رفتار دیگران را چگونه تعبیر می کنید؟

ما در زندگی روزمره اغلب پیش بینی های بسیاری در مورد افرادی که می بینیم بعمل می آوریم . این پیش بینی ها شامل مواردی است که این افراد انجام می دهند، برای مثال پیش بینی می کنید که  کسی که درکنار  گذرگاه عابر پیاده ایستاده است،آیا از عرض خیابان در مقابل ماشین شما عبور می کندیا نه ؟
علاوه بر این، ما پیش بینی می کنیم که چرا مردم  کاری خاص را انجام می دهند. به عنوان مثال، فردی که در طول ترافیک عبور می کند ممکن است با عجله یا به طور کلی بی پروا به انجام این کار بپردازد!

گزارش روانشناختی سایت سایکولوژی تودی؛ روانشناسی امروز (Psychology Today )... به مقاله استاد روانشناسی آرت مارکمن درباره تئوری استنباط پروفسور روانشناسی اجتماعی آمریکایی هارولد کلی، که در مورد تلاش افراد برای تفسیر رفتار دیگران در زندگی روزمره آنها، بحث کرده ، پرداخته است. در بعضی از شرایط مشترک همه نیازی به توضیح رفتار دیگران ندارند، مثلا ما نیازی به توضیح اینکه چرا  فردی  در مقابل درب آسانسور ایستاده است نداریم.

اماهنگامی که فردی رفتار غیرمعمول  دارد، دلیل برای توضیح رفتار او وجود دارد. به عنوان مثال، وقتی متوجه شدید کسی در یک   فروشگاه برسر فروشنده ی داد می کشد، این  رفتاری غیر منتظره است که شما را به توضیح آن دعوت می کند. سپس شما شروع به فکر کردن در مورد وضعیتی که باعث  بروز این رفتار در این شخص شده می کنید، ممکن است  فروشنده  دراثر ارتکاب یک اشتباه   مورد پر هزینه ی را   به مشتری تحمیل کرده که اورا تحریک نموده و شاید مشتری بخواهد عمدا  رفتار ی را از خود نشان دبده تا پول  خود را در شرایطی که با سیاست فروشگاه منطبق است، بازیابی کند وبخود برگرداند . سومین احتمال از وضعیت قبلی این است که  این عادتی از شیوه ی متداول  مشتری است که به تکرار این رفتار منجر شده است . مشتری ممکن است به سادگی این رفتار را طبق عادت شخصی از خود نشان دهد .
چرا تفسیرها ی ما متفاوت است؟
اصل  بنیادین "استنباط" به این واقعیت اشاره دارد که انسان  برای تفسیر رفتار خود  بر نگرش  خویش و عوامل خارجی تکیه می کند، در حالیکه برای تفسیر او از رفتار دیگران برپایه نوع  ویژگی های شخصیتی برای تفسیرش از رفتار دیگران بستگی دارد. با این حال، این مشخص نمی کند که آیا  علت بروز موردی در مثال فوق الذکر،  تلاش برای بازیابی پول بوده، و یا با یک ویژگی شخصی، نظیر ناراحتی درونی فرد مرتبط است.(انقباض روحی یا جسمی فرد گرایش بسمت تمرکز)
در فوریه گذشته، استاد روانشناسی گوردون موسکویتز و ارمک اوکانتِن، متخصص علم روانشناسی، یک مقاله پژوهشی در مجله علوم شخصیت فردی و روانشناسی اجتماعی منتشر کردند که به این سوال پاسخ داده شده است.
 محققان مورد اشاره خاطر نشان می کنند : وقتی شخص رفتار غیرعادی افراد را تفسیر می کند، معمولا دو عامل برای تعیین تعابیری که انجام می دهد، در نظر  می گیرد. این دو عامل عبارتند از: یکپارچگی (همواره) وتمییز(موردی وبرجسته)  ، یعنی اینکه آیا فرد به طور مداوم همان علامت را از خود نشان می دهد یا یک باره و یا  بصورتی قابل تمییزاین رفتار را انجام می دهد و  اینکه آیا این رفتار را در شرایط خاصی مانند یک مکان خاص انجام می دهد یا در هر شرایطی از او سر می زند.

محققان  مورد نظر پیش بینی کرده اند:  رفتارهای سازگار - که صاحب آن به طور مداوم - و ناشناخته - که در همه موارد انجام می شود، ما را به تفسیر آنها به عنوان صفات شخصی  برمی انگیزد. رفتارهای غیرواقعی که به طور مداوم در شرایط خاص و متمایز نیستند، ما را به تفسیر آنها به عنوان اهداف خاص یا گزینشی هدایت می کنند، زیرا  صدور آن نوع رفتار  از سوی شخص بسمت اهداف، اغلب به شرایط خاصی مربوط می شوند.
در بسیاری از مطالعات، شرکت کنندگان درباره رفتار فردی، مثلا کسی که کوپن ها - یا برچسب ها  را برش داده و جمع آوری می کند، رفتار ی است که توسط همه افراد انجام نمی شود،  و ضرورت خواندن علت  وبررسی دارد. مطالعات در مورد هماهنگی، وجه تمایز یا هر دو متفاوت بود. برای تغییر سازگاری رفتار، یک فرد همیشه ممکن است جمع آوری  کوپن  یا برچسب ها را کاهش دهد یا فقط یک بار آن را انجام دهد.فرد  برای تغییر رفتار،  ممکن است کوپن  وبرچسب ها را تنها از روزنامه ها، نشریات، مجلات و منابع آنلاین جمع آوری کند.

در برخی مطالعات مرتبط دیگر آشکارشد که  شرکت کنندگان در مورد ارزیابی خود از احتمال این که آیا این رفتار منعکس کننده هدف یا شخصیت فرد است، و نتایج با انتظارات محققان  منطبق است، مورد توجه واقع گردیده است .

چگونه می توان به تحلیل و تعبیر صحیح رفتار فرد رسید؟

در پایان گزارش، نویسنده تشریح کرد: وقتی یک رفتار به طور مداوم و در شرایط مختلف اتفاق می افتد، مردم به طور فزاینده ای بر این باورند که این رفتار، یک ویژگی شخصی از فردی است که آن را انجام می دهد، بنابراین تفسیر شان  از   رفتاراین فرد  از همین منبع  نشات می گیرد. هنگامی که رفتار نا متناسب  در چند موقعیت اتفاق می افتد، مردم به طور فزاینده ای بر این باورند که این رفتار نشان دهنده یک هدف است که فرد بدنبال آن است.
دفعه بعد اگر ببینید کسی رفتار غیر منتظره ای دارد، در مورد توضیحاتی که بر رفتار او دارید!  دوباره فکر کنید و سعی کنید بدانید که آیا شما در حال کنترل ویژگی ها فردی یا اهداف شخصی و پیدا کردن تفاوت بین آنها هستید یا نه ؟( به همین ترتیب باید در بررسی های رفتاری تعمیم داد)
تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منبع:
How You Explain Other People's Behavior
نویسنده: Art Markman
 
 
 


نوع مطلب :
برچسب ها : روانشناسی امروز (Psychology Today )./نجوای کنگان/najvaye-kangan، عبدالمجید اورا، How You Explain Other People's Behavior نویسنده: Art Markman،
لینک های مرتبط :


                     20 مه روز جهانی زنبور عسل ...

چگونه ما قدردانی خو د را از او نشان  دهیم؟  
 
بسیاری از مردم   از زنبور عسل، به دلیل نیش دردناک آن ،  می ترسند زیرا آنها فکر می کنند همینکه  زنبور عسل از کنار آنها عبور کند  شود  آنها را نیش خواهد زد ، اما بر خلاف ترس ما، زنبور عسل  بدون تحریک  از حشرات تهاجمی و ودر حالت تعقیب انسان قرار ندارد. هنگامی که او به شما نزدیک می شود، او این کار را فقط به این دلیل انجام می دهد که چیزی را دوست دارد و ممکن است  برای  او خوشمزه باشد در اختیار و یا در کنار شما قرار دارد. اگربدانید همه ی این چیزها  را برای شما انجام می دهد، خوشحال خواهید شد که غذا و نوشیدنی خود را   با او  شریک  باشید!
بنابه برآورد کارشناسان کشورعزیز ما ایران نیز یکی از محیط های بسیار جذاب وپر بهره است که ظرفیت سود آوری زنبورداری وصنایع تبدیلی وابسته به آن با درآمد نفت خام برابری می کند اما همچنان این زمینه ی فوق العاده ارزشمند مورد توجه کمتری قرار می گیرد ... وفقط کافیست  در مورد ارزش این موجود خوش نقش در طبیعت را چند بار بخوانیم ومورد این عبارت  را مطالعه قرار دهیم بیهوده نیست که از اینشتین نقل می کنند که او گفته است : هرگاه زنبور عسل از روی زمین محو شود زمان چندانی نخواهد گذشت که انسان نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد.

امروز، 20 مه روز جهانی زنبور عسل ....
زنبورها مسئول تامین مواد غذایی ما هستند!
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : 20 مه روز جهانی زنبور عسل .../نجوای کنگان/najvaye-kangan،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
 

                مدیریت پسماندها و صنعت بازیافت

کسب‌‌وکارهای کوچک نقشی مهم در رشد اقتصادی کشورهای توسعه‌‌یافته دارد، از آن جهت که آنها پتانسیل انسانی خود را در پروژه‌‌های اقتصادی مختلف سرمایه‌‌گذاری می‌‌کنند. این سرمایه‌‌گذاری منجر به ایجاد اقتصادهای قوی و به‌‌دور از وابستگی شهروندان به دولت‌‌ها و عملکرد دولت می‌‌شود. وقتی به اقتصادهای کشورهای بزرگ و غنی بنگریم، درمی‌‌یابیم که کسب‌‌وکارهای کوچک بخش عظیمی از نهادهای اقتصادی غول‌‌پیکر را تشکیل می‌‌دهند و کارآفرینی و فرصت‌‌های شغلی زیادی را به‌‌وجود می آورند.

طبق تعریف بانک جهانی از کسب‌‌وکارهای کوچک، این کسب‌‌وکارها به بنگاه‌هایی اطلاق می‌گردد که دارای 10 نفرکارمند، و کسب‌‌وکارهای متوسط حداکثر دارای 50 کارمند هستند. کشورهای در‌‌حال‌‌توسعه می‌‌کوشند برای تشویق مردم به اجرای کسب‌‌وکارهای کوچک و متوسط، مجموعه‌‌ای از مشوق‌‌های سرمایه‌گذاری را جهت تقویت اقتصاد و ایجاد فرصت‌‌های شغلی تصویب کنند.

سؤالی اساسی مطرح می‌شود: نسل جدید چگونه می‌‌تواند کسب‌‌وکارهای کوچک و یا متوسط ایجاد کنند و از کار در مؤسسات دولتی فاصله بگیرند؟

در واقع، باتوجه‌به اشباع‌‌شدن نهادهای دولتی از کارمندان، بیش از پیش نیاز به ابتکارعمل‌‌ حس می‌شود تا بتوان جوانان را تشویق کرد که به سمت بخش خصوصی‌سازی بروند، و جوانان باید با اتکا به خود، از طریق کسب‌‌وکارهای کوچک و متوسط به دنبال فرصت‌‌های شغلی باشند.

با توجه ‌به شرایط اقتصادی کنونی، جوانان چگونه می‌‌توانند خارج از بخش دولتی کار کنند و فرصت‌‌هایی برای کسب‌‌وکارهای کوچک و متوسط ایجاد کنند؟

در اینجا دولت مسئولیت هدایت و راهنمایی جوانان به سمت کسب‌‌وکارهای سودآور را بر عهده دارد، به‌‌طوری‌‌ که کسب‌‌وکارها ادامه یابد و درعین‌حال به جامعه نیز خدمت‌‌رسانی کند.

مهم است که برنامه‌‌ریزی این کسب‌‌وکارهای کوچک نباید به‌صورت تصادفی، بی‌‌فایده و یا تنها برای مدت کوتاهی بازده داشته باشند؛ بلکه باید برای سالها موفق و سودمند و در رفع مشکلات اجتماعی سهیم باشند. در میان این فرصت‌‌ها، می‌‌توان به بخش بازیافت زباله اشاره کرد؛  این طرح از طرح‌‌های سودآور است که بیشتر مواد اولیۀ آن را می‌‌توان به‌صورت رایگان یا با قیمت‌‌های پایین به دست آورد؛ یعنی با سرمایه‌‌ای اندک در مقایسه با سودی حاصل از چنین کسب‌‌وکاری شروع کنیم.

بازیافت زباله از طرح‌‌های سودآور است، به‌‌شرط آن‌‌که فرآیند تفکیک و بازیافت زباله با استفاده از تجهیزات انجام گیرد، بااین‌‌حال، اگر یک مرکز بازیافت اولیه مبتنی بر نیروی کارگر و بدون استفاده از تجهیزات و ماشین‌‌آلات تأسیس شود، ظرفیت تولید پایین‌‌تر خواهد بود، و سبب هرج‌‌و‌‌مرج و آلودگی محیط زیست خواهد شد.

لازم است با هدف تشویق بخش خصوصی به‌‌ کار و فعالیت در بازیافت زباله از طریق ارائۀ برخی از تسهیلات مالی و اجرایی برای صاحبان بنگاه‌‌های اقتصادی کوچک و متوسط، طرحی ارائه شود. با بررسی تجربیات بخش خصوصی در برخی از کشورها مانند بریتانیا، می‌‌بینیم که برخی شرکت‌‌های کوچک به مرور زمان به شرکت‌‌هایی بزرگ تبدیل شده‌‌اند و توانسته‌‌اند در مدیریت ضایعات، سود زیادی به دست آورند.

چنین طرحی در زمینۀ بازیافت ضایعات در بخش‌‌های زیر کارایی دارد:

 • بخش اول: بازیافت ضایعات کاغذ و مقوا برای میلیون‌‌ها تن در هر سال.
 • بخش دوم: بازیافت پلاستیک؛ ده‌‌ها گونه پلاستیک وجود دارد که بیشتر آنها قابل بازیافت‌اند.
 • بخش سوم: بازیافت فلزات برای استفاده در آینده، فلزاتی مانند آهن، فولاد، آلومینیوم، مس و فولاد ضدزنگ.
 • بخش چهارم: بازیافت چوب‌‌های غیرآلوده مانند پالت چوبی، جعبه‌‌های چوبی، پانل‌‌های چوبی، تخته سه‌لا و اثاث و مبلمان.
 • بخش پنجم: بازیافت شیشه‌‌های غیرآلوده و مناسبِ بازیافت مانند: بطری‌‌های شیشه‌‌ای، شیشۀ پنجره و غیره.
 • بخش ششم: بازیافت منسوجات که سالانه دست‌‌کم صدهاهزار تن را تشکیل می‌‌دهند و هر سال معدوم می‌‌شوند، با این‌‌که بسیاری از پارچه‌‌هایی که دور انداخته می‌‌شوند قابل بازیافت و پردازش هستند.
 • بخش هفتم: بازیافت ضایعات و نخالۀ ساختمانی مانند آجر به مواد جدید و قابل‌استفادۀ مجدد. این نخاله‌‌های سخت در تأسیسات صنعتی و سایت‌‌های عمرانی و تخریب ساختمان‌‌ها وجود دارند که با وسایل نقلیه به مراکز بازیافت حمل می‌‌شوند، و در آن‌‌جا برای دستیابی به مقادیر مختلفی از مصالح ساختمانی خرد می‌‌شوند و جهت استفاده در سایت‌‌های عمرانی بازتولید می‌‌شوند.
 • بخش هشتم: بازیافت ضایعات الکتریکی و الکترونیکی.
 • بخش نهم: بازیافت باتری؛ باتری‌‌ها از زباله‌‌های صنعتی خطرناک‌اند و باید به‌درستی معدوم شوند.
 • بخش دهم: بازیافت لامپ و چراغ الکتریکی، که باز هم در زمرۀ زباله‌‌های خطرناک قرار دارند. همۀ لامپ‌‌های حاوی جیوه به محیط زیست آسیب می‌‌زنند و باید بعد از جداسازی جیوه از لامپ، شیشه را به‌‌طور کامل بازیافت کرد.
 • بخش یازدهم: بازیافت لاستیک‌‌های مستعمل از طریق خردکردن لاستیک. از مالچ لاستیکی به‌‌عنوان پوشش زمین در استادیوم‌‌ها و کف‌‌پوش زمین‌‌های ورزشی استفاده می‌‌شود و در تولید تشک لاستیک، سرعت‌‌گیر و غیره استفاده می‌‌شود.
 • بخش دوازدهم: بازیافت زباله‌‌های تر و تبدیل آنها به خوراک دام و طیور و کود کشاورزی. برای نمونه، شرکت‌‌های بازیافت زباله در ایرلند، زباله‌‌های مواد غذایی را بازیافت و و ده‌‌هاهزار تن زبالۀ تر ارگانیک را که در گذشته دفن می‌‌شدند، پردازش می‌‌کنند. این شرکت‌‌ها، کود کشاورزی با کیفیت بالا جهت استفاده در کشاورزی تولید می‌‌کنند.

خرید ضایعات قابل‌بازیافت

مشکل اصلی در چگونگی اقناع مردم در تفکیک زباله، و ملزم‌‌کردن پاکبانان شهرداری جهت جمع‌آوری زباله‌های خانه‌‌ها و مناطق تجاری نهفته است، که ممکن است کارشان را به‌‌نحو مطلوب انجام ندهند. در آن‌‌صورت، هم شهروندان و هم کارفرما ملزم به انتقال زباله به نزدیک‌ترین محل جمع‌آوری زباله است. در صورت نبود حس مسئولیت، زباله‌‌ها در همه‌جا پخش می‌‌شوند و برخی از فضاهای باز در مناطق مسکونی یا خیابان‌‌های عمومی به زباله‌‌دانی بزرگ تبدیل می‌‌شوند. بنابراین، بهترین راه‌‌حل خرید ضایعات فوق‌‌الذکر با قیمت پایین است، آن‌‌هم تنها برای هدفی واحد که همانا منفعت‌‌رساندن به همۀ طرف‌‌هاست (شهروند، شرکت بازیافت زباله، محیط زیست و اقتصاد). ما در اینجا دربارۀ طرح و برنامه‌ای دولتی صحبت می‌‌کنیم که پروژه‌‌های بخش خصوصی در بازیافت انواع زباله‌‌ها را سازماندهی می‌کند.

آن‌‌چه صاحبان این بنگاه‌‌های کوچک و متوسط نیاز دارند، وسایل نقلیۀ برای جمع‌‌آوری زباله (حتی دست دوم)، مشخص‌‌کردن مکان‌‌هایی برای انبار‌‌کردن زباله‌‌ها و تفکیک آن براساس اصول و ضوابط بهداشتی، و نحوۀ دفع زباله‌‌های غیر‌‌قابل‌‌بازیافت، با انتقال آنها به مؤسسات دولتی یا خصوصی برای دفع صحیح و مناسب است. این برنامۀ دولتی می‌‌تواند تأمین امکانات برای بنگاه‌‌های کوچک و متوسط جهت دسترسی به مکان‌‌هایی جهت انبارسازی، تفکیک و بازیافت، تأمین وسایل نقلیۀ جمع‌‌آوری زباله و ماشین‌‌آلات بازیافت ارزان‌‌قیمت و یا اعطای وام بانکی و معافیت‌‌های مالیاتی برای یک دورۀ زمانی مشخص را شامل شود. ایدۀ این برنامه بر فرهنگ‌‌سازی در آموزش مردم به‌‌منظور تفکیک زباله‌‌ها بر حسب نوع آن در کیسه‌‌ها یا سطل‌‌های مخصوص، استوار است. برای نمونه، مواد پلاستیکی را در کیسه، مواد چوبی در یک جعبه، ظروف شیشه‌‌ای را در سطل قرار دهند. بعد از آن، نوبت به تعین تاریخ‌‌های ثابت می‌‌رسد که نمایندۀ شرکت در آن برای جمع‌‌آوری زباله و پرداخت هزینه برای هر مقدار از انواع مختلف زباله، به منازل و محل‌‌های تجاری مراجعه می‌‌کند. هم‌زمان، باید مراکزی در هر منطقه برای خرید زباله‌‌ها از ساکنان و مغازه‌‌ها احداث شود. صاحبان بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط کسب‌‌وکار خود را ارتقا می‌‌دهند و مردم را با 12 بخش جدید جمع‌‌آوری زباله آشنا می‌‌سازند. این برنامۀ دولتی تعیین قیمت خرید زباله را به شرکت‌‌ها واگذار می‌‌کند تا با همدیگر در خدمت‌‌رسانی به شهروندان رقابت کنند. این امر لزوماً به معنای آن نیست که هر شرکت حتماً برای جمع‌‌آوری همۀ انواع ضایعات مندرج در 12 بخش بازیافت، اقدام کند، زیرا این کار برای کسب‌‌و‌‌کارهای کوچک و متوسط دشوار است، اما می‌‌توان کسب‌‌و‌‌کارهای کوچک را به فعالیت در یک یا چند بخش خاص تشویق کرد.

ماشین‌‌آلات بازیافت پیشرفت‌هایی در زمینۀ بهره‌‌وری و صرفه‌‌جویی در هزینه و انرژی داشته‌اند، به‌‌طوری‌‌که تجهیزات تفکیک و پردازش سریع‌‌تر و با‌‌دوام‌‌تر شده‌‌اند و می‌‌توانند در مقایسه با گذشته، روی مواد بیشتری کار کنند. هزینه‌‌های مربوط به پردازش مواد قابل‌‌بازیافت به‌‌طور قابل‌‌توجهی کاهش یافته است که این امر ناشی از میزان کالاهایی است که می‌‌توان در هر دقیقه پردازش کرد.

شایان ذکر است کشورهایی مانند چین، سوئد، آلمان، بلژیک و هلند زبالۀ بازیافتی وارد می‌‌کنند که با عنوان محمولۀ زبالۀ بین‌المللی شناخته می‌‌شوند. برای نمونه، سوئد شمار بسیاری مراکز تبدیل زباله به انرژی داراست و شرکت‌‌های سوئدی بخش عمده‌‌ای از زباله‌‌ها را به سوخت تبدیل می‌‌کنند که در خلال زمستان طولانی برای تولید برق استفاده می‌‌شود؛ آنها هرگز ضایعات قابل سوخت را در زباله‌‌دان‌‌ها نمی‌‌اندازند.

شکی نیست که بازیافت زباله‌‌ها ثروت اقتصادی بزرگی را در پی دارد که نتیجۀ سودمندی برای کشور خواهد داشت. در گزارش آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمده است که بازیافت یک تن زباله در مقایسه با دفن آن در زمین، اثر مثبت مضاعفی بر اقتصاد دارد، به‌‌طوری‌‌که بازیافت یک تن زباله، به معنای حقوق و دستمزد و کالاها و خدمات بیشتر است.

در کالیفرنیا با جمعیتی بالغ بر 40 میلیون نفر، 5300 شرکت بازیافت با 85000 کارگر وجود دارد، که سالانه حدود 4 میلیارد دلار حقوق و دستمزد به پرسنل خود پرداخت می‌‌کنند و نزدیک به 10 میلیارد دلار کالا و خدمات تولید می‌‌کنند. صنعت بازیافت، علاوه بر ایجاد فرصت‌‌های شغلی بیشتر و افزایش فعالیت‌‌های اقتصادی در سطح محلی، سالانه 200 میلیون دلار درآمد مالیاتی فروش در کالیفرنیا را به ارمغان می‌‌آورد. این درآمدها به دولت محلی در تأمین مالی خدمات عمومی، همچون برنامه‌‌های اجتماعی، سلامت و بهینه‌‌سازی وسایل حمل‌ونقل کمک می‌‌کنند.

منبع : عناوین مرتبط اینترنتی

نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 29 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
                       یاد عزیزان ازدست رفته بخیر
 یادشان بخیرقدیمی ها ...  این عبارت را فکر کنم شنیده باشید که درهنگام خدا حافظی از شب نشینی و یا مهمانی و یا دید وبازدیدهای روزانه میزبان به مهمان می گفت: کجا می روی؟ " آبادی بودی" ... آبادی دقیقاً در اینجا  متضاد بیابان بکار می رفت ... یعنی وقتی که بروی ... اینجا سوت وکورمی شود  ...در نبود تو ، از نشاط و طروات، بیابانی بیش نمی ماند ... آبادی با عزیزان....
واما در مناسبت بزرگی مثل رمضان کریم یکی از امور برجسته یاد   عزیزان بقولی اسیر خاک است ( بزرگان ، بستگان ، حق داران، دوستان و همسایگان  وحتی همشهریانی که دیگر در کنار ما نیستند . بزرگی که نگاهش آرام بخش بود  وتجربه وکلامش رهنمون طریق بود،یا وابسته ی خانوادگی درجه یک و یا درجه دو  که خلاء هرکدامش درد مندی خاص خود دارد  وتکیه گاهی که نه هموزنش را دیگر داری و نه در قد وقواره اش ستونی را می توانی برای خود فرض بگیری ... و همسایه ی که هرچند کمتر دیده می شد ولی احساس سنگینی نبودنش در پشت دیوار خانه یا بترتیب فاصله در دیوار، در نما و هوای کوچه همه را می آزارد . دوستی که همین چند وقت بیاد خاطرات گذشته همراه با لبخندی و سلام وعلیکی یک عالمه لطف و محبت را رد وبدل کرده ای ... گاهی در عالم خیال با تک،  تک آنها سخن می گوئی ... وخودت تائید می کنی که بله درست است آنچه گفتنی بود و عملی است آنچه شنیدنی بود... برای مطرح کردن برخی حرف ها و عرضه ی بعضی دردها دیگر بدیلی ، هواخواهی و همدلی به سبک  ووزن او که از دست داده ی نداری... و لی چه می شود کرد تا بوده چنین بوده وتا باشد چنین خواهد بود... یادشان گرامی و رحمت حق قرین روح شان در جایگاه ابدی شان...
در ادبیات کهن مشرق زمین داستانی وجود داردکه بس آموزنده است: پیر زنی با پسر جوانش در خوشبختی و رضایت زندگی می کردند،اما ناگهان  مرگ بسراغ پسر آمد تا روح اورا برباید . مادر به خاطر مرگ تنها فرزند خود غمگین بود اما او نا امید نشد و به  سراغ حکیم  ده رفت و از او خواست که دستور العمل جادویی لازم برای بازگرداندن پسرش به زندگی را بدون توجه به اینکه انجام آن چقدر سخت است  به وی بیاموزد  ... حکیم   نفس عمیقی کشید و ذهنش را  متمرکز کرد و گفت: من به یک دانه کنجد نیاز دارم که باید آن را از خانواده ای تهیه کنید که هرگز غم و اندوه از دست دادن عزیزی را تجربه نکرده باشد.
"پیرزن  با تمام  شور و شوق، درب  خانه های کل روستا  را  به دنبال هدف خود  "یک دانه کنجد از  خانه ی  که هرگز غم و اندوه را ندیده است،کوبید".
هرخانه ی  به نحوی مرگ عزیزی را درطول سالیان زندگی درک کرده بود...و مطلقاً دانه ی کنجدی را با آن ویزگی پیدا نکرد... و با شنیدن ماجراهای چگونگی مردن افراد درهر خانواده با مشکلات و معضلات فقدان افراد بربازماندگان بیشترمتاثر شد.
 و پس از تفقد وپرسش ازآخرین خانه ی روستا که  جوابش همانند بقیه بود. ... دریافت که حکیم خواسته به او بفهماند قضا وقدر را که همگانی است نمی شود کاری کرد و  همچنین فرصت پرسش از حال و احوال هم محلی را برای او فراهم کرد تا بداند که هرکس به طریقی  مصیبتی دیده و یا شاید از منظر مختلف مشکلاتی بیش از او داشته است.

بدین ترتیب هیچ کس  بدون نگرانی وناراحتی نیست، این یک واقعیت است که نمی توان آن را نادیده گرفت، هر چقدر ما احساس  کنیم که ما در غم و اندوه  وصف ناپذیری قرار داریم ،اما در سراسر زندگی  اجتماعی  وجامعه ی ما سخت ترین و دردناک ترین امور نیز وجود دارند. که همه ما باید همواره این واقعیت را به یاد داشته باشیم. اگر درد و غم و اندوه  و  شکست قلب دیگران را،درک کنیم وتا حدی در انتقال  احساس همدردی با دیگران،هم نوا باشیم طبعاً در کاهش آلام و التیام  دردهای دیگران نقش مفید وموثری ایفا کرده ایم ... زندگی با همه فراز ونشیب هایش ، خوشبختی و بدبختی ها ، خنده و گریه هایش را درست شناخته ایم ،  به ویژه یتیمانی که از بدبختی، بیماری، فقر و محرومیت رنج می برند. اگر در مورد  چگونگی  کمک به آنها فکر  کنیم متوجه خواهیم شد که  چقدر زندگی ما را  مورد قبول و پذیرش قرار داده است  و  مقایسه کنیم که درآن شرایط ما چه انتظاری داریم ؟ این پذیرش احساس درون ما را صیقل می دهد و اطمینان و رضایت درونی را برایمان رقم می زند  و انرژی مضاعفی به ما در ادامه ی مسیر زندگی عطا می کند ...
هرچند طبق رسوم همساله در عید فطر به بازماندگان اموات اخیر سری می زیم و سعی داریم موجبات تسلی خاطر آنان را فراهم  کنیم ویا به زیارت اهل قبور می رویم ... اما جا دارد دراین شبهای عزیز رمضان وپس از آن در لیالی عظیم قدر  هم یادی از همه در گذشتگان  خویش با نیت خیر ی واهدای ثوابی  داشته باشیم و با کمک به بازماندگان ایشان فرصت همدلی را احیا نمائیم...

 نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان/najvaye-kangan، یاد عزیزان ازدست رفته بخیر،
لینک های مرتبط :


اعمال تحریم ها علیه ایران توسط  آمریکا

  
 


 ترامپ ، ۹۰ تا ۱۰۰ روز به سازمان های خصوصی مهلت داد تا همکاری خود را با ایران قطع نمایند .

از ۷ ماه اوت ، تحریمات نسبت به فلزات ، سکه ،بدهی و تولیدات اتومبیل به اجرا در می آید . تحریمات در بخش بانکی و نفتی نیز از ۵ ماه نوامبر اجرایی می شوند .

برخی از دست اندر کاران در اتحادیه ی اروپا معافیت هایی را تقاضا کردند تاقرار داد های امضا شده ی آنها تا پایان اجرا شوند ( ارباس ، لوفتانزا ، پژو ، زیمنس ، توتال و غیره ) . برخی دیگر نیز از اتحادیه ی اروپا خواسته اندتا سیستم بلوکه کردن را که در سال ۱۹۹۰ به وجود آمد ، تا نسبت به تحریمات یک جانبه ی ایالات متحده علیه کوبا مخالفت شود ، پیاده نمایند . در این صورت ، سازمان های اروپایی که تحت نفوذ واشنگتن قرار بگیرند ، از سوی بروکسل تحریم خواهند شد و هیچ محکمه ی تجاری غیر اروپایی ، صلاحیت نخواهد داشت تا وارد عمل شود . در عین حال ، کسی نمی داند که آیا این راه کار می تواند امروزه موثر واقع شود یا خیر ، یاعکس العمل ایالات متحده در این باره چه خواهد بود .

از سوی دیگر ، نیمی از مبادلات ایران هم اکنون با هند و چین بوده است . و هنوز مشخص نیست ، عکس العمل هند چگونه خواهد بود . ولی بعید به نظر می رسد که چین در برابر خواسته های ایالات متحده تسلیم شود .

خزانه داری ایالات متحده ، علیه سازمان ها و شخصیت های امارات که در دور زدن تحریمات ایران شرکت داشتند ، تحریماتی وضع کرده . بندر دبی ، به لحاظ دور زدن تحریمات ، بسیار ترقی کرده است .

ترجمه توسط
نوع مطلب : مقاله، 
برچسب ها : ولترشبکه | 14 مه 2018 /نجوای کنگان/najvaye-kangan، ولترشبکه | 14 مه 2018، نجوای کنگان/najvaye-kangan، ولترشبکه،
لینک های مرتبط :


 
 
                                              آشتی با دریا ضرورتی برای ساحل نشینان

                               دریا درمانی و راز جذابیت آن برای ما در غم و ناراحتی عاطفی وشادی  چیست؟
 
 از فریاد و گریه، شادی تا تامل و اندیشیدن،درمان برای بسیاری، دریا دوستی است که هنر گوش فرا دادن به آواز هستی ونجوای عشق ، زمزمه درددل گفتن شنیدن در وجود بیکران خود  وفضای پر رمز راز زندگی ، آرامش حیات  بخشیدن را هدیه می دهد ،یقین را دامن می زند و گستره دید را وسعت می بخشد و  تردید را برطرف می کند، همانطور که آب شور آن زخم های  بدن را بهبود می بخشد و شکن درشکن امواجش نگرانی های روان را التیام می دهد .
  قدرت دریا  
  آهنگ امواج  دریا  راز های  دریانوردان قرون گذشته و گستره وصل آب به ماسه ها یاد آور خاطرات کودکی و نوجوانی است که صفحه صفحه ی آن کتابی  قطور است و داستان ها ی  زیبا برای هر یک از ما که  انس والفتی با دریا داریم .... او هرگاه اراده کنیم اسرار ناگفته ی دو طرفه ما را بیان می کند.  و درعبارتی  همه ی آنچه گذشته و یا آنچه پیش روی ما بسته است را فقط خود ش می تواند بازگو وبازگشائی کند
هنگامی  در درون خود به تنگنا می افتیم واحساس دلتنگی  داریم، بلافاصله به فراخنای دریا  پناه می بریم، جایی که ما در سکوت دربرابر عظمت  یکی ازبزرگترین نعمات الهی درانتظار نوازش روح و تفقد جان  و توسعه تنفسی تازه وبا  باز آرائی پیکر خسته درآغوش ساحل به آرامش می رسیم  و به صداهای امواج که در ساحل  غوغائی از تنوع آهنگ های جان نواز را ردیف می کند گوش می دهیم. این صحنه کافیست تا به ما باز حسی نو، آرامش دوباره  و اعتمادبنفسی سازگار با پیرامون مان تدارک می بیند. هرچه به دریا نزدیک تر می شنویم  با سلامتی آشناتر، روحیه و خلق و خوی ما بهتر و سازنده تر می شود.

 از زمان های قدیم، انسانها بر  آب به عنوان یک ابزار موفق برای بهبودی  جسم وروان شرط می بستند. در ایران و روم باستان ، برای مثال،  آب تنی و حمام منظم بخش مهمی از فرهنگ  عامه  بود و حمام ها برای انبساط خاطر  و تجدید قوا - آرامش روح در یک محدوده ی  آرام  فعال بود. مایه ی حیات بعنوان عنصر اولیه زندگی مهریه ی  وارث مادران و ما ترک و شگفتانه ی پدران برای فرزندان بشمار می رفت... واینگونه آب از سرچشمه ی تاریخ رودی شد تا به دریای زندگی از آغاز تا پایان آن بپیوندد.و همواره  تعبیر آب در خواب به روشنائی پیوند خورد.
در طب چینی باستان، آب، عنصر ضروری ایجاد تعادل در جسم  و ایجاد هماهنگی فیزیکی بین اعضای بدن بود. دریا ها  و رودخانه ها به عنوان مکان های مقدس شناخته شده بودند، به ویژه از آنجایی که در فرهنگ ها وآداب ورسوم  آب به عنوان نمادهای تولد دوباره، پاک کردن روحانی و نجات و پاکیزگی وعلاج برخی امراض دیده می شد.
رنگ آبی دریا، صلح و آرامش را به ارمغان می آورد: "ملاحظات در اقیانوس تغییرات فراوانی امواج مغزی را تغییر می دهد و ما را در حالت "مدیتیشن" تامل  قرار می دهد و ما راوادار به نوآوری می کند"
سواحل دریای منبعی غنی از یون های منفی هستند که برخی آن هارا "ویتامین های هوا" نامیده اند؛ زیرا آنها سلامت ما را بهبود می بخشد وما از زمان اختصاصی در آنجا   لذت  وبهره می بریم.
از قرن 18 میلادی، درمان برخی از بیماری های روانی مانند اختلال ذهنی ، استرس پس از سانحه ی شوک آور و افسردگی با آب  ربط جدی داده شده است. پزشکان گردش دریایی و آب سرد را   یک نوع روان درمانی برای غلبه بر افسردگی و بهبود  مزاج روحی فرد توصیف کرده اند.
دریاها و اقیانوس ها در شلوغی و زندگی ماشینی امروز یک وسیله موثر برای بازگشت به آرامش و تغذی قوای روحی  است  بهمین جهت بسیاری از مردم     تعطیلات  و اوقات فراغت  را  در کنار دریا می گذرانند. و یا در همان حال  بعضی  تمایل دارند انرژی منفی خود را با تمرین ورزش های آبی مانندقایق سواری و اسکیت ، غواصی و موج سواری و...  دفع کنند، اما دیگران ترجیح می دهند روی شن و ماسه  به هرترتیب که دوست دارند  وروبروی امواج فعلی و یا در برخورد وتلاقی با آن ها  جانی تازه بیابند

