دوترته با نزدیکی به «دشمن» چینی موجب شگفتی شد.

چند هفته پیش در همین ستونها [1] توضیح داده ام که شکافی که در ایالات متحده بروز کرده نه به امور قومی و نه به امور طبقاتی تعلق دارد، بلکه باعث و بانی آن ایدئولوژی پوریتن است. اگر چنین تعریفی درست باشد، باید شاهد مبارزۀ هستی شناختیِ طرفداران این ایدئولوژی در مقابله با دولت ترامپ باشیم.

هر طرحی که رئیس جمهور جدید به اجرا بگذارد دائماً هدف حمله قرار گرفته و تخریب خواهد شد. از هم اکنون، تظاهرات پراکنده علیه نتیجۀ انتخابات نشان می دهد که بازندگان  اصول و قواعد دموکراسی را رعایت نخواهند کرد.

به طریق اولی بجای تأمل در باب این امر که چگونه می توانیم مزیتهای دولت ترامپ vh برشماریم، باید از خودمان بپرسیم چگونه می توانیم به او کمک کنیم تا کشورش را از امپریالیسم خودش نجات دهیم، و به جهان تک قطبی و « دکترین وولفوویتز » (جهانشمولی ارزشهای آمریکائی) پایان دهیم، چگونه می توانیم همکاری را جایگزین برخورد کنیم.

در حالی که رسانه های ایالات متحدۀ آمریکا روی احتمال گزینش شخصیتهای دولت بوش در بطن دولت ترامپ حرف می زنند، ما باید نقش سیاسی گروه های بازرگانی از سازمان ترامپ را پیشبینی کنیم، یعنی تنها افرادی که ترامپ می تواند به آنان اعتماد داشته باشد.

ما باید روی ژنرال مایکل تی فلین تأکید کنیم، زیرا او گرچه دموکرات است، مشاور اصلی در سیاست خارجی و دفاع او طی اردوی انتخاباتی بود. فرماندۀ اطلاعات نظامی، کنفرانس ژنو 1 تا تسخیر عراق بدست داعش، او پیوسته علیه اوباما، وزیر امور خارجه هیلاری کلینتون، ژنرال ها دیوید پترائوس و جان آلن، و به همینگونه جفری فلتمن در رابطه با استفاده از تروریسم برای حفظ امپریالیسم آمریکا اقدام کرد، او بهترین متحد برای صلح در شامات خواهد بود.

تی یری میسان‬/ | دمشق (سوریه)

ترجمه توسط
حمید محوی

منبع
Al-Watan (Syrie)نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5