دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

منشور حقوق شهروندی از "شام کاری" تا "صجنه ی رو نمائی "

تاریخ:سه شنبه 30 آذر 1395-03:13 ب.ظ

منشور حقوق شهروندی از آرمان انسانی تا الزام انتخاباتی
 اتفاقات سالهای اخیر بازیچه قرار گرفتن اصطلاح  حقوق بشر وحقوق شهروندی  دررسانه های جهان سلطه  نشان می دهد که حقوق وبشر وشهروندی صرفاً یک ابزار سیاسی وانتخاباتی است نه التزامی دینی وانسانی...    این مطلب می تواند بسیاری از ابعاد قضایای شعاری حقوق انسان وحقوق شهروند دنیای امروز  را روشن کند :
"پانل" ملل متحد مسئولیت گزینش مقامات عالی رتبه ای را دارد که استانداردهای بین المللی در زمینۀ حقوق بشر را تعیین می کنند، این بار از 21 سپتامبر 2015 عربستان سعودی ریاست آن را به عهده خواهد داشت.
قطر که رتبه اول برده داری جهان وحامی ردیف اول ترورویست هاست  را  در کارنامه دارد کنفرانس حقوق شهروندی و حقوق بشر برگزار می کند  ایالات متحده  ناقض درجه حقوق بشر جهانی حقوق شهروندی را به اسرائیل و شرکاء آموزش می دهد ویکی  دیگر دراین میان در چند قدمی انتخابات  از منشور شهروندی  رونمائی می کند...

  اما واقعیت چیست؟ بهتراست واقعیت ها را قبل از وارونه شدن حقایق دریابیم

1) قدرت فریب - پل کریگ رابرتز/The Power of Lies — Paul Craig Roberts
April 13, 2015 | Categories: Articles & Columns | Tags: | Print This Article Print This Article

2015 آوریل 13
"این یکی از طنز های تاریخ است که بنای یادبود لینکلن  و
سایت "من رویایی دارم" سخنرانی مارتین لوتر کینگیک فضای مقدسی برای جنبش حقوق مدنی درایالات متحده باشد
به همین دلیل من در صدد نوشتن برای نشان دادن چگونگی
تزویر تاریخ در همه ی برنامه تحریف شده  برای حقوق مدنی مورد ادعای آمریکا  هستم"...
درزمانیکه قدرت نظامی ایالات متحده  روبه تحلیل می رود  جنگ  مورد نظر را در نیابت به تروریست ها واگذار می کند و هنگامیکه آبرو واعتبار بین المللی خود را از دست می دهد پیش نویسی حقوق بشر را به کانادا ، فرانسه ،  استرالیا و مهرهای خریده شده ی عربستان واگذار می کند، وقتکیه می خواهد برجام را از دور خارج کند  و از دولت اعتدال حمایت کند  موضوع حقوق بشر ومنشور حقوق شهروندی  در رسانه هایش پیش می کشد  .

اما  از روز گذشته که بحث به اصطلاح رونمائی از حقوق شهروندی  مطرح شد ودیشت توضیحات خانم مجری طرح مذکور را گوش میدادم  مرور دوباره مطالب سابق وموارد متعدد مشابه این نگرش را  به اذهان مبتادر می کند .که  درواقع این منشور  لعابی اسلامی و ایرانی داده شده به پروژه طراحی شده از سوی هیلاری کلینتون  بود با اندکی تصرف در شکل وافزایشی  تفصیلی ودر محتوی و  اینبار در تهران؟! ...
باید گفت وقتی اعتبار اصلی ساقط می شود فروع ان هم به تبعش از دور خارج می شود.  بنابر اگر پروژه کلینتون ارزش اعتباری داشت او در آمریکا باهمین ادعا ها پیروز انتخابات می شد . و اگر اوباما توفیقی حاصل کرده بود که در دهه ی دو قرن بیست ویک ،اعلب استراتژیست های مشهور جهان ، علل پایان لیبرالیسم  و شکست اردوگاه سرمایه داری را  تجزیه وتحلیل نمی کردند. براستی ما را چه شده است؟ که حقوقمان  هم  باید پایه ی ومبنائی آمریکائی وغربی داشته باشد.! چرا زمانیکه جهان در انتظار بروز  انقلاب جهانی مستضعفین و تسلیم شدن جهان سلطه است ما پیشاپیش  مبانی حقوقی خودرا فراموش کرده وسعی در تطبیق با حقوق رنگ باخته ی غربی آمریکائی داریم. به هرصورت ریشه ی این ماجرا در می توان در سه نکته ی زیر یافت:

هیلاری کلینتون  طراح همایش ایالات متحده- جهان اسلام
 هیلاری کلینتون : "شب همگی به خیر.برای من باعث خوشوقتی بسیار است که توانستم در این اولین همایش ایالات متحده-جهان اسلام که در آمریکا برگزار می شود به شما ملحق شوم. والا حضرت امیر قطر و مردم این کشور سال ها با بزرگواری میزبانی این گردهمایی را به عهده داشته اند. و همانطور که استروب گفت، من این افتخار را داشتم که سال گذشته در قطر مهمان این همایش باشم. و اکنون، خوشوقتم که به شما در واشنگتن خوش آمد بگویم. می خواهم از مارتین ایندایک، کن پولاک و مرکز سوبان در مؤسسۀ بروکینگز برای ادامۀ برگزاری این مراسم و رشد آن تشکر کنم. و میل دارم از همۀ همکارانم از هیئت دیپلماتیک که امشب در اینجا حضور دارند،در طول این سالها، همایش ایالات متحده- جهان اسلام این فرصت را ایجاد کرده است که ما بتوانیم دست آوردهای گوناگون مسلمانان را در سرتاسر جهان جشن بگیریم. از قطر گرفته – که پیشگام ارائۀ راه حل های بدیع در زمینۀ انرژی است و برای میزبانی از جام جهانی آماده می شود – تا کشورهای مختلفی چون ترکیه، سنگال، اندونزی و مالزی، هر یک الگوی خاص به خود را برای رفاه و پیشرفت ارائه می دهند.
گردهمایش همچنین این فرصت را ایجاد می کند که به بحث در مورد مجموعه ای به همان اندازه متنوع از چالش هایی که ما همگی با آن مواجه هستیم – ضرورت رویارویی با افراط گرایی خشونت آمیز، فوریت دستیابی به راه حل دو کشوری بین اسرائیل و فلسطینی ها، اهمیت پذیرش مدارا و حقوق بشر جهانی در همۀ جوامع ما- بپردازیم.اکنون، این امر، سؤال های مهمی را برای همۀ ما به وجود آورده است:

آیا مردم و رهبران در خاورمیانه و آفریقای شمالی روش جدید و فراگیرتری را برای حل چالش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دائمی منطقه دنباله دنبال خواهند کرد. آیا آنها پیشرفت هفته های اخیر را تحیکم خواهند بخشید و به خواستمردم برای برخورداری از شأن و فرصت، که مدتها از آن محروم شده بودند، پاسخ خواهند داد؟ یا وقتی ما بار دیگر سال آینده، یا ظرف پنج یا ده سال بعد، در این همایش با هم دیدار می کنیم، خواهیم دید که چشم انداز ایجاد اصلاحات رنگ باخته است و این لحظه را فقط به صورت سرابی در بیابان به یاد خواهیم آورد؟

اکنون، این به سؤالات فقط خود مردم و رهبران خاورمیانه و آفریقای شمالی می توانند پاسخ داده دهند. ایالات متحده مسلماً پاسخ همۀ این سؤال ها را ندارد. در حقیقت، اینجا در واشنگتن، ما تلاش داریم برای پرسش های مشکل سیاسی و اقتصادی خود پاسخی پیدا کنیم. اما آمریکا متعهد است به عنوان شریک، برای کمک به باز شدن قفل هایی که بر ظرفیت های منطقه زده شده تلاش کند و بکوشد امید کشور برای ایجاد تغییر را به تحقق در آورد.

نسل جدید  آنها با جهان گسترده تر از راههایی هایی ارتباط برقرار می کنند که پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ هایشان نمی توانستند هرگز تصورش را هم بکنند. آنها حالا روش های مختلفی را در اخبار ماهواره ای، روی تویتر و فیس بوک، .. و آنها حالا آماده اند که برای رسیدن به آن تلاش کنند.
وارونه ساختن این جریان به معنی مواجهه با سؤال دوم است:احزاب سیاسی و گروه های جامعۀ مدنی در معرض سرکوب و با محدودیت مواجه بوده اند. نظام قضایی آنها کاملاً با نظامی آزاد و مستقل فاصله دارد. و انتخابات، در صورتی که برگزارشند، اغلب با تقلب همراه است.
و این موضوع سومین سؤال را که اغلب نادیده گرفته شده است مطرح می سازد: آیا سرانجام در به روی حقوق شهروندی و مشارکت کامل برای زنان و اقلیت ها باز خواهد شد؟ ...
اکنون، این دیگر مسئله نقش مذهب در زندگی زنان نیست. ... در همه جای جهان، شاهد این گواه زنده هستیم که اسلام و حقوق زنان با هم قابل انطباق اند. اما متأسفانه، افرادی هستند که در واقع می کوشند این پیشرفت را تضعیف و مرام بدخواهانه ای را در ضدیت با زنان به جوامع مسلمان دیگر صادر کنند.
 اگر این خلاء آینده نگری به وسیلۀ افراط گرایان و انکارگران پر شود، آنها متحمل ضرر زیادی خواهند شد.چطور می توانیم سازمان یافته و در صحنه باقی بمانیم.خوب، این نیاز به تشکیل احزاب سیاسی و ائتلاف های حامی دارد. این احتیاج دارد به این که شما توجهتان را روی همکاری با هم متمرکز کنید تا بتوانید از عهدۀ حل مشکلات بزرگ واقعی با آن مواجه هستند،...  ما به مسئولان موقت چشم دوخته ایم تا حقو ق اساسی مثل تجمع و بیان آزاد، امنیت اساسی در خیابان ها، شفاف و فراگیر بودن را تضمین کنند.
جوامع در هر کجای جهان تلاش دارند توازن صحیحی بین آزادی بیان و تحمل عقاید نا محبوب برقرار کنند. هر یک از ما مسئولیت دارد از حقوق بشر جهانی مردم و از کیش و آیین آنها دفاع کند. و من می خواهم از سازمان کنفرانس اسلامی برای نقش رهبری آن در تصویب قطعنامۀ اخیر بری شورای حقوق بشر سازمان ملل تمجید کنم، قطعنامه ای که موضع محکمی در برابر تبعیض و خشونت بر اساس مذهب یا اعتقاد اتخاذ کرده است و در عین حال، محدودیتی برای آزادی بیان یا عبادت قائل نمی شود.
و ما بنا بر تجربۀ طولانی خود می دانیم که ایجاد دموکراسی موفق کاری است که پایان نمی پذیرد. با گذشت بیش از 200 سال از انقلاب خودمان، ما هنوز روی آن کار می کنیم. چون تغییر واقعی نیاز به زمان، سخت کوشی و شکیبایی دارد –  ... این کار دشواری است، و به کوشش برای جلب نظر نظر نیاز دارد، اما دموکراسی همین است."
و می دانم که دموکراسی نمی تواند به صورت کامل و تمام از یک کشور به کشور دیگری عرضه شود. مردم این حق و مسئولیت را دارند که دولت خود را طراحی کنند. اما حقوق جنبۀ جهانی دارند و در مورد همه مصداق و دربارۀ ارزش های جهانی که پایه های دموکراسی های سرزنده و پویا را در هر کجا تشکیل می دهند، مصداق دارند.
ایالات متحده متعهد است در کنار مردم مصر، تونس و مردم منطقه بایستد تا به بنا نهادن دموکراسی های پایدار با نتایج واقعی برای مردمی که سزاوار آن هستند کمک کند . ما می خواهیم از خواسته هایی حمایت کنیم که از چنین حدی از اهمیت برخوردارند. در این مورد، ارزش های ما و منافع مان هم سو هستند. تاریخ نشان داده است که دموکراسی ها ازثبات تر، صلح و در نهایت رفاه بیشتری برخوردارند. اما مشکل این است که چگونه از جایی که هستیم به جایی برسیم که می خواهیم آنجا باشیم.
بنابراین، سؤال پنجم ما به عنوان آمریکایی این است: آمریکا چگونه می تواند شریک مؤثری برای مردم منطقه باشد؟ چگونه ما می توانیم با همدیگر کار کنیم تا نه تنها در کوتاه مدت ثبات به وجود آوریم بلکه به پایداری بلند مدت برسیم؟
و ما با این درک این کار را آغاز می کنیم که در منافع و ارزش های اصلی آمریکا، از جمله تعهد ما به ارتقای حقوق بشر، حل منازعات بلند مدت، مقابله با تهدیدات ایران، و شکست القاعده و متحدان افراط گرای آن، تغییری ایجاد نشده است. این کار شامل پیگیری تازۀ صلح جامع اعراب-اسرائیل نیز می شود.  هیچ جایگزینی برای رهبری مداوم و فعال آمریکا وجود ندارد. و من و رئیس جمهو ری خود را متعهد به انجام این کار می دانیم.
ما می دانیم که رویکرد واحدی که در همۀ مواردی در چنین منطقۀ متنوعی و در چنین زمان سیالی و در حال دگرگونی مناسب باشد وجود ندارد. همانطور که قبلاً هم گفته ام، ایالات متحده روابط خاصی با کشورهای منطقه دارد. ما دارای دوستی ده ها ساله ای با بحرین هستیم و انتظار داریم برای مدتهای مدید در آینده نیز ادامه پیدا کند....
در حرکت به سوی جلو، ایالات متحده نه تنها همۀ شرایط موجود در منطقه را بر اساس ارزش های و منافع همیشگی ما در مد نظر خواهد داشت، بلکه چیز دیگری نیز راهنمای ما خواهد بود:  وقتی به مناطق دیگر جهان نگاه می کنیم که – گاه با خشونت، گاه با دشواری – در معرض تغییر قرار گرفته اند، دلیلی نمی بینیم که چرا این منطقه نباید بتواند به موفقیت دست یابد.
و ما هر در هرجا که بتوانیم، تلاش خود را برای توسعۀ ارتباطات قوی تر با خود مردم – با جامعۀ مدنی، رهبران تجاری، جوامع مذهبی، زنان و اقلیت ها - تسریع خواهیم کرد. ما در حال تجدید نظر در نحوۀ ارتباطمان با شهروندان این منطقه هستیم، و می خواهیم به شهروندان یاری دهیم تا خود بتوانند اولویت های خود را تعیین کنند. ارائۀ طرح های دریافت بودجۀ تحقیقی را از طیف وسیعی از سازمان های محلی درخواست کرده ایم. ما شرکای جدیدی می خواهیم. ما می خواهیم در بر روی افکارجدید سرمایه گذاری کنیم. ما در حال بررسی روش های جدیدی برای استفاده از فن آوری ارتباطی هستیم تا امکان گفتگو را گسترش دهیم و خطوط ارتباطی را باز کنیم. . برنامۀ کارآفرینی جهانی ما به دنبال شرکا و فرصت های تازه است. و ما می خواهیم منطقۀ سرمایه گذاری واجد شرایط خود را گسترش دهیم...
برای ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری بخش خصوصی، ما با "شرکای سرآغاز تازه" همکاری می کنیم، سازمانی که هدایت آن را مادلن آلبرایت، وزیر خارجۀ سابق، موهتار کنت از کوکا کولا، و والتر آیزاکسون از مؤسسۀ آسپن به عهده دارند. و مدیران کل شرکت هایی مثل اینتل، سیسکو، و مورگان استانلی را شامل می شود. این رهبران در پایان ماه مه اجلاسی را برگزار خواهند کرد که با هدف ایجاد مشاغل بیشتر و افزایش تجارت، به ایجاد ارتباط بین سرمایه گذاران آمریکایی و شرکایی از دموکراسی های موقت این منطقه کمک خواهد کرد.
تحت لوای "شرکاء سر آغازی تازه"...
در بلند مدت، ما در حال بحث برای استفاده از روش هایی هستیم که یکپارچگی و تلفیق اقتصادی نزدیک تری را در سرتاسر منطقه و همچنین با ایالات متحده، اروپا و سایر قسمت ها جهان تشویق کند.اگر قرار باشد موانع تجاری را تنها در آفریقای شمالی کاهش دهیم، تنها انجام همین یک اقدام می تواند تولید ناخالص ملی  را تا 7 یا 8 درصد در تونس و مغرب افزایش دهد،
حال، این کار آسانی نخواهد بود. موانع بسیار بسیار زیادی وجود دارند. و متأسفانه، ایران داستان هشداردهندۀ نیرومندی را در مورد انتقالی که در جریان است در اختیار آنها می گذارد. خواستهای دموکراتیک مردم در سال 1979 با استقرار یک نظام جدید استبدادی و رهبران خشن مسیر خود منحرف شد. رهبران ایران به شکلی مستمر پیگیری سیاست های خشونت آمیز را در خارج از کشور و بیدادگری را در داخل کشور پیشه کردند. ...

اما این تمام مطلب نیست..."حق مردم لیبی برای تحقق خواسته های خود و ساختن آیندۀ خود و ایجاد نهادهای خود در چهارچوبی دموکراتیک" را باید مورد تأیید قرار داد. این بیانیۀ شایان توجهی است. و دلیلی برای امیدواری است.
ایالات متحده به عنوان شریک آنها آماده خواهد بود، و برای پیشرفت تلاش خواهد کرد. ما به آیندۀ این منطقه متعهد هستیم و به قابلیت مردم آن اعتقاد داریم. ما چشم به راه روزی هستیم که همۀ شهروندان خاورمیانه و آفریقای شمالی – در واقع، همۀ گوشه و کنار جهان – این آزادی را داشته باشند که قابلیت های خدادادی خود را دنبال کنند. این آینده ای است که همۀ ما باید برای رسیدن به آن تلاش و با هم همکاری کنیم" باتشکر ؛ هیلاری کلینتون
Hilary Clinton’s Remarks at U.S.-Islamic World Forum
by Hillary Clinton
| 12
April 2011
3)  نشنال انترست  در11 دسامبر2016  می نویسد:
علىرغم  وعده های  روحانی، حقوق بشر در دوره ی او تغییر  چندانی نکرده است  رصد مركز مستند سازی ایرانی  حقوق بشر ومؤسسه ی "عبدالرحمن بوبوماند", یکی  از مؤسسات  نظارت  حقوق بشر  درایران، 386  حکم  اعدام  را تا کنون ثبت کرده اند .
این روزنامه در ادامه می نویسد :  روحانی  بارها بر لزوم رعایت حقوق بشر وعدم اجباری بودن دین   تاکید کرده است،  و او در یکی  از سخنرانی ها گفته است:  نمی توان   مردم را به زور به بهشت فرستاد”,  این درواقع  توبیخ واضح  نهادهای دینی ایران بود.
بدون شکست دولت روحانی ، در جلوگیری از نقض خقوق انسان  باعث خشم و ناامیدی جامعه  و بین الملل شده است؟ !. تا جائیکه که در آن کمیسیون صلح سازمان ملل متحد،علیرغم ادامه همدردی  گذشته با میانه روهای  ایران، طی بیانیه ای در آغاز سال جاری تحت عنوان "شکست روحانی برای اجرای اصلاحات در حقوق بشر است." به موضوع وارد شده است  البته،این  صدا بلندتر  از صدای مخالفان معامله هسته ای ایران در واشنگتن است، در حالی که اسرائیل بدنبال چنین پنجره ای از فرصت هاست و پیگیری آن را ادامه می دهد
و مدعیان امر حقوق بشر  طبیعتاً از آن در إنتخابات ریاست جمهوری 2017 ایران از آن بهره خواهند برد،
دولت ایران برعکس  قرارداد هسته ی تحمیلی مجبور به احرای این توافق حقوق بشری نیست  ولی فشارهای خارجی بدون  تردید می تواند توازن قوا  را "به نفع میانه روها به هم بزند".
Will Iran's Human-Rights Failures Bring Down Its Reformer President?
President Hassan Rouhani after a cabinet meeting. Wikimedia Commons/Creative
 نتیجه گیری: همان دردسری را که مردم یمن، لیبی، مصر، عراق ، افغانستان، تونس، و ... تا بحال می کشند جاصل اهمیت قائل شدن به منشور حقوق بشری وشهروندی  آمریکائی وغربی است.
 سالها دل طلب جام جم از ما می کرد/ انچه خود داشت زبیگانه تمنا می کرد


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست افسران خارجی دستگبرشده در شرق حلب

تاریخ:دوشنبه 29 آذر 1395-06:48 ب.ظ

اسارت جهادگرایان و افسران خارجی در شرق حلب

   

شبکه ولتر - به جهادگرایان در شرق حلب اجازه داده شد تا با انتخاب خود شان،‌ یا به گروه القاعده در ادلیب و یا به گروه داعش در رقعه بپیوندند و یا هم اسارت نظامی را بپذیرند. آنها با اتوبوس ها،‌ زیر نظارت و مسئولیت سوریه، روسیه و حضور نماینده سازمان ملل انتقال داده شدند.

شماری از آنها تلاش کردند تا در میان مردم محل داخل شده و خویشتن را پنهان نمایند. ادارات اطلاعاتی، در هنگام ثبت شمار جمعیت ۱۲۰۰۰۰ نفری شهر، موفق به شناسایی و گرفتاری ۱۵۰۰ تن از آنان گردیدند.

فاریس شهابی نماینده و رییس اتاق های تجارت شهر حلب نخستین لیست ناتکمیل ۱۴ افسر خارجی گرفتار شده در زیر زمینی ناتو را انتشار داد. اینها عبارتند از:

موتاز کن اوغلو - ترکیه

- داوید سکات وینر - ایالات متحده
- داوید شلومو ارام - اسرائیل
- محمد تمیمی - قطر
- محمد احمد آسیابان - عربستان سعودی
- عبدالمنهم فهد الحریج - عربستان سعودی
- اسلام سلام الظهران الحجلان - عربستان سعودی
- احمد بن نوفل الدریج - عربستان سعودی
- محمد حسن الصبیحی - عربستان سعودی
- حماد فهد الدوسری - عربستان سعودی
- امجد قاسم الطیراوی - اردن
- قاسم سعد الشمری - عربستان سعودی
- ایمن قاسم الطحلبی - عربستان سعودی محمد الشفیعی الادریسی - مراکش

این لیست تنها شامل نام آن افسران است که پذیرفتند دستگیر شده و هویت خود را افشا نمایند. روشن است که سایر زندانی ها از دولت های مداخله گر دیگر در جنگ بر ضد دولت عرب سوریه نماینده گی می کنند. مطابق با کنوانیسون ژنیو، هیچ عکس و تصویر از آنها انتشار نخواهد یافت.

در ماه فبروری سال ۲۰۱۲ در حدود ۴۰ افسر ترک و ۲۰ افسر فرانسوی با میانجیگری میخائیل فرادکوف رییس سازمان اطلاعات روسیه و یا بطور مستقیم به ادمیرال ادوارد گیوو (آمر ستاد ارتش فرانسه در مرز کشور لبنان) تحویل داده شدند.

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بحران ناتو

تاریخ:دوشنبه 29 آذر 1395-06:43 ب.ظ

بحران ناتو

 

 

شبکه ولتر - شورای امنیت سازمان ملل روز یکشنبه مورخ ۱۸ دسمبر سال ۲۰۱۶ پیش نویس قطعنامه پیشنهادی فرانسه در راستای دریافت راه حل از طریق گماشتن ناظران سازمان ملل و « شرکای شان » (sic، در زبان های اروپایی یعنی “به طوری که گفته شد”، م.) [ بر اساس ماده سوم طرح پیشنهادی] به شرق حلب، برای نظارت بر روند تخلیه غیر نظامیان و همچنان تخلیه « جنگاوران گروه های مخالفان (Re-sic) [قرار ماده یکم همین طرح پیشنهادی] » را بررسی می کند.

به روز دوشنبه ۱۹ دسمبر سال ۲۰۱۶ یک نشست مشترک ناتو - روسیه در حالی برگزار خواهد شد که افسران پیمان ناتو در شرق حلب، یعنی جایی که آنها مشغول حمایت از جهادیان بوده اند، دستگیر و زندانی شده اند. به همان نحوی که در ماه اگست سال ۲۰۱۱ در ترابلس واقع شده بود، و در ضدیت با ماده ۹ اساسنامه ناتو، در مورد انجام این عملیات پنهانی، با ناتو مشوره نشده بود.

به روز سه شنبه ۲۷ دسمبر سال ۲۰۱۶، روسیه و ایران یک هیئت ترکیه را در مسکو در حالی می پذیرند که افسران ترک در شرق حلب در یک زیر زمینی ناتو دستگیر و زندانی شده اند. پیمان اتلانتیک شمالی چهار بار سعی ورزیده بود تا  اردوغان را ترور کند.نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سناتور مک کین : نقش رهبریت جهانی آمریکا از بین رفته است

تاریخ:دوشنبه 29 آذر 1395-01:48 ب.ظ

سناتور مک کین : نقش رهبریت جهانی آمریکا از بین رفته است

سناتور مک کین : نقش رهبریت جهانی آمریکا از بین رفته است© AP Photo/ Matt York آمریکا 10:48 19.12.2016
  جان مک کین، سناتور ایالت آریزونا معتقد است که آمریکا نقش رهبریت جهانی را از دست داد که منجر به تهدید از بین رفتن نظم جهانی شده است ، نظمی که پس از جنگ جهانی دوم برقرار شده بود. به گزارش اسپوتنیک، وی در مصاحبه ای با سی ان ان گفت: که به خاطر « تضعیف کامل نقش رهبریت جهانی آمریکا» حوادثی مانند درگیری سوریه ، تصاحب پهپادهای زیر دریایی آمریکایی توسط چین و مداخله ی هکرها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مهیا شد. مک کین همچنین گفت: شک ندارد ، که مسکو پشت سر حملات سایبری به کمپین های ریاست جمهوری در آمریکا ایستاده است. وی خاطر نشان کرد که روسیه  هر روز خدا  به حملات سایبری مشغول است.

منبع: https://ir.sputniknews.com/us/201612192073913/


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دستگیری فرمانده هان ناتو در حلب

تاریخ:دوشنبه 29 آذر 1395-01:42 ب.ظ

شورای امنیت پس از دستگیری فرمانده هان ناتو در حلب در نشستی بسته گرد هم آمدند


در روز جمعه ۱۶ ماه دسامبر در ساعت ۱۷ ، شورای امنیت در نشستی بسته گرد هم آمدند ، در همان حال افسران ناتو به وسیله ی نیروهای ویژه ی سوریه در پناهگاهی در شرق حلب دستگیر شده بودند .

 

ترجمه توسط
Sylvia Bejanianنوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پرفسور الکساندر دوگین : اگر از اصول انقلاب‌تان دفاع کنید در نهایت پیروز خواهید شد و ظهور حضرت مهدی(عج) فرا خواهد رسید

تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-04:27 ب.ظ

 دوگین: اگر از اصول انقلاب‌تان دفاع کنید در نهایت پیروز خواهید شد و ظهور حضرت مهدی(عج) فرا خواهد رسید


رئیس جنبش اورآسیا گفت: معتقدم اگر شما قدرتمند باشید و از اصول انقلاب خود دفاع کنید، در نهایت پیروز خواهید شد و به آنچه در انتظار آن به سر می‌برید یعنی دنیای عادلانه و معنوی با ظهور حضرت "مهدی"(عج) خواهید رسید.
گروه فیلم و صوت مشرق، پرفسور الکساندر دوگین که از جمله 20 فیلسوف و اندیشمند مشهور جهان محسوب می شود در مصاحبه ای در خصوص تحولات سوریه افزود: اقدام نظامی در سوریه به مثابه اعلام جنگ با روسیه و پایان روابط عربستان سعودی و روسیه خواهد بود. عربستان و ترکیه آنقدر مخالفان داخلی زیادی دارند که در این شرایط یارای درگیری با قدرت بزرگی مانند روسیه و  ائتلاف را نخواهند داشت.  

فیلسوف روس افزود: به عقید‌ه‌ی من عربستان سعودی و ترکیه در سوریه مداخله نظامی نخواهند کرد، زیرا بلافاصله به پایان رژیم حاکم عربستان سعودی و همچنین دولت اردوغان منجر خواهد شد. 

وی تاکید کرد: همه اینها به میزان حضور روسیه و متحدان ما یعنی ایران، عراق و حزب الله در مواضع زمینی در سوریه بستگی دارد. آنها فورا از درون خرد می‌شوند و از هم فرو می‌پاشند، زیرا هیچ اقبالی برای پیروزی علیه روسیه و متحدانش در سوریه نخواهند داشت .

اندیشمند روس گفت: ما قدرتی هسته ای هستیم و از تجهیزات و تسلیحات راهبردی برخورداریم و از این رو تجاوز به سوریه اقدامی انتحاری برای آنها خواهد بود. تصور می کنم که این گونه تهدیدها، صرفا جنگ روانی است افزود: به همین علت اگر موضع روسیه و متحدانش در سوریه حفظ شود، ائتلاف ما موفق خواهد شد.

پرفسور دوگین با بیان اینکه روسیه به علت برخی ملاحظات داخلی و خارجی دیگر قادر نیست نیروهای خود را از سوریه بیرون بکشد، تصریح کرد: آقای پوتین نمی تواند حمایت روسیه از اسد را متوقف کند. پوتین در سوریه در موضعی واقع شده که گزینه شکست برای روسیه وجود ندارد و تنها گزینه ای که دارد پیروزی است. اکنون ترکیه و عربستان دو گزینه پیش رو دارند؛ نخست آنها می‌توانند در قلمرو و سرزمین خود باقی بمانند زیرا فعلا به طور مستقیم درگیر در سوریه نیستند.

پرفسور دوگین افزود: اگر روسیه در سوریه پیروز شود، شاید آنها به لحاظ روحی صدمه ببینند اما این صدمه‌ برای آنها مرگبار نخواهد بود اما اگر نیروهای خود را از سوریه بیرون بکشد ممکن است به تمامیت ارضی سوریه  لطمه وارد شود به همین علت روسیه مجبور است تا آخر در سوریه باقی بماند.


 

 

 
 
 
00:1700:33

spaceplay / pause

 

qunload | stop

 

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

 

mmute

seek

 

 . seek to previous

12… 6 seek to 10%, 20% … 60%

 

دانلود بخش اول


*** جایگاه ایران در دیدگاه اتحادیه اورآسیا؛

پرفسور دوگین همچنین درباره جایگاه ایران در اتحادیه اورآسیا گفت: دیدگاه اوراسیاگرایی جهان چند قطبی و با استیلای یک قطب بر جهان مخالف است و ظهور قدرت های جهانی را برای برقراری توازن در جهان پیشنهاد می کند.

وی افزود: در این شرایط،‌ روسیه به عنوان کشوری اوراسیایی و قدرت بین المللی ،‌ باید نقش ایفا کند؛ بر اساس این پیشنهاد،‌ فقط دو قطب غرب یا روسیه نباید وجود داشته باشد ،‌ بلکه سایر کشورها مانند چین ،‌ ایران ،‌ هند ،‌ کشورهای آمریکای لاتین و برخی کشورهای دیگر باید بخشی از این جهان چند قطبی باشند.

در دیدگاه اورآسیاگرایی کشورهایی مانند روسیه و ایران می توانند ضمن حفظ هویت و استقلال خود ،‌ با یکدیگر در خلق جهان چند قطبی همکاری کنند.در منطقه اورآسیا چند بازیگر اصلی وجود دارد؛ نخستین نقش آفرین‌ روسیه است که در بخش شمالی منطقه اورآسیا مستقر است.

وی گفت: روسیه یکی از قدرت های منطقه است که با هژمونی و استیلای آمریکا و جهانی سازی لیبرال مخالف است و در سیاست های آقای پوتین استقلال طلبی اورآسیایی روسیه را مشاهده می کنیم.

پرفسور دوگین با بیان اینکه سیاست های منطقه ای و بین‌المللی ایران دقیقا منطبق و همسو با راهبرد اوراآسیاگرایی و دیدگاه جهان چند قطبی است، تصریح کرد: روسیه و ایران در دیدگاه جهان چند قطبی با یکدیگر اشتراک نظر دارند و دارای منافع مشترک در آسیای میانه ، منطقه دریای خزر ، قفقاز، غرب آسیا و شمال آفریقا هستند.

وی گفت: به عنوان مثال ایران و روسیه در بحران سوریه در حمایت از مردم این کشور با گروههایی که مورد حمایت غرب و تضمین کننده منافع آمریکا هستند ایستادگی می‌کنند. در حوزه فرهنگ و مذهب نیز فرهنگ ارتدکس و فرهنگ شیعه اگر چه از ادیان مختلف هستند اما به لحاظ فکری و معنوی به هم نزدیکند و وحدت نظر دارند تا آنجا که برای ما مسیحیت حاکم در غرب به مراتب دورتر از معنویت شیعی است .

وی گفت: نتیجه اینکه اگر روسیه و ایران واقع بینانه به مسایل منطقه ای و بین المللی و جهان چند قطبی نگاه کنند، درخواهیم یافت که اینها برای دفاع از تمامیت ارضی ، ‌استقلال ، مرزها و همچنین حفاظت از آزادی کشورها خواهد بود. 

اندیشمند روس افزود: اگر اهداف دشمنان خود را مشخص کنیم، بلافاصله به این نتیجه خواهیم رسید که منافع ، ‌اهداف و حتی ارزش‌های مشترک داریم ، زیرا ایدئولوژی هر دو کشور غالب بودن معنویت بر مادی گرایی است.


 

 

 
 
 
00:0004:08

spaceplay / pause

 

qunload | stop

 

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

 

mmute

seek

 

 . seek to previous

12… 6 seek to 10%, 20% … 60%

 

دانلود بخش دوم**** انقلاب اسلامی؛
 
پرفسور دوگین درباره انقلاب اسلامی ایران گفت: حقیقت این است که من از تحسین کنندگان بزرگ امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی هستم ، زیرا این انقلاب نمونه ای منحصر به فرد است که تفکر معنویت بر ساختارهای مادیگرایانه و طرفدار غرب  در کشور بزرگ  ایران پیروز شد.
 
وی افزود: من تحسین کننده این "معجزه ی تاریخی"  و  پیروزی "روح"  بر "ماده" هستم و به همین علت بهترین ها را برای مردم ایران آرزو دارم و معتقدم اگر شما قدرتمند باشید و از اصول انقلاب خود دفاع کنید، در نهایت پیروز خواهید شد و به آنچه در انتظار آن به سر می برید یعنی دنیای عادلانه و معنوی با ظهور حضرت "مهدی" (عج) خواهید رسید. 
 
پرفسور دوگین گفت: به نظر من، انقلاب اسلامی ایران یک واقعیت مهم جهانی است و ایرانیان باید ابعاد این انقلاب را به سایر ملت ها منتقل کنند. انقلاب اسلامی فقط یک انقلاب ایرانی و صرفا شیعی نیست بلکه باید به ابعاد جهانی این انقلاب پی ببریم و باید با استفاده از واژگان جدید اهمیت و ابعاد جهانی این انقلاب برای سایرین تشریح و تبیین شود.
 
پرفسور دوگین گفت: این انقلاب پیروزی «نور» بر «ظلمت» و «خیر» بر «شر» بود و این فرهنگ بیداری است . 
 
وی افزود: یکی از علمای دینی در قم به من گفت  این انقلاب، فرهنگ بیداری است و فرهنگ بیداری بین ما، ایرانیان و تمام مردم جهان مشترک است زیرا همه منتظر دنیای بهتر و شخصیت مرکزی آن هستند اما نام آن شخصیت و آن جهان بهتر در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است.
 
رئیس جنبش اورآسیا گفت: اگر شما بتوانید چارچوب مفهومی جهانی را برای تشریح واقعیت عمیق انقلاب ایران، بیابید، همه ما با هم پیروز خواهیم شد.


منبع:خبرگزاری صدا سیما

http://mashreghnews.ir/fa/news/535336/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%AF%D9.

نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اوباما: ۳۷ درصد از رای دهنگان به حزب جمهوری خواه آمریکا، از پوتین حمایت می کنند

تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-11:09 ق.ظ

اوباما: ۳۷ درصد از رای دهنگان به حزب جمهوری خواه آمریکا، از پوتین حمایت می کنند
اوباما: ۳۷ درصد از رای دهنگان به حزب جمهوری خواه آمریکا، از پوتین حمایت می کنند
© REUTERS/ Yuri Gripas آمریکا 11:51
17.12.2016
به گزارش اسپوتنیک، باراک اوباما اعلام کرد که بر اساس تحقیقات به عمل آمده پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ۳۷ درصد از کسانی که به حزب جمهوری خواه رای داده اند، از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حمایت می کنند. اسپوتنیک به نقل صحبت های اوباما نوشت: "بیش از یک سوم رای دهنگان به جمهوری خواهان، از پوتین، مامور پیشین سازمان اطلاعات و امنیت شوروی سابق "گا گ ب" حمایت می کنند. تن رونالد ریگان در گور در حال لرزیدن است". پیش از این گفته شده بود که "جک کینگستون" نماینده پیشین کنگره آمریکا و مشاور نهاد ریاست جمهوری دونالد ترامپ، طی سفر خود به مسکو به امکان برداشتن تحریم های غرب اشاره نمود. همچنین دیگر مشاور ترامپ "کارتر پیج" نیز در سفر خود به مسکو اعلام کرد که به روابط میان روسیه و آمریکا با دیدگاهی خوشبینانه نگاه می کند.

منبع: https://ir.sputniknews.com/us/201612172069947/


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :10
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...