چگونه بر  سردرگمی حبابی، چیره شویم ؟!
  ابن سینا: توهم نیمی از بیماری است و اطمینان بخشی، نیمی دیگر و آرامش اولین قدم برای بهبودیست.
برای توجه به این مهم  ساعتی را فارغ از همه ی رویدادها و آمارها و گزارش ها  به اندیشه ی درون خودمان اعتماد کنیم به  وحدت رویه و روش شناسی  نه تنها عالمانه بلکه سخت حکیمانه به ارائه جملاتی بیاندیشیم که برگرفته از الهام  حقیقی اندرون  که درقیاس بالاتر برون را تحت سیطره داشته باشیم  و نقل حالات درون بر زبان وگفتارمان؛ ما به اتخاذ انسجام در اقدامات و روشی که زندگی بخش باشد
چگونه می توانیم به این فکر کنیم که اولویت همه ما نه در زبان در عمل شکست کروناست  و کدام امور بی اهمیت و غیرمعمول با عث شده تا تمرکز و قاطعیت ما را تحث تاثیر قرار دهد  اگر حرکتی موثر می خواهیم انجام دهیم  و محاصره کرونا را  بشکنیم حتی اگر آن ویروس ، ویروسی  هوشمند باشد حاصل  کار یک هوش مصنوعی  وآزمایشگاهی  است که آن را دستکاری کرده اند، اما ما باید خودمان باشیم  برای خودمان بودن با ید اعتماد بنفس قوی،  امیدواری مضاعف  وخوشبینی متفاوت نسبت به آینده ی نزدیک بدون کرونا داشت.
 توجه به آرامش روانی اجزاء مختلف جامعه و آسایش روانی مبارزان در خطوط سه گانه درگیری با کرونا باید بعنوان محور عملکردها مورد اهتمام قرار گیرد.
کرونا مهمترین بخش تاثیر گذاریش در هرج ومرج آفرینی ، برای اینکه در تصمیم سازی وتصمیم گیریوعدم تمرکز و  غفلت از اقدام بموقع ، دچار تشت و سرگشتگی باشیم این روند  که درمرموزبودن، مخفی کاری ، سرعت تسری، سمج بودنش آشکاراست، برهیچکس پوشیده نیست؟!
 وقتی حتی به مواضع دانشمندان  این عرصه و سیاستمداران ورسانه های بزرگ جهان هم می نگریم در قبال برخورد با این "ویروس" دچار تضاد وتناقض و اختلاف شدید در مقابله با آن هستند، لذا چاره نیست که همه اجزاء مذکور در هرجامعه ی برای ریشه کنی کرونا، ، موضعی که با انسجام به وحدت رویه  وتدبیری سریع با روش شناسی عینی ، به اصلی حکیمانه منتهی شود،منهتی گردد.
همانگونه  که حکمای بزرگ چون ابن سینا، عطار ، زکریای رازی ، سموم روح را آفت جسم می دیدند و  درمان در هنگام  بلاء و ابتلاء ومبتلاء  را  بادرک روحیات پیرامون  از جسم وجان هردو می زدودند وتلاش می کردند تا هیچگاه حاشیه ها و کاستی ها  بر حرکت و رفتن برای آسودن از درد ورنج ها مانعی نباشدو هرگاه هرکدام از این دوبخش پیکر زنده انسانی در معرض آسیب بودند، بخش دیگر سالم را همزمان تقویت میکردند تا از سرایت آسیب از بخش دیگرجلوگیری کنند، بنابراین سعی کنیم ، هیچکدام ازاین را فدای دیگری نکنیم  زیرا هردو با هم در کمال آرامش فعال،  انسانی سالم را معرفی می کنند.
 و برای وحدت رویه این گفته ی آنتون چخوف:اگر روش های زیادی برای درمان یک بیماری پیشنهاد شده است ، این بدان معناست که این بیماری قابل درمان نیست؟! را همواره بیاد آوریم
      موفق باشید
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . چگونه برسردرگمی حبابی، چیره شویم ؟!،
لینک های مرتبط :


                                                        ترامپ فردا واکسن کرونا  را می خواهد ؟!

                                جهالتی  که  باعث شد تا" ترامپ" باردیگر مورد تمسخر قرار بگیرد

رئیس جمهور آمریكا "ترامپ" با روسای شرکتهای دارویی در کاخ سفید ، درباره( COVID-19 ) یا ویروس کرونا در حال شیوع نشستی داشته است او با صحبت پیرامون خطرات این ویروس  در  سیاره ی زمین از مخاطبین خود پرسید که آیا می توان از واکسن آنفولانزای معمولی برای جلوگیری از شیوع کرونا استفاده کرد؟

سپس به طرح سؤال وپیشنهاد دیگری پرداخت كه مدیران شركتهای داروسازی امریکا واكسن ویروس را در اسرع وقت تهیه كنند و درادامه  با اظهار موردی تعجب آور از اینكه  چرا داروی پیشنهادی برای درمان کرونا از فردا وارد بازار نمی شود!موجبات شگفتی بسیاری را فراهم آورد.

 این گفته های وی را برخی از رسانه ها و شبکه  های اجتماعی  منتقل کرده و کاربران با استهزاء مطالبش  آن را ناشی از جهالت وعدم آگاهی رئیس جمهور آمریکا که (ابتدا باید داروی جدید را امتحان کرد و  این در حالیست که "واکسن مورد نظر "هنوز در قالب ایده ای در آزمایشگاه تحت بررسی است ، نمی توان آن را تائید کرده و روانه بازار کرد)  در قبال آن واکنش منفی نشان داده اند.

تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منبع :

Trump’s ignorance was on public display during coronavirus meeting with pharmaceutical execs

The president is pushing to get a Covid-19 vaccine before the election. It doesn’t work like that.

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان . تهیه وترجمه : نجوای کنگان منبع : Trump’s ignorance was on public display during coronavirus meeting with pharmaceutical execs The president is pushing to get a Covid-19 vaccine before the election. It doesn’t work like that. By Aaron Rupar@atrupar Mar 3، 2020، 11:30am EST،
لینک های مرتبط :


                                 
              محافل علمی و دست اندر کار بین المللی در باره ی پیشگیری و مقابل با کرونا چه می گویند؟
               نکات پیشگیری از ویروس کرونا ... و در صورت احساس  به این بیماری چه باید کرد؟

 درادامه ی تمرکز به موضوع" کرونا" با توجه به اهمیت موضوع جستجویی در سایت های مشهور مرتبط بین المللی داشتم که خلاصه ی ازآنها و منابع تقدیم میدارم ، و اقع امر این است که عموماً حتی کشورهای صاحب سبک در مقابله با بحران مذکور اقدامات موثر وخنثی کننده وبازدارنده در حد صفر و یا خیلی متفاوت تر از تلاش های جاری در کشورمان ارائه نکرده اند و تنها درمواردی امکانات  بیشتر دراختیار وتدارک تجهیزات تفاوت مجاراست؟! و نقاط مشترک  جهت بازبینی در اقدامات ساده اما گاهی مورد غفلت قرار گرفته مرتبط بشرح زیر است :

-  "کرونا" یک ویروس است ، برای مقابله با ویروس آن را نباید با باکتری ومیکروب ؛ اشتباه بگیریم( برای مثال دستگاه  اندازه گیری حرارت  بدن یا تب سنج تنها دمای بدن را آشکار می کند ولی الزاماً  آشکارکننده عارضه ی ابتلا به بیماری میکروبی یا باکتریائی یا ویروسی نیست ! که علاوه برآن باید به سازوکارها ومعاینات و بررسی ها ی دیگر نیز توجه داشت.

- وحشت و اضطراب باعث دستپاچگی و انجام اشتباهات ناخواسته می شود، لذا باید با ساماندهی نگرانی در چارچوبی هوشمند وهدفمند، راههای صحیح پیشگیری ورعایت دقیق نکات بهداشتی به مقابله با آن  خرد و همت و اراده جمعی داشته باشیم ( فرهنگ رعایت بهداشت و ایمنی و آموزش و آمادگی را ارتقاء بدهیم)

- توقف خروج از منازل و عدم انجام مسافرت ورعایت لحظه به لحظه ی مراقبت های بهداشت فردی وگروهی

-  واقعیت ها را رصد کنیم و شایعه و نکات اصولی را از غیر اصولی جدا کنیم.( شایعات پیرامونی از خود "کرونا"خطرناک تراست؟!
- مشاوره  پزشکان و متخصصین وکارشناسان امر بیماری های عفونی در هنگام احساس علائم مشکوک  اولیه این بیماری، موضوعی حیاتی است.
بیشتر ما پس از انتشار و انتقال مداوم آن به  شهرهای و کشورهای جدید ، به دنبال راه های ممکن و مؤثر برای جلوگیری از بروز بیشتر این ویروس می گردیم ، اما  بعضاً اطلاعات غلط و  داده های نادرست زیادی در این زمینه پخش می شود و برخی از آنها ممکن است برای سلامتی عمومی  جامعه مضر باشد. سازمان بهداشت جهانی لیستی از  شایعات بیشتر منتشر شده را در این زمینه را منتشر  کرده تا آنها را با شواهد یا توجیهات مناسب رد کند.
 اپیدمی شایعات:
براساس مقالات اخیر در منابع رسانه ی معتر ، در حالی که کشورها در سراسر جهان برای تلاش برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا"  تلاش می کنند ، اطلاعات نادرست بسیاری سریع گسترش می یابد تا مبارزه با ویروس خطرناک (19-COVID) پیچیده تر و دشوارتر شود.
سازمان های بهداشت و درمان درسطوح مختلف در سراسر جهان به طور مداوم در تلاش هستند تا مردم را از بهترین راه های ممکن برای جلوگیری از سرایت عفونت کرونا و حفظ سلامت و ایمنی خود در برابر این بیماری مطلع کنند ، در تلاش این سازمان ها برای محدود کردن تاثیر و شیوع ویروس. اقدامات احتیاطی عمومی رایج مانند شستن مناسب دست ، پوشاندن دهان هنگام سرفه و سایر روشهای مؤثر برای جلوگیری از شیوع میکروبها وجود دارد ، اما در عوض شایعات بسیاری وجود دارد که در واقع به محافظت در برابر ویروس ها  کمک نمی کند.
سازمان بهداشت جهانی (WHO) لیستی از چنین  شایعات مغالطه آمیز را گردآوری کرده و توابع ومتغیرات مربوطه را تشریح کرده است برای مثال از (شستشوی بینی با محلول های شور تا خوردن سیر.و...)
وب سایت پزشکی " MD "گزارشی را در مورد راه های جلوگیری از ویروس کرونا منتشر کرده است ، و اینکه در شرایط فعلی که عامل ترس از ویروس مذکور بر روی کل جمعیت جهان چکار می شود کرد و چه کاری باید انجام داد یا از آن جلوگیری کرد را توضیح داده است.
دستورالعملهای موجود در این گزارش ها  ،  به راهنمائی اشخاص ، چه بیمار ، وغیر بیمار و چه از نظر حفظ سلامتی  موارد لازم را بیان کرده و آنچه را که فرد باید دنبال کند (در عمل یا اجتناب) برای محافظت از خود و دیگران در برابر این خطر بوضوح تعریف نموده است.

مقامات بهداشت عمومی از مردم می خواهند كه برای ویروس جدید كرونا (كه با نام Covid-19 نیز شناخته می شود) -  بدون وحشت - درگام نخست دستورالعمل های دقیق بهداشتی از منابع رسمی  کشور را تهیه  کرده و  بصورتی جدی آن را بکارگیرند  ذیلاً مواردی را با نشانی منابع زیر که برای محافظت ازسلامتی  خود و اعضای خانواده وجامعه می توانیم دنبال کنیم معرفی میگردد :

عبدالمجید اورا/ کنگان

منابع :

-https://www.webmd.com/lung/news/20200228/preparing-for-coronavirus-dos-and-donts
-https://www.independent.co.uk/news/world/americas/coronavirus-news-myths-information-spread-pets-vaccine-medicine-a9361491.html
Official website of the Department of Homeland Security-
-https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/coronavirus-symptoms-treatment-help/نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان .عبدالمجید اورا/ کنگان منابع : -https://www.webmd.com/lung/news/20200228/preparing-for-coronavirus-dos-and-donts -https://www.sasapost.com/translation/preparing-for-coronavirus-dos-and-donts/ -https://www.independent.co.uk/news/world/americas/coronavirus-news-myths-information-spread-pets-vaccine-medicine-a9361491.html Official website of the Department of Homeland Security-،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 14 اسفند 1398 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
                                                        نوابغ چگونه فکر می کنند؟
       
                         در اینجا 5 روش معرفی شده است که  نشان می دهد چرا نوابغ متفاوتند؟
      
با این حال ، آنچه که نوابغ را واقعاً با یک فرد متوسط متفاوت  نشان می دهد ، چیزی نیست که آنها اغلب فکر می کنند ، بلکه روش فکر کردن آنهاست که آنها  با آن  فکر می کنند. با دنبال کردن راهبردهای تفکر  در بزرگترین ذهن ها ی متفکر، ما نیز می توانیم لحظاتی از الهام خلاق تجربه کنیم.
 " مایکل مایکلو " در مقاله خود در مورد چگونگی تفکر نوابغ ، چندین استراتژی خاص را برای افراد "بزرگ فکر" بیان کرده است. این راهکارها توسط نبوغ خلاق در همه زمینه ها از علم تا هنر گرفته و صنعت استفاده شده اند.
در بخش زیر خلاصه ای از  این استراتژی های پنجگانه آورده شده است(  ممکن است یک نابغه  "ماده خاکستری" بیشتری نسبت به بقیه  داشته باشد)
1- نابغه مشکلات را به روش ها واز زوایای مختلف مشاهده می کنند.
به طور کلی ، رویکرد آنها به مشکلات  کمی متفاوت تر از بقیه ما ست. ما بیشتر تمایل داریم وقتی به ایده ی منطقی دست یافتیم  تفکر خود را متوقف کنیم و همچنین ما از ایده هایی که به نظر می رسد خیلی دشوار یا غیر عملی است چشم پوشی می کنیم.
با این وجود نبوغ کارهای مختلفی انجام می دهند. تلاش آنها به ایده اول متوقف نمی شود و  همچنان به جستجوی شیوه های مختلف برای یافتن راه حل می پردازند.، کما اینکه آنها افکار اولیه ی خودرا حذف نکرده و از آن غافل نمی شوند
2-نبوغ ایده های خود را قابل رویت می سازند.
متفکران بزرگ تمایل دارند که روی تواناییهای بصری و مکانی تمرکز کنند.  مولف این مطلب خاطرنشان می کند: گالیله با ایجاد ایده های خود در قالب نمودارها ، نقشه ها و طراحی داده ها ، علوم را متحول کرد ، در حالی که معاصران وی از رویکرد ریاضی و کلامی سنتی استفاده می کردند.
روشهای زیادی برای استفاده از این روش  درحل مسائل وجود دارد. ما نیز می توانیم یک نقشه ذهنی یا صفحه ی از سلایق خود ایجاد نموده تا ایده های خود را روی کاغذ تجسم کنیم.
3- نابغه تولید کننده است .
نابغه ها کارهای زیادی انجام می دهند ، اما همیشه کارهایشان بزرگ نیست. آنها بسیار شکست می خورند. نمونه کلاسیک  این ماجرا "توماس ادیسون" است که در زمان اختراع "لامپ " قبل از موفقیت  نهایی خود  برای چندمین بار شکست خورده است.
بعضی اوقات ، ترس ما از  اشتباه می تواند مانع خلاقیت مان شود ، بنابراین به خود اجازه دهیم کاری جدید انجام دهیم.
کشیدن یک تصویر، نوشتن یک پیش نویس یا برنامه عملی که ممکن  است درآغاز مضحک به نظر برسد! ، و سپس یک کار دیگر و  کاردیگری انجام دهید. هرچه بیشتر تولید کنید ، بیشتر به سمت تولید چیزهای بزرگ وبهتر می روید.
4- نوابغ  ارتباط امور را  فرض می کنند.
 آنها قادر به دیدن ارتباط در ایده ها یا موضوعات به ظاهر بی ارتباط هستند. بسیاری از تست های خلاقیت با ارائه چیزی به افراد ، مانند ارتباط "آجر" ها  با هم از این ایده استفاده می کنند و از آنها خواسته می شود چندین روش ممکن برای استفاده از آن بیابند.
چند ایده اول معمولاً بسیار سنتی هستند ، اما هرچه بیشتر به ایده های جدید فکر کنیم ، راه حل های ما خلاق تر می شوند. این می تواند یک روش عالی برای تمرین تفکر خلاقانه باشد.
5-نوابغ به صورتی مجازی و انتزاعی فکر می کنند.
نویسنده ؛ به نقل از  ارسطو که بکارگیری استعاره ها را نشانه نبوغ می دانست ، توضیح می دهد: "اومعتقد بود فردی با توانایی دیدن شباهت ها ی بین دو ناحیه جداگانه ی یک مورد و پیوند دادن آنها به یکدیگر ، باید شخصی از نوع خاص باشد.
بار دیگر ، می توانیم با جستجوی پیوندها بین ایده ها یا چیزهای مختلف ، هنگامی که سعی در تولید چیزهای جدید داریم ، از این ایده کمک بگیریم .
وی درادامه  از مثال" ادیسون" استفاده می کند ، که پس از توسعه شباهت عملکردی بین بازی قیف و حرکات  مردکاغذ ی و لرزش های  حاصله صوتی ، فونوگراف( گرامافون- آوا نگار)  را اختراع کرد.
 اهتمام به این پنج استراتژی در کوتاه مدت ممکن است یک شبه ما را به "داوینچی" تبدیل نکند. اما این استراتژی ها راه های مطمئن برای گسترش ذهن و توسعه ی تفکر ما ارائه می دهند و استفاده از آنها شانس بهتری برای به وجود آوردن چیزهای واقعی و ابتکاری را به ما می دهد.آیا راهکارهایی برای کمک به خود در رسیدن به ایده های عالی داریم؟

 نویسنده : "مایکل مایکلو "  بعنوان  یکی از متخصصین خلاقیت در جهان امروزشناخته می شود
 تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منیع:How Geniuses Think
/ By Michael Michalko
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کتابی در تلاش برای درک بحران اقتصادی و اجتماعی  دنیای غرب 

 کتاب: وضعیت بحران

نتیجة بحث الصور عن The book: The State of Crisis Written by: Zygmunt Bauman - Carlo Bordoni
 تالیف: زیگمونت باومن - کارلو بوردونی

نویسندگان کتاب "وضعیت بحران"( State of Crisis) حاصل کار دو جامعه شناس لهستانی Szigmont Baumann و Carlo Bordoni ایتالیایی است که در راستای گفتگو ی گسترده و عمیق در درک بحران اقتصادی و اجتماعی در دنیای غرب منتشر شده است ، آنها در این کتاب  ایده های خود  را  بر اساس تعریف و آناتومی معنای بحران و سعی در درک نقش آن در بازیابی وقایع دارند. تشکیل جوامع و دولتها ، پس از تجزیه و تحلیل بحران مدرنیته و پیامدهای آن که با پایان گرفتن بحث درباره بحران دموکراسی به اوج می رسد.
درآغاز ، بوردونی معتقد است كه "بحران" ممكن است بیانگر امری مثبت ، خلاقانه و امیدوار کننده باشد ، زیرا نشانگر تغییر است و ممكن است پس از جدایی و فروپاشی تولدی تازه ای در راه باشد. همچنین ممکن است بلوغ یک تجربه جدید باشد که منجر به یک نقطه عطف در سطح شخصی ، تاریخی و اجتماعی گردد.
 " بوردونی" بحران کنونی اروپا ، به ویژه  بیکاری فراوان و افزایش نابرابری اجتماعی را با پیامدهای وقایع دهه اول قرن بیست و یکم پیوند داده است. به گفته وی ، این تصادفی نیست که حمله به برج های دوقلوی در نیویورک در سال 2001  موجبات زلزله  را در بازارهای مالی فرا هم آورد  و  تأثیر آن تا  به امروز ادامه داشته باشد. جدای از این واقعیت که "انفجار اقتصادی جدید" ناشی از جهانی سازی بوده ، که در آن شرکت های چند ملیتی و "آزادسازی اقتصادی مرزها" - علاوه بر تأثیر مهم بر آزادی مطلوب و ارتباطات شخصی ، منجر به مشکلات اقتصادی بزرگی نیز شده اند. "اگر  بازار مالی در توکیو فروپاشد.خسارات این کشور پیامدهای مستقیمی در لندن یا میلان دارد و بنابراین حباب اقتصادی ناشی از اوراق بهادار پر ریسک و پر مخاطره که در آمریکای جنوبی آغاز شده ، مسئولیت جدی ترین سقوط سیستم بانکی در تاریخ را بر عهده داشته است و به اروپا راه یافته و بحران فعلی را برانگیخته است که راهی برای  نجات از آن نمی بینیم.

اما ازسوی دیگر  باومن  می گوید:  اجازه دادن به بازار آزاد افسار گسیخته برای پیش راندن سودبیشتر ، منجر به بروز بلایای اقتصادی و اجتماعی خواهد شد ، وی می پرسد: "آیا ما باید و آیا می توانیم به ابزارهای قدیمی که دولت در نظارت ، کنترل  و مدیریت استفاده می کرد ، برگردیم؟ هیچ تردیدی وجود ندارد که انجام این کار  شاید برای ما امکان پذیر نباشد دولت مانند گذشته نیست زیرا  آنگونه که در نظر گرفته شده بود نیست...

"باومن" نیز معتقد است آنچه بحران فعلی را متمایز می کند این است که در دوره جدایی قدرت و سیاست در حال حاضر به این نتیجه "عدم وجود نیروی کارآمد قادر به انجام آنچه هر که مقابله با بحران نیاز دارد ،رسیده ایم، یعنی انتخاب مسیر و استفاده از درمانی است که آن انتخاب مستلزم  پیگیری این گزینه است ..  بویژه که در بسیاری از کشورهای غربی دیگر ایمانی به اخلاص سران و پارلمان ندارند و مردم برای اعتراض به کف خیابان مراجعه می کنند.

 وداع طولانی با مدرنیته
"بوردونی و باومن" سپس به بحث و گفتگو درباره بحران مدرنیته می پردازند و بوردونی بحث را در مورد آنچه او  آن را واقعیت موجود می داند ، یعنی عقب نشینی مدرنیته از وعده های خود  و بی توجهی پسامدرن به آن وعده ها  با تمسخر آغاز می کند. او می گوید ، اولین این وعده ها ، ایده عصر روشنگری امنیت است ،که نیست "زیرا یقین های بزرگی از فناوری که قادر به جلوگیری و جلوگیری از بلایای طبیعی استفروپاشیده و پیش از این واقعیت که وعده ی طبیعت تسلیم  میشود ، سقوط کرده است" علاوه بر "بلایای اخلاقی" ناشی از فعالیت های نادرست انسان ، که این ممکن است از اولی  خطرناک تر باشد "، در یک مسابقه برای نشان دادن مهارت های تخریب" بحران  سازی را تشدید کرده است.
وی ادامه می دهد که سایر وعده ها  نیز همان سرنوشت را یافته است  مانند:  حضور ضامن  پیمان اجتماعی   پس از نبردهای مهم سیاسی و صنفی که مطرح شد ، به   "موضوع شک و تردید"دچار شده است ... این شامل کلیه اقدامات مقرر شده توسط دولت به عنوان بخشی از توافقنامه مشترک متقابل با شهروند ، برای تضمین سلامت وی ​​، حق وی برای کار ، خدمات اساسی ، تأمین اجتماعی و بازنشستگی  و سالمندی است، که نادیده گرفته اند "
 پسادموکراسی

در جبهه عمومی ، بدهی های دولت رفاه را ناشی از فشار فزاینده افکار عمومی برای ارائه کالاهای اساسی و خدماتی که کیفیت زندگی را بهبود بخشیده اند ، می یابیم. این اتفاق در سال 2008 رخ داد.
"بوردونی" همچنین در طولانی مدت روی مفهوم "پسا دموکراسی"  تمرکز می کند که در آن  طی سیاست بیشتر با شهروندان ارتباط برقرار می کند و با وضعیت "ضد سیاسی" پایان می یابد و هشدار می دهد که بیگانه کردن شهروندان از مشارکت سیاسی و در نظر گرفتن سیاست "کار کثیفی است که نباید در آن دخیل باشد و باید در اختیار کسانی باشد که آن را به صورت حرفه ای تمرین می کنند". ... یک مسیر مستقیم به اقتدارگرایی "، یعنی دقیقاً مسیری که موسولینی از آن استفاده کرد اکنون در غرب بشدت رواج پیدا کرده است.
پسا دموکراسی ، همانطور که "بوردونی" می بیند ، "روشی پنهان است که به عنوان یک فرآیند طبیعی به تصویر کشیده می شود ، زیرا آزادی های رسمی را تضمین می کند در حالی که آنها  خودرا از محتوای دموکراسی واقعی  مورد ادعای  قبلی خود؛ خالی کنند".

بوردونی ویژگی های این مرحله را در غرب به شرح زیر خلاصه می کند:

1- لغو قوانین حاکم بر روابط اقتصادی و کنترل پول و بازارهای مالی.

2- کاهش چشمگیر مشارکت شهروندان در زندگی سیاسی و انتخابات.

3- واگذاری وظایف دولتی و خدمات اداری به بخش خصوصی.

4- وخیم ترشدن وضعیت رفاه و  محیط زیست  و محدود کردن  خدمات اساسی به فقرا.

5- تأثیر گروه‌های فشار که سیاست را در جهت مورد نظرشان هدایت می کنند.

6- انقباض سرمایه گذاری های عمومی.

8- حفظ عناصر صوری دموکراسی به شکلی که بوسیله ی جنبه های  از  آزادی آن  را حفظ کند

 تهیه وترجمه نجوای کنگان
منبع:
State of Crisis
by Pro Zygmunt Bauman (Author), Mr Carlo Bordoni (Con
Paperback: 172 pages
Publisher: Polity; 1 edition (July 8, 2014)
Language: English
 
نوع مطلب : مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان .کتابی در تلاش برای درک بحران اقتصادی و اجتماعی دنیای غرب کتاب: وضعیت بحران/ State of Crisis by Pro Zygmunt Bauman (Author)، Mr Carlo Bordoni (Con Paperback: 172 pages Publisher: Polity; 1 edition (July 8، 2014) Language: English،
لینک های مرتبط :


                              فاکس نیوز: چگونه آمریکا به مرکز "حکومت سارقان" در جهان تبدیل شد؟
روزنامه نگار و نویسنده ی بنام "کیسی میشل " مقاله ای را برای فاکس نیوز نوشت  که در آن ایالات متحده را  بعنوان محور اصلی  ونماد دستگاه حاکمیت فاسد (حاکمان دزد) معروف به " کلپوکرات مدرن " در سراسر جهان توصیف کرده و خاطرنشان  می کند: این چرخه ی تباهی ؛ نشانی از  قانون فاسد با رئیس جمهور آمریکا  فعلی آغاز نشده است.  گرچه منتقدین  ترامپ  غالباً از عبارت "قاعده سارقان" یا "كلپتراك"  برای  توضیح رهبری ، مدیریت و نقش برجسته او در سیاست آمریكا را توصیف  می كنند اما به نوعی در دولت های قبل از او در آمریکا نیز سابقه دارد.
 نویسنده  مطلب می افزاید: قبل از سال 2016 - دانشگاهیان و پیشگامان سیاست خارجی آمریکا اکثرا فقط از کلمه "kleptocrat" استفاده می کردند ، که به مفهوم  واقعی کلمه به معنای "حکومت سارقان" است. اما به لطف  دولت ترامپ ، "کلپوکراتیک" یا "قانون سارقان" در حال عبور از یک لحظه ومرز بی سابقه است. دانستن دلیل آن دشوار نیست. همانطور که زاک بوچامپ Zac" Beauchamp " از فاکس نیوز در سال 2017 استدلال می کند : "غرایز   سیستم کلپوکراتیک Kleptocrtic ترامپ (دزد فاسد)" ارتباط زیادی با دیکتاتورهای پس از اتحاد جماهیر شوروی و افراد قدرتمند استبدادی در جاهای دیگر دارد ، از فساد هواداری گرفته تا هدف قرار دادن مخالفان  در جهان و همه وهمه. با بکارگیری ابزارهای اهرمی فشار ونفوذ موجود ، همانطور که در تلاش وی برای مسلح کردن یک دولت خارجی (اوکراین) آشکار است در این پروسه قابل ذکر است.زیرا برای جنگ سالاران ، جنایتکاران و دیکتاتورها در جهان ، هیچ هدیه ای بزرگتر و بهتر از راه اندازی یک شرکت ساختگی مجهز آمریکایی برای تحقق اهدافشان وجود ندارد.
البته مکان های متنوعی نیز وجود دارد - مانند جزایر کیمن یا جزایر دیگری یا کشورهایی مانند پاناما یا سنت کیتس و نوویس - که صنایع شرکت های ناشناس در آنجا گسترش یافته است. شاید جای تعجب نباشد که بسیاری از آنها بطور خاص در امتداد شرکتهای قبلی آمریکایی ایجاد شده ان.
اما آنچه که شرکت های آمریکایی را متمایز می کند ، مقیاس گسترده عملکرد است. طبق آخرین آمار ، سالانه حدود 2 میلیون شرکت در ایالات متحده ایجاد می شود ، بیشتر از هر کشور یا نهاد دیگری.....
این روزنامه نگار درادامه می نویسد: بزرگترین تأمین کننده شرکت های  صوری "پوسته ناشناس ".(anonymous shell corporations/companies)* تنها مستقر در پاناما یا جزایر کیمن نیستند  یا یک پناهگاه سنتی در خارج از کشور مانند باهاما است و سوئیس نیز دیگر سیاست مالی قوی ندارد ، در عوض ، همه این موارد را در دلار جمع آوری می کند و دلیل اصلی این امر نهفته در فدرالیسم است....

تمام آنچه شما نیاز دارید 15 دقیقه است و کمی پول برای  ارائه بسته های تسهیلات با قیمت حدود 100 دلار و سپس تغییر پول برای کلاهبرداران و فاسدانی که در حال مسابقه هستند تا به دولت برسند. این روند هویت شما را پنهان  میکند  فقط کافیست یک شرکت صوری آمریکایی را برای مالکیت خود ایجاد کنید. این آسانتر از گرفتن کارت کتابخانه است. (شرکت ها / شرکت های پوسته ناشناس) شرکت هایی را  ایجاد می کنند که فقط روی کاغذ وجود دارند و هیچ دفتر و کارمندی ندارند ، اما ممکن است یک حساب بانکی داشته باشند یا ممکن است  ابزار های سرمایه گذاری داشته باشند یا صاحب دارایی های ثبت شده مانند  یک مالکیت واقعی باشند. بندرگاه یا  یک کشتی. این شرکتها ممکن است اهداف تجاری  ظاهراً مشروع داشته باشند و این شرکت ممکن است به عنوان ارائه دهنده خدمات ثبت شود ، به عنوان نماینده ای برای دریافت مکاتبات حقوقی عمل کند ، یا ممکن است به عنوان ابزاری برای معاملات تجاری بدون در اختیار داشتن دارایی یا عملیاتی مهم عمل کند. بعضی اوقات ، از این شرکت ها برای فرار از مالیات ، جلوگیری از محاسبه ی مالیات ، پولشویی یا رسیدن به یک هدف خاص استفاده می شود ، با عدم افشای هویت مالک. ممکن است ناشناس بودن برای محافظت از دارایی های بزرگ شخصی از چشم دیگران یا در پیگرد قانونی توسط کشورهای غارت شده،  پنهان شود.
 تهیه وترجمه : نجوای کنگان
منبع:https://www.vox.com/policy-and-politics/2020/2/3/21100092/us-trump-kleptocracy-corruption-tax-havens
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان https://www.vox.com/policy-and-politics/2020/2/3/21100092/us-trump-kleptocracy-corruption-tax-havens. فاکس نیوز: چگونه آمریکا به مرکز "حکومت سارقان" در جهان تبدیل شد؟،
لینک های مرتبط :


                              خطاب به منتخبان محرومین و مستمندان در مجلس یازدهم

گفته می شود؛ وقتی یوسف (علیه السلام)بعنوان عزیز مصر دست یافت ، روزی  در بالکن کاخ ایستاده بود و به محیط اطراف می نگریست  ناگهان در پائین دست روبروی قصر در گذرگاه نگاهش  به مرد جوانی لاغر اندام با موهای ژولیده  و  لباس های  کهنه ی وصله دارافتاد دلش برحال او سوخت،   جبرئیل  کنار وی ظاهر شد و به یوسف گفت: آیا این جوان را می شناسید؟
گفت:  نه !
جبرئیل گفت: به یاد داری! وقتی جوان بودید، بانوی قصر نزد شما آمد، قصد به گناه انداختن شما را داشت  وباقی ماجرا ... در آنجا نوزاد ی در گهواره  به بی گناهی  شما شهادت داد، تا حقیقت آشکار شود  و اینگونه  او سکوئی شد تا  عزت "عزیزی" شما حاصل آید.
یوسف:بله من به یاد دارم 
جبرئیل : این جوان ... همان نوزاد شاهد ناجی است !! پس یوسف فرستاد تا  وی را بیاورند و او را با افتخار تکریم و تجلیل  تمام  احترام کرد .
جبرئیل لبخندی زد، و به یوسف گفت:   شما به  این جوان  به خاطر یک شهادت این همه پاداش دادید در حالیکه  شمابنده  خدا هستید و بارها و بار ها به و حدانیت خداوند  شهادت می دهید. آنگاه حساب کنید  که چه پاداش  عظیم و نامحدود الهی در انتظار تان است".
 و پس از این مقدمه : غرض اینکه  گردوخاک و هیاهوی  مبارزات انتخاباتی مجلس یازدهم فرو نشست و نکاتی در این خصوص مطرح گردید موردی که برخی روی آن مانوردادند میزان مشارکت در مقایسه با وضعیت مشابه در انتخابهای گذشته بود، واقع امر این است که با همه مشکلات موجود از قبیل شایعه ی شیوع بیماری کرونا و ... در این باره هنوز هم این نرخ مشارکت در مقام قیاس با بسیاری از کشورهای به اصطلاح مدعی مشارکت دمکراتیک در اروپا هم  نرخ قابل قبولی  است  و در کنار آن باید تاکید کرد : براساس معادلات رفتار انتخاباتی در علوم سیاسی؛ "اکثریت فعال" در ازای "اکثریت عددی "حضوری چشمگیر داشتند بویژه اینکه همواره در هر جامعه این اکثریت فعال است که  تدبیر سرنوشت  و چشم انداز ترسیمی را با تلاش مضاعف تعیین و تامین می کند و از سوئی با کار عرضی در جامعه زمینه های جذب و فعالیت بخش قابل توجهی از اکثریت عددی رافراهم کرده،  آسیب ها و چالش ها را باز می شناسد و با برنامه ریزی و کارکردهای موثر امید و بهره وری را در همه ی ابعاد روح وتوانی نو می بخشد.
 عزیزان منتخب در مجلس یازدهم طبعاً در ساختار تشکیلاتی ستاد تبلیغاتی شما افرادی با عناوین مختلف تلاش کرده اند که با معرفی وشهادت خود و دفاع از  عملکرد و برنامه هایتان و... جاذبه های اقناع را در میان افکار عمومی گسترش و توسعه دهند، اما آنچه که در اینجا محور نوشتار بنده است نقش موثر ومفید جوانان گمنام محروم و چشم درانتظاری است که بدور ازجنجال های لایه های اول  و دوم وسوم ...مصنوعی ساختگی پیرامون شما ، شبانه روز تلاش وافری داشتند تا اینکه در چنین روزهایی زحمات و همت ارزشمندشان دیده شود و هیچگاه در" پرو "وپستوی باغ  وهتل نشینی صاحبان نام وعنوان پس از انتخاب کاندید مورد نظرشان نام ویاد وتلاش شان ، فراموش نشود،اینها همان محرومان ومستمندان فرصت های سوخته گذشته هستند که این بار با انرژی  وانگیزه ی جوانی جوامع هدف را حرکت دادند و اقبال و آرائی برای تان مهیا کردند . و اکنون وقت آن فرا رسیده است  تا  با نقش دهی به همینان  بدور از نورچشمی بازی و کوتوله پروری سیاسی و نوچه سازی اجتماعی ، دایره کار را از حلقه های پوست پیازی هیچ اندر هیچ خارج کرده و کارگاه توسعه و بازآفرینی فعالیت همگرائی ، هم افزایی فکر جوان را آنقدر گسترش دهید تا خانه ی هرکسی که رای داده و نداده از برکات کار عرضی  سازنده و نه ادعای طولی گذرا اینگونه همگان از بروز تغییراتی محسوس وملموس برخوردار باشند.
متاسفانه هستند  که برخی  با این روند  کار طولی نزدیک نشان دادن خود به یک منتخب فقط سعی در برجسته کردن نقش خود دارند و  بنوعی  پس از مصادره کردن زحمات دیگران تا بدینوسیله  به زعم خود عزیز" عزیز" باشند که خلاف جریان موردانتظار است و  اگر می خواهید موفقیت باشید این روش کار است و از هم اکنون تا چندماه باقی مانده به دریافت شماره کارت کرسی مجلس  که زمانی وافیست ضرورت است تا برنامه ی مدون وتدابیری عملی در دستور کار قرار گیرد گرچه پیام تقدیر و تشکر گرچه اقدامی پسندیده است اما به تنهایی کافی نیست!
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . خطاب به منتخبان محرومین و مستمندان در مجلس یازدهم،
لینک های مرتبط :
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات