توسعه ی فرد مقدمه ی توسعه ی جامعه  
  می گویند: هنگامی که توماس ادیسون به اداره ثبت اختراعات در واشنگتن گفت : که او بر روی لامپ الکتریکی کار می کند، آن دفتر به او  توصیه کرد که این   پروژه را ادامه ندهد و  پیامی به وی دادند مبنی  براینکه : "این یک ایده احمقانه است، نور خورشید برای مردم کافیست!"
اگر ما خود را تغییر ندهیم،  همچنان به همان نتایج قبلی میرسیم وناچاریم به همان بسنده می کنیم برای دریافت نتایج بیشتر وبهتر با ید به  یک فرد بهتر از در حال حاضر تبدیل شویم؛ موفقیت دسترسی به رتبه بندی بهتر از  وضعیت فعلی در دست خودماست برای مثال از خودتان بپرسیم در شغلی که قرار داریم یا یک  جدید ب  من در  آن به چه  نتایج ودستاوردی می رسم؟ خوشبختی چیزی است که ما خواهیم در آن قرار داشته باشیم  و نه چیزی که ما  در آن  قرارخواهیم گرفت.
معادله موفقیت فردی در یک موقعیت شغلی آزاد و غیر آزاد
(بهبود درآمد = توسعه خود + ارزش افزوده به کار بیشتر از تلاش معمول)
به یاد داشته باشید که برای چیزهایی که در اطراف شما تغییر می کند، ابتدا باید تغییر کنید؛ وقتی که شما نیز بهتر می شوید، امور  پیرامونینیز بهتر می شوند.
مراحل تغییر
اول: یاد بگیریم چگونه با مشکلات و موانع مواجه شویم و آرزو کنیم که قوی تر، بهتر و عاقل تر باشیم و آرزوی اینکه کاش مشکلات ساده تر و کمتر بودن ، راه حل مناسبی نیست چون برپایه ی آنها نمی توانیم موضع گیری های راحت تر ی انتخاب کنیم
دوم: استفاده از وضعیت وفرصت فعلی؛ زندگی کوتاه است و به خود اجازه ندهیم  واقعیت رویدادها را متوجه نشویم.
سوم: آنچه را که از کار آغاز کرده ایم را حفظ کنیم و اجازه ندهیم دیگران آنچه را که  ما انجام داده ایم  یا انجام می دهیم به نام وکام خود مصادره کنند.
چهارم: مسئول اغلب چیز هایی که برایمان اتفاق می افتد در وهله اول خودمائیم ، بنابر این  نتایج آن  ها را قبول  کنیم  و با ذهن باز بدون گله و شکایت به بلوغ فکری  به اندازه کافی،بیاندیشیم  و تقصیر را به گردن  دیگران  و دلایل دیگر نیاندازیم و سعی کنید به نتایج بهتر،متمرکز شویم

سؤال تغییر

به دنبال پاسخ به این سوال بنیادین باشید: آیا ما آنچه را روزانه انجام می دهیم،  تاثیر گذاراست  تا زندگی ما را بعد از مدتی بهبود بخشد و چه تاثیری را صورت خواهد داد؟ اگر دارای تاثیری ارزشمند باشد در همین زمان کوتاه ماحصل آن قابل مشاهد ه و در آینده  انتظارات ما را  برای زندگی بهتر، می تواندبهبود بخشد.

 برای اطمینان از موفقیت چکارباید کرد؟
* ما بایستی رفتار خود را با نظم وانضباط  و متعهد انه به انجام آنچه باید انجام دهیم برای تغییر مسیر زندگی خود،سامان بدهیم  بنابراین شروع با چیزهای کوچک و اهداف جزیی؛ برای رسیدن به اهداف بزرگتر روزنه ی موفقیت است
* شخص دیگری را انگیزه ندهیم،که برای در اختیارگرفتن ما اقدام کند بلکه ما باید تاثیر گذاری خود را حفظ کنیم.
* کنجکاو باشیم مثل یک کودک؛ به دانستن همه چیز مربوط به آن اموری که درآن فعال هستیم، و  برای دریافت پاسخ ها  از آنچه می خواهید با خود ودیگران صادق باشیم، اگر ما می خواهیم به خوشبختی برسیم مطالعه خوشبختی نظری وعملی را با هم ترکیب کنیم، و همه چیز را به شانس واگذار نکنیم.
* یک خواننده  خوب کتاب، مقالات وتحلیگر خوبی برای خوانده های خود باشیم ، با یادگیری برخی از قوانین ثابت  مهم، مراقب باشیم که از نظر جسمی و یا روحی و یا جایگاه انسانی یا اجتماعی  دچار صدمه نشویم؛ غفلت از این موارد می تواند فاجعه بار باشد.
*   یک ایده خوب را با دیگران به اشتراک بگذارید.
* اگر دلایل زیادی برای تغییر زندگی خود دارید، مطمئن شوید دلایل موفقیت برای پاسخ دادن به آنها فراهم شده است.
*بیش از حد محتاط نباشید، اموری را امتحان کنیم، و در زندگی خود به مبارزه با چالش ها هم توجه داشته باشیم.
*   شدت بدبینی عمیق به پیرامون خود وشرایط  از بزرگترین عوامل توقف تغییر است.
*ما دیده بان اصلی آنچه در اطراف ماست هستیم و مراقب باشیم تا گام های بعدی را دنبال کنیم. زیرا این گام بهترین محافظ برای آینده ماست.
*با همراه خط  آرزوها  برویم و رویای خود را برای خودو خانواده تان متمایز کنیم.
*استمرار  پشتکار و صبر، دلیل موفقیت و رسیدن به  همه ی آروزهای پایدار است.
 این امور برای تغییر مفید است:
- تمایل: گرفتن  الهام ازدرون خود وبرون آگاه که باعث شوق و درد و یا شادی می شود.
- تحرک: می توانید بگوئید که نمی خواهید  نسبت به خود بی تفاوت باشید.
- تصمیم گیری: اگر آن را آسان باشد به راحتی و اگر پر زحمت و پیچیده با قدرت ومطالعه ی بیشتر ی به آن بپردازید
-چالش: من این موضوع را برای زندگی بهتر، نقطه ی عطف می بینم
در نتیجه، زندگی ما را با فکر کردن در مورد چیزهایی که تحت تاثیر قرار قرارداده ، نه به عنوان همه چیز ی در آنچه در آن است  درگیر می کند، بنابراین سعی کنید به حرکت در درون خود و  با هر نگاهی  که به درون خود می خواهید  نگاه  کنید ، می خواهیم  خود را تغییر دهیم یک عادت یا رفتار برای ما مناسب است یا مناسب ما نیست و ... بنابراین از امروز به بعد  یک فرد بهتر بودن را تکرار کنیم.
هر کدام  از ما توانایی انجام کار های متعدد  و در بیش از یک عرصه دارد،با کمی پشتکار  و خلاقیت و ایجاد یک نقطه عطف در برخی از توانمندیهای نهفته در وجود خودمان  می توانیم پی ببریم برای نمونه  به فرد موفق برجسته ی از این حیث در رسانه های آمریکا بنام  استیو هاروی، که قادر به توسعه ی موفقیت شخصی در موضوعات مختلف،بوده اشاره می کنیم او  چه در نوشتن و یا مجری گری یا ارائه برنامه های متفاوت و تهیه برنامه های مختلف زنده، تلویزیونی، رادیوئی ، جدی یا کمدی، برای اثبات اینکه خلاقیت هیچ محدودیتی ندارد و به یک فعالیت  مربوط نیست.قابل بررسی می باشد.
"استیو هاروی "در حال حاضر چه موفقیت های زیاد وجوایز متعددی دست یافته اما این مسیر را  پس از یک راه دشوار و سخت بدست آورده است، پس از فارغ التحصیلی از  دبیرستان   از یک فروشنده  کارت اعتباری و پستچی بودن تا زمانی که   به شهرت در  کمدی بداهی شده است، سرگذشتی مشقت بار داشته است...
قابل توجه است که استیو هاروی  در کودکی  از لکنت زبان رنج می برد به سختی صحبت می کرد و در نو جوانی، زمانیکه معلم به  او  موضوع انشاء: درآینده می خواهید چکاره بشوید ؟ داد و هاروی انشایش را درکلاس  خواند  ... او  را به تمسخر  گرفتند حتی معلم جزو مسخره کنندگان او بود. زیرا او در مورد رویاها ی آینده  وهمین حرفه ها و آرزوهایی که حالا به آن دست یافته نوشته بود اما او اکنون به یک مرد موفق که معنای شکست و ناامیدی را نمی داند و از آنها یاد می گیرد تبدیل شده است .  ...  همچنین از این ماجرا باید گرفت که رویاهای  کودکان و نوجوانان راباید جدی گرفت.
در نتیجه، زندگی ما با تفکر ما در مورد  توانایی خودمان تحت تاثیر قرار می گیرد، نه به عنوان چیزهایی که به نظر می آیندشدنی نیست، سعی کنیم به جای کلنجار رفتن با امور فرعی و حاشیه حداقل هر روز 10 دقیقه را به فکر کردن  دقیق در باره ی افعال روزانه مان  و  حداقل  20دقیقه را صرف یاد گرفتن یک مهارت جنبی  کنیم بعد ببینیم طی یکسال چند دقیقه چقدر نتیجه داده است ؟  و چیز هایی که ر ا می خواهیم تغییر دهیم به عنوان یک عادت یا رفتاری که برای ما مناسب است از امروز دنبال کنیم.
 نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان/توسعه ی فرد مقدمه ی توسعه ی جامعه،
لینک های مرتبط :


رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی: تشکر من از مردم بابت «۲۲ بهمن» خیلی کم‌تر از حق آنان است/
عده‌ای ضعف خود را به ملت نسبت می‌دهند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه[اخیر] از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲ بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کم‌تر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تشکر من از مردم بابت «۲۲ بهمن» خیلی کم‌تر از حق آنان است/ عده‌ای ضعف خود را به ملت نسبت می‌دهند

به گزارش حوزه امام و رهبری خبرگزاری فارس هم‌زمان با سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، صبح امروز (دوشنبه ۲۹ بهمن) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب از این قرار است:

- من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

- ملت ایران در ۲۲بهمن کار بزرگی را انجام دادند. بنا بر گزارشی که دادند تقریبا در همه‌ کشور، جمعیت بیشتری آمده بوده است.

- البته دشمنان کتمان می‌کنند که میلیون‌ها نفر به خیابان آمدند، اما این را می‌فهمند و همه می‌دانند ملتی که این‌جور در صحنه است، دشمن هیچ آسیبی نمی‌تواند به او برساند.

- خدا مردمی را که این‌جور از کشور خود دفاع می‌کنند، مورد لطف و مرحمت قرار می‌دهد.

- یک عده هم خودشان ضعیف شده‌اند و می‌گویند انقلاب ضعیف شده؛ آنان ضعف‌های خود را به ملت نسبت می‌دهند.

- یک نکته درباره‌ این جوانانی که در راه امنیت کشور جان خود را فدا کردند بگویم: این حوادث باید ما را آگاه کند که امنیت به چه قیمتی به دست می‌آید.

- برخی کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش و... خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید. یادمان نرود که امنیت چطور به دست می‌آید.

- ۲۲بهمن با این عظمت با امنیت به پایان رسید.

- درود خدا بر آن‌ها و درود خدا بر ملت شهیدپرور اصفهان که آن تشییع را به راه انداختند.

- درود خدا بر سپاه پاسداران و همه‌ عناصر حافظ امنیت و نیروی انتظامی و دیگران. 

- مسئولان، دوست و دشمن را بشناسند و فریب نخورند.

-دشمن گاهی دندان نشان می‌دهد، گاهی مشت می‌زند و گاهی لبخند می‌زند؛ این‌ها فرقی ندارند و لبخند آن‌ها هم از سر دشمنی است.

- در دل‌های نجس و سرشار از کینه‌ آن‌ها نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی «دشمنی» است.

- دشمنی آمریکا که آشکار است؛ اروپایی‌ها هم امروز خدعه می‌کنند. من نمی‌گویم چه کار کنند، اما مسئولان مواظب باشند مخدوع نشوند و فریب نخورند. به نام اینکه حالا یک کاری بکنیم، کشور را دچار مشکل نکنند؛ بدانند دست خدا بالای دست‌هاست.

- دشمن ما امروز ضعیف است. بنده بارها گفتم «دشمن نتوان ضعیف و بیچاره شمرد»، اما امروز ببینید که دشمن اصلی ما یعنی آمریکا گرفتار است؛ هم گرفتار مسائل داخلی است، هم گرفتار مسائل خارجی است و هم با سران کشورهایی که با هم اختلاف دارند درگیر است. آمریکا گرفتار بدهکاری عجیب دولتش است؛ گرفتار ۱.۵ تریلیون دلار بدهکاری؛ مردم و جوانانشان دچار افسردگی هستند. وضعشان را در سوریه و افغانستان و عراق هم ملاحظه کنید.

- آن‌وقت این دولتمردان ضعیف‌العقل یا احمق‌های درجه‌یک عصبانی می‌شوند و خودشان را به در و دیوار می‌زنند و کنفرانس ورشو را تشکیل می‌دهند که به جایی نمی‌رسد.
دولت‌های ضعیف و مرعوب، خود را دعوت می‌کنند تا علیه ایران برنامه بریزند ولی به جایی نمی‌رسد.

- این‌ها همه نشانه‌ ضعف دشمن است. وقتی دشمن ضعیف است، هارت و پورت می‌کند. این هارت و پورت‌ها نباید توی دل مسئولان را خالی کند.

- آن روز که جمهوری اسلامی یک نهال ضعیف بود نتوانستند کاری کنند، حالا هم که غلطی نمی‌توانند بکنند.

- آبروی خیلی از سران کشورهای مسلمان که با رژیم صهیونیستی و آمریکا در ورشو نشستند و علیه اسلام و مسلمین و جمهوری اسلامی هم‌پیمان شدند نیز در این حوادث رفت. البته این‌ها پیش ملت خودشان نیز آبرویی ندارند.

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان/رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی: تشکر من از مردم بابت «۲۲ بهمن» خیلی کم‌تر از حق آنان است/عده‌ای ضعف خود را به ملت نسبت می‌دهند،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 28 بهمن 1397 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
‌‌ نمایندگان مجلس

همانطور که همگی میدانیم نمایندگان مظلوم مجلس  ازاقشار آسیب پذیر بوده و در دهک پایین جامعه قرار گرفته اند.باید در اینجا اعتراف کرد که حق و حقوق این عزیزان خیلی خیلی پایمال شده است.ملت نمک نشناس ضمن عذر خواهی از این قشر،باید تمام توان خود را جهت استیفاء حقوق پایمال شده این مستضعفان به کار گیرد . کمیته امداد هم باید بصورت ویژه و آبرومندانه این عزیزان را تحت پوشش خود قرار دهد.متاسفانه عده ای از افراد مغرض جار و جنجال براه انداخته و تهمت های ناروا  به این افراد بی دفاع وارد کرده و آنها را متهم به قانون شکنی می نمایند.متاسفانه  افراد ناآگاه نمی دانند نماینده ای که چند میلیارد تومان خرج تبلیغات خود کرده ،باید در دوره نمایندگی ، چند برابر این مبلغ بر داراییهای خود بیفزاید ،این  کار از نظر قانونی عملی بسیارشایسته، صحیح و مبارکی است که نماینده محترم در باره خود باید انجام دهد. یک نماینده حق دارد اعوان و انصار خودرا به نون و نوائی برساند تا از این طریق ذره ای از نوچه گری آنها را در دوره انتخابات‌جبران کند.داد و ستد پستهای سازمانی نظیر استاندار،معاونین وی،فرماندار، بخشدار ،معاونین فرماندار،مدیر کل ،روسای ادارات ،از دیگر  حقوق مسلم اعضای محترم قوه مقننه می باشد. برنده شدن افراد خاص در مناقصات به صورت شراکتی با نماینده ،یکی از دیگر حقوق به رسمیت شناخته نمایندگان عزیز و محترم می باشد.هرگز نباید از اعضای قوه مقننه انتظار داشت که برای نجات مردم از گرانی های کمر شکن ،مصوبه ای تصویب نمایند زیرا نماینده نباید وقت گرانبهای  خود را به پرداختن به چنین امور پیش پا افتاده ای بگذراند.اختلاس و غارت بیت المال ربطی به بهارستان نشینان  ندارد.پس ای مردم اگر می خواهید از پل صراط به سلامتی عبور فرمایید  بیایید همه دست به دست هم داده و از حقوق ضایع شده نمایندگان خود دفاع نماییم.
سید رضا حسینی ؛بیست و هشتم بهمن ماه نود وهفت ،بندر کنگاننوع مطلب : مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان/نمایندگان مجلس/سید رضا حسینی ؛بیست و هشتم بهمن ماه نود وهفت، بندر کنگان،
لینک های مرتبط :


چگونه شبکه های اجتماعی  انسانها را برده خود کرده است؟
سؤال محوری حال حاضر  وآینده در عرصه ی رسانه ی مجازی این است که با روند فعلی حاکم بر این فضا به چه سمت وسوئی می رویم ؟
 مارک تواین  پیش از این گفته بود :"شما باید  از حقایق قبل از اینکه آنها را دستکاری کنند، آگاه شوید"
‏  از نویسنده  معروف برنارد شاو سوال کردند: چرا  شما فقط در مورد پول می نویسید، در حالی که نویسنده بزرگ ولز درباره ارزشهای اخلاقی می نویسد؟ پاسخ او این بود: هر یک از ما درباره  نداشته هایش می نویسد!
کسانی که در عصر دیجیتال رشد کرده اند درست زمانی که چند شرکت قادر به اعمال نظر و کنترل منافع مردم هستند فرصت آزادی فکر وعمل را از دست داده اند،  و ودراین مسیر دوباره دچار مشکل خواهندبود. 
شرایط کنونی نشان دهنده یک فاجعه دردناک در تاریخ جهان است. جوامع باز در حال بحران هستند، زیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می خواهد دولت مافیا خود را تاسیس کند
شرکت ها تنها به سود خود برای بهره برداری از محیط وفضای  موجود  در رسانه فکر می کنند. برای مثال، شرکت های چند ملیتی به  استخراج معادن ونفت از  محیط مشغولند، در مقابل شرکت های رسانه ای اجتماعی از محیط اجتماعی بهره می برند. این یکی بسیار زشت وقبیح تر است، زیرا این شرکت ها با تاثیری  که بر نحوه رفتار و فکر مردم بدون اطلاع  قبلی آنها  از آنچه اتفاق می افتد به سوددهی خود می اندیشند. این بر خلاف کار دموکراسی و یکپارچگی انتخابات است.
 شرکت های اینترنتی  درواقع از شبکه هایی تشکیل شده تا درآمد های حاشیه ای را  افزایش دهند، که به سهم خود مسئول رشد بزرگ این شرکت ها است
  گوگل برای بیش از نیمی از درآمد تبلیغات دیجیتال دراختیار دارد که برای حفظ کنترل آن نیاز به گسترش شبکه و افزایش سهم خود از مشترکان است،
  وسیله ای برای ارتباط محتوای اجتماعی با استفاده از پلت فرم توزیع، شرایط  خود را به مخاطبین  دیکته، می کنند.
اگر چه این شرکت ادعا می کنند که تنها   مسئول انتشار اطلاعات هستند، اما در واقع آن یک ابزار توزیع شبه انحصار  که ساختار آن امکانات عمومی است که باید به قوانین به منظور حفظ رقابت خشن، نوآوری، محتوای آزاد و عادلانه و دسترسی به موضوع  مقیدباشند را زیر پا گذاشته است
 این شرکت ها با سوء استفاده از داده های متعلق به مجموعه  هایی که خدمات به آنها  ارائه می کنندبه منظور حفظ سود خود   با ترکیبی از خدمات و قیمت های نابرابر کارآیی اقتصاد بازار را تضعیف می کند.
 این فرایند سوء استفاده از ارتباطات و علوم اجتماعی برای فریب کاربران با کنترل آنچه  ازدست رفتن منافع آنها  به سمت اهداف کسب و کار در خدمت منافع خود کارگردانی شرکت هاست،  روند کاری آنها  از طریق خدمات ارائه شده باعث افزایش اعتیاد عمد ی  کاربران شده است. این بسیار مضر است، مخصوصا برای نوجوانان. اگر ما شرکت های اینترنتی و شرکت های قمار را مقایسه کنیم، شباهت زیادی بین این دو وجود دارد. کازینو ها قادر به توسعه تکنیک هایی هستند که مشتریان را به نقطه ای می رساند که در آن شروع به شرط بندی با تمام پول خود می کنند، حتی پولی که آنها ندارند.
موضوع مشابه   تلاش شرکت ارتباطات در کار اجتماعی در واقع برای ایجاد انگیزه ی کاذب  در مردم است تا استقلال خود و علاقه مندی  شان در دست تعداد کمی از شرکت ها انحصار گردد.که عواقب سیاسی طولانی مدتی خواهد داشت. افرادی که فکر  می کنند آزاد هستند   به راحتی بازیچه  می شوند. این خطر تنها مربوط به   آینده نیست، در حال حاضر نیز  در شرف وقوع است   این سایت درطول ساعت ، روز، هفته ، ماه وسال همه عناوین جستجو شده را در گوگل محاسبه می کند وامارآن را ارائه می دهد: https://trends.google.com/trends/explore?date gprop=froogle 
علاوه بر این،  اتحاد بین  دولت های بزرگ و  شرکت های فن آوری اقتدارگرا و عمده طبیعت اطلاعات انحصار طلبانه، که در آن اجازه می دهد سیستم های جدید چنین اتحادی کنترل ظهور اضافه شده به سیستم های نظارت موجود اساسا  از سوی دولت های بزرگ  حمایت  شود، و این در پایان به ظهور شبکه های ماهیت استبدادی منجرشده است.
شرکت های فناوری آمریکا با انحصار طلبی  در ازای دسترسی به بازارهای قوی و سریع  به تحمیل سلطه بیشتر  برمردم خود و گسترش نفوذ و کنترل در بقیه نقاط  درسراسر جهان هستند  برای حفظ موقعیت غالب خود،  دنیا را  غارت می کنند. این  یک درگیری هدفمند است که هدف آن تلاش برای سلطه بر مناطق جدیدی است که در آنها برنامه های کاربردی هوش مصنوعی شکوفا می شود.
شرکت های اینترنتی میل انحصاری و یا تمایل به مراقبت  از جوامع دارند  واین راهبرد آنها   به یک تهدید عمومی تحمیل شده برجهان  بشمارمی آید. برای نمونه دستگاههای جاسوسی و وزارت جنگ آمریکا  تکنیک ( SIGINT )  بمنظور دسترسی فزاینده ای بر اطلاعات سیگنال در حوزه عمومی از سال   20117 و نظارت بر رسانه های اجتماعی  درجهان را بشدت تقویت بخشیده است و قابلیت هایی را که ارائه می دهد تا تاثیر آنها بر سیاست ها و شیوه های دولت ها وملت ها را درک کند.
   تبلیغات هدفمند اینترنت را از بین می برد و جهان را پاره می کند(2)
دکتر ناتالی مرچل، پژوهشگر ارشد در مرکز "طبقه بندی حقوق دیجیتال گزارش تهیه شده  باعنوان  "تبلیغات هدفمند؛  اینترنت را از بین می برد و جهان را پاره می کند" منتشرساخته است
"تماشای سرمایه داری" و تبلیغات هدفمند، پایه و اساس در اینترنت بوده و با عث سردرگمی عمده ای شده است
شرکت های شبکه های اجتماعی فقط شرکت های تبلیغاتی هستند. که :
ابتدا، پایگاه کاربری را با بیشترین سرعت ممکن بدون نگرانی در مورد درآمد توسعه  می دهند.
دوم، جمع آوری اطلاعات کاربر به هر اندازه که ممکن است؛می پردازند
سوم، کسب درآمد از این اطلاعات با انجام تجزیه و تحلیل داده های بزرگ به منظورارائه تبلیغات که مطابق با منافع کاربران و جمعیت آنها است؛برمی گزینند
چهارم، سودها همه  حاصل جمع این سه بخش است.
  که  در مورد انجام یک جانبه بهره برداری از تجربه خاص،  انسان را به عنوان یک ماده خام برای توسعه محصولات و بازار ارز در سرمایه داری صنعتی به سوء استفاده از  ماهیت علاقه  بشر می پردازد و  در حال حاضر ما با عواقب این عمل رو به رو هستیم. در این مرحله جدید توسعه سرمایه، مواد خام در اینجا طبیعت انسانی است که برای   پویایی جدید در بازار، جایی که پیش بینی رفتار ما  افشا شده وتهدیدهای امنیتی انبوه ما را احاطه کرده  برما تسلط می یابد .
  منابع:
1) -https://www.project-syndicate.org/commentary/social-media-security-threat-by-george-soros-2018-02?barrier=accesspaylog

 2)-  ا.https://motherboard.vice.com/en_us/article/xwjden/targeted-advertising-is-ruining-the-internet-and-breaking-the-world
 
 2019

 نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان/ 1) -https://www.project-syndicate.org/commentary/social-media-security-threat-by-george-soros-2018-02?barrier=accesspaylog 2)- ا.https://motherboard.vice.com/en_us/article/xwjden/targeted-advertising-is-ruining-the-internet-and-breaking-the-world / SIGINT )/ https://trends.google.com/trends/explore?date gprop=froogle،
لینک های مرتبط :


آنادالوزی ، توسط مجاهدین خلق تامین مالی می شودVox

 

Vox ستاد انتخاباتی حزب آندالو که El Paisبه گفته ی گذارشگران نامیده می شود توسط گروه مارکسیست ایرانی اواخر دوران دیکتاتوری محمد رضا پهلوی به وجود آمد. مجاهدین خلق به تدریج از مسیر خود منحرف شدند و برای اسرائیل و ایالات متحده علیه حکومت ضد امپریالیستی انقلابی جمهوری اسلامی مشغول فعالیت شدند . [1]

بنیان گذار این فرقه ، مسعود رجوی بوده که پس کشتارهای وسیع در ۲۸ ماه ژوئن ۱۹۸۱ در ایران به فرانسه گریخت . او از پرزیدنت فرانسوآ میتران ( که به طور پنهانی ایران را با هواپیماهای فرانسوی بمباران می کرد ) پناهندگی دریافت کرد ، سپس توسط نخست وزیر ژاک شیراک از کشور فرانسه بیرون رانده شد . این فرقه در عراق مستقر می شود ( آنهم به هنگام جنگ صدام حسین علیه ایران ) . آنها در عملیات بسیار خفت باری در دولت صدام حسین فعالیت می کنند ، ( آنچه که گارد ریاست جمهوری حاضر به اجرای آن نیست ) . زمانی که ایالات متحده پرزیدنت صدام حسین را سرنگون می کند ، سازمان سیا از بازگرداندن وی تردید دارد . سازمان مجاهدین علیه شهروندان ایرانی و کشتن دانشمندان علوم هسته ای ایران نقش دارند .

در پایان کار ، در سال ۲۰۱۳ ، آنها حاضرند به آلبانی منتقل شوند و شهری را در آنجا با حضور ۳ تا ۴ هزار تن از افراد خویش ، تاسیس نمایند . هم اکنون آنها در حال اجرای حملات سایبری علیه منافع ایران می باشند . به گفته ی پلیس محلی آلبانی ، آنها نمی توانند وارد کمپ مجاهدین شوند ، و اعضای این گروهک در وضعیت بردگی به سر می برند .

در راستای حمایت اسرائیلVoxسرمایه گذاری مجاهدین برای حمایت از حزب از گروه های راست افراطی در اروپا بوده است . و این بار هدف این گروه ها یهودیان نمی باشند ، بلکه مسلمانان هستند .

آلخو ویدال کوادراس ( در سمت چپ تصویر ) این حزب را در سال ۲۰۱۳ به وجود آورد و در سال ۲۰۰۹ ، به عنوان نماینده ی مجلس پارلمان اتحادیه ی اروپا به کمپ اشرف در عراق که توسط مجاهدین و مدیریت مریم رجوی اداره می شد سفر کرد ( در سمت راست تصویر ) . آلخو تا کنون به بیش از ده گردهمایی سالیانه ی مجاهدین در ویلپنت فرانسه شرکت کرده است . او یک بار نیز در کنار نخست وزیر سوسیالیست سابق خوزه لوییز رودریگز زاپاترو قرار داشت . اخیراََ نیز در کنار رودی جولیانی و جان بولتون دیده شده است .

به گفته ی نشریه ی ال پاییز ، انتقال پول توسط آلخو ویدال کوادراس در زمان رهبری او از حزب ووکس صورت گرفت ، که پس از شکست وی در انتخابات اتحادیه ی اروپا در سال ۲۰۱۴ ، از مقام خویش کناره گیری کرد . او جانشین خود را که سانتیاگو آباسکال نام دارد معرفی کرده است . هنوز معلوم نیست که همواره پول ها از سوی مجاهدین بعد مدیریت او توسط حزب دریافت شده است یا خیر .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] « El exilio iraní financió el 80% de la campaña de Vox de 2014 », Joaquín Gil y José María Irujo, El País, 13 de enero de 2019نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان/آنادالوزی، توسط مجاهدین خلق تامین مالی می شودVox، RSS [1] « El exilio iraní financió el 80% de la campaña de Vox de 2014 »، Joaquín Gil y José María Irujo، El País، 13 de enero de 2019،
لینک های مرتبط :


  سرمایه ی مدیران در رودروئی با چالش ها کدامست؟
 
تحرک وتحول دنیای از دیر باز تاکنون  با همه  ی کم وزیادش چون انگشتری در انگشت مدیران اجرائی درسطوح مختلف  می باشد که اگرآن انگشتری از فلزات گرانبها بوده طبعا نگین آن از سنگ های درخشان قیمتی تربوده است.
آنچه از آلمان وژاپن مخروبه  پس از ویرانه های جنگ جهانی  دوم دو پشیرو در جهان صنعتی امروز ساخته است مقدس شمردن کار درهمه ی ابعاد اجتماعی بوده است  ....
"پائولو کوئلیو " رمان نویس  برجسته برزیلی می گوید: " هیچ کس بخاطر اینکه  در رود خانه  می افتد غرق نمی شود ؛  بلکه  بخاطر اینکه زیر آب مانده و یا حساب نشده دست وپا زده، غرق شده است  .
ناپلئون در رابطه با تاثیر تامه ی فرماندهی ومدیریت برموفقیت ویا شکست گفته است : اگر مجموعه ی جنگاوری  با 100 شیر و فرماندهی یک گرگ  ایجاد کنید شیران مانند گرگ در صحنه ی مبارزه کشته خواهند شد و معرکه را خواهند باخت واگر فرماندهی ومدیریت  بعهده  یک شیر باشد ، گرگها مانند شیر خواهند جنگید وپیروز خواهند شد .
برتراند راسل معادله ساده کسب موفقیت  درمدیریت را اینگونه تعبیر  می کند: امور را به اهلش واگذار کنید یعنی کارشناسان ومتخصصان و سپس در طرح ها ی توسعه ی علمی ،نقش ها ونقشه ها ازآنها حمایت پایدار کنید. از اشتیاق نامحدود انسانها کمک بگیرید وآنرا جهت بدهید و به آن نظم وانسجام وهماهنگی بخشید تمایلاتی مانند علاقمندی به مالکیت،رقابت،  برجسته شدن و داشتن قدرت واختیار را اساس حرکت رو به جلو بشمارید.
 خلاصه ی سرمایه ی مدیران : تحلیل اطلاعات وداده ها،توسعه ی نرم افزاری، طراحی اجتماعی وصنعتی،مهارتهای گفتگو ی مطلوب اقناع ومشارکت.
"الدون تایلور " كتاب مشهورش انتخابها وتوهمات«Choices and Illusions» ، حکایتی شنیدنی دارد:  عقابی در بالای کوه زندگی می کرد،  روزی  تخم او تصادفی  از لانه اش سرخورده و مسیر دامنه ی  کوه را در پیش گرفت ولغزید ولغزید تا به  جمع تخم های  زیر پای یک مرغ رسید و سرانجام در میان جوجه مرغ ها ، جوجه های هم بازی و همسفره شد واز طبعیت خویش چیزی بیاد نداشت  و درحرکت وصدا همانند آنان بود...
چندروزی بعد عقاب که بدنبال شکار بود از فراز آسمان، چشمش به عقاب کوچک افتاد با تعجب پائین آمد واز او سوال کرد میان جوجه مرغ ها چه می کند ؟
- من اینجا متولد شدم و حالا میان برادر وخواهرانم زندگی می کنم
- نه تو عقابی و باید میان عقاب ها باشی! -  گفتگوی میان دو عقاب نتیجه بخش نبود ... عقاب بزرگ ناچار شد درچشم بهم زدنی اورا ربوده و با چنگال خویش به آسمان ببرد و اورا با حالتی افقی از همان بالا  بسوی پرواز یاسقوط آزاد رهنمون ساخت... جوجه عقاب بالهایش را گشود و با حرکت دادن آن و نگاه به اوج گیری عقاب بزرگ ، پرواز اورا تبعیت کرد وبه توانمندی  پنهان خویش وقدرت ذاتی و ظرفیت قوی خود  آگاه شد..
برای یک مدیر موفق چهار مهارت اساسی  ضرورت دارد:
  ازجمله عوامل مهم که باعث می شود یک رابطه  برسمیت شناخته میان مدیر و مجموعه تحت پوشش، دستگاه متبوع و جامعه ی تابع  کمک شایانی  به گسترش روحیه ی تعامل و همکاری  می نماید  و موجبات درونی شدن انجام وظایف متقابل میگردد بیداری ضمیر آگاه است که راز هر موفقیت  محسوب شده است:
  خوداگاهی؛
مدیران باید از علاقمندیها، توانایی ها، مهارت ها و درک درستی از ظرفیت محیط پیرامونی و کارکنان و کارمندان خود آگاه کاملی داشته باشند، این آگاهی مولد منجر به همراهی ها و همفزایی های متنوع زمانی ومکانی میگرد.
 اعتبارافزائی؛
از مهم ترین مهارت های و کیفیتهای مدیریتی  است که برای ساخت پل اعتماد بین او و سایر عناصر دردایره ی توسعه ی ماموریت ها موردنیاز است، صداقت و راز داری،شفافیت  از شاخص های  معتبر  حوزه مدیریتی هستند که مدیران کارآمد از آنها غافل نمی شوندوموجبات تقویت اعتماد سازنده متقابل را فراهم می کند و از توجیه و بهانه تراشی وفرافکنی برای اقناع مخاطبین استفاده نمی کند.
آموزش مداوم؛
مدیر با تجربه و  آموزش دیده در بسیاری از مسائل مربوط به کار برایش بسیار مهم است،به انتقال  تجربیات خود ودیگران و به  تاثیرواهمیت آموزش  مستمر خویش و همکاران و حتی عوامل انسانی محیط  کاری را درلایه های مختلف اجتماعی مورد توجه قرار می دهد. 
ودیگراینکه   ازمهارت های مدیر  ضمن به روز بودن این است که  از  ارائه اطلاعات  و داده  های  لازم را دریغ نمی کند  و این فرایند را بصورت مستمر مطالعه نموده و بازخورد ارزیابی می کند
نگاه باز به روندهای متفاوت در اطراف خود؛
 نگاه باز ودید وسیع و رویت نگاه دقیق دوردست وصریح باعث می شود وپاسخ های  مطمئن  موجب می شود تا  آنها ئی که درکنار شما  کار می کنند  با اطمینان به سراغ شرح وظایف شان بروند واین احساس داشته باشند که مدیر درکنار آنها حضور استواربخشی دارد  تا درکنار شان ایستاده و مشتاق  رسیدن به موفقیت در امور  واگذاری باشند و بدانند دراین موفقیت شریک هستند و هردوطرف با  درجه بالایی از مسئولیت نسبت به یکدیگر، به همکاری دائمی مشغولند.
مدیران  موفق پس از برنامه ریزی به ارزیابی عملکرد و انجام  ماموریت ها و چگونگی عبور ویا مواجهه با چالش ها همراه با گذشت زمان می پردازند و  سطح رویکرد ارزیابی را مسئولانه طی سطوح زیر در هرشاخص عینی مورد بررسی قرار می دهند تا مراحل پایانی نقاط قوت وضعف کارکردها را بازشناسند:
 

   - فراتر از همه انتظارات: عملکرد در طول سال فوق العاده بالا بود.این ابتکار عمل فوق العاده بود و مزیت و  ابداعاتی نوآورانه بهمراه داشت. تصمیم های صحیح که در انجام مسئولیت های کاری بوجود آمد گرچه پیچیده بود ولی اغلب از انتظارات  مسئولیت های  انجام گرفته اصلی فراتر رفته است.

   - تمام اهداف  از پیش تعیین شده برآورده شده و در برخی  از آنها عملکردی بالاتر از انتظارات  ارائه شده است:
   -  عملکرد در سطح کارایی مورد انتظار سالانه بود.  افراد از مهارت های کاری تعیین  شده بهتر عمل کرده اند و درامور معدودی موفقیت ها بالاتر از حد نصاب تعیین شده است.
    - دستیابی به اهداف:  جمع بندی عملکرد علاوه بر احراز کیفیت و کمیت کار، انتظارات معمول را در این سال به دست آورده است.
  -    دسته بندی عملکرد در طول سال، الزامات کارکردی را برای بسیاری از امور در مسئولیت های اصلی به دست نیاورده است نیازمندی های زیادی در زمینه های مختلف  در مسئولیت های کلیدی حوزه ی تحت پوشش  برای دستیابی به سطح عملکرد مورد نظر نارسایی وجود دارد.
    -عدم دسترسی به حداقل اهداف: ( شکست) عملکرد سال جاری نتوانسته است استانداردهای پذیرفته شده برای وظایف و مسئولیت های مورد نیاز را برآورده کند، و نیازمند بررسی فوری و بازنگری است. عملکرد ها در  4  سه ماهه گذشته مرحله به مرحله  مورد  بازبینی ومانع شناسی قرارگیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان/سرمایه ی مدیران در رودروئی با چالش ها کدامست؟ / "الدون تایلور " كتاب مشهورش انتخابها وتوهمات«Choices and Illusions»،
لینک های مرتبط :


پاسخ موشکی سپاه و انتقام حمله بزدلانه به کارکنان سپاه در زاهدان

حضرت امام خامنه ای امروز در تبیین خط و مشی 40 ساله انقلاب فرمودند :انقلاب اسلامی ملّت ایران در هیچ معرکه‌ای حتّی با آمریکا و صدّام، گلوله‌ی اوّل را شلیک نکرده و در همه‌ی موارد، پس ‌از حمله‌ی دشمن از خود دفاع کرده و البتّه ضربت متقابل را محکم فرود آورده است. امروز که دشمنان نانجیب و بزدل در یک اقدام انتحاری قریب به 30 نفر از کارکنان سپاه عزیز را به شهادت رساندند و به تعبیر رهبر انقلاب، گلوله اول را شلیک کردند؛ امت انقلابی ایران، منتظر ضربت متقابل، محکم و تلافی جویانه ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است....حتی اگر کانون فرماندهی یا تجهیزاتی این تروریست های مزدور در کشور خبیث امارات و یا پاکستان باشد.ارتکاب این اقدام بزدلانه بعد از ربودن مرزبانان و شهادت عده ای دیگر، مشخص می کند فضای اطراف کشور نیاز به پاکسازی بادوامی دارد که این، تنها با سیلی سخت موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقدور خواهد بود.

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان/پاسخ موشکی سپاه و انتقام حمله بزدلانه به کارکنان سپاه در زاهدان،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو