ماجرای درج این آیه از قرآن  بردیوار دانشگاه آمریکایی هاروارد با چیست؟ (تصویر)
 
         متن ترجمه آیه ی بر روی دیوار  کتابخانه دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد ، با رتبه هفتم در جهان نوشته شده است با توضیحات زیر:

۞ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاءَ لِلَّهِ وَلَوْ عَلَىٰ أَنْفُسِكُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالْأَقْرَبِینَ ۚ إِنْ یَكُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقِیرًا فَاللَّهُ أَوْلَىٰ بِهِمَا ۖ فَلَا تَتَّبِعُوا الْهَوَىٰ أَنْ تَعْدِلُوا ۚ وَإِنْ تَلْوُوا أَوْ تُعْرِضُوا فَإِنَّ اللَّهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا


"ای اهل ایمان، نگهدار عدالت باشید و برای خدا گواهی دهید هر چند بر ضرر خود یا پدر و مادر و خویشان شما باشد، (برای هر کس شهادت می‌دهید) اگر فقیر باشد یا غنی، خدا به (رعایت حقوق) آنها اولی است، پس شما (در حکم و شهادت) پیروی هوای نفس نکنید تا مبادا عدالت نگاه ندارید. و اگر زبان را (در شهادت به نفع خود) بگردانید یا (از بیان حق) خودداری کنید خدا به هر چه کنید آگاه است"
دانشگاه معتبر و مشهور دانشگاه هاروارد آمریکا آیه 135 سوره نساء را یکی از  عمیق  وگویامتون حقوقی در تاریخ بشر می داند.
متن ترجمه آیه بر روی یکی از دیوارهای کتابخانه دانشکده حقوق دانشگاه ، که در رتبه هفتم جهان قرار دارد ، به پاس قدردانی  بزرگداشت عظمت آن ، نوشته شده است.
در سال 2014 ، گزارش های مختلفی از ارزش بزرگی كه متن هاروارد  به آن آیه داشته است ،  هر روز پررنگ تر میشود ، واخیراً سایت استپ فید Stepfeed اخیراً مجدداً آن را برای توجه بیشتر فراخوانده است ، با توجه به اهمیت این امر در رابطه با تشدید اسلام هراسی در ایالات متحده و غرب به طور كلی، نکاتی را یا آور شده است.

این سایت گزارش داده است که "سوره النسا ء"به ارتقاء  ودفاع ازحقوق زنان معروف است. اسلام به طور کلی از روز اول از حقوق زنان دفاع می کند. این دین در مورد حقوق  شیرخوارگان و در این عرصه حتی برای زن  برای اولین با  زمینه وراثت  مبانی مهم وتعیین کننده  ی را مطرح وتاکیدکرده است " واین آیه  تائیدی محکم  براجرای عدالت فراگیر بدون عناوین اجتماعی  درجوامع بشری دلالت دارد و مبنایی اصولی برای پیگیری زیر ساخت های حقوقی در منشور عدالت برای بشریت امروز است.

تهیه وترجمه : نجوای کنگان
عنوان منبع :
Did you know Harvard recognizes Quran as one of best expressions for justice?
The university references a verse from the Quran, regarding it as one of the greatest expressions of justice in history.
2020-01-15 11:04نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان ./ عنوان منبع : Did you know Harvard recognizes Quran as one of best expressions for justice? The university references a verse from the Quran، regarding it as one of the greatest expressions of justice in history. 2020-01-15 / ماجرای درج این آیه از قرآن بردیوار دانشگاه آمریکایی هاروارد با چیست؟ (تصویر)،
لینک های مرتبط :


 مجله ی فارن پالسی : سیاست آمریکا در خاورمیانه دچار "مرگ مغزی "شده است
پرفسوراستفان م. والت ، استاد کرسی" رابرت و رنه بلفر "، رئیس روابط بین الملل در دانشگاه هاروارد ، مقاله ای را در مجله سیاست خارجی  فارن پالسی ، توسط مرکز بلفر ، منتشرساخته است : که خلاصه ی آن را ترجمه کرده ومعرض میدارم :   او از سیاست خارجی ایالات متحده در دوران ترامپ به شدت از خود رئیس جمهورانتقاد کرده  و می گوید  رئیس جمهور آمریکا کنترل کمی بر احساسات خود دارد.  بخاطر سوء مدیریت ونادانی او  روابط  وفرصت ها حتی  با نزدیکترین متحدین اروپا از دست رفته است  ترامپ بارها با توهین و تهدید به خروج آمریکا از ناتو  به آنها اهانت  کرده است.
 وازسوئی این محقق  بااستناد  به مثال هایی مبحث تخصصی خود خودرا اینگونه تشریح می کند:  سیاست آمریکا در قبال ایران و چین  نمونه ی از این اشتباهات است ، زیرا كنار گذاشتن   توافق هسته ای به تهران كمك كرد به تدریج برنامه هسته ای خود را از سر بگیرد و موضع وی در قبال چین باعث شد تا نفوذ آن گسترش یافته و به اروپا نزدیك شود.
  سیاست ترامپ در خاورمیانه  ویژگی های" مرگ مغزی " را آشکار کرده  و رویکرد دولت ترامپ به خاورمیانه به ویژه ایران را شرح داده ا م. وی به ویژه ، تأكید  می کنم  كه  ترامپ مدیریت استراتژی واقعی ندارد و اهداف روشنی ندارد .
چرا آمریکا جهان را نمی فهمد ودرک نمی کند؟
؟Why America Misunderstands the World، تجربه ی تاریخی  غیرعادی  ایالات  متحده، انزوای جغرافیائی، و بازاربزرگ ملی، و جهل عمومی؛  قدرتش را برای ساماندهی استراتژی  سیاست خارجی پایدار تضعیف کرده است.


تهیه وترجمه : نجوای کنگان

Why Is the United States So Bad at Foreign

Policy?

Trump’s Iran Policy Is Brain-Dead


It’s not just Trump. Washington hasn’t had a coherent strategy for decades.

منبع وعنوان:https://foreignpolicy.com/2020/01/13/trump-iran-china-why-united-states-so-bad-foreign-policy/
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . Why Is the United States So Bad at Foreign Policy? Trump’s Iran Policy Is Brain-Dead It’s not just Trump. Washington hasn’t had a coherent strategy for decades. By Stephen M. Walt | January 13، 2020، 8:59 AM منبع وعنوان:https://foreignpolicy.com/2020/01/13/trump-iran-china-why-united-states-so-bad-foreign-policy،
لینک های مرتبط :


 
رنج معلمان در آمریکا .. آنها جیب خود را صرف نیاز دانش آموزان می کنند!
" هزینه واقعی معلم بودن "
وقتی  حین یک ترم تحصیلی  به یک مدرسه دولتی در آمریکا  وارد می شوید ، چه می بینید؟ پوسترها یی روی دیوارها ، سبدهائی از قیچی ، چوب و   ، قلم خشک و کاغذ و سبد ی از کتاب ، بروشور و تزئین فصول را برجسته می کند ، گاهی اوقات دیدن صندلی های مخمل خواب دار و کف پوش ها و انواع فرش ها. اغلب مبلمان و یخچال کوچکی وجود دارد ، دستمال ، و غیره نیز به چشم می خورد و بعضی اوقات ممکن است حیوان خانگی پیدا کنید.
طبق مقاله ای که بوسیله ی استیو گروپ پلانتی Stevie Group Planty درسایت فوکس VOX  نوشته و منتشر ساخته است با واقعیت هایی از مدارس دولتی آمریکا آشنا می شوید  او تأکید دارد:  که مدارس آمریکایی این مواد  و ابزار ها را تهیه نمی کنند ،  بلکه این معلمان هستند که آنها را خریداری می کنند ، بطوریکه 94٪ معلمان مدارس دولتی در ایالات متحده بخشی از پول  توجیبی خود را صرف تهیه امکانات و وسایل کمک آموزشی وملزومات دانش آموزان مدارس می کنند. مبلغی که آنها خرج می کنند  سال به سال دیگر متفاوت است ، همانطور که محله ها یا مدارس  خود هزینه ها را تأمین می کنند .
این  وضعیت علیرغم تفاوت در حقوق حقوق معلمان  نیز مطرح می شود. انجمن ملی آموزش و پرورش تفاوت بین 40000 دلار بین آنچه معلم معمولی در نیویورک دریافت می کند در مقابل آنچه که یک همکار در می سی سی پی دریافت می کند را  مقایسه کرده است. متوسط حقوق در سال -2018- 44.926 بود ، اما بالاترین حقوق برای یک معلم  در نیویورک با هزینه‌ی زندگی در رتبه ی هفدهم  بین مشاغل قرار دارد. به طور خلاصه ، معلمان حقوق کمی دریافت می کنند و بسیاری از آنها  آموزش وپرورش  را با سرعتی نگران کننده ترک می کنند.
طبق  گزارش مرکز تحقیقاتی" پیو "  یک نفر از هر شش معلم یک نفر  در  به شغل دوم روی آورده و کار می کند ک تا نیازهای زندگی را تأمین می کند.
این اطلاعات توسط نویسنده  ی این گزارش از طریق جلسات ومصاحبه  وی با تعدادی از معلمان در شماری از ایالت های آمریكا بدست آمده است تا بدانید كه چه اندازه این دسته از معلم های آمریکا در تنگنای مالی و کسری هزینه ی زندگی خود ، به شاگردان و مدرسه ی محل کار هم مساعدت مالی می رسانند ، ذیلا بصورت فشرده به برخی موارد مهم مرتبط دراین مطلب اشاره می شود:
وی می گوید: "ما آموخته ایم كه بعضی از مدارس برای دانش آموزان كم درآمد - حداقل 40٪ دانش آموزان از خانواده های كم درآمد هستند-
-رایان دووراک از استون ، تگزاس ، که در کلاس سوم ابتدائی ، علوم و ریاضیات تدریس می کند و امسال 40 دانش آموز دارد ، می گوید او در ابتدای سال 100 تا 150 دلار  خرج می  نماید و مجموعاً حدود 300 دلار در مدارس در طول سال هزینه می کند
دووراک خود را بسیار اقتصادی توصیف می کند و به این فکر می کند که چه زمانی بازنشسته  میشود. او می گوید که در فیس بوک در حال جستجوی کمک های مالی در بازار است و در کریگ لیست ، یک وب سایت و شبکه تبلیغاتی در اینترنت ، استدلال و تقاضای خود را مطرح می کند و همیشه شعار "لطفاً اهدا کنید" را تکرار می کند.
-   دانش آموزانیکه برای زنده ماندن از طوفان های برفی در "سیراکوز "لباس گرم نداشتند.  
- "اسکات مارتین رووی" از لس آنجلس دارای 15 سال تجربه تدریس است ، در مدرسه ی با دانش آموزان کم درآمد کار می کند ، کتابدار کلاس 9 تا دوازدهم است و دارای 450 دانش آموز است و او در آغاز سال تحصیلی حدود 150 دلار از جیب خود خرج می کند.
او می گوید که وقتی که به عنوان معلم انگلیسی کار می کرد ، بیشتر از آنچه که برای کتابخانه کلاس خود انجام می داد ، پول بیشتری خرج کرد. او از سایت آمازون می خرید و سعی می کرد کتاب های کهنه ، مورد استفاده خود را پیدا کند و در وبگاه  «DonorsChoose» مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. او می گوید که وی از این منابع معادل هشت هزار دلار لوازم در طول شش سال گذشته بدست آورده است.
او توضیح میدهد:  وقتی شروع به تدریس  شعری  می کرد  مجموعه شعرها به اتاق فتوکپی مدرسه برد و گفت: "من 120 نسخه از این را می خواهم." حدود 40 صفحه بود. معاون اداری  مدرسه گفت: "من نمی توانم از همه این نسخه ها  کپی عکس بگیرم." بنابراین مجبور شدم به یک کتابخانه در خارج از مدرسه بروم تا از این ها کپی بگیرم.
- فوق برنامه ی آموزشی  بسیاری از مدارس بخاطر کمبود بودجه حذف می شود
- برخی معلم ها سه شغله  هستند.
اسلین گفت: "او سه شغل کار می کند 70 تا 80 ساعت در طول هفته کار می کند -  زیرا عاشق تدریس است که در آن بیست سال کار کرده است." " پیشخدمتی  در طول شب در مهمانخانه کار می کند. وی همچنین در طول تابستان مجوز کار در املاک و مستغلات را دریافت کرده است  به خرید و فروش خانه  مشغول بوده است."
-....
تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منبع : https://www.vox.com/the-goods/2019/10/10/20893780/teacher-cost-classroom-school-budget
نویسنده: Stephie Grob Plante
 عنوان منبع : The true cost of being a teacher
 هزینه واقعی معلم بودن-The true cost of being a teacher

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان .رنج معلمان در آمریکا .. آنها جیب خود را صرف نیاز دانش آموزان می کنند! " نجوای کنگان منبع : https://www.vox.com/the-goods/2019/10/10/20893780/teacher-cost-classroom-school-budget نویسنده: Stephie Grob Plante عنوان منبع : The true cost of being a teacher هزینه واقعی معلم بودن-The true cost of being a teacher /هزینه واقعی معلم بودن "،
لینک های مرتبط :


  واتس آپ چه خوابی برای کاربران دیده است ؟!نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان . واتس آپ چه خوابی برای کاربران دیده است ؟!،
لینک های مرتبط :


 مجله "پولیتیکو" تحلیلی را با عنوان» هم پیمانان آمریکا  برای جنگ با ایران جا زدند » منتشر کرد.
"متحدان ترامپ در خاورمیانه از رویارویی با ایران خودداری کردند آنها سالها خواستار رویارویی با تهران بودند. اما وقتی این اتفاق در نهایت رخ داد ، آنها سریعاً خواستار آرامش شدند"
که درخلاصه ی ترجمه شه ی این مطلب  آمده است : متحدان ترامپ در خاورمیانه  همواره از آمریکا  می خواستند  که مواضع سختگیرانه تری در مورد ایران اتخاذ کند و  از تصمیم خود برای امضای توافق هسته ای با تهران انتقاد کرده  و از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خوشحال شده بودند.
 اما پس از جریان "موشک باران عین الاسد " نزدیکترین متحدین آمریکا در خاورمیانه اکنون عملاً در تلاشند تا مخفی شوند زیرا رهبرعالی ایران گفته بود این  آغاز کار است  وبرهمین اساس اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس  از نظرات قبلی خود که منجر به درگیری می شد برگشتند و از ابراز گفته های قبلی  خود پرهیز می کنند.
 گرچه پیش از این مقامات این کشورها که برای تقابل با ایران لحظه شماری می کردند برای جلوگیری از "وخیم تر شدن اوضاع" خواستار "خویشتنداری" شدند و امارات متحده عربی بر "اهمیت گفتگو و راه حلهای سیاسی" تأکید کرد و حتی نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو که علناً از تصمیم ترامپ برای ترور سلیمانی تمجید می کرد ، به مشاوران خود گفته است : که وانمود کنند که  این ترور " موضوعی اسرائیلی نیست ، بلکه یک امر آمریکایی است ... ما در آن دخیل نبودیم و نباید به آن کشیده شویم. "
ولی تماس های قبلی آنها با آمریکا برای " غلبه بر  افعی" در تهران ، از جمله با بمباران سایت های هسته ای ایران ، قابل توجه است.
این مواضع  جدید از سوی   همپیمانان منطقه ی آمریکا نشان می دهد که  پیگیری  درخواست ی گذشته   دولت های آنها را تهدید  می کند   و همچنین حاکی از عدم اطمینانی به دولت آمریکاست زیرا  برایشان آشکار گردیده که ترامپ که به عنوان شخصیتی  بی ثبات شناخته شده است ودر کنار آنها در طولانی مدت در کنار آنها نخواهد ایستاد.
این مجله تصریح میکند که یک مقام عربی  اکنون تأکید کرده است که اگرچه ریاض و دیگران موضع محکمی از آمریکا می خواستند ، اما هرگز جنگ نمی خواستند ، و این مقام گفت: "ما به خودمان فکر می کنیم ... ایران قدرت بی ثبات کننده در خاورمیانه بود ، اما همسایه است که ما باید با آنها همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم....
ترس واضح کشورهای  مذکور که برخی از آنها مبالغ زیادی را برای شرکتهای ولابی فشار سیاسی در واشنگتن خرج می کنند ،حتی ممکن است  پس از روز چهارشنبه  در نتیجه ی اقدام مستقیم نظامی در پاسخ به موشک های پرتاب شده توسط ایران ، تصمیم ترامپ را تحت تأثیر قرار داده است.
  ترامپ این هفته میزبان مقامات دفاعی عربستان سعودی در واشنگتن بود ، جلسه‌ای که تا زمانی که ریاض آن را اعلام نکرده توسط کاخ سفید اعلام نشده است....
این نوشتار با استناد به بیانیه سپاه پاسداران تاکید می کند : "برای متحدین آمریکا که پایگاههای ارتش تروریستی آمریکا را در سرزمین های خود قرار داده اند ، هر نقطه شروع برای هرگونه اقدام خصمانه یا حمله علیه جمهوری اسلامی ایران ، هدف قرار خواهد گرفت ... ما به هیچ وجه رژیم صهیونیستی جدا از جنایتهای آمریکا بحساب نمی آوریم .
این گزارش به نقل از یک شخص آگاه در دربار سلطنتی عربستان سعودی ، در یک پیام متنی به "پولیتیکو" می گوید: "کشورهای حوزه خلیج فارس نگران هستند (  از این پس  بعداز سلیمانی کمتر) آما وقتی  اوضاع بر آنها سخت تر می شوند ،آمریکا آنها را رها می کند."
در این متن به نقل از جان آلترمن از مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک آمده است: "همسایگان ایران می خواهند ایران را مهار کنند ولی آنها نمی توانند به ایران حمله کنند و سؤال بدون پاسخ این است: (چگونه می توانید بدون برخورد به آن دشمن ، دشمن را از بین ببرید؟")
تهیه وترجمه : نجوای کنگان
- عنوان منبع :
Trump's Mideast allies duck Iran confrontation
For years, they called for a showdown with Tehran. But when it finally happened, they quickly called for calm.


نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان .نجوای کنگان - عنوان منبع : Trump's Mideast allies duck Iran confrontation For years، they called for a showdown with Tehran. But when it finally happened، they quickly called for calm.، پولیتیکو :موشکباران "عین الاسد "و جا زدن همپیمانان افراطی آمریکا،
لینک های مرتبط :


                                                        سرانجام  قمار باز تفاوت بوی باروت و دلار  را فهمید

 
   عده ی که روزهای گذشته  جسته وگریخته می گفتند:   آمریکا  روی 52 هدف در ایران قفل کرده  وکسی را جرات انتقامجویی نیست ، امروز از میان همان عده، حرف  پیش باخته  خودرا از مسیری دیگر به اذهان عمومی با شکلی دیگر تزریق می کنند تا شاید در دل مردم ایران و نیروهای مقاومت خالی کنند وبگویند موشک باران عین الاسد یک ماجرای "تو بزن ومن جاخالی میدهم" باشد؟!  در مقابل این انحراف دهی ولفاظی رسانه ی، جهت تنویر افکار عمومی برشمردن نکات زیر لازم است
- اصولاً آمریکا اهل انکار  وسانسور خسارات و تلفات وجنایات خود است در ماجرای  پائین آوردن پهباد ها بوسیله ی نیروهای ایرانی و تلفات کشته های سال 2019 و خودکشی نظامیان آمریکائی در افغانستان  وسوریه نیز حدالامکان آمارهای غیر واقعی را اعلام کرده است حتی در جنگ های عراق و افغانستان وقتی از شمار کشته هایش سخن گفت که جنگ رو به پایان بود و بعد از پایان جنگ آمار حداقلی حدود  کشته 7000  خود را اعلام کرد.
- فریبکاری آمریکا از آنجا آشکار می شود که اگر اینگونه بود خبرنگاران مستقل را به عین الاسد جهت بازدید میدانی پس از عملیات ایران دعوت می کردند ونه اینکه بوق های  کوچک وبزرگ وابسته ، به نقل از آنها  عدم وارد شدن تلفات و خسارات را گزارش کنند.
- چرا  نظامیان رژیم صهیونیستی تا روشن شدن هوا در روز چهار شنبه به شلیک منور در مرزهای شمالی ادامه دادند؟
-    تحرکات دیپلماتیک  جریان عبری و عربی و تماس های ملتمسانه ازطرف های ثالث بمنظور وساطت ، حتی پس از  موشک باران عین الاسد بخاطر چه بود ؟
- اعلام سخنرانی زنده ترامپ  ولغو آن و آوردن  کیف بزرگ به  شورای امنیت ملی در میان تصمیم سازان آمریکائی نشان داد که چقدر آنها دچار شوک ، تحیر وشگفتی شده اند  .
- تعلیق پرواز های بین المللی و نفتکش عربستانی  در محیط وفضای خلیج فارس چرا  صورت گرفته است؟
-  ترامپ قمار باز گفته بود که اول پول پایگاه بدهید و بعد حرف از تخلیه بزنید ، تخلیه ی مورد ادعا  به این سرعت به کجا صورت گرفت !
-....
 در مجموع قمار باز دماغ سوخته،  دیر دیر بوی باروت و آتش را استشمام کرد. و برای جمع کردن خودش 19 ساعت وقت گذاشت تا بتواند بر یک رسوائی نظامی با کمک رسانه های غربی ،  به زعم خودش سرپوش بگذارد. ولی دیگر دور شده و تابوی آمریکای قلدر در هم شکسته است.نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . سرانجام قمار باز تفاوت بوی باروت و دلار را فهمید،
لینک های مرتبط :


پاسخ ایران تازه شروع شده

پاسخ ایران تازه شروع شده

© Sputnik / Mazyar Asadi
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

به رسم انتقام، پیش از اینکه پیکر پاک شهید سپهبد قاسم سلیمانی در خاک آرام بگیرد همرزمان وی در اولین اقدام خود هم پایگاه ها و فرماندهی ای که عملیات ترور از آن انجام شده بود را هدف قرار دادند.

وقتی آقای ترامپ تصمیم می گرفت دستور حمله به شهید سلیمانی را صادر کند قطعا به هیچ وجه تصور نمی کرد که ایران پاسخ دهد وهمه مشاوران اش وی را قانع کرده بودند که هیچ کشوری در جهان جرئت حمله به آمریکا را ندارد، اما ایرانی ها اصرار داشتند که حتما انتقام سخت در راه است و انتقام با امضای ایران خواهد بود.

 

تا لحظه نگارش این مقاله هنوز تعداد کشته شده های آمریکایی و یا سطح ضرر هایی که به این پایگاه ها وارد شده اعلام نشده و احتمالا هم آمریکایی ها تلاش خواهند کرد آن را مخفی نگه دارند، اما به هر حال همه شواهد نشان می دهد که این پایگاه ها آسیب زیادی دیده اند و احتمالا تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی هم در این پایگاه ها کشته و زخمی شده اند.

توجه داشته باشید پایگاه "عین الاسد" بزرگترین و مجهز ترین پایگاه ایالات متحده در کل منطقه و جزو چهار و یا پنج پایگاه ویژه آمریکا در سطح جهان است که مساحتی حدود بیست هزار کیلومتر مربع (معادل یک و نیم برابر استان تهران و یا یک و نیم برابر کشوری مانند لبنان مساحت آن بوده) و بیش از پنج هزار سرباز آمریکایی در آن مستقر می باشند، وقتی صدام حسین این پایگاه را می ساخت مساحت آن حدود پنج هزار کیلومتر مربع بود وآمریکایی ها پس از اشغال آن پایگاه قبلی را به عنوان قلب پایگاه نگه داشتند و صدها کیلومتر اطراف آن را نیز تصرف کردند تا قلب این پایگاه به عنوان مرکز فرماندهی آنها در کل منطقه خاورمیانه عمل کند.

ترجمه نام این پایگاه به فارسی به معنای "چشم شیر" است و آمریکایی ها پیشرفته ترین تجهیزات رصد و راداری خود را در این پایگاه مستقر کرده اند، که البته ظاهرا بسیاری از آنها نابود شده اند.

جالب توجه اینکه کل این تجهیزات نظامی آمریکایی امکان ردیابی و مقابله با موشک های ایرانی را نداشتند، دقیقا مانند ماجرای آرامکو، امری که نشان می دهد تسلیحات آمریکایی بیشتر تبلیغاتی است، یا به قول خودشان فتوشاپ، (البته شاید بد نباشد تصحیح کنیم 3DMax چون جهت اطلاع مقامات آمریکایی که روزی موشک های ایرانی را فتوشاپی خوانده بودند، فتوشاپ برای رتوش تصاویر می باشد) .

این در حالی است که نیروهای آمریکایی در کل منطقه در حالت آماده باش کامل قرار داشتند و نمی توانند ادعا کنند که تجهیزات آنها در حال رصد موشک ها از طرف ایران نبوده.

© Sputnik / Roman Makhmutov
نامه ایران به سازمان ملل متحد پس از حمله به پایگاه های آمریکا در عراق

در حالی که آمریکایی ها از عنصر نامردی در ترور شهید سلیمانی استفاده کردند و فردی را که به صورت رسمی و روشن وارد عراق شده بود را ترور کردند، ایرانی ها با مردانگی کامل زمانی به آمریکایی ها حمله کردند که آمریکایی ها در آماده باش کامل قرار داشتند و دقیقا همان زمانی که آنها به شهید سلیمانی حمله کرده بودند.

پایگاه عین الاسد آنقدر برای آمریکایی ها مطمئن بود که رئیس جمهوری آمریکا و مسئولین این کشور در حین سفر به عراق فقط آن را به عنوان مکان امن برای خودشان قبول داشتند، گو اینکه حتی برای همان سفر ها هم بصورت مخفیانه وارد عراق می شد.

ایران همچنین پایگاه آمریکایی ها در اربیل را هدف قرار داد، پایگاهی که آمریکایی ها در حال توسعه آن بودند تا برای فشار به دولت عراق از آن استفاده کنند و باور داشتند که آنجا دیگر امن است.

آنها حتی تلاش داشتند که کرد های عراق را تشویق کنند تا بر علیه دولت مرکزی شورش کنند تا به دولت مرکزی عراق فشار وارد کنند و طبیعتا هدف قرار دادن این پایگاه هم پیغام های زیادی برای آنها داشت، که حد اقل اش این است که آمریکایی ها نباید تصور کنند حتی اربیل برای آنها امن خواهد بود و می توانند نیروهایشان را جابجا کنند و در اربیل مستقر کنند.

به هر صورت گذشته از همه آسیب هایی که این حمله قطعا به آمریکایی ها وارد کرده باید به چند نکته در این ماجرا توجه داشت:

1 – حمله ایران به مواضع آمریکا نشان داد که دیگر آمریکایی ها در این منطقه هیچ مصونیتی ندارند وهرجا که باشند هدف هستند، این حمله با امضای ایران بود اما حملات دیگری با امضای مردم عراق نیز احتمالا در راه خواهد بود.

2 – اگر ایران این حمله را انجام نمی داد قطعا آمریکایی ها جری تر می شدند تا حملات دیگری را بر علیه ایران و همپیمانان ایران انجام دهند اما با این حمله به آمریکایی ها ثابت شد که ایرانی ها مرد عمل هستند و اگر آنها یک موشک به سمت ماشین سردار سلیمانی شلیک کردند ایران پانزده موشک به آنها پاسخ خواهد داد، پی معادله جدید میان ایران و آمریکا از این پس در منطقه این خواهد بود که طبق گفته آیت الله خامنه ای دیگر زمان بزن و در رویی تمام شده و اگر یکی بزنند ده تا می خورند (احتمالا ایرانی ها پانزده موشک فرستادند تا حد اقل ده تایش بخورد و پنج تا را برای سیستم های دفاعی آمریکا کنار گذاشته بودند اما نا کارآمدی سیستم های دفاعی آمریکا منجر شد که هر پانزده تا برسند).

3 – این حمله به جایی انجام شده که قطعا برای ترامپ و آمریکایی ها دردناک است و هدف این بود که به ترامپ نشان دهند ماجراجویی هایش بر علیه ایران بی هزینه نخواهد بود وبرای همپیمانان آمریکا این پیغام را دارد که ایران هیچ واهمه ای از آمریکا که به قول معروف کله گنده همه است ندارد، بقیه دیگر عددی نیستند که ایران از آنها بخواهد حساب ببرد، و در پیغام های رسمی ایران برای آنها هم این ماجرا به صراحت بیان شده که اگر هر عملیات عدوانی از خاک این کشورها بر علیه ایران انجام شود خود این کشورها پاسخ کوبنده ایران را دریافت خواهند کرد.

4 – اینکه ایران به نیروهای آمریکایی در عراق حمله کرده، هدف نقض حاکمیت ملی عراق نبوده بلکه با توجه به اینکه نیروهای آمریکایی مستقر در آمریکا از نظر ایران تروریستی به حساب می آیند و از نظر عراق اشغالگر و وجود آنها هم تهدیدی برای ایران و هم عراق وهم دیگر کشورهای منطقه می باشد هدف قرار دادن آنها در راستای حمایت ایران از مواضع ملت عراق مبنی بر ضرورت خروج فوری آمریکایی ها از عراق و منطقه است، مضاف بر اینکه آمریکایی ها از خاک عراق برای حمله به سردار ایرانی استفاده کردند و بدیهی بود پاسخ باید دقیقا همان جا وارد می شد.

 

5 – از این پس دیگر آمریکایی ها در این منطقه امنیت ندارند و برای حفظ جان سربازان خود هرچه سریعتر باید نیروهای خود را از منطقه خارج کنند.

6 – طبق گفته مقامات ایرانی ایران به هیچ وجه به دنبال جنگ نمی باشد اما این حملات ثابت می کند که ایران هیچ ابایی از جنگ ندارد و جوانان ایران زمین برای هر پیش امدی آماده هستند، اگر بنا باشد صلح باشد باید صلح کامل باشد نه ناقص (صلح با وجود جنگ و تروریسم اقتصادی و رسانه ای) اگر هم جنگ می خواهند بفرمایند ببینیم می خواهند چه کار کنند.

7 -  اگر جنگی بخواهد در این منطقه رخ دهد احتمالا محدود به منطقه نخواهد بود و دامن گیر کل کشورهای جهان می شود و همه متضرر خواهند بود به این دلیل اگر کشورهای جهان نمی خواهند متضرر شوند باید هرچه سریعتر وارد عمل شوند و جلوی تخطی رییس جمهوری آمریکا از قوانین و مقررات و معاهده های بین المللی را بگیرند وگرنه ممکن است آتش رفتارهای وی کل جهان را به آتش بکشد.

8 – کشورهای منطقه هم باید توجه داشته باشند وجود پایگاه های آمریکایی در زمین آنها، نه فقط امنیت شان را تامین نمی کند بلکه موجب به خطر افتادن امنیت ملی آنها خواهد شد و همه همپیمانان آمریکا در منطقه مشمول پاسخ ایران و متحدین آن قرار خواهند گرفت.

9 – البته هنوز دل مردم ایران خنک نشده و تا زمانی که همه آمریکایی ها را از منطقه خارج نکنند دست بردار نخواهند بود، به گفته رهبران ایران حد اقل خون بهای خون شهید سلیمانی خروج نیروهای آمریکایی از منطقه می باشد، و به احتمال زیاد عملیات دیگری هم از طرف ایران و هم از طرف همپیمانان ایران در منطقه تا زمان خروج نهایی آمریکایی ها از این منطقه در انتظارشان خواهد بود.

10 – حال که عملیات انتقام شروع شده دیگر می توان پیکر شهید سلیمانی را به خاک سپرد و به او گفت آسوده بخواب که جوانان ایران زمین بیدارند و خون شهیدانشان روی زمین نخواهد ماند و علم ات همیشه بر افراشته خواهد ماند.

در پایان می توان گفت به قول معروف این فقط یک دست گرمی به حساب می آید و هنوز ایران سناریوهای دیگری برای پاسخ دادن به آمریکایی ها دارد که همه آنها در پیش هستند.

نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان پاسخ ایران تازه شروع شده © Sputnik / Mazyar Asad،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic