واشنگتن پست: زمان تحریم علیه  بن سلمان  فرا رسیده است چرا شورای امنیت بن سلمان را مجازات نمی کند
چرا شورای امنیت محمد بن سلمان را مجازات نمی کند  زمان تحریم علیه  بن سلمان  فرا رسیده است
حماقت های بن سلمان  ، عربستان را به سوی پرتگاهی وحشتناک سوق داده است  او اکنون نه تهنا بعنوان یک جنایتکار جنگی  بلکه بعنوان شریک فاسد،  فساد و تبه کاری تیم دونالد ترامپ  در خیانت به مسلمان و کشور خود از هر نمایش لجام گسیخته برای حفظ موقعیت بی ثبات خود استفاده کرده است  بطوریکه صدای  اعتراض حامیان دیروز و  اغلب پشتیبانان سابق  داخلی وخارجی خودرا نیز در آورده است...  خلاصه ی گزارش زیر آشکار کننده بخشی از این ماجراست 
واشنگتن پست ی مقاله از متخصص حقوق بشر آکشیا کومار  عضو  بنیاد "هیومن  رایتس واچ" دیده بان حقوق بشر را منتشر کرد که خواستار تحریم علیه رهبران ائتلاف عربستان سعودی همانند تحریم های اعمال شده علیه رهبران ائتلاف صالح و حوثی ها شده است .

کومار توضیح می دهد:   شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ی درسال  2015 را تصویب کرد که  در آن اجازه تحریم و جلوگیری از سفر و انجماد دارایی های مسئولانی  که برای جلوگیری از ورود  کالا و مواد مختلف به یمن  موجب نجات جان غیرنظامیان می شود  اعلام  شد، و  آن را برای اعمال تحریم ها علیه هر کسی که قانون جنگ در یمن را نقض می کندتصویب کردند، یعنی اعمال آن علیه رهبران ائتلاف، از جمله شاهزاده محمد بن سلمان، وزیر دفاع که مسئول نقض قانون در یمن است نیز شامل می شود .اما اجرائی نمی شود.

نویسنده  در مقاله خود، اشاره می کند :  یمن شاهد بزرگترین فاجعه انسانی توسط سازمان ملل متحد بزرگترین فاجعه در دوران مدرن توصیف شده ،یمن تبدیل به یک نقطه ی آشکار   از بزرگترین بحران انسانی در جهان و بدترین فاجعه وبا بمباران  عربستان سعودی را تجربه کرده است درحالیکه  یمن  قبل از این نیز فقیرترین کشورهای عربی بود"

کومار در پایان می نویسد :   ولیعهد عربستان بر خلاف ادعا ها یش باید مجازات شود  در قبال اعمال تحریم های خاص مربوط به بمباران و محاصره بی رویه ی غیر قانونی، که مانع از ورود مواد اولیه  و اپیدمی بیماری واگیر دار گسترده شهروندان یمنی شده است  مردم این کشور را به فلاکت انداخته است بنابراو  باید مورد تحریم  ومجازات مجامع بین المللی و سازمان ملل متحد قرار گیرد و آمریکا باید از طریق شورای امنیت پیگیر این موضوع باشد.

فایننشال تایمز:  حکومت جدید عربستان سعودی  عشق به زندگی در خطر دارد

روزنامه "فایننشال تایمز" یک مقاله  با عنوان "  عربستان سعودی  وسال در معرض خطر"  را منتشر کرد، این نوشتار تلاش برای رسم تصویری  از آنچه در سال جاری در این  کشور اتفاق افتاده است. دارد.

"شما می توانید طرح محمد بن سلمان، شاهزاده 32 ساله عربستان را تصور کنید که در سال 2017 به عنوان حاکم واقعی حکومت کشور ظاهر شد و نقش یک  قهرمان را بازی می کرد، جارد کوشنر،   داماد دونالد ترامپ  دوست نزدیک شاهزاده همفکر او بود  و آنها نقش بد  را بشکلی بی رحمانه به عموزادگان شاهزاده و   ایران دادند این فیلم بدون صحنه تخریب و جنگ در کشورهایی مثل یمن و سوریه نخواهد بود و  شاهزاده   ومفتیان  همراهش   احساس می کنند حاکمان واقعی این کشور هستند .
 "نویسنده می گوید: شاید مهمترین خط در این روایت، توطئه برای سرقت ثروت کشورعربستان  باشد که  دستگیری ثروتمندان و حصار آنان در هتل پنج ستاره  و تصمیم   برای خوشگذرانی  درتعطیلات خود با قایق تفریحی  500 میلیون دلاری وخرید  تابلو   داوینچی را" با  450 میلیون دلار تنها بخشی از این حیف ومیل منابع  ملی عربستان بشمارمی رود
  "فیلم"  با صحنه ی شاهزاده جوان  که کشف کرده کشورش  پادشاهی  نیست بلکه یک ابرقدرت است آغاز می شود... منتقدان و بزرگان که به جنبش مخالفت  با شاهزاده پیوسته اند چون حمایت نمی شوند ، ترجیح می دهند در خواب طولانی  در هتل ها  باقی بمانند. " زیرا درمقابل آنها برنامه ای برای تشکیل یک خاورمیانه جدید و برنامه ای برای ایجاد عربستان سعودی به عنوان یک ابرقدرت واقعی  قرار گرفته است" وایران نیز دراین میان بعنوان یک تهدید ذاتی مطرح شده است وعربستان باید بانشان دادن قدرت خود دربرابر آن کشور ایستادگی کند. ؟!

"اگر چه پیروزی در جنگ ها به طور مستقیم به دست نیامده است،  وبنوعی با شکست های روبرو شده است اما دراین فیلم،  به تصور دنیای واقعی اینگونه پرداخته شده ، مردم   اطراف پادشاه این درس مهم را باید بدانند:"  از حکومت جدید عربستان  عشق به  زندگی در خطر را یاد بگیرند "

 کوکبورن : ابعاد شکست سیاست های خارجی ابن سلمان

تحلیلگر مشهورانگلیسی پاتریک کوکبرن: ماجراجوئی های نامعلوم ابن سلمان، موقعیت این کشور را در جهان تضعیف کرده است

روزنامه ایندیپندنت  مقاله ای از نویسنده  مذکور منتشر كرد كه می گوید: ماجرا جوئی های ناگوار شاهزاده محمد بن سلمان، موقعیت آن  کشور را در جهان تضعیف كرده است."

او درادامه می نویسد: "شاهزاده سعودی، شاهزاده بن سلمان، مرد سال در خاورمیانه است، اما معروفیت  او ناشی از شکست  هایش است و نه موفقیت ها  "شخصیت ماکیاولی مانندش اورا به به تخت سلطنت نزدیک کرد."  و در جهان، مانورهای فریبنده او بیشتر  به فیلم ها و سر یالهای  1960 در نقش های دردسر ساز شبیه است وآن صحنه ها را یادآور می شود. "از شکست ها او می توان ازسوریه تا یمن ذکر کرد و تمرکز خصمانه او درسیاست های خارجی اش ضد ایران تنها ابزار اوست. سیاست هایش در برابر دیگران از جمله قطر ولبنان چیزی جز یک حماقت نبود وهنوز هم به سیاست هایش ادامه می دهد چون فکر می کند ترامپ وهمسرش و دامادش تا آخر با اومی مانند.ودراین راه با اسرائیل در قضیه فلسطین همراه شده  گرچه پژوهشگران موضوع به این روند هم خوشبین نیستند و واقعیت یافتن  هدف آن  را میسر نمی دانند ولی همچنان بن سلمان براشتباهات فاجعه آمیز اصرار دارد

از سوی دیگر روزنامه الجزیره عربستان  در روز دوشنبه گذشته با انتشار مطلبی از نویسنده عربستانی یاسرالحربش با حمله به نخبگان عربستان و عرب که خواستار عادی سازی روابط با اسرائیل هستند نوشت:به صهیونیست پیوسته ها بلیت خروج بدون برگشت داده می شود ولی این دسته افراد لاقل قبل از این تصمیم جاهلانه  به نظرات ، متفکرین یهود  منتقد صهیونیسم نگاهی می کردند؛ اندیشمندانی مثل :جدعون لیفی،نائوم چامسکی،نورمن فینکنستاین،ادوارد سعید، ...    تا آن آنگاه به عمق نتایج ناگوار عجول بودن تصمیم شرم آور خود پی ببرند اینها طرفداران آشتی با زشت ترین ایدئولوژی نژادپرستانه در تاریخ هستند زیرا  درک کافی از عواقب و پذیرش ادعاهای دروغین صهیونیسم ندارند".

 نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگانواشنگتن پست: کنگان نجوا/ عبدالمجید اورا/،
لینک های مرتبط :


دو مطالعه در ارتباط با فروش وارسال سلاح به سوریه و عراق


در رابطه با ارسال سلاح و مهمات به سوی سوریه و عراق ، نوشته های بسیاری منتشر شده است .

در مطالعه ی بلندی [1] ( conflict Armement Research ) در ارتباط با گستردگی فروش اسلحه که داعش طی سه سال گذشته از آن بهره برده ، مطالبی نوشته . این سازمان اسرار آمیز ، ۸۴ مکان در عراق و ۲۷ مکان در سوریه را مطالعه کرده است . همچنین شماره های سریال بیش از ۱۸۰۰ سلاح را با کمک دولت عراق و نیروهای ائتلاف نزدیک به ایالات متحده را شناسایی کرده است . نتیجه ای که گرفته است نشان می دهد ، سلاح های دست داعش از انبارهایی بدست آمده که می بایستی به دست گروههایی برسد که کشورهای غربی از آن ها حمایت می کنند . هزینه ی این مطالعه ی دقیق از طرف اتحادیه ی اروپا و وزارت امور خارجه ی آلمان پرداخت شده است . با وجود هیاهوی زیادی که در مطبوعات صورت گرفته ، نتیجه ی بدست آمده مایوس کننده می باشد : و بار دیگر اسناد مربوط به حمل و نقل این سلاح ها را برای ما روشن می کند .

در مقاله ی مربوط به سیاست خارجی [2] نوشته ی آدام راونزلی ، اریک وود و کریستیان تریبر ، به ما نشان می دهند که فروش سلاح جنگی ایالات متحده و مهمات به عناصر تروریست ، توسط بازار ساده ی اینترنتی روی سیستم تلگرام ، انجام می شده است . این امکان وجود دارد که همه گونه سلاح به صورت کلی و یا واحد ، از کالاشنیکو تا تانک ، و همچنین چاشنی های انفجاری برای ساختن بمب های دست ساز را از این طریق خریداری نمود . هنوز روشن نیست که این محصولات به صورت عمدی از سوی پنتاگون و سازمان سیا به مقاطعه کاران خصوصی داده شده است یا نه ، تا آنها به طور رسمی کاری که واشنگتن انجام آن را رسماََ نفی می کند ، در دست بگیرند . همچنین این مقاله مشخص نمی کند که این کالاها به سوی خاور میانه حمل می شوند . این موضوع به قدری جدی بوده که جمهوری عرب سوریه از دیبر کل سازمان ناتو و شورای امنیت شکایت کرده است ( نامه ی مربوط به ۱۱ ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ ، با شماره ی S/2017/1036


/ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] Weapons of the Islamic State. A three-year of investigations in Iraq and Syria, Conflict Armament Research, December 2017.

[2] “The Messaging App Fueling Syria’s Insurgency”, Adam Rawnsley, Eric Woods & Christiaan Triebert, Foreign Policy, November 6, 2017.

نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان/ ولترشبکه | 19 دسامبر 201"/ کنگان نجوا/ عبدالمجید اورا/، ولترشبکه | 19 دسامبر 201،
لینک های مرتبط : فقط دربخشی از پدیده های وحشتناک ببینیم سکولاریسم چه بلائی برسر غرب آورده است ...   
اگر جامعه ی ایرانی سکولار باشد چه اتفاقی می افتد؟
 

 اسلام بر این عقیده است که رعایت  اصول اخلاقی وقانون افراد جامعه را تمیز داده ورشد تعالی  می دهدو انسجام اجتماعی برپایه ی حفظ ارزش ها  بنا شده است،   هرگاه این معیار ها رعایت نشود و یا فراموش شود جامعه با هر ادعا وظاهری که داشته باشد درمسیر جهل  و ناآگاهی  قدم برداشته  و بسرنوشتی تلخ  همه جامعه ی غرب امروزدچار خواهد شد.این روند رویکرد ثابتی است که فلاسفه وحکماء غیر مسلمان نیز برآن اصرار وتاکید دارندوفراتر از آن  مورد انکار جوهره پاک بشریت است.
 این ایده ی اصیل در نگاه  اسلامی به صورت نهضتی مستمر در آمده تا همه  جنبه های زندگی بشریت  را شامل شود. وتفکر اسلامی پیشرو  و کمال بخش حقوق همه جانبه انسانیت  در قالب  تعالیم و رشد حکومت قانون  به ارمغان آورد ه است و مرزهای بین آنها را مشخص نموده است . 
  دین اسلام به ابعاد معنوی انسان همانند ابعاد مادی او می پرداز و در کنار  آن برای کنترل غرایز حیوانی و احساسات انسانی دستوراتی دارد، برای هر آنچه که آنها می خواهند،سازکاری صحیح  ارائه می دهد .  اخلاق، حقوق و وظایف را برای همه مردم تبیین وتشریح کرده است..
  دین چون دستور خالق است انسان را رها نمی کند وانسان در برابر خالق خود هیچگاه نمی تواند شانه خالی کند  آزادی و اراده برای   زندگی بهتر وسعادت کامل می داند  دین تامین حقوق جامعه را برعهده می گیرد تا جامعه نیز  عهده دار  امور دین  باشد  اما  دراین میان همانطور که منابع  مادی در معرض غارت و چپاول است  دین مردم نیز  در خطر  انحراف وسرقت قرار می گیرد استعمار به منابع ومنافع جامعه ی دینی یورش می برد زمانی با قشون کشی و جنگ افزار و زمانی با هجمه ی فرهنگی و نرم افزار ..در آغاز  جنگ نظامی  به پایگاهها و تاسیسا ت نظامی حمله می کندو تهاجم فرهنگی به حوزه ودانشگاه  وموسسات دینی  در رویه اولی  فرماندهان و نظامیان را مورد تهدید قرارمی دهد و در بخش دوم  متخصصان و کارشناسان دین را در موضع تخریب قرار می دهد و دراین جریان سکولار  و سکولاریسم  پیکان معرکه گیری است و عرصه ی فرهنگی جامعه مورد تاخت وتاز ادعاهای پرزرق وبرق او ... اما واقع امر وحاصل سکولاریسم  در جوامع غربی چه بوده است که جوامع دیگر باید از تبعات آن آگاه شوند و مراقب داشته های دینی وفرهنگی خود باشند . گزارش زیر نشان دهنده  تنها بخش کوچکی از فاجعه ی  بی حدو حصر تن دادن به پروژه ی سکولاریسم در جوامع غربی است:
 
آنچه غرب از سکولاریسم کشیده است
 ارزیابی یک جامعه انسانی منطبق برمیزان رعایت واجرای شاخص  ارزش ها و اخلاق عمومی و فضائل وامنیت روحی آن است  و  تنها بر ظواهر فریبنده با چراغانی کردن محافل ، مجالس و ساختمانها آسمانخراش ویا  سروصدای گوشخراش قطارها و غرش هواپیماها   و  کارخانجات و... که درجای خود قابل توجه است  قرار ندارد . ام آنجا  حضور ارزش ها  و برآورده ساختن نیازهای معنوی وعاطفی واخلاقی  وحاکمیت قانون وحقوق اولیه انسانی  حضور خود را در یک سیستم کلی کم رنگ می بیند  آنجا  ارزش ها ، اخلاق وانسانیت در پرتو آزادی بی قید وبند فراموش شده است،این  امر کاملا  پس از قرون وسطی، درواقع  بوسیله  ی دولتمردان قاره اروپا،  کشیش وکلیسا و راهب و صومعه  را تکفیر کرده و در بازداشتگاه های خود محصور کردند و مردم  را به دوری از کلیسا با هر مفهوم انتزاعی از دین و دیانت و حتی ارزشها و اخلاق  فرا خواندند، و  و اگر کم وکاستی دراجرای  مسیحت دیدند  به پای حضرت عیسی (ع) وبه نام کل ادیان نوشتند تا بگویند دین ودیندار فرد مجرد از  دنیا بدون خانواده وبدون حاکمیت و حکومتی است که صرفاً باید در چارچوب کلیسا به گذران روزمرگی بپردازد و هفته ی یکبار هرکه دوست دارد به عیادتش برود.و آنها این برداشت را از مسیحیت داشتند چون از نظرشان حضرت مسیح اینگونه بوده است و لاجرم پیروان مومنش باید اینگونه باشد گیریم که اینگونه بوده است که دینشان وباورشان مربوط به خودشان است ومبارکشان باشد؟! ولی  آن دین وآن سبک زندگی  را نمی توان در جامعه اسلامی تسری داد زیرا  پیامبراسلام حضرت محمد(ص) خاتم پیامبران  و خود حکومت اسلامی را پایه گذاری کرد ه وبرای خویش جانشینانی برگزیده است تا راهنما و حافظان دین ودنیای بندگان خدا باشند ...
  در مقابل بازیگران   ترفندضد دین را سکولارها به میان آوردند که  با  ستایش  انسان بدون دین عملی  و انحراف نقش وکارکرداجتماعی  دیانت و انکار نقش دین درجامعه ، پرداخته و دین را  در محدوده  قالب دلخواه خود تجویز کردند  جالب اینکه آنها به غیر متخصصی در موضوع اجاز ه نمی دهند که در تخصص غیر مرتبط اظهارنظر کند اما خود بجای متخصص دین نظر می دهند ومحاسن ومعایبش برمی شمارند؟! زیرا  آن منبع  محدود کننده آزادی های فردی و مانع گسترش علم در جامعه بوده است ؟ ! و بدینگونه پیشرفت به ناکجا آباد با تخریب ارزش ها و مبانی ومنابع ومتولیان عرضه دین را  برای خود مباح می دانند و حذف عوامل وعناصر دینی   از دامنه اجتماع بعنوان مانع آزادی شخصی هربار به شکل وتوجیهی با ابزاری نو رسانه ی می نمایند  وپیامدها ی منفی وانسانیت برانداز آن را حتی با  درک تجربه تلخ  مانند چند موردزیر نادیده  می گیرند:
 . .[2]

کودکان نامشروع
در جوامع غربی و آمریکائی هنگامی که   مردم از دین  ومذهب فاصله گرفتند و تلاش خود را  در دستیابی به حقوق و آزادی های خود را بر اساس بی بندباری  براساس توصیه سکولاریسم فراهم دیدند ، تضاد و تناقض این حقوق خود فرضی  را با روابط اجتماعی متعارف  وتبعات آن نادیده انگاشتند.
 حقوق آزادی فردی با  کودکانیکه خارج ازجریان ازدواج به دنیا آمدند ومی آیند،چه رابطه ی دارد  ... مشخص است حقوق زنان درقالب  آنچه که آنها قبل از این نمی خواستند  در دوستی بدون ازدواج و آزاد ی های فرا قانونی وفراعرفی  در بسیاری از محافل  مختلط  وسطح  جامعه در دسترس بود؟
  اگر دولتمردان آمریکا قبل از این  به هرج مرج جامعه ی سکولار راضی بودند ولی  اکنون به نتایج آن افتخارنمی کنند : مرکز ملی آمار آمریکا  با انتشارگزارش در تاریخ 5 ژانویه 2017  اعتراف می کند : که  تعداد کودکان  نامشروع در سال 2015  حتی با کاهش به  40.3٪، [1]  در میزانی دهشتناک  است یعنی  معادل نیمی از کل متولدین در امریکا  نامشروع هستند،
  تنها طی سال 2015  ، امریکا  با بیش از 1،600،000 کودک  از مادران مجرد، حاصل آزادی درآمریکاست که سرنوشت وحقوق مادرک وکودک  درهاله ی از ابهام قرار دارد  . [2]
 

از سوی دیگر در  قاره ی پیراروپا  که ادعا می کند تمدن و پیشرفت را به جهان   آموزش می دهد، آمار بچه های نامشروع  نیز تکان دهنده است.[3]
 
معضلی بنام سقط جنین
 گرچه  ارقام ونمودارها ی رسمی  تا حدی آمار کودکان و نوجوانان نامشروع  اروپایی و آمریکایی را نشان می دهد، اما این آمار در  نشان دادن واقعیت ، وضعیت ونتایج سوء آن کافی نیست. اینها  بعلاوه بچه هائی  هستند که  که قبلا زندگی جنینی داشته  اند وبه زندگی  شان   پایان داده شده ، چیزی بعنوان انسان برای والدین و جامعه بحساب نیامده اند. این جدول  نسبت سقط جنین در اروپا را نشان می دهد که مدعی تمدن و حمایت از حقوق بشر است!![4]
  از سوی دیگر در سراسر جهان، 25 درصد از حاملگی ها طی سال های 2010 تا 2014  به سقط جنین ختم شده است، در حالی که سقط جنین در کشورهای پیشرفته، در همان دوره 27 درصد بود. که حدوداً  56 میلیون   سقط جنین را آشکار می کند. [5]
این رویه مشخص می کند که هیچ تضمینی برای رعایت حقوق بشر با توجه به رویکرد  سیستم  غربی با رفتار حیوانی  وبازی با  احساسات   لجام گسیخته بشری وجود ندارد، بخصوص وقتی که  توصیه به داشتن ایمان را  کنترل استبدادی می شناسد ؛  و  بازدارندگی  آسیب پذیر ی  به خانواده و کودکان  را با حملات لفاظی مبتنی بر جامعه آزادباز  می شناسد ؟!
با توجه به گزارش بنیاد RAINN  که  خدمات حمایت از کودکان  را نظارت  می کند :  هر 8 دقیقه یک مورد تجاوز جنسی به  کودکان اتفاق می افتد  و در طول مطالعه ی سازمان های  مراقبت از حقوق کودکان طول دوره ی زمانی  2009 تا 2013، نشان می دهد براساس  شواهد قوی  63 هزار کودک   فقط در ایالات متحده   قربانی سوء استفاده جنسی در هر سال بوده اند ! [6]
در امریکا،از طریق مطالعه مرتبط روشن شده است : که  900 مورد رسما از بیش از 57 هزار مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان در طول سال 2015 گزارش شده است، که  نشان می دهد :  77.7 درصد از مواردجنائی مورد الذکر ، مرتکبین آن  یکی از والدین یعنی  پدر و مادر بوده است. [7]

 
اثرات الکل و سوء مصرف مواد

طبق گزارش خدمات بهداشت ملی (NHS) اسکاتلند، بیش از نیمی از افرادی که در بیمارستان  آن کشور بستری شده اند،  به عمد خود را مورد آزار و اذیت قرار داده اند، آنها گفته اند که این خودآزاری را قبل و یا در حین انجام الکل مصرف الکل مرتکب شده اند. [8]
مؤسسه ملی مواد مخدر ایالات متحده آمریکا  نیز تخمین می زند که  روال سوء استفاده ازدخانیات ، الکل، داروهای تجویزی و مواد مخدر غیرقانونی، هزینه های هنگفت اقتصادی  را در ایالات متحده به همراه داشته و هزینۀ مستقیم سالانه ی آن حدود 137 میلیارد دلار  است. برآورد هزینه ها ئی که شامل جرم افزائی و از دست دادن بهره وری کار  می شود، به بیش از 600 میلیارد دلار یا 17.1 درصد از بودجه فدرال ایالات متحده منتهی می شود. نمودار زیر هزینه های استفاده از مواد مخدر در آمریکا (1 میلیارد دلار) را بیان می کند 9][9]  افزایش وحشتناک مرگ ومیر ناشی از مواد مخدر در آمریکا  [10]
 
طبیعی است این آثار محصول برنامه غلط  سکولاریسم و یک نتیجه اجتناب ناپذیر از رویکردضد دینی آن است
  سکولاریسم غربی برای توسعه ی همان رویکرد هزینه ی سنگینی در حفظ قدرت خود متحمل شده که هزینه های پیامد آن به شهروندان تحمیل شده  که ضرروخسارت آن بمراتب برجامعه ی بشری سنگین تر است  بطوریکه درحال حاضر  اجماع نظریه پردازان از  معایب جدا  سازی دین از زندگی اجتماعیدر کارگردانی زندگی انسان سخن می گوید . در این مخمصه  سکولارها نه تنها در به رسمیت نشناختن حقوق مطلق  افراد در مقابل حقوق دیگر انسان ها، مورد سرزنش قرار گرفته ودر ادعای خود گرفتار آمده اند  بلکه حتی قادر نیستند  کاربرد آن  شعارها  درجامعه ی  خودرا هم  در قبال حقوق اجتماعی، انسجام جامعه و منافع عمومی مدیریت کنند. واین روند نشان دهنده میزان ناتوانی قوانین بشری سکولاریسم منهای دین  برای توقف آنچه که جنایت علیه خود بشریت  و آگاهی از عوارض جانبی از حقوق خود  ساخته ی است ، که  پاسخگوی  فرد وجامعه نیست بیش از پیش از پنجره ی سکولاریسم رونمائی شده  است وتنها به نصب دروبین مداربسته و ایجاد شبکه مراقبت اینترنتی برافراد تا آنجا که به سیاست دولتمردان ومنافع  سرمایه داران درشت آسیب نرساند بسنده کرده است دیگر توهرچه می خواهی بکن آزادی آزاد این پیام سکولاریسم است..
 دین هم اگر سراهت بود بردار دین تورا محدود می کند و  لذت وخوشگذرانیست را می گیرد و روش خوش بودن نامحدو  را  هرچند بقیمت نابودن کردن زندگی خود ودیگران باشد انتخاب تودراین مسیر است.!
بنابراین و در اینجا می توان نتیجه گرفت که فرض غربی سکولار یک مشکل جعلی است و برای یک راه حل غیرممکن وبدفرجام ..

 منابع:
[1] National Center for Health Statistics
[2] همان منبع
[3] Live births outside marriage, selected years, 1960-2015
[4] Maps of percentage of Pregnancies Aborted in Europe–by Country
[5] Induced Abortion Worldwide
[6] Children and Teens: Statistics
[7] Child Maltreatment 2015 – Administration for Children and Families
[8] Alcohol and mental health
[9] Drug Abuse Statistics
 
نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان/اگر جامعه ی ایرانی سکولار باشد چه اتفاقی می افتد؟ / کنگان نجوا/ عبدالمجید اورا/،
لینک های مرتبط :


   افشاگری مجله ی آمریکائی : " حیله ی موشکی"  نیکی هیلی  علیه ایران بی اعتباراست  Hailai207.12.15  
تاریخچه موشکهای بالستیک ومیانبرد وکوتاه برد یمن براساس گزارش سایت های تخصصی امور دفاعی  عربی به دهه ی 70 میلادی و فروش این نوع جنگ افزار ها  به اضافه سکو های پرتاب : بوسیله اتحاد جماهیر شوری به آنکشور برمی گردد   وزراد خانه ی تسلیحاتی یمن با انواع آن موشک ها از قبیل : موشک اس -75 -اوتی آر21 توشکا - اسکاد- لونا به تجهیز تیپ ها ویگانها موشکی  تکمیل بوده است (1)
پس از تجاوز عربستان به یمن وکشتار بی رحمانه ی مردم نیروهای مدافع در برخی مراحل درجهت پاسخ به قتل وعام گسترده  بمباران  متجاوزین  در مواردی به استفاده از این موشکها نمودند . عربستان که فکر می کرد در این جنگ پایگاههای نظامی یمن را بطور کلی ازبین برده است و یمنی ها را تسلیم  خواهدکرد . ناگهان از دفاع موشکی یمن دچار شوکه و وحشت شد . وبا تبلیغ رسانه سعی کرد که هدف موشک ها را  مکه و مسجدالحرام  و  سپس پایتخت های کشورهای عربی معرفی کند پس از اینکه ازاین  ادعا از سوی تحلیلگران  منصف عرب رد شد با شیوه معمول همانطور که توانسته بود سازمان ملل را از ماجرای کشتار ومحاصره مردم دریمن  دور کند با همفکری صهیونیست ها و مشاوران نظامی آمریکا  داستان  موشک را به سازمان ملل بکشاند ودر واقع  در پی کار برمراحل ایران هراسی درگذشته، اینبار این روند ابعاد جدیدی یافته است  
 اما درمقابل  مجله آمریکایی مجله  کونسرویتو آمریکا   وابسته به  موسسه افکارسنجی ایالات متحده طی انتشار مقاله ی      با عنوان "ترفند هلی  و جنگ در یمن،"  به افشاگری علیه  گزارش گسترش تلاش های ایالات متحده از یمن در  استفاده از  " نمایش موشک  " برای توجیه شکست ائتلاف هم پیمانان  خود در بیش از سه سال  جنگ به رهبری واشنگتن و نشانه رفتن چوب اتهام به سمت ایران  پرداخته است.(2)
 این مجله   آمریکایی  مطلب خود را با تیتر  کنایه آمیز   "هیلی در مورد منبع یک موشک شلیک شده از یمن بسیار نگران است، موشکی که در عربستان سعودی  هیچ کسی را نمی کشد،" درحالیکه   یمن با یک جنگ ویرانگر و تجاوز  آشکار از سال 2015 مواجه است"   آغاز کرد واز دست های پشت پرده ماجرا پرده برداشت...

این مجله  درادامه می نویسد : نیکی هیلی نماینده ایالات متحده آمریکا در  سازمان ملل متحد  با طراحی یک کنفرانس مطبوعاتی در پایگاه نظامی " اناکو ستا بولینگ" در واشنگتن  به ارائه آنچه که او آن را به عنوان "بازیافت  قطعات موشک  شلیک شده توسط نیروی موشکی یمن به عربستان سعودی   و رد پای ایران    .به جو سازی علیه آن کشور پرداخته است ... درادامه ی این گزارش می خوانیم :    روشن است که  آمریکا می خواهد نقش بسیار وریرانگر خود ومزدوران همپیمانش  را در یمن از اذهان عمومی منحرف کند درواقع  ایران نقشی در آنجا ندارد و این صحبتهای تکراری علیه ایران راه حل خوبی برای  حل بحران نیست
و ما تنها شاهد اثر انگشت آمریکا ومتحدینش در خرابی ها وکشتار یمن هستیم  وطبیعی است که یمنی ها به آنهمه جنایت باهرابزاری که در اختیار دارند  درصدد انتقام باشند(2)

ben mobarak2017.12.16 ازسوی دیگر گزارشات منتشر در رسانه های مستقل حاکی ازاین است :

  که نیکی هیلی  به مشابه سازی شرایطی درگذشته همانند اظهارات بی اعتبار شده  وزیر امور خارجه سابق آمریکا کالین پاول،علیرغم فقدان  تجربه نظامی ، که اطلاعاتی  دروغینی را در مورد سلاح های کشتار جمعی عراق در آستانه حمله به عراق  مطرح کرد،تلاش دارد.
با توجه به یک سند رسمی  منتشرشده  در آمریکا  : نورم کلمن (سناتور سابق) به عنوان مشاور در لابی Hogan Lovells LLC (هوگان لاولز ) طرف قرارداد   سفارت عربستان در واشنگتن)   و  رئیس اطلاعات سنا ریچارد بندر و عضو کمیته نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان  و مایک گالاگر با ارسال یاداشت های جداگانه  به کمیته خدمات نیروهای مسلح در مجلس سنا، لیندزی گراهام، و رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا، میچ مک کانل و عضو مجلس نمایندگان که هرد و عضو کمیته امور خارجی در مجلس سنا، جیمز و رئیس کمیته خطر نیروهای مسلح در مجلس سنا و  جان مک کین را در جریان وپیگیری امر قرار داده اند....
 کلمن می گوید:    بنا به گزارش خالد بن سلمان، سفیرعربستان  باقی مانده این موشک نشان می دهد:  آن ساخت ایران است و اقدام علیه تهران ضروری است؟!
خالد  بن سلمان  سفیر عربستان در آمریکا طی ارسال نامه ی به اربابان خود درکنگره ادعا می کند : تعداد 78 موشک  قاچاق شده ازایران، خاک عربستان را از یمن هدف قرار داده است  و عربستان سعودی این را به عنوان «تجاوز» ایران دانسته و حق پاسخ به آن را به  اطلاع قانونگذاران ایالات متحده  و در شورای امنیت رسانده و اقدام علیه ایران را بعدا مورد بحث قرار خو اهد داد ...
پاریس در قبال اعلامیه واشنگتن  احتیاط می کند
پاریس معتقد است که بخش هایی از یک موشک، شواهد قانع کننده ای برتائید ا دعای آمریکا   نیست  همچنانکه  الکساندر جورجیانی، سخنگوی معاون وزارت امور خارجه فرا، از پاسخ مستقیم به سوالی دراین رابطه طفره رفته و  گفت: «سازمان ملل هنوز نتایجی به دست نیاورده است و فرانسه هنوز اطلاعات  کامل خود رابه جمع بندی نهائی نرسانده است.وقطعات موشک چیزی را اثبات نمی کند.
این بازی نمایشی هالیوود ی آمریکایی  نمی تواند هیچ واقعیت مورد دلخواه  آمریکا وعربستان  را اثبات کند   " فرحان حق " سخنگوی دبیرکل سازمان ملل   : "شواهد قطعی در مورد منبع این موشكها وجود ندارد" و گزارش  دبیر كل سازمان ملل متحد در شورای امنیت سازمان ملل، گزارش نیمه سالانه ی اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت "بر برنامه هسته ای ایران" است ونه چیز دیگری ... 
بنابراین درپایان می توان با با اشاره به دو نکته  زیر  از اهداف  این سناریو سازی سینمائی را بشرح زیر خلاصه کرد:
 
1) ایران مسئول شکست های متحدین آمریکا  بوده ولی   این کشور سوژه مناسبی برای ادامه جنگ طلبی های عربستان در منطقه نیست  و طرح این گونه اتهامات علیه ایران وکشورهای مستقل تنها به بی اعتباری  هرچه مجامع بین المللی  تحت نفوذ لابی صهیو وهابی درنزد افکاری عمومی می انجامد
2)  طرح این گونه مسائل نمی تواند قضیه  بیت المقدس را که عربستان سعودی می خواهد برای  سرپوش گذاشتن بر معامله ی آن با ترامپ وصهیونیست  ها  بتوافق نهائی برسد از اذهان عموم مسلمانان بزداید   .
  1) منبع موشک های یمن»»http://sdarabia.com/?p=47043
 2) http://www.theamericanconservative.com/larison/haleys-stunt-and-the-war-on-yemen/
Haley’s Stunt and the War on Yemen
By Daniel نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان/ افشاگری مجله ی آمریکائی : " حیله ی موشکی" نیکی هیلی بی اعتباراست/ کنگان نجوا/ عبدالمجید اورا/،
لینک های مرتبط :


توافق در خصوص اصول مرزبندی خزر

© Sputnik/ Vyacheslav Bobkov
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 10

کشورهای حاشیه خزر در خصوص اصول مرزبندی خزر به توافق رسیدند.

به گزارش اسپوتنیک، کشورهای حاشیه خزر در مذاکرات مربوط به تعیین موقعیت حقوقی دریای خزر در ماه دسامبر توانستند به سازش برسند. ایگور براتچیکوف سفیر مأموریت های ویژه وزارت خارجه روسیه اعلام نمود که در این مذاکرات پنج کشور حاشیه خزر در باره مرزبندی خزر به عنوان مناطق تحت حاکمیت ملی، ماهیگیری و فضای مشترک آبی به توافق رسیدند.

به گفته وی در نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خزر-روسیه، ایران، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان- تهیه طرح قابل قبول کنوانسیون مقام خزر به پایان رسید.

دیپلمات روسیه گفت:«به این ترتیب امضای کنوانسیون در پنجمین نشست خزر در اوایل 2018 در قزاقستان انجام خواهد شد».

مسئله تعیین موقعیت حقوقی دریای خزر و مرزبندی این دریا بین پنج کشور ساحلی آن ، پس از فروپاشی اتحاد شوروی و ظاهر شدن جمهوری آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان به عنوان کشورهای مستقل اهمیت پیدا کرده است. دشواری تعیین رژیم حقوقی دریای خزر از جمله در رابطه با شناسایی این حوضه آبی به عنوان دریاچه یا دریا است که مرزبندی در آنها بر اساس اصول گوناگون حقوق بین المللی صورت می گیرد

نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان/توافق در خصوص اصول مرزبندی خزر/ کنگان نجوا/ عبدالمجید اورا/،
لینک های مرتبط :


کشورهای بریکس سامانه ی اینترنتی خود را به وجود خواهند آورد

 

کشورهای بریکس ( برزیل ، روسیه ، هند ، چین و افریقای جنوبی ) سیستم اینترنتی خود را به وجود خواهند آورد تا از کنترل ایالات متحده در امان باشند .

تا کنون اینترنت از سوی ICANN ( internet corporation for assigned Names and Numbers ) که سازمانی است در موازات بخش اقتصادی ایالات متحده ، کنترل و مدیریت میشده .

مدیریت جدید اینترنت از سوی شورای امنیت ملی روسیه پیشنهاد شده . هنوز مشخص نیست که این سیستم چگونه می تواند در موازات سیستم دی ان سی فعالیت کند - سیستمی که در چین فعال است . چنانچه این سیستم بتواند گسترش یابد ، ایالات متحده ی آمریکا دیگر نمی توانند بر بخش مخابرات جهانی کنترل کنند . از این رو ما شاهد تقسیم شدن شبکه ی اینترنتی به دو قسمت خواهیم شد ، سایت هایی دیگر از دسترس همگان خارج خواهند شد ،و تنها زمانی قابل دسترسی خواهند بود که مخاطبین در هر دو سیستم ثبت نام کنند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

نوع مطلب : مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان/بریکس سامانه ی اینترنتی خود را به وجود خواهند آورد/ کنگان نجوا/ عبدالمجید اورا/،
لینک های مرتبط :


 
چرا برخی افراد قادر به عذرخواهی نیستند؟
 
   12دسامبر Related image2017

مجله اسپانیایی بیسکولوژیا ای مونته( Besicolucia e Monti)  با انتشارگزارشی مطالعاتی این موضوع  گسترده را با عنوان :  چرا برخی افراد حتی وقتی اشتباه  می کنند،  قادر به عذرخواهی از دیگران نیستند، مورد بررسی قرار داده است :

" آرتورو تورس " نویسنده  این مطلب تشریح می کند : در "پذیرش واقعیت  فرد ایده آل وجود ندارد واین امر نشان دهنده این است که  بیشتر افراد فکرمی کنند  نیازی به تایید دلیلی برای عذرخواهی  در برابر طرف مقابل وجود ندارد اما به طور کلی، عذرخواهی یکی از ساده ترین راه ها برای حل اختلافات است..

  آسیب  وخسارت رساندن به دیگران، چه به علت تصمیمات اشتباه و چه سوءاستفاده باشد، نیازمند عذرخواهی برای حل  اولیه این مشکلات است. ولی در مقابل، بسیاری از  این دسته افراد حتی نمیتوانند بگویند "  متاسفم"..  باید بر این  نکته تأکید کرد که زبان یک وسیله متمایز برای  حل و فصل مناقشات است  که می تواند منجر به ازمیان رفتن سوء تفاهم  و خصومت  ممتمد سالهای طولانی  شود. در مقابل، حل مشکل تنها نیازمند تبادل ساده و کوتاه کلمات است،  نه چیز دیگری. ... در حقیقت، کلمات کاربردی  لازم  دراین پروسه به کاهش حاشیه و عدم قطعیت یک قضیه  و  ازبین بردن شک وتردید در مورد آنچه که طرف مقابل  به آن فکر می کند کمک می نماید؛ که  توجه به این رویکرد در  چگونگی برخورد با این نوع مشاکل بسیار مهم است..

در این زمینه؛ گفتن:  کلمه ی "متاسفم" یک گام ضروری برای حل این نوع مشکلات است، زیرا بیان این عبارت باعث می شود تا فرد از  اشتباه خود در برابر دیگران  آگاه   شود. این به رسمیت شناختن  ( جبران )راهی برای  فکر کردن  صحیح در مورد این سوء رفتار در مسیر خود یا درقبال دیگران است.

این مجله درادامه گزارش  می افزاید:  که شخص  خطاکار در مورد آگاهی نیاز به عذر خواهی از تخلف خویش  بایدمنطقی باشد. از سوی دیگر، بسیاری از افراد   اشتباهی که  مرتکب شده اند  را درک  می کنند، اما نمی توانند عذر خواهی کنند.   همزمان با آن  این نوع   اشخاص  خودرا به غفلت از موضوع مشغول می کنند   در واقع، این وضعیت عمدتا به علل مختلف و متضادی مرتبط است،  که  بیشتر  به عامل "بدرفتاری با خود"  ویا  خود تصوری برمی گردد..
  او گفت که نیاز به حفظ اعتماد به نفس، از جمله دلایلی است که بسیاری از آنها نمیتوانند بگویند "متاسفم". از سوی دیگر، هویت افراد بر اساس مجموعه ای از ایده ها و باورها در مورد خود ساختار یافته است. مجموعه ای از توصیفاتی که این افراد در مورد خودشان دارند، خود-مفهومی یا خود-تصویری نامیده می شود..
هر چیزی که نشان دهنده ضعف یا عدم اطمینان در هنگام تصمیم گیری است، بر اعتماد به نفس تاثیر می گذارد که جنبه ارزش گذاری از خود تصوری است. بنابراین، موقعیت های بسیاری وجود دارد که بر اعتماد به نفس شخصی تأثیر می گذارد و از این عوامل عذرخواهی  را می توان ذکر کرد.

 واز طرفی افرادی که ادراک بصری حساسی دارند،  بمحض اینکه  به اشتباه خودشان اعتراف کنند ، چار شکست نفس وریزش درونی می شوند،   . علاوه بر این، برخی اشخاص  هنگامیکه  دچار عمل اشتباه وناشایستی  می شوند ، تا زمانیکه به گناه وخطای خود  در مقابل دیگران اعتراف نکرده اند با ایجاد یک وضعیت مشابه در مورد "خود تصوری"  در همان زمان  می مانند .

 همچنین، کسانی که  از «پرتره های حساس  تصوردرونی از خود »  برخوردارند می توانند اشتباه  خود را پنهان کنند، وپا را ازاین فراتر نهاد و دیگران را سرزنش کنند، یا به سادگی  خودرا به نادیده گرفتن گناه خویش  مجاب کنند..روشن است که "ناسازگاری شناختی" یکی از دلایلی است که منجر به ناتوانی بسیاری افراد   در عذرخواهی از دیگران می شود. واضح است که افرادی هستند که از عذر خواهی خودداری می کنند؛ زیرا آنها  به رفاه و آسایش طرف مقابل فکر نمی کنند و یا به این دلیل که فکر می کنند که گفتن "من متاسفم" برای آنها سود نخواهد داشت، از آن فرار می کنند

توجیه  این دلیل موجبات رد شدن   دلایل دیگر را  فراهم می کند  در این میان برخی از  اشخاص "تحقیر آمیز بودن  و عذرخواهی" را بهم  پیوند می دهند و خود شیفتگی را احترام وحفظ حرمت خویش می دانند یا اینکه آنها نوعی "پارانوایی" : معمولا افراد مبتلا به اختلال پارانویا نسبت به اطرافیان خود بدبین و دچار نوعی سوءذهن هستند. آنها از نظر خود، برای رفتارهایشان توجیه کافی دارند و از راه استدلال برای اشتباه بودن باور این افراد نمی‌توان وارد بحث شد چراکه چنین استدلال‌هایی را نمی‌پذیرند و با هر استدلالی، شواهد و مدارکی جدید را برای توجیه افکار خود به مجموعه شواهدشان اضافه می‌کنند.»دارند. در مورد دوم، تشخیص خطا در درگیری با خود تصو ری قرار دارد و نیازمند بازسازی از ابتدا در بسیاری از جنبه های زندگی خصوصی و روابط با دیگران است؛ پدیده ای  که به عنوان "اختلال شناختی" معرفی می شود..

در پایان،  نویسنده  بر این نکته تاکید دارد: دانستن اینکه چگونه به صورت  صادقانه عذرخواهی کنید گامی بلند است   که بخش بزرگی از هوش هیجانی شما را آشکار کرده است. از طرف دیگر، هیچ  توجیهی برای عذرخواهی  بدون  دلیل وجود ندارد اگر دلیل خوبی برای انجام این کار وجود نداشته باشد لازم نیست آن را بکار بگیرید . با این حال، اگر اعتقاد داشته باشید که عذرخواهی بهترین گزینه است، باید در نظر داشته باشید ، این مرحله فقط یک مسئله ساده است  مربوط به دانستن اینکه چگونه احساسات خود را مدیریت  می کنید و چگونه این پیام را به دیگران انتقال  می دهید..
        تهیه وترجمه : نجوای کنگان

Psicología social y relaciones personales
Por qué algunas personas son incapaces de decir lo siento
Arturo Torres

 نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگانچرا برخی افراد قادر به عذرخواهی نیستند؟/ کنگان نجوا/ عبدالمجید اورا/، Psicología social y relaciones personales Por qué algunas personas son incapaces de decir lo siento Arturo Torres،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :