تحلیلی برسفر رئیس جمهور  به کنگان (1)
 تا  تاریخ  تحریر این مطلب حقیر با جستجوی  عبارت "مصوبات  سفر رئیس جمهور به استان بوشهر "( کنگان 26 / 12/ 97) جزئیات تازه ی را جز همان جملات سه گانه ی زیر  بجز موارد کلی مطروحه درسخنرانی دیدار مردم  کنگان و دکتر روحانی ندیده ام ... در حالیکه  نخبگان  و اهالی رسانه های محلی ، بخصوص مردم  کنگان سخت منتظر بودند تا با میزبانی از "کاروان  تدبیر امید"  (نکته ی مهم تائید همراهان مقام اول اجرائی کشور از رضایت کامل  رئیس جمهور مبنی بر مطلوب بودن مراسم استقبال   وبرگزاری مراسم مربوطه) معضلات ومشکلات فراوان امروز و فردایشان به نگاه اختصاصی دولت دوازدهم که  کنگان در زمینه سازی کارنامه ی اقتصادی  وبیلان  ارتقاء انرژی  ملی  در سطح کشور ومنطقه حرف اول را  می زند ، دستاوردی چشمگیر داشته باشند  و از این طریق عوارض وآسیب ها ی ناشی از صنعتی شدن منطقه  که بدون تمهید وتدارک ساختارهای  فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی به بهره برداری می رسد و تعهدات پیرامونی  ضروری دولت تا حدی تحقق یافته ببینند ولی تاکنون نه هیات دولت ونه مسئولین ارشد استان و نه به تبع آن مسئولین محلی گزارشی اختصاصی ازآنچه که مردم کنگان منتظرآن هستند دریافت نکرده اند:
یکی از حاشیه های فراموش ناشدنی این مراسم عدم حضور خانم نماینده بود که بنا به توجیهات بعضی مشاورانش ، وی درآن هنگام از آمریکا دیدار داشته اند... لازم بذکر است که ( درصورت واقعی بودن ماجرا) این سفر تبلیغاتی غیر ضرور علاوه براینکه  بجهت ایجاد خلاء  حضور نماینده  منطقه و اهمیت حضورش  لااقل  همانگونه  که نماینده بوشهر بسرعت با برنامه ریزی قبلی خود را به جمع  دولتمردان رسانده بود الزامی بود که البته این عدم حضور  هزینه هایی را به مردم  حوزه انتخابیه تحمیل می کند  و آشکار است که  این سفرخارجی نه از سر دلسوزی اندیشکده های ایالات متحده برای پذیرائی از نماینده گان خانم  ایرانی  یا فعالان  مجموعه  ی مشابه  ترتیب داده  شده است بلکه از سر ترمیم  وجه ی شدیداً مخدوش شده در پی دستگیری خبرنگارخانم پرس تی وی و  واکنش تند و سرزنش های شدید برخی از مجامع مختلف عمومی بین المللی به این جرم و اعتراض خانم عکاسی  که به ترامپ توئیت کرده بود : به عنوان یک ایرانی هر روز و هر روز بیشتر از تحریم‌های ایالات متحده آسیب می‌بینم  و به دلیل فرمان مهاجرتی ترامپ، سال‌هاست از دیدار پدر و مادر محروم مانده، او همچنین تصریح کرد: دیدن این عکس در پشت توئیت ترامپ و مصاحبه مطبوعاتی  پمپئو و هر سیاستمدار آمریکایی ، شرمندگی زیادی به همراه دارد و نباید توسط هیچ کس دیگری مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.اوجای پیگیری شکایت را  از این سوء استفاده ناشیانه برای خود محفوظ دانسته است...  با این اوصاف واکنون باید دید نماینده ما از این سفر بدنبال چه بوده است وبه مردم منطقه پاسخگو باشند؟ ونشود که حضور  وسهم مردم کنگان مصادره گردد؟!

اما نکات اصلی سفر رئیس جمهور چگونه باید دنبال شود؟
وعده های حداقلی رئیس جمهور در سفر اخیر به کنگان : ایجاد اسکله تجاری بندر کنگان / مشکل آلودگی محیط زیست کنگان و عسلویه  واشتغال جوانان منطقه باید حل شود که  می بایست کمیته ی قوی  پیگیری مصوبات دولت و وعده های ریاست جمهور در راستای کمیته ی استقبال همانگونه که انجام شد بمنظور تحقق مطالبات مردم با نقش مستقیم نخبگان محلی و نماینده دولت  تشکیل شده و بصورت زمانبندی شده به نحوه ی اجرایی شدن آن نظارت نماید...
محیط زیست کنگان و عسلویه
 روشن است حیاتی ترین و موضوع مهم  زیرساختی که  دراین  دیدار برآن دوطرف ماجرا  یعنی مردم و دولت تاکید داشته اند،اخذ تدابیر فعال در قبال مشکلات زیست محیطی است که قرار شده  حد اکثر تا سه ماه  آینده گروه کارشناسی به ارائه طرح وراه حل های  قاطع مرتبط  پرداخته تا نگرانی های فزاینده مردم دوشهرستان کنگان وعسلویه مرتفع گردد. دراین عرصه توجه به عبارات و پرسشهای زیر نیازی مبرم است :
- چگونه باید محیط زیست و عوامل موثر برآن  را درک کنیم؟
- آلاینده های هوا، دریا وآب و خاک کدامند: انواع آن ، منابع و اثرات  غیربهداشتی  و تاثیرات منفی آن آنها برسلامتی مردم مشخص شده و استاندارهای لازم تبیین گردند...
-مشکل  زباله های صنعتی  و کشتی های بزرگ کانتینر بر و نفت کشها و پسماندهای طبی و  بوِیژه پلاستیک در محیط زیست دوشهرستان
- زباله های الکترونیکی واشعه های امواج  ارسالی ودریافتی از ایستگاههای مخابراتی و رادیوئی  نیز یکی از مشکلات اخیر در منطقه  است
 - فعالان  محیط زیست واجتماعی  چگونه  به داده های مرتبط دسترسی داشته و به اطلاع رسانی وپیگیری بپردازند وچگونه حمایت شوند
- به آلودگی صوتی ونوری چگونه پرداخته  می شود؟
- پیام های زیست محیطی و رهاهکارهای دفع  امواج الوگی محیط وفضا ی  منطقه چگونه شناسایی وتعریف  شوند؟
- حجم  افزایش یون های منفی معلق در هوا وفضای منطقه  به چه میزان است؟
-  میزان آسیب ها وتخریب  های  زیست محیطی ناشی از صنعتی شدن منطقه چقدر بوده و راهکارهای ترمیم آن کدامست؟
  - محیط زیست با صنعتی شدن منطقه چگونه باید باشد وادامه یابد؟
- چرا باید از ویژگی های زیست محیطی خلیج فارس حفاظت ومراقبت شود؟
 - کدام پایه  ها ی قانونی ومقرارتی سفت وسخت برای توسعه زیست محیطی منطقه  وضع شده است ؟
- صفحات  مطالعاتی وگزارشات  تحقیقاتی دوستداران محیط زیست منطقه در پورتال اطلاع رسانی  ونظارت دولت چه جایگاهی دارد؟
  *تنها از یک منظر دریای خلیج فارس و زندگی مردم منطقه
نوار ساحلی  کنگان ودیر و عسلویه  مشرف بر مناطق دریایی وآبهای سرزمینی  ایران  بر خلیج فارس  برخوردار  از زیستگاه  گروه  نسبتاً معدودی  آبزیان دریایی  است   که زیست شناسان در مجموع  این منطقه را در حفظ بقای حدوداً 3650، گونه منحصر به فرد  موجودات آبزی  بصورت مشترک با سایر مناطق خلیج فارس گنجینه ی بارزش خدادادی می دانند، که  حداقل 50 گونه از آنها را  در معرض خطر انقراض  قرار گرفته است...
که این آسیب زایی عمدتاً ناشی از عوامل زیراست :

1) فعالیت های صنعتی: حفاری واستخراج معدنی و فعالیت های صنعتی فراوان در سواحل خلیج فارس از جمله  پالایشگاه ها  گاز و نفت، پتروشیمی ، صنایع فلزی ، سیمان، آمونیاک، متانول، صنایع غذایی و غیره، و همچنین نیروگاه ها ی مختلف و آب شیرین آب ذکر شده در بالا اشاره شده است. با وجود وجود واحدهای پردازش در بسیاری از آنها، ناپایداری صنعتی و گاه به گاه نمی تواند اجتناب شود. این نوع آلودگی باعث ورود ترکیبات شیمیایی به آب می شود، که بعضی از آنها  سمومی را به دریا  سرازیر می کنند.  
2 ) دفع فاضلاب های صنعتی و خانگی  وصنفی به سطح دریا بخاطر نبود شبکه های فاضلاب  دقیق شرکتی  روستایی وشهری
3) آلودگی آلی ناشی از  فعالیت ماشین آلات سبک وسنگین  و ترافیک دریایی:  حمل و نقل دریایی از مخازن نفتی غول پیکر، حامل های تجاری و کشتی های  باری  در این منطقه محدود از خلیج فارس وضعیت زیست محیطی  را به علت تخلیه زباله ها در محیط دریایی  را تخریب می کند . و به نظر می رسد که هیچ قانون زیست محیطی در سطح منطقه ای وجود ندارد و دربرگیرنده کنترل بازدارنده دقیق نیست.
4) مشکل جلبک های رنگی غیر طبیعی:   رشد و رونق برخی از انواع جلبک های رنگی غیر طبیعی در آب دریاست که در نتیجه  افزایش نیترات ها و فسفات ها که اغلب منبع آلودگی آلی هستند که باعث کاهش کیفیت آب و تأثیر آن بر گیاهان  می شود و ماهی ها و سایر حیوانات آبزی را نشانه  گرفته است  که علاوه  بر  از دست دادن  منابع غذایی ،  کمبود اکسیژن را  تشدید  می کند.
5) افزایش شوری و املاح معدنی  دریا بعلت  پساب ها و تبخیر  شدید و کمبود بارش ها
بررسی  وایجاد پایگاه مبارزه با معضلات زیست محیطی و لحاظ این موارد ضرورتی مبرم وانکار ناپذیر تنها در بخشی از پروسه موضوع زیست محیطی است.
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان / تحلیلی برسفر رئیس جمهور به کنگان (1)،
لینک های مرتبط :


 

   نتایج مطالعات علمی : اضافه  وزن با عث کوچک شدن مغز می شود   
 قبل از این ما به استفاده از شنیدن هشدار در مورد جدی بودن  خطرات  ناشی  از چاقی و عوارض حاصله از آن  وبروز بیماری هایی مانند دیابت، درد مفاصل و   مشکلات گردش خون و تنفس و ...، عادت کرده بودیم  اما اینبار محققان  انگلیسی   تاییدکرده اند  "قسمت های خاصی از مغز به دلیل افزایش وزن به طور قابل توجهی کاهش می یابد."

محققان در این مطالعه، که یافته های خود را  اخیرا از طریق سایت " نیورولوژی / مغز و اعصاب" مجله تخصصی در تحقیقات علوم اعصاب منتشر شده نشان داد که این اثر به ویژه در میان افرادی که تراکم چربی آنها در "منطقه میانی (کمر و شکم )" وجود دارد پس از مطالعه تاثیر اضافه وزن در موضوعی  که بعنوان  ماده ی  خاکستری   در مغز شناخته می شود گزارشی را منتشر کرده اند  که بمراتب قابل توجه وتامل می باشد.

تاثیرات نگران کننده
 در ادامه ی این پژوهش ها محققان سعی کرده اند پیامدهای تغییرات مغزی را که در مطالعات خود در افراد دارای اضافه وزن ثابت شده اند،  بشکل دقیقتری بفهمند.
با این حال، مطالعه تایید کرد که افزایش اندازه شکم (کمر) با انقباض در مغز و یا فرمول پزشکی دقیق تر مرتبط است، "احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر افزایش می دهد  .
نتایج این تحقیق براساس میزان نمونه سنجی  بوده که بر اساس آنها  تحقیقات صورت گرفته است. در طی این مطالعه، محققان  تغیرات جسمی حدود 9000 نفر از  افراد شرکت کننده با میانگین سنی 55 سال  را  با شرایط تطبیقی در این مطالعات دنبال کرده اند
مطالعات قبلی نشانه هایی از این خطر را پیدا کرده اند. در سال 2016، محققانی از دانشگاه کمبریج   رابطه ی بین شاخص توده بدن و بروز نقص آشکار در حافظه را کشف کردند. و نتیجه گرفتند که "چاقی با   تضعیف مغز و ناتوانی حافظه در ارتباط است."
این نه تنها اثر چاقی بر اندازه مغز  وکار آن را نشان داده است، اما  یافته های یک مطالعه دیگر از کمبریج در سال 2016، تایید کرد که "مغز افرادی که اضافه وزن دارند به نظر می رسد از ده سال از مغز همسالان خود به میزان  ده سال  وزن کمتری دارند ."
تیم پزشکی از مرکز کمبریج  در  رشته ی  پیری شناسی و علوم عصبی   پس از بررسی مغز 473 نفر بین سنین 20 و 87 سال  آشکار کردند :   ثابت  گردیده "افزایش وزن منجر به پیری مغز شده است."
تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منابع :

1)
Journal of Neurology

  
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان / نتایج مطالعات علمی : اضافه وزن با عث کوچک شدن مغز می شود (2)،
لینک های مرتبط :  اوضاع  "جهان" بدتر می شود یا بهتر !

 مطلبی علمی پژوهشی پاسخ می دهد:  ممکن است  از نظر بسیاری انسان ها  جهان بسمت بدتر شدن پیش می رود   اما  دنیای امروز ما در واقع بسوی بهتر شدن حرکت می کند
این تیتر همانقدر که چالش برانگیز هست  ، می تواند تکان دهنده هم باشد بخصوص که پیرامون خودمان افراد زیادی این عنوان یا مشابه آن را تکرار می کنند ومی گویند :" نمی دانیم آخرش  چه خواهد شد..؟
در کنار باور عمیق شخصیتی افراد علم هم پاسخگوست زیرا دنیای مطالعات و سیر آمار و ارقام  و پروژه ی آینده نگاری و توسعه ی ظرفیت ها و  مدیریت مباحث زیر گروهی آن در شاخه های مختلف با  تشدید فعالیت ها  در هرجامعه درصددند که بنحوی دقیق با عنوان اول این مطلب تعامل مثبت وسازنده  داشته و نگرانی های روزمره جوامع انسانی را برطرف نمایند، در این راستا  گزارشی مستند قبل از این منتشر شده که بخش هایی از آن را تقدیم می دارم : در موسسه ی تحقیقاتی بنام مرکز داده  ها جهانی با هدف ترکیب داده های تجربی و تحقیقاتی برای نشان دادن شرایط زندگی در حال تغییر در جهان این ضرورت را دنبال کرده است؟
سازمان نظرسنجی Ipsos Mori به ما در جستجوی جوا ب این سوال از طریق بررسی دقیق نظرات  26489 نفر از 28 کشور مختلف جهان ، پاسخ می دهد.
 این موسسه با تر سیم چند نمودار واضح از یافته ها ی خود نشان می دهد که  مخاطبین  وکاربران چگونه به  پرسش ها ی اختصاصی مرتبط  پاسخ داده اند:  -  "در طول 20 سال گذشته،  جمعیت  جهان  از نظر   نرخ فقر  مطلق  افزایش  یا کاهش داشته یا بهمان وضعیت باقی مانده است؟"
 -  سوال اصلی : "اگر همه چیز را در نظر بگیرید، آیا فکر می کنید که جهان به سمت بهتر یا بدترشدن پیش  می رود؟"
پاسخ دهندگان بسیار کمی پاسخ مثبت دادند و تنها 3٪ از پاسخ دهندگان در فرانسه و استرالیا معتقدند که جهان در حال بهبود است، و در اینجا دوباره می بینیم که درصد افرادی که پاسخ مثبت داده اند در کشورهای فقیر بیشترهستند.
تحلیلگر  این داده ها در این مطلب تشریح می کند: " اما چر ا عموماً این پاسخ های منفی  را دریافت می کنیم " . سوء تفاهمات نشان می دهد  رسانه ها و سیستم های آموزشی ما  در تعامل اجتماعی ضعیف عملکرده است به دودلیل  الف) موفقیت ها و جهش های رشد را نتوانسته برای جامعه تفهیم کند و  در نحوه عرضه ی دستاوردها  ناکام بوده است.Optimistic about the future of the world
ب) تصویری دقیق  واضح از کیفیت تغییر و تحولات ارائه نکرده است و روند دستیابی شتابنده راحل ها را برای توده تعریف ننموده است  که همین نارسایی اطلاع رسانی در همراهی دلسردی و خوشبینی تاثیر بسزائی داشته است   .
 اما مطمئناً می توان گفت که  میزان دانش و آگاهی  موجود ونحوه کارکردما  اجازه نمی دهند که مجالی برای سردرگمی و ناآمیدی از آینده در وجودمان رخنه کنند.
  بخصوص که ، نظرسنجی ها  نشان می دهد که بین تاثیرات وشرایط  گذشته ی ما و امیدمان به آینده رابطه ای مستقیم وجود دارد. نمودار ی در همین  موضوع نشان می دهد که درجه خوش بینی در مورد آینده با میزان دانش افراد در سطح توسعه در سراسر جهان متفاوت است.  اکنون برای دیدن نمودارها   وارزیابی بهتر می توانید به اصل مقاله مراجعه نمایید »»
منبع:https://ourworldindata.org/wrong-about-the-world
تهیه وترجمه : نجوای کنگان

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان / منبع:https://ourworldindata.org/wrong-about-the-world تهیه وترجمه : نجوای کنگان،
لینک های مرتبط :


امکان افزایش قیمت نفت

+

گذارشگران بین المللی پیش بینی کرده اند طی روزهای اینده قیمت نفت افزایش خواهد یافت .

به گفته ی آنها ، میزان بالای نفت در بازار به زودی به پایان خواهد رسید ، که به دلیل چند فاکتور می باشد :

عربستان سعودی اعلام کرده میزان نفت خود را به پانصد باریل در روز کاهش- خواهد داد

- ونزوئلا قادر به صدور نفت به کشورهای غربی نخواهد بود چرا که حساب های بانکی این کشور توسط رئیس جمهور خود خوانده خوان گوایدو مسدود شده است . همچنین شرکت ( پی دی وی اس آ ) قادر به تهیه ی حلال های نفت سنگین خود نخواهد بود .

- معافیت های صدور نفت ایران از سوی پرزیدنت ترامپ تجدید نخواهند شد

- جنگ ها در محور پایگاه های نفتی صحرار لیبی باعث کاهش میزان تولید ملی به پنجاه هزار بشکه در روز خواهد شد .

- کهنه شدن ساختارهای استخراج نفت آنگولا باعث کاهش هفتادو پنج هزار بشکه در روز خواهد شد .

گزارشگران اعلام کرده اند قیمت نفت از بشکه ای ۵۶ دلار به ۷۰ دلار طی ماه مارس ۲۰۱۹ خواهد رسید .

هر چند تقاضای نفتی در سال ۲۰۱۹ به علت کند شدن چرخه ی اقتصادی جهان می تواند کاهش یابد . در این صورت ، قیمت ها نیز کاهش خواهند یافت . اما هنوز مشخص نیست که این موضوع چه تاثیری بر قوانین خرید نفت خام سازمان کشتی رانی جهانی خواهد گذاشت که مالکین کشتی را از سال ۲۰۲۰ ملزم به اصلاح میزان گوگرد در سوخت خود کرده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان / قیمت دلار از بشکه ای ۵۶ دلار به ۷۰ دلار طی ماه مارس ۲۰۱۹ خواهد رسید، ولترشبکه | 18 مارس 2019،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 26 اسفند 1397 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
                       برای کنگان امروز ....
اینجا کنگان ، دیار دریا دلان پرهمت،شور آفرینان سختکوش بی هزیمت و نماد استوار عزیمت است که کرانه ی برکت ونعمت و سنگ زیرین آسیاب  حرکت وتحول است... واینک امواج کف زنان به ساحل می رسند تا از حماسه ها و هیجان ها و افتخارات گذشته تا بحال ماجراهای درخشان را به صخره ها بازگویند و روش رازگشایی به آنها بیاموزند مرغکان دریایی در آوایشان بهانه هایی برای رها سازی انرژی های بی پایان معنوی و ودر منقارشان از توشه ی مادی این خطه ی سحرآمیز سرود همدلی می خوانند و ماهیان رنگارنگ  از اعماق دریا به سطح آن می آیند تا بال زنان دوره ی تماشای رازگه ساحل بگیرند اینگونه  که نه تنها غریبه ها بلکه آشنایان دور ونزدیک نیز انگشت به دهان بمانند..
 و نجوایی چشمگیر به اذهان متبادر می شود تا عظمت ، کاروتلاش نیاکان مهر ورز ، بنیانگذاران  استخراج لولو ومروارید و دریا نوردان اقیانوس پیمای دیروز و غیرت نسل سازنده  امروزرا به یاد آورده وهرچند وقت یکبار مرور کنیم و با غروری کم نظیر انگیزه های  فردا را بسازیم  .
 جانا  ! سخن اینکه با میزیانی ها و تاریخچه ی کوتاهی از کنگان عزیز  همراه می‌شویم تا حتی پایگاهی برای فخر فروشی بکام دیگران  و بنام کنگان وکنگانیها باشیم   نمونه ی که امروز شاهدش بودیم و گواهی تاریخ از گذشته دیرن کنگان : یاداشت های"کشیش فرانسوی  آپه كری" 72—1674 بیش از 300 سال پیش  همگان را  می‌برد به عمق مهربانی اختصاصی کنگانی ها و یاد آور می شود که یکی از هویت های قدمت دار کنگان مهمان نوازی ها ی بی بدیل و نجابت های مثال زدنی و خونگرمی عمیق شان است وی در سفرنامه اش می نویسد :" چون به ساحل کنگان رسیدیم مردمان مودب و باحشمتی بودند که به گرمی از ما پذیرانی واستقبال کرده وفرصت میهمانی و استراحت آرامبخشی را برایمان فراهم کردند "....
برخی کنگان را با  انرژی گازش می شناسند اما  ما کنگانیها  دیگران را با نوع نگاهشان  و دقت نظرشان ، قدرشناسی  از میزبانی دریا دلان  برجسته  ومتمایز باز می شناسیم ...  این عبارات  تنها  اظهار خاطرات  نیست بلکه  واقعیتی  آشکارست تا دستمان را بگیرد  و از کنار ساحل  تا دشت‌ها و  بخش ها و روستاهای دامنه ارتفاعات شهرستان  با عناصری نشاط بخش  برگرفته از طبیعت جنوب ایران اسلامی سیروسیاحت دهد تا هر میهمانی را مجذوب محبت و صمیمیت های بی پایان کند .   واینگونه است که ما به خود حق   می دهیم تا کنگان را  با شکوه اختصاصی دیده و  همواره عزیز ببینیم ... "
 نگاه فراز دست ناخدایان و سینه ی ستبر ملوانان دریا دیده، بدون تردید پیامی رسا به حافظه  هر کسیست  که با پیوند دریا و  آسمان  در دوردست ترین افق ها با عبور از طوفان  و ایجاد بادبانها از نردبان موفقیت بالا می رود بی شک امروز رشد مطلوب را نزدیک تر از فردا می بینم زیرا این مژده را  با شادی آفتاب وطراوت صبح  و غرش ابرو بادهای ساحل با تمام وجود احساس ولمس کرده ایم...
  بی وقفه  برگ برگ مژه ی چشمان کودکان، نوجوانان وجوانمان  رویاها را می شمارند و اشک های مسرت بر گونه ها مادران و
و اوای گل ها درنگاه دختران و  بازوان آماده بکار و گام های پولادین مردان چقدر در این حوالی خالصانه  بدنبال  توصیفی پاک و  تعبیری ناب  با چشمان امیدوار  به قاب های انتظار دوخته است در کنار شما عزیزان مهم نیست که تا چه حد ما به قاموس انتظار  پرداختیم ،  بلکه مهم تراین است که دستاوردی از  ارمغان سبد پاسداشت ها ی  نکویی میزبانی تان  را  برایتان حاصل آورند وشیرینی این سفر را درکامتان لذتبخش وپربهره سازند...
 آگاهیم مدت طولانی  صبوری  درهاله ی از منتظر ماندن دراینجا برایتان یک آغاز است که مشتاقی و اشتیاق را  ترکیب می کنند تا در قلب زمان و عطرها ی   آکنده در فضای مکان در کنار​​  یکدیگر با  عبور از درد وتلخی های گذشته  ، گام صعود براداشته  وسکوهای توسعه را بسازند
براستی که سه گانه: حرکت ،عظمت ،سعادت  از  فانوس دریایی  روشن  که ساحل زیبا ی کنگان آنرا  در آغوش گرم  خویش می فشارد نشانگر کاملی برای  قطر گسترده  منابع انسانی گرانقدر و جغرافیای تاثیر گذار شما که در گذر تاریخ با احساسات زیبای تان جریان داشته  و در  خون رگهای تان فریاد می زند: کنگان ؛ خطه ی خوبی ها ، عشق به پیشرفت تو ست که باقی خواهد ماند و  امروز اینجا، اشتیاق پیام ملی این است  تا به ما فرصت اظهار نکته ی محوری بدهد:  که وفاداری به ایران اسلامی و  افتخار آفرینی  و کرامت زایی روزانه  از نگاه تان را  به دریاهای هفتگانه بازتاب دهیم  و اکنون نه  فقط امواج  دریا  بلکه شوق وشعف جانها را می بینیم که سرعت می گیرند  برای  رسیدن به ساحل پیشرفت که  آنها بر سر پیوستن به ساحل موفقیت  سخت اصرارورقابت جانانه ی  دارند.
این صحنه ی  پاک بازی از قرن ها پیش در کنگان تغییر نکرده است، بلکه  به سبک و شیوه ی دنبالکرد رشد سیر اجتماعی به روز شده و حسب شرایط  زمانه،  در تراز شاخص ها عدیده و بهینه گردیده است.
 خلاصه ی کلام اینکه : در  آستانه ی آغاز یک قرن از قرن های پیش رو  با روح فداکاری و  وفاداری  ومجاهدت که از این پس  با گذر هر روز همشهریان من  بتوانند تصاویر  افتخار و توسعه را نو به نو به یکدیگر نشان  بدهند  و  می شود که محصول "ایستادن وگردهمایی در این روز( 26/ 12/ 97) "  و ستایش وتمجید زیباترین و ماندگارترین خاطرات  زرنگار استقبال  را در قافیه ی قیافه ها و قفای  وامتداد دوران   نمایشگربوده ومایه  امیدواریست  که انشاء الله  رقم صائب مشاهده نمایند و دولتمردان قدر اینهمه  روحیه ی انعاف پذیر و سعه ی صدر  بی بدیل  در حضور گسترده  را  دانسته با وفای بعهد جبران کنند.
 نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان / برای کنگان امروز ....،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 26 اسفند 1397 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
 
سخنی با رئیس جمهور
بقلم فعال فرهنگی واجتماعی؛ سیدرضا حسینی
محضر مقدس ریاست خیلی محترم جمهوری اسلامی ایران حضرت مستطاب دکتر حسن روحانی(ادام الله ظلکم علی رووس کل مواطنین ایران )
با سلام و عرض خروارها ارادت خدمت حضرتعالی، بر خود واجب می دانم از اینکه قدم رنجه فرموده  و به دیار ما کنگان  تشریف آورده اید از جنابعالی تشکر و قدردانی نموده و این رویداد مهم و مبارک را به خود،  سایر همشهریان در داخل،خارج از کشور ، نسلهای گذشته،حال و آینده تبریک و تهنیت عرض  نمایم. نمی دانم با چه زبانی از زحمات طاقت فرسا و شبانه روزی  شما و همکارانتان (مخصوصا تیمهای اقتصادی و فرهنگی) سپاسگزاری کنم.واقعا کسی قدر تلاش و زحمات شما را نمی داند همانطور که مردم نتوانستند دکتر محمود خان احمدی نژاد این مائده آسمانی را درک نمایند،قادر به قدردانی از شما نیز نمی باشند .شما را به خدا از اکثر مردمی که از گرانی و تورم فریادشان به آسمان هفتم رسیده، نگران نباشید، از شما عاجزانه درخواست می نمایم  بزرگواری فرموده و این بندگان عاصی را مورد مرحمت قرار داده و از خطای کبیره آنها چشم بپوشید،گرانی،گرسنگی ،فساد اداری،باندبازی ،بیکاری، بر اساس تحقیقات برادران شاغل در ستادهای انتخاباتی شما به دولت ربطی ندارد و مسئولیت این همه نابسامانی بر عهده خواجه تاجدار،فتحعلیشاه و حاج ابراهیم کلانتر می باشد.اگر مردم قادر به تهیه نیازهای اولیه زندگی خود نیستند ،مشکل خودشان است، بر اساس چه منطقی باید ریاست جمهور پاسخگوی این مشکلات باشد ؟!!!این را باید به حساب ناآگاهی ملت گذاشت. وقتی مردم به علت گرانی قادر به خرید گوشت ،ماهی،مرغ،پنیر،برنج،نان،کره،پیاز،سیب زمینی و .... نیستند،کسی آنها رامجبور به خوردن نکرده و نمی نماید. بر اساس قانون شهروندی، فردی  که توان خرید چند کیلو سیب زمینی ندارد،مرگ بهترین گزینه برای نجات او است. عاقبت نهایی زندگی همه ،دفن در زیر خاک است، پس چه بهتر که ملت با شکم گرسنه وارد عالم برزخ شوند. همه بر این نظر متفق القول هستند که وظیفه ریاست محترم جمهور عبارت است از: به کوه رفتن ،سخنرانی در جمع دوستان ،سخن گفتن با ابر،باد باران ،دادن وعده و شایسته سالاری ، انتصاب دار و دسته خود می باشد که الحمدالله این کارها با زحمات بی وقفه حضرتعالی به خوبی صورت گرفته است.چنان شایسته سالاری در کشور انجام داده اید که هر فرد رامی توان به عنوان معاون رئیس جمهور، وزیر، معاون،مدیر کل ودیگر صاحب منصبان را انتخاب کرد.به میمنت سخن گفتن شما با ابر بود که چند روزی در شهرهای جنوبی باران  و تگرگ بارید و  دل مردم از این نزولات آسمانی شاد شد.به برکت وجود جنابعالی و  کلید طلایی در مشت، امروز کشور  ما از بهترین وضعیت آموزشی و بهداشتی در جهان برخودار است جا دارد که مردم دار وندار خود را خرج مدارس غیر انتفاعی ، بیمارستانها ،خرید دارو و دانشگاههای غیر علمی نمایند. علی برکت الله. مرا بخاطر اطاله کلام ببخشید.
 سید رضاحسینی،بندر کنگان بیست وششم اسفند نود و هفتنوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان / سید رضاحسینی، بندر کنگان بیست وششم اسفند نود و هفت /سخنی با رئیس جمهور،
لینک های مرتبط :


 
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
به نام خداوند رحمتگر مهربان
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ
  دکتر مومنی: آقای رئیس جمهور  به سوء مدیریت ها ی دستگاهی و فامیل بازی بهارستان نشینان  پایان دهید
سوگند به قلم و آنچه مى ‏نویسند

جناب آقاى رئیس جمهور
اهلاً و سهلاً

اینجا قلم ها هنوز كرامت دارند و سترگ و برافراشته به سان نخلهاى شرجى خورده دیارم .
لب ساحل زادگاهم رو به دریا نشسته مى نویسم ، هنوز هم با قلم بنفش
و یاد میكنم از روزهاى " امید" كه چه زود دلتنگشان شدم و قبل از شروع سخن با شما ، كلامى با دریا دارم:
دریا
آرام باش
وقتى قلب هایى در كنارت مى تپند
از عشقى پاك به وطن
یكبار تو محو دلهاى دریایى شو
یكبار تو عظمت قلبهاى عاشق را بنگر نگاهى به همان زیبایى
كه در خود آكنده دارى
دریا...
این بار
تو سكوت كن
و... آرام باش
صدایى بلندتر به گوش مى رسد

مهمان جنوبى ها؛
اینجا شرجى، آفتاب و تش باد از فرزندان جنوب انسانهایى سختكوش ساخته است و دریا همه را سخاوتمند.
 و شما معنى واقعى سخاوتمندى زنان و مردان دیارم را به عینه خواهید دید
اینجا همه بدون چشم داشت به استقبال شما خواهند آمد ، اما حتماً حق طلبى خود را هم به همراه مى آورند
جناب آقاى رئیس جمهور؛
این جملات از یك دل دریایى با همان قلم سوگند خورده به شما تقدیم مى شود
-  از جنس بنفش هاى بدلى و موج سواران صبح شنبه نبوده ام
- بى سوادى معروف هم نچسب است
- منتقدى از جنس حامیان اصیل شما و قلباً به رنگ بنفش روزهاى " امید" كه اصلاً  " جهنم " را هم نمى پسندم!
اما جان سخن؛
١- ما منتقد بى تدبیرى و سوء مدیریت بودیم و با توجه به برنامه ها و ایده هاى شما ، به اردوگاه امید پیوستیم اما اكنون همان بى تدبیرى و سوء مدیریتِ سلف ِشما  ، در این دولت نمایان تر همه را دلگیر ، خسته و ناامید كرده است
آیا وقت آن نرسیده كه در چیدمان دولت تجدید نظر كنید؟

٢-دولت شما مدتهاست در تسخیر مستاجرین بهارستان است ،ایشان خود به مزید ابر و باد و مه و خورشید و فلك و اندكى هم اتفاقات زمینى ، چند صباحى مستاجرند و بنظر مى رسد اسباب كشى بزرگى در پیش خواهند داشت
آیا براى بازسازى وجهه "استقلال" مخدوش شده دولت برنامه اى دارید؟
٣- در استان بوشهر در دولت شما و بالاخص دولت دوم ، حامیان اصلى شما به صور مختلف حذف شدند كه منشأ اصلى از دست رفتن سرمایه اجتماعى دولت ، همانا اعتماد عمومى ، این بخش است. بازیگران و نقش آفرینان این حذف گسترده همان نمایندگان و تیم آنان هستند ، كه البته مدیران ارشد دولت در استان بوشهر یا بى تفاوت بوده و یا همراهى كرده اند
این علامتِ سوالِ بزرگِ عملكرد دولت شماست ، آیا براى این سوال پرمخاطب پاسخى دارید؟
٤- استان ما جولانگاه مدیرانى ؛ناكارآمدبا خواستگاه اردوگاه مخالف دولت و دستچین شده حلقه چهار نفره در دولت و فامیل بازى همان بهارستان نشینان شده است
آیا از این وضعیت مطلع شده اید یا خیر؟ جناب رئیس جمهور این انتصاب ها چنان نخ نماست كه صداى  اعتراض در محافل كف جامعه نیز به وضوح شنیده مى شود
اینجا برخى همه چیز را به مرزهاى شهرستانى و خطهاى روى نقشه جغرافیا محدود كرده اند و معیار دیگر سنجش مدیران حتى در سمت هاى كاملاً غیرسیاسى همراهى انتخاباتى سه سال قبل و اسفند آینده است. البته شفاف تر عرضه مى دارم كه اینجا چیدمان مدیران با هدف پیروزى در انتخابات دوم اسفند آینده انجام مى شود
حتى یك بخشدارى تازه تاسیس!!
٥- ریاست محترم جمهور:
مطالبات حوزه هاى دیگر كه در چندروز اخیر نگارش شده است را تكرار  نمیكنم و خواسته هاى بحق مردم استان را پس از رسانه اى شدن مصوبات سفر شما پایش خواهیم كرد و اظهار نظر در این خصوص را به بعد از بازگشت شما واگذار میكنیم تا شاید قضاوت مان به ثواب نزدیكتر باشد
و هنوز  هم روز هاى خوب امید را مرور میكنیم و آرزومند موفقیت دولت شما هستیم
جناب پرزیدنت
اَهلاً و سَهلاً

ابراهیم مومنى
زاده دیر، فرزند ایران
 ١٣٩٧/١٢/٢٥ خورشیدىنوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان / دکتر مومنی: آقای رئیس جمهور به سوء مدیریت ها و فامیل بازی بهارستان نشینان پایان دهید،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو