دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

رئیسی به خدا وصل است و روحانی به کدخدا

تاریخ:شنبه 23 اردیبهشت 1396-01:39 ب.ظ

وقار سید و پوزخند شیخ
عادتاً به تحلیل های مستند وجمع بندی نظرات تحلیگران موثق وعلمی بسیار علاقه مندم .اما وقتی  در مناظره دیروز  وقتی آقای رئیسی به استناد سنت الهی  وقانون اساسی کشور مان بر حقوق اولیه قومیت ها تاکید وبا پوزخند رئیس دولت یازدهم روبرو شدم .  شکی برایم باقی نماند که با حضور عقیدتی رئیسی  وی برنده مناظره  وانتخابات خواهد بود چرا که این وعده خداوند است .
 روحانی از قرارداد 10 ملیاردی پا در هوا سخن می گوید و از توسل رئیسی و"تکیه کرد "او به امام رضا (ع) بعنوان یکه نقطه ضعف پرده برمی دارد  و پیش ازاین دولت را مسئول دیانت مردم (بهشت وجهنم ) نمی داند؟ و حاصل  جمع را قابل درک نمی داند که هر که بر خدا تکیه کند واز او یاری بجو ید "همو" حامی و ناصر متوکلین بر خدا در برابر کدخدایان بزرگ وکوچک روی  زمین است و این خدواند است که ارادت و علاقه مندی افراد جامعه را در دل مردم قرار داده و عزت اورا ضمانت می کند . آقای رئیسی به فراست متوجه بود که در همان لحظات اولیه مناظره از سوی  رقیب سه ضلعی مورد حمله قرار می گیرد. همچنان که این گونه شد اما او همانند دو مناظره قبل با حفظ متانت اختصاصی وبردباری شخصیت برتر و انرژی ویژه درونی خودرا معطوف به اداره ی ادامه گفتگوها کرد وتنها یکبار برموضوعی که شیخ منتظر آن بود انگشت گذاشت . ... و برای مخاطبان عمیق ودقیق  ببیننده مشخص شد که سید برخلاف شیخ خود را به منبعی لایزال و نامحدود  وصل کرده که همواره چشمه جوشان عزت ، حکمت و فضیلت از آن سرریز است بنابراین هرچند بسیاری ازشبکه های اجتماعی و ماهواره ی ترفندها و شیطنت های نامتعارف را پرحجم کنند و دستگاههای  مختلف جاسوسی بیگانه  شگردهای تخریب روانی انبوه را درمیدان انتخابات ریاست جمهوری 96 ایران پیاده کنند نهایتاً همگان به ان موضوع واقف خواهند شد که "ومکروا ومکرالله والله خیرالماکرین"و همه ی ریسمان های ساحران  جادوگر درمقابل اراده ومشیت حضرت  حق چیزی جز افسانه ی فرسوده نیست. واین است سرانجام رودروئی حق وباطل .. هرچند کدخدای جهان آنرا نتواند هضم کند .
نکته آخر اینکه هواداران وحامیان آقای رئیسی کار عقیدتی وعلمی خود را دراین روزهای حساس وحتی پس از آن شدت بخشند. که نشان پیروزی تان از دل مناظره بیرون زد  وهمواره براین باور اصرار داشته وآنرا از نظر دور ندارند زیریقیناً "ان حرب الله هم الغالبون "  این وعده تخلف ناپذیر خداوند است که درانتظار توجه ورویکرد شماست.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سید مهدی حسینی: کنگان مارا فرا می خواند

تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396-02:35 ب.ظ

سید مهدی حسینی:

کنگان مارا فرا می خواند
 از کناره ی آرزو تا کرانه توسعه      
 نظر به بروز مشکلات عدیده  که نسل  امروز شهرمان با آن دست به گریبان  است و روبرو شدن با عدم برنامه ریزی صحیح علت آن  ،مارا برآن می دارد تا به تدابیری موجه بیندیشیم وبراین اساس یقنیاً اگر برای حل آن امور ،درحال حاضر و  امروز دردسترس چاره ی نیندیشیم ، فردا نه تنها دیر خواهد بود بلکه فردائی خودساخته را نیز نمی توان برای خود متصور بود و نسل بعدی ما را نخواهد بخشید  لذا لازم است که  توانمندی جوانان نخبه و تجربه ی بزرگان محلی ارج گذاشته و به رویکردی نو وتازه رجوع کنیم.  یعنی اهتمام  به  نقش فردی و اجتماعی  صاحبنظران دوگروه  در برنامه ریزی های  شهری و  محلی که می تواند رونقی تازه به ابعاد توسعه ی همه جانبه در کالبد این شهر بدهد. چراکه  امروز ه در هر دیار و آبادی رکن اصلی نیروی محرکه ی اجتماعی  آن را  معتمدین نخبه و جوانان جویای نام شکل می دهند که با همه ی توان تلاش می کنند تا از کناره ی آرزوها  به کرانه ی پیشرفت از مسیر توسعه برسند ، وهمین ضرورت ایجاب می کندکه برای    نسل جوان  براساس تفاوت های فردی  وظرفیت های ذاتی فرصت های برابر ایجاد شود و تاکید می نمایم  که این روند هیچگاه با اصل تغییر مطلوب درتناقض نیست ....
همشهریان  گرامی، آشنایان ودوستان بزرگوار، شهروندان عزتمند ودریانوردان غیور ، اقشار دلسوز و مخلص که دلتان برای کنگانی پرنشاط و آباد وپرطراوت می تپد عاجزانه استدعا دارم  اکنون این فرصت را مغتنم شمرده و همگان را دعوت به شروعی دوباره و اقدامی هماهنگ بنمائیم  تا با زمینه بهره گیری از شرایط انتخاب برتر در این  ساحل چشم انتظار  بسوی کرانه ی پیشرفت گامی بلند برداریم و دراین باره چه زیباست  که شاهدیم و بسیاری نشان داده اند که درکی عمیق  از مشکلات اصلی  شهر داشته و براین باورند که زمان تعارف و مماشات گذشته است  و رویکردی متفاوت باید به انتخاب شورا نسبت به روال گذشته در شرایط پیش رو مد نظر داشته و ترازوی وزن ونیاز سنجی  احسن را ملاک ومعیارانتخاب خود قرار دهند  و اینچین است که اکثر همشهریان  درصددند تا گردش چرخه ی آزمایش و خطا   را به صفر برسانند و وترکیبی از تحربه و جوانگرائی را در میدان اقدام وعمل  شورا ببینند و این حقیقت آشکار نیاز حیاتی کنگان امروز وفردای ماست .
ارادتمند همه عزیزان سید مهدی  حسینی

نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شمشیر کشیدن بن سلمان دست خودش را می برد

تاریخ:سه شنبه 19 اردیبهشت 1396-07:33 ب.ظ

شمشیر کشیدن ممکن است دست را ببرد

 
گزارش و تحلیل
عماد آبشناس
  شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد عربستان سعودی اخیرا نه فقط برای ایران بلکه برای کل شیعیان منطقه شمشیر کشیده تا بتواند در مبارزات داخلی برای جانشینی پادشاه دست بالا را داشته باشد.

فکر نمی کنم وی فراموش کرده که بیش از 30% شهروندان عربستان سعودی را شیعیان تشکیل می دهند در حالی که در بیش از شصت درصد ساکنان منطقه اطراف عربستان سعودی شیعه مذهب می باشند.
هر از گاهی به دلیل شرایط بحرانی داخلی در عربستان سعودی و اختلافات شدید میان هیات حاکمه بر سر جانشینی ملک سلمان شاهد نوعی کودتای درون حکومتی می باشیم و هنوز یک هفته به برکناری تعداد زیادی از مقامات عربستانی نگذشته که بن سلمان این سخنان را بر زبان می آورد.
امری که بوضوح نشان می دهد وی می خواهد نشان دهد که یک شاهزاده دلیر ومقتدر می باشد و اگر به حکومت برسد تلاش خواهد کرد همه آنهایی که وهابی ها به عنوان رافضی می شناسند را قتل عام خواهد کرد.
نمی توان تاثیر ملاقات یک ماه پیش این شاهزاده سعودی با ترامپ را در این معادله نادیده گرفت و با توجه به اینکه ترامپ تصمیم دارد در اولین سفر خارجی خود به عربستان سعودی سفر کند می توان متصور بود که ایالات متحده از ناپختگی این سیاست مدار جوان سوء استفاده کرده و وی را تشویق کرده تا چنین موضع تندی بر علیه ایران اتخاذ کند.
همانگونه که همه می دانند عربستان سعودی به ادعای خودش هفتصد ملیارد دلار پول در بانک های ایالات متحده دارد و قطعا دولت تازه ایالات متحده برای این پول ها نقشه هایی دارد.
قطعا دولت جدید ایالات متحده می خواهد با فروش تسلیحات بنجل خود به عربستان سعودی بخش عمده این پولها را مصادره نماید وبرای اینکه شرایط خرید این تسلیحات به وجود آید شاهزاده سعودی را تشویق کرده اند تا بر طبل جنگ بنوازد.
شاهزاده ای که هنوز از تجربه جنگ یمن درس نگرفته و فکر می کند همانگونه که با یمن وارد جنگ شد می تواند با ایران وشیعیان وارد جنگ شود.
ایران هم وی را در حدی ندانسته که یک شخصیت سیاسی همسطح بخواهد پاسخ او را بدهد و با شکایت به سازمان ملل خواسته خوی ددمنشانه خاندان سعودی را نشان دهد.
البته مسئولین نظامی ایرانی به سعودی ها یادآوری کرده اند که اگر شمشیر خود را برای ایران از غلاف بیرون بکشند ممکن است اشتباهی دست خودشان را ببرند و ایران حد اقل کاخ های شیشه ای آنها را بر سرشان خراب خواهد کرد.
عربستان سعودی سالهاست با ایران بصورت غیر مستقیم در جنگ می باشد و از قبل از انقلاب در ایران به دنبال توطئه بر علیه ملت ایران بود و بعد از انقلاب هم با حمایت از عراق در اصل مسبب جنگ عراق و ایران بود.
در عراق و سوریه و یمن و… هم هر آنچه در توان دارد بر علیه ایران استفاده کرده ولی همه تلاش هایش در قبال ایران با ناکامی مواجه بوده و هست و خواهد بود.
کینه وهابی ها نسبت به شیعیان نیز به بیش از 200 سال پیش زمانی که در اولین فرصت وهابی ها به کربلا حمله کردند و شیعیان را قتل عام نمودند بر می گردد.
نکته ای که شاهزاده محمد از تاریخ نیاموخته این است که طی دویست سال گذشته سه بار حکومت خاندان وی نیست و نابود شده و مجددا توسط انگلیسی ها در آن زمان به قدرت بازگشته اما ایران پا برجا مانده و تعداد شیعیان در منطقه افزایش یافته.
سعودی ها هنوز متوجه نشده اند که چه بخواهند چه نخواهند مجبور هستند باهمسایگان خود بسازند و همزیستی داشته باشند و تصور اینکه بتوانند روزی یکی یا تعدادی از همسایگان را حذف کنند یک رویای خام بیشتر نیست.
ایالات متحده که بیش از هزار برابر از عربستان سعودی قدرتمند تر می باشد نتوانست چند صباحی در افغانستان و یا عراق نفس راحت بکشد چه رسد به عربستان سعودی و آن هم در قبال ایران.
همچنین تاریخ نشان داده همه آنهایی که روزی بر علیه ایران ایستادند نیست و نابود شدند اما ایران و ایرانی ها قدرت مند تر شدند.
اگر قبول ندارند به فرجام صدام حسین نگاه کنند، وی هم روزی کلی از این حرف ها می زد و برای ایران شاخ و شانه می کشید.نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اوباما از مخالفین خود به طور گسترده جاسوسی کرده است

تاریخ:سه شنبه 19 اردیبهشت 1396-07:14 ب.ظ

اوباما از مخالفین خود به طور گسترده جاسوسی کرده است

  
 
 

طبق گذارش شبکه ی اطلاع رسانی Circa ( شبکه ی تلفن همراه ) ، به استناد از رئیس سازمان اطلاعات و بر اساس یکی از قضات دادگاه فدرال گفته است ، پرزیدنت اوباما به طور غیر قانونی و به کمک سازمان NSA از پنج هزار آمریکایی در سال ۲۰۱۶ جاسوسی کرده است .

این گذارش توسط مدیر شبکه ی Circa ،‌جان ف. سولور که سر دبیر پیشین واشینگتن تایمز و تحلیل گر Public Integrity بوده ، بدست آمده است .

این جاسوسی ها به هنگام تماس هایی از ایالات متحده به خارج از این کشور صورت می گرفته که قانون در بعضی از مواقع و بعد از حملات ۱۱ سپتامبر آن را مجاز دانسته است .

این جاسوسی ها که نیاز به دستور قضایی ندارند ، به هنگام مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری شامل افرادی از گروه ترامپ نیز بوده است .

اسنادی که توسط Circa مورد مطالعه قرار گرفته تنها بر عملیات اطلاعات خارجی بنا شده و هنوز بر اسناد ف بی آی تحقیقاتی انجام نداده است که می تواند بسیار ارزنده باشد .

یکی از وکلای (ACLU( American Civil Liberties Union با نام سینگ گولیانی ، تایید کرده که این اطلاعات هیچ رابطه ای با مبارزات ضد تروریستی نداشته و از این جهت تماماََ غیر قانونی می باشند .

در سال ۱۹۷۴ ، پرزیدنت ریچارد نیکسون ،به خاطر جاسوسی از جبهه ی مخالف خود مجبور به کناره گیری از مقام خویش شد ، و بسیاری از همکارانش به زندان افتادند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanianنوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جانشین ولیعهد عربستان: ایران را به میدان جنگ تبدیل خواهیم نمود

تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396-05:20 ب.ظ

جانشین ولیعهد عربستان: ایران را به میدان جنگ تبدیل خواهیم نمود

© AP Photo/ Michael Sohn
جهان

محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان در مصاحبه با تلویزیون عربستان مدعی شد ایران می خواهد «قبلۀ مسلمانان» را اشغال کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، محمد بن سلمان جانشین ولیعهد کنونی عربستان سعودی در مصاحبه با کانال تلوزیونی عربستان گفت: چگونه می توان با آنان (ایران) به تفاهم رسید؟ منطق ایران زمینه سازی برای ظهور مهدی المنتظر است که آن هم از طریق سیطره بر جهان اسلام محقق می شود".

جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان افزود: «هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبلۀ مسلمانان است. ما منتظر نخواهیم ماند که عربستان میدان جنگ شود، بلکه ایران را میدان جنگ خواهیم کرد".

همچنین، وی در پایان سخنان خود گفت: «براساس مطالب فوق با ایران مذاکره ی نداریم". نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزارت دفاع روسیه : سه سازمان غیر دولتی ( ONG) انگلوساکسون از حضور در کشور روسیه منع شدند

تاریخ:چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396-06:14 ب.ظ

وزارت دفاع روسیه : سه سازمان غیر دولتی ( ONG) انگلوساکسون از حضور در کشور روسیه منع شدند

  
   

دادستان کل روسیه اعلام نمود سه سازمان غیر دولتی ( بشر دوستانه) ، که توسط خانواده ی میکائیل خودورکوسکی ( در عکس بالا ) به وجود آمده اند ، عناصری نامطلوب می باشند .
۱-روسیه ی آزاد ( انگلستان ) ( با مدیریت هنری کیسینجر و لرد جاکوب روتشایلد )
۲- جنبش اجتماعی آزاد روسیه ( انگلستان )
۳- انستیتوی روسیه ی مدرن ( ایالات متحده )

به این سه سازمان منع شده ، هفت سازمان دیگری را مطابق قانون ماه ژوئیه ۲۰۱۵ اضافه کرده که عبارتند از :
1-National Endowment for Democracy -NED
2- OSI- Assistance Foundation - George Soros
3-Open Society Foundation – George Soros
4-US-Russia foundation for Economic Advancement and the Rule of Law
5-International Republican Institue -IRI/NED
6-Media development Investment Fund – Otan
7-National Democratic institue for International Affaires -NDN/NED

سازمان های وابسته به میخائیل خودورکوسکی که با ناتو ارتباط دارند از سه سال پیش کوشیده اند تا اخبار به اصطلاح ( جعلی ) را بر سر زبان ها بیاندازند ، و سایت های اینترنتی وابسته ی غربی را دست کاری کنند و سرویس های مخفی روسیه را در انتخابات ایالات متحده و فرانسه به صورت مداخله گر معرفی کنند . آنها جریانی را در کشور روسیه راه انداز کرده اند که از پیش انتخابات آینده را بی اعتبار جلوه می دهد .

پس از آن که سازمان سیا کودتاهای پنهانی را به صورت ( انقلاب های رنگی ) افزایش داد ، بسیاری از دولت ها قوانینی را تصویب نموده اند که از حضور سازمان های غیر دولتی در کشورشان جلوگیری می کند ( در واقع این سازمان ها دولتی هستند و توسط سرویس های مخفی انگلوساکسون به کار گرفته می شوند ) .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanianنوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گستاخی آمریکا در خلیج فارس، بدون جواب ایران نماند

تاریخ:یکشنبه 10 اردیبهشت 1396-12:17 ب.ظ

گستاخی آمریکا در خلیج فارس، بدون جواب ایران نماند

© AP Photo/ Ed Bailey
گزارش و تحلیل
 

طبق گزارش کانال تلویزیونی Fox News با استناد به دو منبع در کاخ سفید ایالات متحده آمریکا، ناوشکن آمریکایی " Mahan" برای جلوگیری از برخورد با ناوچه ایرانی وادار به تغییر جهت شد.

طبق داده های کانال Fox News ناوشکن آمریکایی با ناوچه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روبرو شد. برای جلوگیری از برخورد، ناوشکن تغییر جهت نموده و به دنبال آن پیام خطر و موشک اخبار داده است. همچنین خدمه ناوشکن به حالت آماده باش قرار گرفتند.
در سالهای قبل هم ایالات متحده آمریکا مکرراً ملوانان ایرانی را در انجام مانورهای مخاطره در خلیج فارس متهم می کردند.
آرائیک ستپانیان، دبیر اجرایی فرهنگستان معضلات ژئوپولیتیک براین عقیده است که خود ایالات متحده آمریکا ایران را به چنین عمل تحریک می کنند. کارشناس مزبور در مصاحبه با رادیو Sputnik می گوید:


"ایرانی ها خلیج فارس را از خود می دانند طبیعی است که می خواهند خود را در خلیج مثل در خانه خود احساس کنند نه اینکه مقید و سلب آزادی گردد. در خانه خود آنچنانچه دل شان می خواهند عمل کنند. ولی رفتار مؤدب ایرانی ها در خلیج فارس برعکس بیشتر با رفتار متعارض و گستاخی آمرکایی ها روبرو می شود. یعنی هر چه بیشتر ایرانی ها مؤدبانه تر خود را نشان می دهند آمریکایی ها بیشتر گستاخانه تر برخورد می نمایند. ادب و رفتار پسندیده و در حد اصول اخلاقی پذیرفته شده بین المللی را ایالات متحده مانند ضعف ایران تلقی می نمایند و به فشار وارد کردن ادامه می دهند. محض به این دلیل ایران مجبور است واکنش نشان دهد. اعمال ایران مربوط به واکنش ایالات متحده بوده، و ایران به این عمل جبراً وادار می گد".نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2