 دریا علاج پریشانی خاطر وتشتت حواس
منظره دریا می تواند در روند رها شدن از تنش و پیدا کردن نشاط وانبساط خاطر  واقعی کمک کند.
 بنا به گفته گزارش  مرکز اروپایی محیط زیست و سلامت انسان، مردمی که در  مناطق ساحلی  در نزدیکی دریا سکونت دارند زندگی شادتر و سالم تری نسبت به دیگران دارند. این  گزارش ممکن است توضیح دهد که چرا هاوایی  در سال 2008 در ششمین نظرسنجی سالانه گالوپ  عنوان "شادترین ایالت آمریکا" را بخود اختصاص داده است.
ریچارد شوستر، روانشناس بالینی، دراین باره  می نویسد : " دریا  و اقیانوس فرکانس امواج مغزی را تغییر می دهد و  ما را در حالت "مدیتیشن" تامل ناب قرار می دهد و ما را  وادار به نوآوری می کند."
 
"والاس نیکولز"نویسنده کتاب "ذهن آبی"  در مورد راه های فراوانی که در آن دریاها نه تنها به زندگی ما بلکه ذهن و سلامت روان ما را نیز تحت تاثیر سازنده  خویش  قرار می دهد، قلمفرسائی کرده وتشریح می کند: "آب دریا ها  باعث می شود: شما سرزنده  تر، سالم تر و بیشتر مایل باشید تا با دیگران ارتباط مثبتی برقرار کنید".
 با این حال، نقش دریا در فرایند بهبود ذهن و جسم و رسیدن به حالت روحی مطلوب  به عنوان "ذهن آبی"(blue mind) شناخته شده  است که  آرامش مغز ما را با توضیحات زیر فراهم می کند :
مغز ما را با راحتی فراهم می کند
 نیکولز در کتابش اقرار می کند که دریافته است :  بهترین راه برای درک اینکه چه زمانی در نزدیکی دریا  چیزهایی که پشت سرگذاشته ایم را چگونه از ذهنما ن دور می کنیم، انجا باعث می شود که کمتربه آنها فکر  کنیم وچگونگی حذف آنها را باورمی کنیم ، به خصوص آن مواردی که مغز ما را خاموش می کنند و احساس خستگی  وکم رمقی را در ما تجدید  می کنند.
 در زندگی روزمره ما دائما تحت عوامل فشار و استرس در خانه ، در محل کار   یا در خیابان های شلوغ  قرار می گیریم. از این رو،  ما به زمانی  جهت استراحت دادن به  مغزمان نیاز داریم. که طبعاً بهترین نقطه برای این مهم در کنار دریا میسر است
 نیکولز درادامه می نویسد: " دریا و اقیانوس  این مزیت را به ما می دهد زیرا باعث می شود که   همه چیز برای ما ساده تر و بصری تر شود." چهره به چهر ه شدن با آب( آب رودورئی) باعث می شود که مغز  موقعیت های آرامبخشی  را دریافت کند وبا حالتی روان بخش مواجه شود که که  باشگاه ها  و  ورزشگاه ها آن حالت  را ارائه نمی دهند ... چیزهای زیادی  مانند موسیقی وشعر ، هنر، تمرینات هوازی و دوستان پرنشاط  وجود دارد که می تواند ذهن خسته را  را آرام کند اما به تجربه ی طبیعت این نکته برترین است که "آب برای ترکیب شدن و جمع داشتن عناصر دیگر در توجه به این پروسه  مناسب ترین است".
 
تحریک و کسب تامل  "مدیتیشن"
بعضی از مردم در مورد ایده نشستن در نزدیکی دریا برای مدت طولانی، تماشای جزر و مد و شکستن امواج بر روی سنگ وصخره ها اهمیتی نمی دهند، اما ممکن است مدتی بعد دریابند که دریا  قوه  ی  تامل و مدیتیشن آنها را تحریک  کرده است ...
مهم است که توجه داشته باشیم که وضعیت ذهن مغز وقتی آرام است   در همان حال به تمام جزئیات وصل می شود: کاهش تنش، درد و افسردگی، بهبود تمرکز و اصلاح کیفیت خواب و حتی باز شدن اشتها و پرداختن به موضوعی اززاویه ی جدید...
 
 کنار ساحل زمینه ی ارتباط برقرار کردن با دیگران را افزایش  می دهد
تصادفی نیست که اغلب موارد فرح بخش، مانند مراسم عروسی و لحظات همگرائی ها ، در مکان هایی نزدیک به آب رخ می دهد.
دریا می تواند  رویکرد ما را از "من" به "ما" تبدیل کرده و تقویت توانایی ما برای برقراری ارتباط و همدلی  در مشکلات متنوع مشابه و مسائل  متعدد مورد علاقه با دیگران را تقویت کند.
در حقیقت، مزایای بسیاری از لذت بردن از دریا با شخص دیگری وجود دارد: " همراه داشتن کسی   در نزدیکی دریا  ما را قادر به افزایش سطح" اکسیتوسین" می کند که این  عنصر فعال کننده یک ماده شیمیایی است که در ایجاد اعتماد به نفس موثری  دارد، بعضی آن را هورمون  علاقمندی  می دانند و  به نوشتن یک فصل جدید کمک می کنند تا رابطه ی محکم و جدید ایجاد کند ".
نیکولز نتیجه می گیرد : "ما متوجه شده ایم که روابط بین مردم در نزدیکی آب عمیق تر می شود" زیرا که ذهن باز تر شده و به بازخوانی و خلاقیت بیشترروی می آورد یعنی درست زمانی که شما شروع به حل اسرار زندگی خود می کنید..
 
 

 
 
 
 
 
 

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان/(blue mind) /najvaye-kangan،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
    دایره المعارف جامع  فروپاشی کیان صهیونیستی :
    شیطنت ترامپ ، جنایات نتانیاهو و خیانت حکام مرتجع عرب زوال اسرائیل را به تاخیر نمی اندازد
 کیان صهیونیستی با ادعای پیروی از موسی(ع) در ستمگری و"تفرعن" برفرعون پیشی گرفته است  در جهان امروز  تنفر و انزجار از این رژیم غاصب ونامشروع آنچنان اوج گرفته که نه تنها بسیاری از انسانهای آزاده و شرافتمند بلکه بسیاری از هم کیشان آنان نیز آرزوی محو و بسرآمدن بساط ظلم و ماشین آدمکشی اشغالگران فلسطین را در دل داشته وبرزبان می آورند.
اما مشکل درک موضوع  از شرایط مورد نیاز برای  محو اسرائیل در چه چیزی نهفته است درواقع اگر ما به شتاب تغییرات فعلی شرایط منطقه  وجهان وعلل وعوامل ونتایج آن بپردازیم  می توانیم به سرعت به همان پیش بینی برسیم که مقام معظم رهبری در مورد اسرائیل داشته اند :" ان شاءالله تا 25 سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت"..
   اما از منظر دیگر  دو ورودی به کانون نوع این نگاه  وجود دارد؛ اولین نکته،  تجزیه و تحلیل سیاسی که می تواند برای  پیوست هرپروسه ی از این دست دید وسیع تر ی ببخشد.
 دوم اینکه : تجزیه و تحلیل تاریخی، که به عنوان ناظر وگواه مرجع به ما عینیت هائی  را معرفی کرده ومحتوای گویا وغیر قابل انکاری را ارائه می دهد  وزمینه ی نگرش  از بالا به  موضوعی را ، برایمان فراهم می کند یعنی دراین خصوص رویدادهای سابق و جاری   تاریخ دولت یهودی (اسرائیل) که  مبنائی جز  ظلم و غصب حقوق  از روز اول خود نداشته چگونه تاسیس شده و ادامه یافته وچالش های ویرانگرپیش روی آن کدام است؟ و همین عدم مشروعیت و یا تظاهر به مشروعیت آن را به  دولتی زودگذر تبدیل کرده است  با این وجود علاوه بر استناد به  قرآن واحادیث  و روایت های  کتب  مقدس  که بسیاری از ان نشانه های  نابودی آن دولت  ستمگر را  و  شکست بنیانگذاران آن را تایید کرده  به عهده مومنین و موحدین باز می گذاریم وبحث را را  از زاویه ی دیگر دنبال می کنیم  و درواقع اکنون  مواردی دال بر زوال و نابودی اسرائیل که  اکنون در میان افکار عمومی  و رسانه های در حال حاضر در قالب اهتمام  انعکاسی موضوعیت  تام را یافته  که تعدادی از آن ها را بصورتی فهرستی وخلاصه وار مرور می نمائیم:

 - "ئیزرائیل دیوید ویلز" حاخام یهودی  عضو یك سازمان یهودی  اسرائیل علیه صهیونیست ها   مستقر در اوتاوا، در طول تظاهرات علیه اسرائیل بخاطرحمله ی وحشیانه به غزه - در پایتخت كانادا، كارت هویت خود را در قالبی نمادین به زبان عربی و انگلیسی نشان داد مبنی براینکه : "برای  ازبین رفتن  سریع و صلح آمیز اسراییل دعا می کنم" 

-  پایان دولت اسرائیل در چند سال آینده یک واقعیت محتوم خواهد بود. در سال 2010، فیلم "2048"   توسط   "یاران کافتری"، کارگردان اسرائیلی،ساخته شد.  این فیلم نشان دهنده پایان اسرائیل در سال 2048 باشدبطوریکه شهرک نشینانش در جهان به دلیل ضعف و انحلال  رهبری و فساد و فساد شهروندان یهودی و تقسیم وشکاف میان آنها  پراکنده  میشوند..14/10/2017
- پیش از این گزارش هشتاد صفحه ی که توسط 16 نهاد اطلاعاتی آمریکا تهیه شده است -که  حاوی گزارش مشترکی تحت عنوان "آماده سازی خاورمیانه در دوره پس از اسرائیل"است - باید اشاره کرد که پایان دولت اسرائیل در خاورمیانه از امری ناگزیر تبدیل به امری قریب الوقوع شده است. این گزارش بیان می کند که افزایش جنبش اسلامی در همسایگی اسرائیل   احساس ترس و نگرانی پایداری بر زندگی صهیونیست ها  از آینده خود وسرنوشت فرزندان حکم فرما شده است  .
این گزارش نشان داد : در مقایسه با افزایش جمعیت فلسطین، میزان تولد اسرائیل کاهش می یابد، 500 هزار اسرائیلی که گذرنامه های آمریکایی دارند، و اسرائیلی ها که گذرنامه های آمریکایی یا اروپایی ندارند، نیز بدنبال حصول گذرنامه هایی در این دو بخش هستند زیرا که  به رهبران اسرائیلی اعتماد چندانی ندارند، و گزارش محرمانه ای که نشت کرده است و محتوا ی آن  مورد بحث قرار گرفته آشکارمی کند که دولت اسرائیل در جغرافیای با تعدد اقوام ونژاد های  و ادیان ناسازگار باهم که خود آنها را از سراسر دنیا گرد آورده ،صرفاً به پاکسازی با قومیت یهود پرداخته و تبعیض نژادی را درمیان آنها نیز توسعه داده است لذا براین اساس و معضلات دیگر اجتماعی آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) ، در مورد بقای اسرائیل پس از 20 سال ابراز تردید کرده است.
-  "فرانکین لمپ" حقوقدان بین المللی آمریکا نیز در مصاحبه با شبکه ی تلویزیونیپرس PRESS، گفته است :  500هزارشهروند اسرائیلی آمریکائی با خواندن دیوارنوشته ها درسرزمین های اشغالی درک کرده اند که چه سرنوشتی در انتظار آنهاست و نمی خواهند عکس مسیر تاریخ حرکت کنند.(همانند آفریقای جنوبی)

- "ده سال بعد هیچ اسرائیلی وجود نخواهد داشت."  جمله ی از کسینجر، بود که همانند آبی سرد برپیکر نیمه جان ، صهیونیست ها را شوکه کرد  ، ساندی آدامز، سردبیر روزنامه نیویورک تایمز با تأیید این گفته طی  مقاله ای  درنیویورک پست آن اظهارات را منتشر کرد. همچنین  مایر داگان، رئیس سابق موساد  در مصاحبه ای با پست اورشلیم در آوریل 2012 گفت: "ما در آستانه فرو ریختن هستیم . من نمی خواهم مبالغه کنم و بگویم یک فاجعه است، اما این چیزی است  که ما در مورد آنچه در آینده اتفاق می افتد، می توانیم حدس بزنیم. "
 
- بنیامین نتانیاهو  ،نیز مطمئن نیست که کیان صهیونیستی  عمر 80 ساله  خودرا درک خواهد کرد ،( بقای ما بدیهی نیست)  این همان چیزی است که او درفراخوان "تناخ"Tnakh" 1 در منزلش، به مناسبت عید "تخت"  اظهار کرد؛ نزدیک به شرایط و شرایط "پادشاهی کنونی" اسرائیلی "حشمونائیم" 2 است که نمونه ی الهام بخشی از صهیونیسم معاصر است. او در آنجا برای تضمین بقای  20 سال دیگر "اسرائیل" با اندکی تفاوت در مشابهت سرنوشت اسرائیل با "حشمونائیم"  خواستار شده است ...
 
- كتاب منتشرشده  در آستانه ی سال 2000 توسط نویسنده ی ایتالیایی لوچیانو سامپترو پیرامون تحلیل نوشته های "نستراداموس ‏(1503‏ ـ‏1566)‏ و آخرین پیش بینی هایش است"تاکید دارد‏:‏ درگیری بین اسلام و مسیحیت 25 سال طول خواهد کشید و اولین قربانی این درگیری اسرائیل است که به طور کامل از بین می رود.
- فروپاشی صهیونیزم-  نقد متافیزیکی سیاست - جیانی واتیمو. مایکل ماردر
-  ناحوم گلدمن،  محقق یهودی که یکی از بنیانگذاران صهیونیزم که سالها ریاست کنگره صهیونیست  هارا بعهده داشته  درکتاب اختصاصی خود تحت عنوان : اسرائیل به کجا؟ - می نویسد : «دولت اسرائیل ازدرون خود متزلزل خواهد شد؛ زیرابا ادامه اعمال تروریسم روزانه و عدم وجود یک کشور فلسطینی این روند نابودی محقق  خواهد شد ... " اری شمیش" پژوهشگر صهیونیست  که خود به این عنوان افتخار می کند در کتابی بنام : "سقوط اسرائیل " ( 1992م)، درادامه تائید متن کتاب  قبلی مورد اشاره می نویسد: "میلیون ها آمریکایی  اکراه دارند که  پول خود را به سیاه چاله ها بفرستند، جایی که باز نمی گردند." : "آمریکا دارای دین خاص خود است که باید مراقب آن باشد، که باید پیش از دین اسرائیل به آن اهتمام داشته باشد. وضعیت  بد اقتصادی آنها باعث شده تا  روی  خود را نسبت به اسرائیل  که خواهان پرداخت مالیات بیشتر از سوی آنهاست  برگردانند. "
- پروفسور یهودی (اسرائیل شاحاک) که  به عنوان استاد دانشگاه شناخته می شود دراین رابطه می گوید: "من مطمئن هستم که صهیونیسم در آینده ناپدید خواهد شد. زیرا این سازمان برعکس دیدگاه های رایج بسیاری از مردم جهان فعالیت کرده است. بویژه در منطقه و دردرون خود - وحتی علیه یهودیان فجایعی ببار  آورده است. آزار و اذیت و تبعیض که صهیونیست ها در اسرائیل - فلسطین اشغالی انجام می دهند - به نگرانی طیف گسترده ای از مردم جهان تبدیل شده است. حتی در مباحث  خاص حقوق بشری "
- وزارت امور استراتژیک "اسرائیل" اعلام خطر کرده است که  افکارعمومی جهان در طول دو دقیقه در مورد "اسرائیل" تا 6 میلیون نکته ی تنفر زا منتشر کرده است؛ و از تبعیض و کشتار علیه فلسطینی ها، بو سیله ی "اسرائیل" افشاگری نموده است.بطوریکه از این حیث کیان صهیونیستی در تنگنا قرار گرفته است.

- کتاب تحقیقاتی" لورن گینوت" Laurent Guyénot مورخ علمی فرانسه در کتاب خود "چند جنگ جهانی  باید برای صهیونیست ها ایجاد شود" را در نظر بگیرید. Combien de guerres mondiales pour Sion؟ نکات برجسته از مرکز  توجه به عوامل پنهان از چهارجنگ جهان ، پس از نقشه ی نومحافظه کاران، که از جنگ سرد در جهان سوم و آماده سازی   جنگ چهارم در عصرترامپ برای ابقای رژیم صهیونیستی   و تعیین موفقیت پروژه-صهیونیست جهانی طراحی کرده است / تا پس از موفقیت  هرج و مرج   کلی در جهان که  اغلب بدون اطلاع از طرف متخاصم خود - بلکه بدون اطلاع اکثریت قریب به اتفاق یهودیان که سرنوشت این پروژه را  نمی دانند  شکل دهی می کنند....
 
- 6 موسسه ی  یهودی کیان صهیونیستی و سیاست اسرائیل را مردود می شمارند وآن را به رسمیت نمی شناسند
- بسیاری از فعالان یهود"من از اسرائیلی بودن خود خجالت می کشم". خبرنگار رادیو اسرائیل  پس از انتقاد از کشتار تظاهرکنندگان فلسطینی از کار برکنار شد
 1 ورریل، 2018  
- بنا به گزارش هاآرتص :در موضع گیری مشابهی پروفسور آوانولین فاکس کلر، که جایزۀ علمی  سطح بالا در اسرائیل را به دست آورده است پس از تکرار همان جمله ، تصمیم گرفت  تا مبالغ مالی خود را برای سازمان های حقوق بشر ی که علیه سیاست های اشغالگری اسرائیل و نقض حقوق فلسطینی ها فعالیت می کند، اهدا کند.
  - همان روزنامه اسرائیلی درپی نظر سنجی میدانی اعلام کرد که بیش از پ50 درصد صهیونیست های ساکن فلسطین اشغالی به توانائی ارتش اسرائیل در تمامین امنیت آنها اعتماد ندارند  ". طی مقاله ای که اخیراً در هاآرتص منتشر شد، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی اسرائیل، آیلن و ایید شاپیرین جیتلمن، گفته است: «اسرائیل در دهه 70 سالگی خود ، بیش  از گذشته حمایت شده است، اما   ممکن است کمتر   از گذشته،در دایره امنیت قرار داشته باشد.
- صهیونیست ها به هم پیمانان خود ارزشی قائل نیستند و هیچ انسان عاقلی به آنها اعتماد نمی کند  : انور سادات کشته شد ... حسنی مبارک عزل گردید ... و مرسی که پس از ریاست در مورد مبارزه با آنها به تردید افتاد در زندان محبوس شد.
 - برخی سران سابق موساد و ژنرال های اسرائیلی در مورد آینده اسرائیل: ما در مسیر پرتگاه وفروپاشی قرار گرفته ایم
 مائیر داگان، رئیس سابق موساد، در مصاحبه ای با  اورشلیم پست در سال 2012 گفت: "ما در آستانه پرتگاه قرار داریم و اسرائیل در سال 2022 ناپدید خواهد شد؟
May 13, 2018
- "یارام یوفل" معروف ترین متخصص روانشناسی و تحقیقات اعصاب و روان در اسرائیلدر مصاحبه با یدعوت احرنوت  وسایت (YNET): مردم ما از لحاظ روحی و روانی  برای جنگ   با ایران و حزب الله آماده نیستند. "رهبران اسرائیل ، ما به ما دروغ  می گویند و خالی می بندند"هیچ نقطه در اسرائیل و هیچ مانعی جلو دار موشک های آنهانیست .
13 مه 2018
.....
 منابع:
Ezekiel's message: The Demise and Rebirth of Israel
Nov 15, 2016
by Rony Suez
/Demise of Israel
.news24.com/MyNews24/Demise-of-Israel-20121022/ As Isaac Asimov said, “It is change, continuing change, inevitable change,  their countries..  Who knows, in 10 years, there may be no Israel.   
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : Ezekiel's message: The Demise and Rebirth of Israel Nov 15، 2016 by Rony Suez /Demise of Israel .news24.com/MyNews24/Demise-of-Israel-20121022/ As Isaac Asimov said، “It is change، continuing change، inevitable change، their countries.. Who knows، in 10 years،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :