دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم

روزنامه‌ی فرانسوی لا كروا:برده داری مدرن اروپا را غرق کرده است

تاریخ:سه شنبه 31 مرداد 1396-11:30 ق.ظ

روزنامه‌ی فرانسوی لا كروا:برده داری مدرن  اروپا را غرق کرده است
Image result for L’esclavage moderne progresse en Europe
 نویسنده: بنگر مارگاریتلی
وضعیت حقوق بشری مهاجران در ورودی های اصلی اروپا، به خصوص در رومانی، یونان، ایتالیا، قبرس و بلغارستان، بسیارنگران کننده شده است. در سال 2017  تعداد  100،000 مهاجر ازطریق دریا به قاره پیر وارد شده اند..
با این حال، بر اساس اعلام سازمان حقوق بشر والک فری، برده داری  46 میلیون نفر را در جهان امروز در معرض تهدید قرار داده است. برده داری در دوران کنونی بصورت "قاچاق انسان و بهره برداری اجباری"درآمده است و  درآمد حاصل از این اقدام جنایی حدود 4،400 یورو در هر سال به ازای هر قربانی برآورد
 می گردد با این اوصاف این  روند نگران کننده  به ویژه در آسیا سیر صعودی یافته است،  وقاره اروپا نیزاز این رنج دامنه دار بی بهره نیست معیارهای انسانی با افت چشمگیری در اینجا اثبات شده است  وامروز برده داری دراین کانون جغرافیائی   به نقطه عطفی در مسیر مهاجرت  به این قاره درآمده است.

همچنین براساس یک مطالعه منتشر شده درتاریخ  10 اوت در سال 2017  از سوی موسسه ی و ریسک ماپلکروفت، مشاور مدیریت ریسک انگلیس، از ناحیه ی "تهدید بردگی" افزایش قابل توجهی در سه چهارم اتحادیه اروپا دیده  ونشان داده است.

    این سریال همچنان تکرار می شود به گفته ی ایروپل" Europol" شایان ذکر است: که قاچاقچیان به آنها کمک می کنند تا به طور مخفیانه از مرز عبور کنند تا خود را در دروازه ورود به اروپا پیدا کنند، اما افراد و شرکت هایی  هستندکه از آنها به نفع خود بهره برداری می کنند.زمانی که مهاجران کشورهای خود را ترک کنند، آنها به دام قاچاقچیان می افتند، که 20 درصد آنها قاچاقچیان انسانی هستند

در این راستا مطالعه ای انجام شده در  198 کشور در مورد سختی قوانین آنها، اثربخشی اعمال آن  و میزان خشونت، نشان دهنده سیر  منفی پارامترهای میزان بالای برده داری در حداقل 20 کشور اروپایی است که بیشتر قربانیان آن  از مهاجران را دربرگرفه است..

نقض عمده حقوق مهاجران در پنج کشور اروپایی

پنج کشور اروپایی - رومانی، یونان، ایتالیا، قبرس و بلغارستان - نقاط اصلی هستند که از طریق آن 100000 پناهنده در سال 2017 از مسیر دریائی اروپا عبور کرده اند و بزرگترین نقض حقوق درقبال آن مهاجران در اتحادیه اروپا به علت کار سنگین در رومانی و ایتالیا  ثبت گردیده است.

در واقع، رومانی، بدترین آسیب را از این واقعیت در سطح بین الملل  بخود دیده است،  و در رتبه بندی های مرتبط با  توجه شاخص های موجود به صدر آن نزدیک شده ، بطوریکه این  کشور با خطر سقوط به عمق جرم  برده داری  مواجه می کند. در یک سال، این کشور پس از رتبه 122به  رتبه ی 66 رسید. ایتالیا  که 85 درصد از مهاجران را از طریق دریای اروپا  پذیرش می کند، نیز  16  پله  در رتبه بندی برده د اری پیشرفت کرده است..
  حضور مهاجران غیرقانونی در این کشورها موجب افزایش میزان برده داری در بخش های مختلف مانند کشاورزی، ساختمانی و خدمات گردیده است.
اما یونان که  از زمان تصویب توافق اتحادیه اروپا و ترکیه در سال 2016 به میزان قابل توجهی  نرخ آمار کاهش تعداد مهاجران در این کشور را به خود اختصاص داده است،اما هنوز تعداد قابل توجهی از پناهندگان را نیز دریافت می کند و در نتیجه این کشور اروپایی به مهمترین مقصد برای قاچاقچیان انسان تبدیل شده است و شاخص برده داری این کشوردر سال گذشته  اندکی پیش رفته است..

بنا به گفته تهیه کنندگان این مطالعه، حضور مهاجران غیرقانونی در این کشورها موجب افزایش میزان برده داری در بخش های مختلف مانند کشاورزی، ساخت و ساز و خدمات می شود. سام هینس، تحلیلگر حقوق بشر، خطر   رو به وخامت  شرایط موجودهشدار داده است . ومی گوید:  "بحران مهاجران خطر ابتلا به شبکه ی سازمان یافته ی برده داری در شرکت های اروپایی را افزایش داده است.".

 برده داری بر اقتصاد عمده اتحادیه اروپا تاثیر گذاشته است

علاوه بر کشورهای مذکور، کشورهای دارای رتبه بالا ی اقتصادی اروپا نیز در معرض برده داری  قرار گرفته اند. آلمان و انگلیس  طی یکسال از مقیاس "خطر کم"  اقدام در برده داری به "خطر متوسط"رشد داشته اند. دلیل این توسعه در انگلیس، تعداد زیاد جای خالی جمعیت است، در حالی که آلمان تعداد موارد قاچاق انسان و برده داری را افزایش داده است..

با توجه به این موضوع، کمیسیون مبارزه با برده داری مدرن در مورد این وضعیت اظهار  کرد: که "هیچ کشوری از افزایش خطر برده داری دور نشده است، حتی فرانسه گرچه در میان 20 کشور اروپایی از این حیث نیست    ولی"شکل جدید برده داری در این کشور در قالب خدمات خانگی پنهان، کارگاه های غیر قانونی، گدایی اجباری و فحشا یافت می شود.".

گزارش منتشر شده توسط کمیسیون ملی مشورتی حقوق بشر فرانسه در سال 2016 آشکار می کند:  که فرانسه درراستای برنامه ملی مبارزه با برده داری، که در سال 2014 تصویب شد، تلاش لازم را برای مبارزه با قاچاق  و سوء استفاده ی انسانی انجام نمی دهد..
تهیه وترجمه: نجوای کنگان
منبع: روزنامه‌ی فرانسوی ”لا كروا
L’esclavage moderne progresse en Europe
Bérengère Margaritelli, le 18/08/2017 à 17h03نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جامعه ی بومیان کنگان اعلام موجودیت می کند

تاریخ:دوشنبه 30 مرداد 1396-07:48 ب.ظ


جامعه ی بومیان کنگان اعلام موجودیت می کند
  شاید نسل فعلی کمتر شنیده باشند که در زمان دفاع مقدس (جنگ تحمیلی ) هنگامیکه جوانان کنگانی  در جبهه  نبردحضور می یافتند در محل استقرار نیروهای اعزامی هنگام سازماندهی برای جذب آنها  از سوی فرماندهان در گردان ها وتیپ های مختلف دعوا  بر سرجذب نیروی کنگانی در می گرفت، چرا که از یک طرف شهامت مثالزدنی  آنها واز سوی دیگر مهارت قایقرانی شان باعث شده بود تا بچه های کنگان حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند....ونمونه های  متعددی در راستای اثبات کارآمدی نیروهای بومی کنگان وجود دارد که از حوصله ی این مطلب خارج است.
اکنون از آنها سالها زمان زیادی گذشته واز قدرشناسی ،مهربانی وحق میزبانی وانصاف سخنی درمیان نیست وز پس گذشت آن دوران و خاموش شدن شیپور جنگ ، همه مرد کار می شوند و دوست تیمار دار یار غار ...
وناگهان نسل جدید کنگان در زادگاه خود هم جایش را تنگ می نمایند واورا بین مهاجرت و یا تحمل تحقیر مخیر می نمایند ...    
علی الظاهر برای تقسیم کیک کنگان که نه؟ ...  بلکه برای بلعیدن تمام وکمال آن و تحمیل شکستی  پایانی برای همیشه به  بومیان کنگان.
در حاشیه  ی همه داده پردازیها ی روزمره، هوش اقتصادی  وآگاهی ارتباطی  وطراحی دراز مدت در بخش عمده ای از جنگ های لفاظی و سیاسی ،  که از اظهارات «بسیار محرمانه» به بیرون درز کرده نشان میدهد که   افراد دارای نفوذ وبرخوردار از قدرت وثروت زمان دلخواه  دراین برهه برای خود متصور شده اندکه می خواهند صفحاتی از تاریخ حال حاضر کنگان را با همه ی بیگانگی که با این شهر دارند بنفع خود رقم بزنندو بنوعی تعیین کرده اند...
 بناچار از طرف دیگر این یکی که هویت و حقوق متعارف ومطالبات متداول خودرا درزادگاهش برباد رفته می بیند می گوید : که ما ثروث وقدرتی نداریم  که درسیاهی شب  لابی بزنیم ودر سایه ساران روز میوه آن را بچینیم پس ناچاریم فریاد بزنیم! بله فریاد می توانیم و گاهی فریاد زیباست!  تا شاید مسئولی صدایمان را بشنود و در پی احقاق بخشی از حقومان برآید .
جالب است که بدانید که این عده تازه از پل گذشته حتی حاضر نیستند یک بومی را در پستی ببینند که تنها وجه بارز وبرجسته ی آن  پست خدمتکاری روزمره از جمع آوری ودفع زباله است تا شستشوی  کوچه وخیابان(خدمات شهری )  و باغبانی بوته و گیاهان وحمالی مصالح برای خیابان وکوچه کشی تا ته بیابان ...
وتلخ تراینکه اصرار براین  قاعده  اعلال  و حذف چیزی نیست جز پروژه ی  حساب شده  برای ثابت کردن ناکارآمدی یک بومی بعنوان نمادی ازناکارآمدی همه ی بومیان کنگان و ویران کردن سازه حضوربومیان کنگانی در عرصه ی اجتماعی تا  تسطیح زمینه ی فرضی از سعی در انحصار شورا تا انقباض انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو...
بسیار خوب! وقتی طی مراحل مختلف کنگانیها از همه مناصب ومفاصل دولتی دور می کنند مشخص است که حتی به ابقای یک شهردار بومی در منصب فعلی هم رضایت داده نمی شود.(نه فرصتی برای تمرکز می وارائه عملکرد وتوانمندی  می دهندو ازو آنسو نه برنامه ی  عام المنفعه ی برای شهر مطرح می شود؟
 روشن است که "امیدوآگاهی" حاصل سخت کوشی و" تخیل" زائده فراموشی استعدادهای حاصلخیزاست
 
...واینک از پائین به اوج قله ی کوه نگاه  می کند و از خود می پرسید آیا هر ترسوی محتاطی   قادر به رسیدن به قله ی آن خواهد بودتا  احساس لذت بردن از آرامش روانی  و تصویر پردازی از دامنه ی ریبای آن چشم انداز ساحل را تجربه کند، نهایتاً  همان شخص سر خود را، به ندامت  و حسرت خلاصی از انتظار طولانی می جنباند واز سنا ریو های احتمالی ناشی  از کوه پیمائی، مانند سقوط و خطرات دیگر و تماش شدن اب وغذا و .. صرفنظر می کند
و او بسادگی، نا امیدی از صعود را  همانا راه نجات از همه ضربات وسرزنش ها و انتقام خواهی  طرفهای مقابل می بیند ،تا با مرگی متعفن  بسبب کشتن روحیه خودباوری و رویاها درون خود به هرطریقی از دنیا برود واینگونه تاریخ   شکست واقعیت های دردآور ترس مابانه ی زیادی را گواهی می کند  .
در حالیکه برای احراز موفقیت و تغییر شرایط حتماً لازم نیست فیلسوف باشی تا تا ایده  بزرگی را مطرح کنی ویا الهه قدرت وثروث باشی که بتوانی موانع متاثر ازآن دو را پشت سر بگذاری بلکه تنها باید با هم بودن  با را با همراهی دانش وآگاهی ومنطق و اشراف امور حقوقی  دردست داشته باشیم
 ناامیدی حاصل  رکود، جمودو تسلیم شدن  دربرابر بازیهای پشت پرده ظالمانه است که  ثروتمندان قدرتمند بر قاطبه ی  افراد آسیب پذیر اعمال می کنند.
 امید: نیت وتجهیز عده وعُده برای صعود است که  احساس حقارت را از بین  می برد، وعلل آسیب زا ومانع تراش  را به چالش می کشد و  عامل حرکت  محسوب می شود.
در نهایت می خواهم بگویم: ناامیدی  حاصل افول اندیشه وضعف آگاهی  و پذیرش ظاهر فریبی ، ارعاب و  کج اندیشی  بمثابه ی شیب کوه و صخره  های زمخت آن است که در حال ظهور است. امیدوارم پیمان قصد و پردازش کیت وپکیج  شروع به صعود  به قله ی کوه رافراهم کرده باشیدزیرا هیچ کوهی دشت نیست وپس از صعود  تنها دشت وکوه زیر پای شماست. براساس همین باور پیگیری  ایجاد "جامعه ی بومیان کنگان" را  که استثناهای دارد "ممکن است  یک بومی باشد که ریزش داشته باشد که میزان تعلقش به زادگاهش معلوم می شود" و ممکن است  یک غیر بومی علاقمند دربرسمیت شناختن  حقوق بومیان باشد که دستش گرم خواهندفشرد" همه ی اینها می خواهند از دیروز تا امرز وبرای فردا مطالبات خود بعنوان یک شهروند مسئول از طریق سازوکارهای  قانونی دنبال کنند و راه برون رفت ازاین مخمصه را خوب بلد است، پس جای تبریک دارد....داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ترکیه حمایت ازائتلاف معارضین سوری را کنار می گذارد

تاریخ:یکشنبه 29 مرداد 1396-07:05 ب.ظ

ترکیه حمایت ازائتلاف معارضین سوری  کنار می گذارد

   

بنا برگزارش موسا اوزوگورلو ، تحلیل گر سیاسی ترکیه ،  اردوغان دستورات لازم را برای عدم حمایت از ائتلاف معارضین سوریه صادر نموده است .

این تصمیم ، که به لحاظ نظامی دارای اهمیت کمی است ، اما به لحاظ سیاسی تبعات بسیاری را به دنبال دارد .

هر چند ائتلاف معارضین سوریه در داخل این کشور هیچ گونه نفوذی ندارد ، اما از سوی قدرت های غربی حمایت می باشد .

عملاً، اعضای این ائتلاف ، امروزه از سوی عربستان سعودی کنترل می شوند ، که این موضوع علیه قطر و متحد او ترکیه می باشد .

نوع مطلب : مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پُزدادن بعداز انتخابات نه چاره کار است ونه راه حل مشکلات

تاریخ:شنبه 28 مرداد 1396-03:22 ب.ظ

پُزدادن بعداز انتخابات نه چاره کار است ونه راه حل مشکلات
خود فریبی فردی واجتماعی تا کسب مقاصد گروهی و سیاسی 
در رویکرد علمی :چگونه خودت را گمراه  میکنی تا دیگران را فریب بدهی؟
 رفع مشکلات شهروندان بستگی به کیفیت ارزیابی و طرز تفکر وبرداشت  آنها از نحوه یک انتخاب  و از سوی  دیگر منوط به  حجم مسئولیت پذیری وتعهد منتخبین یا یک منتخب  پس از برگزاری  انتخابات دارد در زمانی که  همه ما  بنوعی در حال تلاش  برای به زانو در آوردن  موانع ، معضلات و تحرک پاسخگویی به منظور  پیگیری توسعه ی ابعاد مختلف  ضرورتهادر جامعه  هستیم،  ناگهان ابرتیره برداشت اشتباه فضای موضوعات محیطی  را پس از یک انتخاب دوره ی ، شبکه ی ذهنی جامعه را بخود مشغول می کند تا عملاً  بعمد یا بسهو اتفاق شعار انتخاباتی محقق نشود.
ویکباره یادمان می آید که چرا مراقبت از انتخاب و ارزش انتخاباتی را  که جدی تر نگرفته ایم  عدم انحراف از خط ترسیمی اجتماعی برای  تثبیت یک  موقعیت  در مقابل آنچه  از  تشطط فکری وبد اخلاقی و ندانم کاری اجتماعی حاصل از طبقه بندی  در یک گفتمان سیاسی  است به عنوان « خودبزرگ بینی بعد از انتخاب»  که یک ضد ارزش محکوم شده با هر توجیهی است تبدیل  به یک  "ابر پُز "سیاسی می  شود تا جائیکه بزرگترین وسعت دامنه رنگرزی  های این پروسه، تنها محدود یک دایره و حلقه ی اول پیرامون خود را دربرمیگیرد ، هر چند برخی از آنها ترجیح می دهند برای رفتن به مداری وسیع تر در قالب شعارها،  دستیابی به نسبت درصدی بالا از منافع همان حلقه ی اول را تضمین کنند،  و در این مرحله ی  در مقابل دیگران  با شکل دهی یک ائتلاف و یا باز کردن لیست  اشخاص حقیقی قبل از هرگونه اقدامی و کاری عام المنفعه به نشان دادن چنگ دندان دست می یازند وفراموش می کنند که تا همین دیروز   وروز انتخابات برای جذب یک رای  از فردی عادی  به چه خواهش ها و التماس ها و ابزارها متوسل شدند.
پیش طراحی های نخ نمای سابق  ودور هم نشینی های شتابزده و نتایج بدست آمده نشانگر این است  که عده ی واقعاً  آماده نیستند که به شهروندان خدمت کنند. وآنقدر بدهی ودین  پس از انتخابات  درفهرست  مشترک با بزرگترین  لیست بانک اهداف خاص گروهی وفردی دارند که چهار سال برای پوشش آن بسیار کم است علیهذا نه وقت پاسخگوئی به توده  انتخابگردارندونه زمان باز کردن عناوین شعارهای انتخاباتی و نه حتی بازکردن گوشی خود  در مقابل تماس همکاران  وهمراهان قدیمی وپاسخ به پیام دوستان صمیمی گذشته..
البته این روند مسبوق به سابقه است ودلایل متنوع علمی دارد که باز خوانی علمی آن  بشرح زیر تقدیم می دارم:
 برخی معمولا در طول روز به خودگمراهی  مبتلا می شوند.  وبه خودشان می گویند که ما دقیق تر و بهتر از بقیه هستیم...
 و چنین اظهار می کنند که ائتلاف ،گروه ،حزب سیاسی ما اشتباه  نمیکند.... وما خیلی مشغول هستیم که نمی توانیم به حرف کسی گوش دهیم ...
 در سال 1976،  پس از کتاب "ژن خودخواهی" ریچارد دیکنز، تفسیر جدیدی توسط
زیست شناسی بنام "رابرت تریورس" ، از چنین تعصبات خودخواهانه ی ارائه شد: "برای ایجاد مزیت اجتماعی مورد نظر  ما خودمان را فریب می دهیم تا بتوانیم  دیگران را فریب دهیم" اکنون، بعد از چهار دهه پس از انتشارآن کتاب، تریورس و همکارانش اولین تحقیق را در حمایت از این ایده منتشر کرده اند :
چگونه خودمان را گول می زنیم؟
روانشناسان چندین راه را که در "ما " برای فریب دادن خودمان وجود دارد شناسایی کرده اند: جمع آوری اطلاعات وداده های مستقل، تفکر متعصبانه و یادآوری های تعصبی.
تحقیق جدید منتشر شده در مجله روانشناسی اقتصادی نشاندهنده این نکته است: هنگامیکه پیگیر اولین شیوه که ما به دنبال اطلاعاتی بی طرفانه هستیم شامل آنچیزی که ما میخواهیم باور کنیم متمرکز می شویم و از اطلاعاتی که باورهای ما را پشتیبانی نمی کند، دور می شویم..
در یک آزمایش کارگاهی  که در این مطالعه صورت گرفته،  "رابرت تریورس زیست شناس تکاملی" و تیم او از 306 شرکت کننده آنلاین درخواست کردند تا یک نظر قانع کننده درباره یک مرد داستانی به نام  "مارک"  بنویسند.  به آنها گفته شد که درازای ارائه نظر دقیق  پاداش دریافت می کنند ولی  به این شرط  که مشخص کنند این گفتمان چقدر موثر بوده است نیز باید توجه داشته باشند. درواقع ازبعضی از آنها خواسته شدتا "مارک" را به عنوان یک فرد مطلوب نا آشنا  نشان دهند و اینگونه اورا به دیگران معرفی کنند ، در حالی که بقیه جامعه ی آماری به ارزیابی اعتقادات شخصی خود از این گزارش ارجاع داده شدند..
برای جمع آوری اطلاعات در مورد شخصیت فرضی بنام "مارک"  شرکت کنندگان یک سری فیلم  کلیپ کوتاه تماشا می کردند که در هر زمانی می توانستند تماشا ی آنرا متوقف کنند. برای برخی از بینندگان در  قسمت اولیه   کلیپ مارک به عنوان یک شخص خوب (درگیر بازیافت زباله و بازگرداندن کیف پول به صاحب خود) نشان داده می شد . اما با گذشت زمان فیلم های ویدئویی نشان داد که چگونه "مارک" به تدریج بدتر می شود (یک گربه را می کشد و پای  یک دوست را  لگد می کند). برای دیگر شرکت کنندگان، این ویدیو به عقب بازگردانده شد، شخصیت بد و شخصیت بهتر..
ما همیشه تمایل  داریم خودمان را فریب  دهیم
برای گروهی که از آنها خواسته شده بود تا" مارک" را به عنوان یک فرد دوست داشتنی نشان دهند، شرکت کنندگان ویدیوهایی را که نشان دهنده "مارک "خوب بود ، تماشا  میکردند، در ابتدا ی مشاهده و تماشای  قسمت  بعدی از بخش های شخصیت بد تماشگران در حالی که کسانی که شخصیت منفی "مارک "بتماشا نشسته بودند فیلم را متوقف کردند، در ادامه آنها ئیکه شخصیت منفی مارک را تماشا می کردند  باردیگر ویژگی های خوب  او ظاهر شد به تماشا ادامه دادند..
گروه اول صبر نکردند تا کل تصویر در حال پخش را ببینند  و اطلاعات کامل را دریافت کنندواینگونه بود که می خواستند خود و دیگران را متقاعد کنند که "مارک "شخص خوبی است . درواقع، دیدگاه آنها در مورد "مارک "بیشتر مثبت بود در نتیجه این برداشت آنها از طبیعت خوب "مارک" گفتگوئی متقاعد کننده تر می ساخت، کما اینکه این استنباط توسط   شرکت کنندگان  گروه دوم   بشکل دیگری ارزیابی شد..(بنابر این تحلیل کل ماجرا در قضاوت نهائی ارزشمنداست)
"ویلیام فون هبل"روان شناس دانشگاه دانشگاه کوئینزلند می نویسد: "آنچه که بسیار جالب است این است که برای ما قابل درک است،  اگر  در ابتدا بتوانیم خودمان  چیزی را باور داشته باشیم،این مهم  در قانع کردن دیگران موثرتر خواهد بود."  و آنها همچنان به آن ایمان خواهند داشت. " "بنابراین  ما با اطلاعات گردآوری شده به شیوه ای منحصر به فرد پردازش وبر خوردمی کنیم، پس اول ما خودمان را متقاعد کرده  و سپس دیگران را متقاعد می کنیم. نکات برجسته ی این  مراحل که  توسط "تریورس" شناسایی شده اند،  در یک مطالعه تکمیلی آشکار شده است..
متقاعد کردن دیگران
در زندگی واقعی ، پول برای صحبت شما در مورد" مارک"  پرداخت نمی شود، اما شما ممکن است برای فروش یک ماشین دست دوم، به بحث در مورد سیاست مالیاتی، بحث در مورد یک آگهی خاص، یا مخالفت با ارتقاء  یک همکار بپردازید، همه ی این  اتفاقات برای این است که  شما  از بدست دادن تصویر دقیقی از واقعیت  که به نفع شما نیست روگردانید.ولی شما برای متقاعد کردن کسی، که بدانید از این دیدگاه مصلحتی از منافع خاصی بهره مند خواهید شد تلاش خواهید کرد..
یکی از رایج ترین انواع خودفریبی،  "خود بزرگ بینی" است. روانشناسان به طور سنتی ادعا می کنند که "ما پیشرفت کرده ایم تا کیفیت های خوب  اغراق آمیز  خود را بیش از پیش افزایش دهیم زیرا ما از این روند احساس خوبی داریم. اما احساس خوب به تنهایی بر بقا و تولید وتکثیر(که مهمترین کارکرد همه موجودات زنده است) تاثیر نمی گذارد ..
انگیزه دیگری وجود دارد  که خودموجب ارتقاء تقویت انگیزه بوده  و منجر به موفقیت بیشتر می شود. اما اگر انگیزه هدف باشد،  شخصیت توسعه یافته ما به انگیزه   نسبت به هدف ها بیشتر رغبت نشان میدهد،  وباعث می شود بدون  درنظر داشت هزینه  به تحریف واقعیت بیاندیشیم ..
 " تریورس"  می گوید: "  تصور درخشان  ازخود باعث می شود که دیگران به اندازه ای که لازم است به همان  اندازه  ما را هیجان انگیزببینند، که منجر به ترکیب وامتزاج و فرصت های همکاری می شود."
"کامرون اندرسون" روانشناس دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، ایالات متحده آمریکا، در سال 2012، در حمایت از این استدلال، نشان داد : که افراد برتر از این حیث درمنظر اجتماعی کارآیی بیشترو وضعیت اجتماعی بالاتری دارند. او گفت: "من فکر می کنم که خودفریبی،  شانس خوبی است  که عرصه ی فریب دادن دیگران را توسعه می دهد."
افزایش اعتماد به نفس و محبوبیت
در یکی دیگر از مطالعات سلسله وارکه در مجله روانشناسی اجتماعی و علوم فردی منتشر می شود، "فون هبل "و تیم تحقیقاتی او،  همه ی این سه استدلال را با هم در یک جریان دراز مدت آزمایش کردند. آیا افزایش اعتماد به نفس باعث افزایش سلامت روانی، انگیزه  ومحبوبیت  فردمی شود؟
این تحقیق  نزدیک به 1000 پسر دبیرستانی استرالیا را طی  چند سال اخیر دنبال کرد. محققان دریافتند که با گذشت زمان، اعتماد بیش از حد به هوش و توانایی های فیزیکی فرد ، نه سلامت روان شناختی بهتر، و یا عملکرد ورزشی  برتر یا بهبود اوضاع تحصیلی مطلوب را  برای دانش آموزان محقق نکرده است. با این حال، اعتماد به نفس بیش از حد  تنها در طول زمان باعث افزایش  محبوبیت  ورزشکاران شده است،   این ایده  نشان داد که خود فریبی  موثر  در تولید مزیت اجتماعی  شخص از نظر خود او ست. ولی در ارتقاء ذهنی  وافزایش محبوبیت تاثیر خود را نشان نداده است؛ بخصوص اینکه در میان نوجوانان، هوش ممکن است کمتر از ورزش  اهمیت داشته باشد..
"هوگو مرسیر" محقق در موسسه  دانش شناختی  فرانسه که در مطالعات جدید شرکت نکرده است و با این نظریه آشنا است بر این اعتقاد است که در بلند مدت، اعتماد بیش از حد ممکن است تشدید شود. او و همفکران بحث می کنند که  این تعصبات التهاب گونه می تواند به عنوان "خود فریبی" شناخته شود.
"فون هیپول" دو قطعه  از خرد را در رابطه با  خودفریبی ارائه می کند: "توصیه های  "ماکیاولیستی" من یک ابزار است که به خوبی کار می کند. اگر فردی نیاز به متقاعد کردن کسی داشته باشید، اگر حرفه شما یا موفقیت اجتماعی شما به اقناع کردن دیگران بستگی دارد، اولین فرد که باید متقاعد شود این است که خود را متقاعد کنید. " اما در سمت دفاعی موضوع ، فرد بیشتر تلاش می کند شما را به چیزی متقاعد کند، اما در مورد آنچه که ممکن است شخصی صرفاً انگیزه فرد ی را در نظر بگیرد. حتی اگر او به شما دروغ نگوید، ممکن است شما و خودرا با هم فریب دهد.. 


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانشگاه های کنگان و مسؤلیت اجتماعی آنها

تاریخ:جمعه 27 مرداد 1396-12:34 ب.ظدانشگاه های کنگان و مسؤلیت اجتماعی آنها

کنگان با برخورداری از سه واحد یا مرکز دانشگاهی وتعدادچشمگیری استاد ودانشجو وسابقه ی قابل توجه فعالیت علمی می تواند از این ظرفیت بالا  در توسعه ی ابعاد مختلف اجتماعی بهره  فراوانی دوطرفه ی بخشیده  و چشم اندازی روشن را برای خود وشهرستان ترسیم کند
در این مرحله ی زمانی با  روند در حال رشد مفهوم مسئولیت اجتماعی  وافزایش آسیب ها و توقعات مردم و توصیه های متواتر آموزه های دینی وبرنامه های کلان وخرد نظام اسلامی  با تکیه برموضوع گسترش نقش دانشگاه  در توسعه وپیشرفت جامعه  واز سوی دیگر نگاه بین المللی به این مهم بر اساس استانداردهای ISO 26000 ضرورت دارد که  در مفهوم مسئولیت اجتماعی بیش از گذشته بر توانمندی موجود دانشگاهها بصورت شهرستانی متمرکز شد. از این منظردانشگاه سه مسئولیت اصلی دارد:
آموزش ، تحقیقات علمی، خدمات اجتماعی...
عناصر این مفهوم فراگیر و پیامدهای آن در زمینه مطالعات و پژوهشهای تکمیلی و مسئولیت های آن در ادغام اصول مسئولیت اجتماعی در نهادهای مختلف جامعه و  تامین عناصر انسانی برای ایجاد و تمرکزدر تداوم استفاده از آن درطول زمان اصرار دارد..
در ابتدا، تمایز بین مسئولیت اجتماعی و خدمات اجتماعی، که یکی از سه رکن مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها باید روشن شود. مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها  مفهومی وسیع تر و جامع تر از خدمات اجتماعی دارد  و مسئولیت  موسسات آموزش عالی به طور خاص بر مبنای مجموعه ای از اصول و ارزش ها بر اساس نقش اجتماعی دانشگاه ها در آموزش ، تحقیقات علمی، مشارکت اجتماعی و نحوه مدیریت موسسات ودستگاههای مختلف توجه دارد ..
و در مسائلی مربوط به  اعتبارات وقراردادهای اجتماعی، تعهد، عدالت اجتماعی، توسعه پایدار، آزادی و کرامت فرد، احترام به تنوع فرهنگی، ترویج و احترام به حقوق انسانی و مسئولیت شهروندی، منعکس شده است..
آموزش عالی یکی از پایه های اصلی ارائه شده توسط دانشگاه ها برای خدمت به جامعه از طریق  کادر سازی و تامین سرمایه انسانی است که قادر به دستیابی به توسعه پایدار در تمامی سطوح علمی، اقتصادی و اجتماعی می باشد..
دانشگاه ها باید اطمینان حاصل کنند که توصیه های علمی ارائه شده در سمینارها و کنفرانس ها ونشست ها بر جنبه های زیست محیطی، اجتماعی و اخلاقی  و فعالیت های مختلف عملی تاثیرات مثبت خود را نشان می دهد. تحقیق علمی موجب می شود تا اطلاعات را در خدمت جامعه قرار گرفته و کیفیت زندگی را بهبود بخشد. بنابراین، اطلاعات منتقل شده در تئوری بیگانه به واقعیت موجود ما آشنا نیست، و دانشگاه ها صرفا انتقال داده های دانشگاهی را بدون در نظر گرفتن توانایی خود وبومی سازی برخی داده های نوین در استفاده از آن شتابی هدفمند مبذول دارند ..
جنبه های برجسته ای از مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها در آماده سازی زمینه برای شهروندان مولد ، مسئول و ارتقاء مشارکت و مشارکت فعال در جامعه ی پویا  و توسعه صلاحیت ها و راهنمایی های مناسب نسبت به آنها همواره درک شده است.درواقع این علم است که پاسخگوئی ضرورتهاست و نیازمندی مادر همه ی اختراعات وابتکارات است. بخصوص که همچنان که می بینیم  بسیاری از دانشگاههای کوچک  ودوراز مرکز نیز دربسیاری از نقاط جهان توانسته اند دراین عرصه حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند. برای مثال از تحولات و منابع فراموش شده پیرامونی خود توانسته اند شاخه های جدیدی بر دامنه ی مجموعه ی وسیع دانش دراختیار امروز جهان بیفزایند.
این جنبه آموزش عالی یکی از مهمترین الزامات تعهد دانشگاه به جامعه است. از این رو، ما نقش دانشگاه ها را در تشویق دانشجویان خود برای فکر کردن در مورد راه های خدمت به جامعه در سطوح متنوع، به ویژه در شرایط  فعلی، باید مطالبه کنیم، به طوری که این مطالبه اجازه  دهد تا گفت و گو و همگرایی هم افزائی در طبقات وصنوف مختلف شهرمان  احیا شود.
مسئولیت دانشگاه ها باید فراتر از صدور یک مدرک باشد بلکه با بستر سازی فعالیت گروههای مختلف دانشجوئی گواهینامه های " مسئولیت اجتماعی " را همراه با کشف بدیل های علمی برای توسعه یک سیستم مدیریت خوب، اقتصاد توانمند، استفاده از انرژی های تجدید پذیر،  مدیریت زباله و بازیافت، استراتژی های توسعه ی پایدار، ارتقاء کارآفرینی، ابتکارات در رفع آسیب ها ، شکوفائی استعداد دانشجویان برای شهروندان خلاق، مدیریت خوب منابع انسانی برای تشویق و هدایت تلاش های داوطلبانه در توسعه جامعه باز آفرینی کند... این امر ما را به ما می گوید که دانشگاه ها ودانشجویان امروز  جامعه ما پتانسیل بالقوه ی هستندکه تقریباً از آنها غافل شده ایم چرا که آنها چالش ها و نیازهای جامعه را به عنوان فرصت ها و آرمان های جامعه ی که در آن زندگی می کنند بسیار خوب می شناسند.
 از اینجا می طلبد که مسئولین ارشد شهرستان  ومدیران وروسای داشگاهها بسیاری از فعالیت های دانشگاه که می تواند در توسعه ی اجتماعی  گره گشا باشدکمک گرفته وجهت دهی نمایند... از جمله هدایت پژوهش های علمی به محورهائی که پاسخگویی به نیازهای جامعه و عوامل مختلف اقتصادی در آن وجود دارد، سازماندهی کنفرانس علمی، مبادلات علمی، باشگاه های فرهنگی، انجمن گفتگو های متوازن بخشی در دیدگاهها، نمایشگاه ها و محصولات فرهنگی تولیدی بومی وصنایع دستی سنتی، آماده سازی مشارکت فعال درون اجتماعی، آموزش و دوره های آموزشی مداوم جنبی، کارگاه های آموزشی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در قالب برنامه های مختلف، کارگاه های آموزشی و فعالیت های گفت و گو که در آن دانشجو برای برقراری ارتباط با جامعه (نهادهای دولتی، شرکت های خصوصی، نهادهای محلی در شورا و شهرداری ، انجمن ها و سازمان های غیر دولتی و جوامع کوچکتر...)  نقش او را  در چگونگی  استفاده از آنچه ما در جامعه به رشد آن نیاز داریم پیوند بدهند.
با این حال، این دستاوردها نیاز به توسعه یک استراتژی کارگفتمانی شانه به شانه برای دستیابی به مسئولیت اجتماعی از طریق دانشگاه ها و ساماندهی سازوکاریست  که نظارت بر مسئولیت اجتماعی، شناسایی طرف های درگیرونقش آفرین در برنامه های مختلف و انتظارات از برنامه های مختلف مسئولیت اجتماعی پیشنهاد و آماده سازی مطالعات و پژوهش های مناسب است. بنابراین، دانشگاه در کمک به رشد توانمدی شهروندفعال و مسئولیت اجتماعی از طریق گنجاندن نیازهای جامعه و مفاهیم زندگی عمومی در قلب مباحث دانشگاه ،زندگی پژوهشی، فعالیت های کلاس درس و غیر کلاسی و فعال  نمودن فارغ التحصیلان  برای بکارگیری  تکنیک های مختلف ارتباطات، پژوهش و گفت و گو و تبادل ایده ها و عملی کردن آنها   در جامعه در تمام اجزای طبقات اجتماعی  وسرویس دهی آگاهی روزآمد گروه های سنی و اجتماعی متنوعی را تحت پوشش قرار دهد  ......
از این منظر پروژه مسئولیت اجتماعی به توسعه و ارتقاء جنبه های اجتماعی  به رشد خود آموزش عالی  نیزکمک می کند. بنابراین، مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها با تزریق  مسئولیت پذیری در روح شهروندی و توسعه پایدار مشخص می شود ودر تعهد به جامعه ای که در آن زندگی  وکار می کنیم و این برنامه و شیوه های مختلفی وابسته باید از دل دانشگاه بیرون آید که می تواند کوتاه تر از هر  مسیر دیگری باعث رونق، توسعه، اشتغال، پیشرفت و بهبود استانداردهای زندگی شود،فقط باید این روزنه را گشود..
در نتیجه، مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها  در کنار ارائه واحدها ی  درسی با همراهی ارائه  پروژه های محلی وبومی  در طیف وسیعی از فعالیت ها ضروری و اهداف  اولویت دار شهرمان  بعنوان بخشی از ساختار فعالیت در مسئولیت اجتماعی  ارزشمند  می بایست در جنبه های مختلف مأموریت آن  جدید آن تشریح وتبیین شود..
 می گویند که دراین دوره  مسئولیت اجتماعی دانشگاه اولین  کارگاهی است  که به عمل  در  تولید فراروردهای فکری  مشرف بر مسئولیت اجتماعی مسئولیتی جدی تر از گذشته یافته است، اما سوال در مورد معیار های شناخته برای اندازه گیری مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه ها و مکانیسم سهم خود در معرفی و نصب و راه اندازی مفهوم مسئولیت اجتماعی عمومی درشهر کنگان تنها به جرقه ی نیازمند است بخصوص که جای فراوان کار دراینجا تقریبا همه ی وقت آزاد و خالی دانشگاه را پرخواهد کرد.
* موضوعاتی در راستای عنوان این مطلب:
اهتمام مسئولین به موضوع و  ابتکار عمل موسسات، دانشگاه ها و موسسات عالی یکی از شروط تحقق  اهداف جامعه  است.
 دنبالکرد و تعهده برنامه های خاص در تعامل رویکردی  پوشش دهنده  تمام توابع شناخته نشده وشناخته شده  در کسب و کار، شاخص ها ی  معتبر اجتماعی ، معیارهای ارزشی جامعه، استانداردها و استراتژی های اقشار، صنوف وطبقات ، موسسات و شرکت ها در زمینه ارتقاء اشتغال، تقویت کار و فرهنگ های وابسته، بهبود مدیریت  و...  را می تواند دربر گیرد .
برای نمونه پیگری  مواردی که  منجر به توسعه ی جامعه ی ما می شود و از انتظارات شهروندان محسوب می شود بشرح زیرمطرح می گردد:
1) محیط زیست وانواع آلودگی ها.
2)  مدیریت مشارکتی وتعیین اولویت ها  وارزیابی کارکرد دستگاههای دولتی .
 3)  چگونگی توسعه ی منابع اشتغال پایدار و گسترش منافع   جامعه و توسعه ظرفیت ها ی منابع انسانی  در یک محیط مساعد
4)  چگونگی  حمایت از فرهنگ اصیل کنگان و حقوق بومیان و ارزش گذاری  معیارهای ثابت ومتغیر پیرامون آن .
5) تعیین میزان تاثیرگذاری مهاجرت پذیری بر نتیجه نهائی انتخابات شورا شهرومجلس شورای اسلامی در شهرستان کنگان
6) مدیریت شهری
7) کارکردهای مجامع فرهنگی و چگونگی کاهش تبعات منفی خرده فرهنگ های مهاجم
8)  حذف تبعیض در اشتغال و  تامین عدالت اجتماعی در ابعاد مختلف جامعه
9) تعریف چشم انداز شهرستانی و آسیب شناسی مرحله ی وموضوعی ، مقابله با چالش های متفاوت محیطی
10) توسعه و گسترش فن آوری های سازگار با محیط زیست و جارچوب بندی  نظام جامع  انتقاد وپیشنهاد و ابتکارات برای ترویج بیشتر مسئولیت های اجتماعی.
11) زمینه سازی برای  تقویت بنگاهها وتعاونی های اشتغال
12)  توسعه پایدار و نیاز در تداخل وتعامل بخش خصوصی
13) نقش انجمن ها و موسسات در  توانمند سازی زنان و کودکان و وتعریف کانون های فعال مرتبط با آنها .
14)  تلاش در نوآوری های تکنولوژیکی و اجتماعی  وچگونگی جذب سرمایه گذاران تأییدشده و پذیرفته شده در آنها.
15). تقویت و اثر گذاری آموزش پرورش و نقش مدارس و موسسات آموزشی، دانشگاه ها ومرکز فنی حرفه ی
16) ارتقاء مباحث اهداف سازمانی در ادارات ودستگاهی  و کیفیت ارزیابی تا حصول رضایتمندی مطلوب شهروندان  و ساماندهی گزارش عملکرد در پرتو رشد بازدهی ونرخ استانداردها ی تعیین شده .
17) توسعه ی اقتصاد سبز وسرمایه گذاری در آن.
18) در نظر داشتن ابتکار جدید برای شیوه های مربوط به: اکوسیستم ها و تنوع زیستی وحفظ منابع طبیعی و میراث تاریخی.
19) - ایجاد روشهائی برای سرمایه گذاری در پروژه های اجتماعی  با طرح سرمایه گذاری شرکت های  کوچک  در آغوش  شرکت های بزگ اقماری با تکیه بر کسب و کارهای کوچک
20)  اهمیت ولزوم دستیابی به منابع پایدار آب .
21)...
پیشنهاد می شود : که برای پیگیری بهتر موضوعات مشابه دانشگاهها و مجموعه  های مانند پارک فن آوری وفنی حرفه و نخبه های شهرستان کنگان  با همکاری  مسئولین  دلسوز یک مرکز فعالیت مطالعاتی وپژوهشی اختصاصی کنگان بصورت 
مشترک  ایجاد نمایند


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهردار عاجز در دفاع از عملکرد ،شورا درمانده ی طرح چشم انداز

تاریخ:پنجشنبه 26 مرداد 1396-05:45 ب.ظ

فقط در کنگان  اتفاق می افتد؟!
 شهردار عاجز در دفاع از عملکرد ،شورا درمانده ی  طرح چشم انداز 
 بازی هفت سنگ ونه هفت جنگ!
● اهداف کلی: ایجاد روحیه همکاری، تقویت مهارت در رقابت سالم و تمرکز هوش وحواس
● محوطه بازی: شورای شهر؟ محدوده شهر؟
شرح بازی: افراد به دو گروه مساوی تقسیم شده و هر کدام یکی از بازیکنان خود را به عنوان سردسته  برمی گزینند. یک گروه در فاصله ی معینی از محل هفت سنگ، که روی هم چیده شده اند قرار می گیرند تا به نوبت با توپ تنیس سنگها را مورد هدف قرار داده و بزنند.
گروه دوم نیز در پشت هفت سنگ، منتظر نتیجه اند...
و همچنین نفرات گروه اول در هر فرصتی که به دست آورند به سراغ سنگها می روند ... تا انها را روی هم بچینند و یک امتیاز بگیرند...در پایان، گروهی که زودتر 7 امتیاز را کسب نماید برنده است.
نتیجه بازی : این بازی گروهی است پس رشد اجتماعی و شخصیتی  بازیکنان را فراهم کرده و با مفاهیمی نظیر مدیریت ،همکاری، شکست و پیروزی آشنا می نماید.
 واما یک ماجرای مرتبط  با موضوع از دوران تحصیل ابتدائی:  نزدیکی خانه  یکی از دوستان  محوطه ی آزاد بزرگی بود....  او پیشنهاد داد حالا که هفت نفریم ونمی شود فوتبال بازی کرد هفت سنگ بازی کنیم یک نفر هم نخود ی باشد. نخودی کوچکتر ازهمه بود و می توانست با مصونیت  از اصابت توپ  با دوگره همراه باشد... در حین بازی که توپ بدستم رسید یکی از یاران حریف که عاجز بود فرار کند و پشت سرویس سنگی قایم شده بود نشانه گرفتم وبا حرکت دو بار دستم بلند شد تا بلند شد از فاصله ی نزدیک توپ را محکم بزیر دست وناحیه پهلو ی کوبیدم . دوست ما برای لحظاتی نفسش بند آمد وبرروی زمین افتاد .وهمبازیها به دورش جمع شدند تا اندکی حالش بهتر شد. و پس از اینکه  کمی جان گرفت . با بدبیراه گفتن  مرا دنبال کردتا تلافی کند . بقیه دوستان هم اورا تعقیب می کردند تا هفت سنگ به جنگ تبدیل نشود .  نام آن دوست  عزیز  یحیی بود ... .نام پدرم نیز یحیی  بود دوستان هرچه خواهش ودلیل ونذیر  قسم  می آوردند که یحیی ولش کن! فایده نداشت . تا اینکه به من رسید... بالاخره یکی از دوستان نبوغش گل کرد و گفت : یحیی!یحیی! بجان بابام  اسم پدر اینهم"یحیی" است .. یحییای مهاجم تا این کلمه را شنید انگار نه انگار همه خصومت را کنار گذاشت وگفت: حیف که اسم بابات یحیاست وگرنه ...
بسیارخوب شاید همه ی اشتراک جزئی و سابقه ی ذهنی آشنائی خانوادگی و احیاناً نیازمندی همبازی شدن دوباره و وساطت یک دوست تاثیرگذار ... پایا ن بخش ماجرائی بود که ختم بخیر شد...
اما این دوقسمت را ذکر کردم تا از زوایای تاریک وروشن مقیاسهائی از ذردسر آفرینی "سه وچهار" برابرهم صف بندی کرده در شورا بگویم ...  اعضای عزیز شورا :  شما باهم آنقدر مشترکات دارید که برتفاوت هایتان سنگینی می کند . و آنقدر تفاوت دارید که نادیده گرفتن آنها به بال شال وکلاه  کسی برنمی خورد درحالیکه شاید آن تفاوتها هم تا کنون مشکلاتی را که حل نکرده  که هیچ ، بنظر می رسد سرنوشت و آینده شهر را هم درکلی از ابهام ومعضلات مفصل غرق کند؟تنها تفاوت  عمده دوگروه باهم دراین است  که یک گروه که بعد از سالها می خواهد قاعده بازی را حفظ کند توسط گروه مقابل به بازی گرفته نمی شود وتنها یک نخودی کم دارد!... نداشتن برنامه و ننشستن به شور و  مشورت  دریک موضوع  با کم وزیاد وضعیت فعلی شهر محصول  مشترک کار اکثریت حاضر وغایب شماست... ما هم بخش عظیمی از شهروندان در سطوح مختلف اگر کوتاهی واشتباهاتمان بیشتراز شما نباشد کمتراز شما نیست چون خود کرده را تدبیر نیست ؟! معضل ، مشکل شخص نیست بلکه شاخص هاست که فراموش شده ومعمولاًکمتر بسراغ احیای آن می رویم...
به عنوان حرف آخر اگر واقعاً می خواهید برای شهر کاری بکنیم ، قاعده ویران کردن یک مجموعه را کنار بگذاریم وبخاطر مردم شهر که شده روحیه همکاری و هماهنگی را بدور از علی الظاهر نقشه  ی لو رفته پیش رو که بنا به دریافت اظهارات متعدد همشهریان قصد استحاله ی هرم اجتماعی شهر و نه  تغییر یا ابقای صرفاً شهردار دارد؟ و اکنون اینگونه درشهر دهان به دهان نقل می شود:  "طرحی که از پشت صحنه هدایت می شود وبرخی که در پوست و گوشت واستخوان،همخون ما هستند خواسته ویا ناخواسته مجری آن می شوند؟  ویا عباراتی چون : شورای شهر در اجاره فلان  گروه ، افراد و یا  درمانده حفظ استقلال خود در تصمیم گیریهااست؟ و یا بهمانی در فلان موقعیت حساب کتابی آن یکی را توبیخ کرده که ما 300 ملیون  تومان هزینه ی انتخاباتتان  کردیم ولی حالا تو نمی توانی این مشکل ما را حل کنی؟! نقطه به نقطه ونفر به نفر نقل وبازگو می شود؟ که امیدواریم چنین نباشد  تا دیر نشده  این قضایا وحرف وحدیث ها را با گامهای مسئولانه غیر شبهه برانگیز خنثی  کرده وپایان دهیم . همه اتفاقات از قبل  ازانتخابات وتا این موقع از آرایش گیریها ی درون شورائی یک چیز را  باید آشکار کند  که آیا واقعاً  این روند فرضی خزنده در جهت  عدم تامین منافع کلان شهر  وخسارتهای بمراتب بیشتر از مراحل قبل  هنوز فعال است ودر دگر دیسی های شتابزده  نقش دارد" و یا  درمقابل آن مسئولیت پذیری آگاهانه وتعهدی مقتدرانه وجود دارد؟
آیاحق نداریم  تا وقتی پاسخی شفاف دستگیرمان نشده ، تردید داشته باشیم؟ چرا که  اتفاقاً  در آن مجموعه کسی  حاضر نیست که مستقیم و صادقانه با شهروندان  حرف زده  و برنامه های منطقی ، علمی، هدفمند را مطرح کرده واین همه پرسش های  بی جواب را پاسخگوباشد درواقع هیچ کس دلسوز تر از خود ما نسبت به خودمان نیست و اکنون ما به تفاهم واقعی در رفع نواقص وعیوب  بیشتر از اظهار قدرت نمائی سطحی  نیاز داریم.
و در این مرحله ممکن است  گروهی از ریش سفیدان معتمد برگزیده از محلات مختلف بتوانند این گره کور  که می تواند به گره های کور متعدد ختم شود را باز بگشایند و  گام در راه برداشتن اقدامات عاجلی را تدارک ببینند.این شهر دراین بازی هفت سنگ به یک سنگ زیرین که بار تحمل شش  سنگ باقیمانده را  وبازی چهار ساله را بتواند به دوش بکشد دارد مهم این است که آن سنگ رابیابیم واز او حمایت کنیم و سرنوشت خود را به اگرواما وشاید نسپاریم تا توازنها و تعادل و روند رو به پیشرفت بازی را حفظ کند و آن سنگ را می توان موضع اطمینان واعتماد در شورای شهر قرار داد وتصمیمی خودسرانه مطمئناً خسارات جبران ناپذیری را بر مردم شهر تحمیل می کند بخصوص که همه ی این اتفاقات نامیمون که می تواند به شکست بزرگ وهمه جانبه تعبیر شود، ناشی از خلاء نقش محوریست که افرادی می توانند آن نقش را ایفاء کنند ولی احتمالاً از پذیرش هزینه ی احتمالی آن گریزانند .


نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ایران در جایگاه 105 - 74 جهانی سرعت اینترنت وگوشی هوشمند سال 2017

تاریخ:پنجشنبه 26 مرداد 1396-12:38 ب.ظ


 ایران در جایگاه  105 - 74 جهانی سرعت اینترنت وگوشی هوشمند سال 2017

نسخه  ی رتبه بندی شده ی شاخص جهانی  اینترنت (درماه جولای سال 2017) میزان سرعت اینترنت در 133 کشور در سراسر جهان را نشان می دهد ، که بر اساس  سرعت متوسط دانلود در هر ثانیه تنظیم شده که در صدراین جدول کشور سنگاپور   گرفته است وکشورمان ایران جایگاه یکصد وپنجم دنیا ایران با سرعت بارگیری متوسط 9.71 مگابیت در ثانیه بود بخود اختصاص داده است...
در این لیست  ده کشور برتر جهان  از قاره اروپا  وآمریکای شمالی وچهار کشور آسیائی خود نمائی می کند که برای اولین بار  سه سکوی بالاتر از آن آسیائی ها شده است.
 سنگاپور، با سرعت متوسط ​​بارگذاری ( دانلود) ( 154.38 مگابیت در ثانیه)  مقام اول کره جنوبی در مقام دوم با متوسط ​​سرعت بارگیری ( 125.69 مگابیت در ثانیه) و هنگ کنگ در مقام  سوم باسرعت 117.21  دست یافته اند، 10 کشور برتر بر پایه شاخص سرعت  اینترنت به شرح زیر می باشند:
:

1. سنگاپور، با سرعت دانلود متوسط ​​154.38 مگابیت در ثانیه

2. کره جنوبی، با سرعت دانلود متوسط ​​125.69 مگابیت در ثانیه

3. هنگ کنگ، با سرعت دانلود متوسط ​​رسیده 117.21 در هر ثانیه.

4. ایسلند، با سرعت دانلود متوسط ​​110.52 مگابیت در ثانیه

5. رومانی، با سرعت دانلود متوسط ​​91.84 مگابیت در ثانیه

6. ماکائو (منطقه اداری از چین)، با سرعت دانلود متوسط ​​80.11 مگابیت

7.سوئیس با سرعت دانلود متوسط ​​74.20 مگابیت در ثانیه

8. سوئد، با سرعت دانلود متوسط ​​73.66 مگابیت در ثانیه

9. امریکا، با سرعت دانلود متوسط ​​70.75 مگابیت در ثانیه

10. لیتوانی، با سرعت دانلود متوسط ​​67.29 مگابیت در ثانیه

حداقل سرعت در اینترنت در ده کشور درقسمت  های پائینی  مانده به آخرجدول بقرار ذیل می باشند:

133. ونزوئلا، با سرعت متوسط  دانلود  ​​3.20 مگابیت در ثانیه

132. لیبی، با سرعت متوسط ​​بارگیری به 3.66 مگابیت در ثانیه  .

131. لبنان، با سرعت متوسط ​​بارگیری 3.67 مگابیت ثانیه  .

الجزایر 130 با سرعت دانلود متوسط ​​4.54 مگابیت در ثانیه

129. بولیوی، با سرعت متوسط ​​بارگیری به 4.67 مگابیت در ثانیه

128. سورینام، با سرعت دانلود متوسط ​​4.69 مگابیت در ثانیه
127.مصر با سرعت دانلود متوسط ​​4.86 مگابیت در ثانیه

126. ازبکستان، با سرعت دانلود متوسط ​​5.38 مگابیت در ثانیه

125. السالوادور، با سرعت دانلود متوسط ​​5.54 مگابیت در ثانیه

124. پاکستان، با سرعت دانلود متوسط ​​5.57 مگابیت در ثانیه

رتبه بندی  کشورهای عربی تحت پوشش  آن شاخص به شرح زیر است:

1. قطر ( 49  جهان )، با سرعت متوسط ​​27.78 مگابیت در ثانیه

2. امارات  55  جهان)، با سرعت متوسط ​​23.77 مگابیت در ثانیه

3. عربستان سعودی ( 73  جهان)، با سرعت متوسط ​​16.33 مگابیت در ثانیه

4. بحرین (81  جهان)، با سرعت متوسط ​​15.22 مگابیت در ثانیه

5. کویت (83 جهانی)، با سرعت متوسط ​​14.73 مگابیت در ثانیه

6. عمان ( 86  جهانی)، با سرعت متوسط ​​14.24 مگابیت در ثانیه

7. مراکش ( 88  جهانی)، با سرعت متوسط ​​13.77 مگابیت در ثانیه

8. اردن (مرکز شماره 90 در سطح جهانی)، با سرعت متوسط ​​13.25 مگابیت در ثانیه

9. فلسطین ( 115 در سراسر جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​7.55 مگابیت در ثانیه

10. عراق ( 117 در سراسر جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​7.20 مگابیت در ثانیه

11. تونس ( 119 در سراسر جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​6.61 مگابیت در ثانیه

12. سوریه ( 121 در سطح جهانی)، با سرعت دانلود متوسط ​​6.26 مگابیت در ثانیه

13. مصر ( 127 در سراسر جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​4.86 مگابیت در ثانیه

14. الجزایر ( 130 در سراسر جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​4.54 مگابیت در ثانیه

15. لبنان ( 131 در سطح جهانی)، با سرعت دانلود متوسط ​​3.67 مگابیت در ثانیه

16. لیبی ( 132 در سطح جهانی)، با سرعت دانلود متوسط ​​3.66 مگابیت در ثانیه

 گزارشی مشابه در مورد سرعت اینترنت  تلفن همراه :

 شاخص مذکور ، همچنین رتبه بندی  قابلیت اتصال به اینترنت( 122 کشور ) و سرعت اینترنت تلفن هوشمند( 133 کشور)، را  طبقه بندی  کرده است که برقله این طبقه بندی  کشور نروژ  ، با متوسط ​​سرعت  52.59 مگابایت در هر ثانیه، در حالی که عراق پایین ترین  سطح جهانی و منطقه ای را داراست ، با رتبه ی 122 و  سرعت متوسط ​​بارگیری به میزان 3.03 مگابایت در هر ثانیه، و 10 کشور  برتر جهان از این حیث  با توجه به سرعت بارگیری  بر روی تلفن همرا ه  بشکل زیر معرفی شده اند:
کشورمان  ایران  جایگاه هشتم  منطقه و  رتبه 74 در سطح جهانی را دراختیار دارد.

 16 کشورهای عربی برخوردار از سرعت قابل محاسبه در منطقه، در سرعت اینترنت تلفن هوشمند بشرح زیر معرفی شده اند :

1. امارات (7 جهان )، با سرعت متوسط ​​بار رسیده 43.98 مگابیت در ثانیه

2. قطر ( 22  جهان )، با سرعت متوسط ​​31.56 مگابیت در ثانیه

3. عمان ( 45 جهان)، با سرعت متوسط ​​23.38 مگابیت در ثانیه

4. کویت ( 56  جهان )، با سرعت متوسط ​​19.59 مگابیت در ثانیه

5. لبنان ( 61  جهان)، با سرعت متوسط ​​18.29 مگابیت در ثانیه

6.مراکش ( 66  جهان )، با سرعت متوسط ​​17.01 مگابیت در ثانیه

7. بحرین (70جهان)، با سرعت متوسط ​​15.73 مگابیت در ثانیه از بار رسیده

8. تونس ( 81  جهان)، با سرعت متوسط ​​14.16 مگابیت در ثانیه

9. اردن ( 84  جهان)، با سرعت متوسط ​​13.70 مگابیت در ثانیه

10. عربستان سعودی ( 97 جهان)، با سرعت متوسط ​​10.77 مگابیت در ثانیه

11. لیبی ( 103  جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​9.72 مگابیت در ثانیه

12. مصر ( 108  جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​8.82 مگابیت در ثانیه

13. سوریه ( 114  جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​7.79 مگابیت در ثانیه

14. الجزایر ( 117  جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​7.19 مگابیت در ثانیه

15. سودان ( 118  جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​6.44  مگابیت درثانیه

16. عراق ( 122  جهان)، با سرعت دانلود متوسط ​​3.03 مگابیت درثانیه
تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منابع:
نوع مطلب : تحلیل مقاله 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :7
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7