پنجشنبه 30 آبان 1398 :: نویسنده : عبدالمجید اورا

» گزیدهٔ غزلیات  شهریار

غزل شمارهٔ ۲۵ - چراغ هدایت

 

کنون که فتنه فرا رفت و فرصتست ای دوست

بیا که نوبت انس است و الفتست ای دوست

دلم به حال گل و سرو و لاله می سوزد

ز بسکه باغ طبیعت پرآفتست ای دوست

مگر تاسفی از رفتگان نخواهی داشت

بیا که صحبت یاران غنیمتست ای دوست

عزیز دار محبت که خارزار جهان

گرش گلی است همانا محبتست ای دوست

به کام دشمن دون دست دوستان بستن

به دوستی که نه شرط مروتست ای دوست

فلک همیشه به کام یکی نمیگردد

که آسیای طبیعت به نوبتست ای دوست

بیا که پرده پاییز خاطرات انگیز

گشوده اند و عجب لوح عبرتست ای دوست

مآل کار جهان و جهانیان خواهی

بیا ببین که خزان طبیعتست ای دوست

گرت به صحبت من روی رغبتی باشد

بیا که با تو مرا حق صحبت است ای دوست

به چشم باز توان شب شناخت راه از چاه

که شهریار چراغ هدایت است ای دوست

نوع مطلب : شعر، 
برچسب ها : نجوای کنگان .گزیدهٔ غزلیات شهریار غزل شمارهٔ ۲۵ - چراغ هدایت،
لینک های مرتبط :


                     درتقابل با دخالت بیگانگانگان در انتخابات اسفند 98 چه  تدابیری اندیشیده ایم ؟
همچنانکه  عوامل  نظارتی  و اجرائی  با  تصویب مقدمات و اعلام تقویم اجرائی  وتسهیل مشارکت مردم  برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم  اسفندماه سال جاری اهتمام دارند تا نحوه وقالب و ساماندهی  اجرای این فرایند مهم  بشکلی هوشمندانه وهدفمند برگزار شود، بی گمان از آنسو دشمن نیز ، مترصد است تا با سوء استفاده از روزنه و خلاء  ساختگی و یا احتمالی در این پروسه ی تعیین کننده، نقشه های خنثی شده ی  پیشین خود را دنبال کند. بدیهی است که یکی از مفاصل مورد تمرکز بیگانه  رسانه و شبکه اجتماعی است و از سوئی دیگر تجربه ی نخست برگزاری انتخابات الکترونیکی در برخی  حوزه های  انتخابیه "شعب منتخب اخذ رای"  زوم دولبه  وجهت دار طرف های خارجی بر این طرح می تواند موضوعی برای چالش انگیزی تیتر  رسانه ی تلقی گردد.
نکته ی دیگر اینکه به تجربه ثابت شده ، هرگاه دشمن موضوعی  را بعنوان  تهدیدی  از سوی  ایران مطرح کرده است ،  اغلب زمینه ساز وتوجیهی در اقدامات تهاجمی  و یا خصومتی  مورد انتظار در عرصه ی  مرتبط با لحاظ فضا سازی عمومی در فرصت پیش رو علیه  کشورمان  بوده است ! تا حدیکه همانند پیشتر  در این رهگذر به مقوله ی  انتخابات  بعنوان بزنگاهی برای انتقامجومی ضد ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار ننموده وبیکار نبوده  است . اخیراً برای نمونه وگزارش قابل تامل زیر منتشر شده است ؟!
"مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک، اعلام کرد که این شرکت موفق شده است چند کمپین روسیه و ایران که به قصد دخالت در انتخابات آمریکا تشکیل شده بودند را خنثی کند.
  زاکربرگ این خبر را روز دوشنبه ۲۹ مهر در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ان بی سی اعلام کرد و گفت که فیسبوک اقدام برای تشکیل این کمپین ها را زمینه سازی این کشورها برای دخالت در انتخابات سال آینده آمریکا می داند.
روز دوشنبه فیسبوک اعلام کرد که چهار کمپین انتشار اطلاعات نادرست در فیسبوک و اینستاگرام را حذف کرده است. منشاء سه کمپین در ایران و دیگری در روسیه بود. این کمپین‌ها شامل ۹۳ اکانت فیسبوک، ۱۷ پیج و چهار اکانت اینستاگرامی بودند که عمدتا روی مخاطبان آمریکا و فرانسوی زبانان شمال آفریقا متمرکز بودند."؟؟!
 اما واقع امر را از بیانیه نمایندگان مجلس  ایالات متحده باید استخراج کرد: فیلم های جعلی"«Deepfake» اعتبار انتخابات ایالات متحده 2020 را تهدید می کند
در این بیانیه رسمی به بیش از یک بستر رسانه اجتماعی ، مانند فیس بوک و توییتر ،اشاره شده و  آدام شیف ، رئیس کمیته اطلاعات مجلس ، از تأثیر منفی و سوء اطلاعات رسانه ها از گسترش فیلم های جعلی "Deepfake" نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد. به نظر وی ، این امر برای اعتبار داشتن در مبارزات انتخاباتی برای هر كاندیدائی خطرناک است و اجازه می دهد قدرتهای خارجی  بتوانند بر روند منافع انتخابات به نفع منافع سیاسی خود تأثیر بگذارند."؟!
در پایان می توان نتیجه گیری کرد : با تقویت حمایت از مر قانون در کشورمان وارتقاء هماهنگی وانسجام مدیران ، بهبود شیوه های آموزش خاص وعام واطلاع رسانی موثر،  مطالعه ی دقیق ابعاد ماجرا ها  ومنفذهای موجود و  پیش خوانی سناریوهای مختلف و رصد بموقع جهت گیری رسانه ی بیگانه ،روند  آمادسازی برگزاری انتخابات را با اهداف مطلوب  کشور تطبیق داد. زیرا در سطح کلان  برای هرانتخاب اندیشمندان این عرصه   "مشروعیت و شایستگی " را توامان نتیجه و برایند مورد نظر حقیقی در آن می دانند لذا برای تحقق این دومورد اتخاذ تدابیر قاطع  هوشیارانه برای مقابله با هرگونه جوسازی خارجی نه تنها لازم بلکه ضرورتی حیاتی است.


نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان / درتقابل با دخالت بیگانگانگان در انتخابات اسفند 98 چه تدابیری اندیشیده ایم ؟ ودار/https://thehill.com/sites/default/files/iran_response.png،
لینک های مرتبط :


سرلشکر باقری: ثمره تلاش‌های شهید طهرانی مقدم ایران را به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کرد


سرلشکر باقری امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بسیج گفت: به ثمر نشستن تلاش‌های جهادی شهید طهرانی مقدم باعث شد ایران به قدرت اول موشکی منطقه بدل شود
رئیس ستاد نیروهای مسلح افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران همانطور که در عرصه جنگ سخت و امور دفاعی به قدرت پایدار رسیده در حوزه جنگ نرم نیز دستاوردهای بزرگی داشته که مهمترین آنها بسط و گسترش تفکر انقلاب اسلامی در ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر زورگویان جهان و همچنین افشای چهره واقعی استکبارگران و به خصوص آمریکا است
وی اظهار داشت: آمریکا همانطور که بر حسب ظاهر در فکر تقلیل پایگاه‌های نظامب خود در جهان است، درحقیقت پایگاه‌های فکری خود را هم در میان مردم جهان یکی یکی از دست می‌دهد
باقری تصریح کرد: امثال شهید طهرانی مقدم در فضای جنگ نرم نیز حضور دارند و همانطور که این شهید با اقدامات خود، ایران را به یکی از قدرتهای برتر در حوزه دفاعی و موشکی بدل کرد، در حوزه جنگ نرم نیز مدافعان اندیشه جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان باعث افشای چهره واقعی آمریکا و همراهانش شده و فروپاشی هژمونی آمریکا را سرعت بخشیده‌اند.
 نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان .ایران به قدرت اول موشکی منطقه/نمایشگاه دستاوردهای بسیج.سرلشکر باقری،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 20 آبان 1398 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
                                  خودزنی به سبک رئیس جمهور !؟

 نا امید کننده  وتحقیر آمیز ترین درس سیاسی در تاریخ بشریت ؟
"در  مناسبتی ، سیاستمداری ؛ خروس زنده ی  گرسنه ی را درخواست کرد ،تا  بوسیله آن  به تیمش درسی اختصاصی بیاموزد.
او آن مرغ را در یک دست محکم گرفت و بادستی  دیگر به  کندن  پرهایش  بطور کامل مشغول شد !. وسپس به دوستان خود گفت:
اکنون درمورد آنچه اتفاق خواهد افتاد با من همراه باشید.
 خروس را روی زمین بگذارید و از آن دور شوید و سپس با دستان خود دانه  های گندمی را  در  کف دست گرفت ولی در کمال شگفتی  خروس عریان وحشت زده به سمت او  رفته و به  کف دستان او ودانه های گندم خیره شده بود،حضار  تعجب کردند.  سیاستمدار خیلی آرام گفت:
 این گونه می توانید  بخشی  از افکار عمومی  جذب  کنید ؟!.. * دیدید که  خروس علی رغم درد ناشی از آن "پرکنی"  ، مرا برای خوردن دانه دنبال می کند؟ !! بنابراین افرادی مانند آن  خروس در جامعه وجود دارند ... مهم نیست که چقدر شکنجه شوند ،  اما می توان از نیازمندی آنان و مشکلاتشان سوء استفاده کرد و بنوعی  ذهن  آنها را به خود جلب کرد ؟! "...
آقای رئیس جمهور که ید طولایی در "خودستیزی "و خرسند سازی  خصم دارند تنها توانستند با نطق دیروز خود در یزد ، خوراکی متنابه برای بوق های دشمن تدارک ببینند دقیقاً در روزهایی که دشمن پروژه "ب"خودرا در عراق و لبنان دنبال می کند وقصد تسری آن به داخل کشورمان را دارد.خوشحال کند
  آشکار است کارنامه ی  رئیس ناموفق نه با فرافکنی درست می شود ونه با تراریخته کردن موضوعات داخلی ! 
 بی گمان سمت وسوی آن گفتار در جهت بهم ریختن قواعدی هست که باید برای آرامش وثبات  ایران اسلامی دراین مرحله  کشور سخت به آن نیاز مند است اما ایشان  بدترین وضعیت  را انتخاب کردند: جنگ نامناسب ، در زمان نامناسب ، با دشمن  فرضی نامناسب!
  اگر موضوع برآشفتگی رئیس  از پرونده های فسادمالی منتسب به دولت وجریان فکری اش بوده ، روشن است که در مقام مقایسه فسادمالی در دولت قبلی از نظر حجمی در یک تقویم جیبی  جا می گیرد  ولی همین مبحث برای دولت فعلی  میزان گنجایش آن به قطع یک دایره المعارف قطور است ! "یک دلار گم نمی شود" و لی چه سود که تحمل فرصت محاسبه ی  همان یک  دلار  را  هم ندارد ؟!   بویژه که برای رئیس جمهور هر کشور فساد مالی" برادر" وبستگان درجه یک مساوی با استعفاست.
شما  که با شعار اصلاح و تدبیر واعتدال قدرت را بدست گرفتید قرار بود از راستگوئی و  پاکدستی؛ الگوئی برای سایر دولت ها ی قبل وبعد از خود و نمادی برای  جامعه باشید و با این شعار وادعا مردم به شما رای دادند ؟! که اتفاقاً بدتر از آن تکرار شد،  وعجبا  ! اینکه وزیری را به پیگیری  حساب وکتاب دعوت می کنید که خود  از این حیث بدهکارترین به قانون است ، طبعاً گناه آنکه می خواهد بقصد زیبا یی و یا درمان  چشم دردی را سرمه بکشد ولی آن را کور می کند از گناه نفر قبلی که چشمی را بدرد آورده ، تلخ تر و نابخشودنی تر است.
از سویی دیگر به دام افتادن "زم" و رمز گشائی از شبکه ی او  با اقدام انقلابی مسئولان امر چیزی برای دفاع از نفوذیان در دستگاههای دولتی باقی نمی گذارد و چاره ی نیست این مهم باید محقق شود که گفته اند:  مرگ یکبار شیون هم یکبار !
بازی   تعلیل و حذف بسیاری از آرمان  های انقلاب اسلامی و انقلابیون بدون نتیجه  بوسیله ی رئیس  ومثلث ؛ دلبستگان به قدرت ، وابستگان به بیگانه ،مست شدگان از ثروت ، به پایان رسیده و  گریزی ندارند که ریسک آخر  را هم امتحان کنند .  و  خواسته یا ناخواسته دو راه زیر را فرا روی کشور  می گذارند:
   - در مقابل سالها قبل دکتر شریعتی در خصوص حفظ روند یک انقلاب نظریه ی جالبی دارد می گوید : هر چند وقت  یکبار هرانقلاب  برای احیای شعار های اولیه ی خود نیاز به غلیان  و فیّضان دارد و نیاز به دمیدن روح تازه در آن ، با تحرک انقلابی و حضور موثر انقلابیون درمیدان مستقیم ... شاید وقت توجه به این ضرورت فرارسیده و رئیس از آن بی خبر است .
- و یا  برگزیدن واکنشی خشن همانند عکس العمل اردوخان در مقابل کودتاگران ترکیه ... مگر چه اتفاقی افتاد ؟ ! در هر حال برچسب دیکتاتور و استبداد و انحصار و اصطلاحاتی از این دست  بواسطه ی دشمنان خارجی و اذناب داخلی خرج  سیاه نمائی علیه نظام می شود اما همچنان باید مظلومانه منتظر راه برگشتی  حکیمانه بود ؟!
  آقای رئیس! دشمن هرباجی که خواست کوتاهی نکردید جایگزین آن باج دهی؛ باج خواهی از نظام برای سرپوش گذاشتن برناکارآمدی و پرونده های فساد مالی  نیست ؟ و لذا هر راهی را که  دشمن می خواهد نروید و روش فسیل شده یکی به میخ ویکی به نعل دیگر کاربردی نخواهد داشت.

نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان . خودزنی به سبک رئیس جمهور !؟،
لینک های مرتبط :                                         جای خالی فروشگاههای اینترنتی در کنگان؟!

 یکی از مزیت های شهرستان کنگان ترافیک بالای تراکنش ها در فضای  مجازی است که کمتر از آن استفاده مناسب می بریم برای نمونه می توان به جرائت ادعا کرد با توجه صنعتی بودن منطقه و قرار گرفتن کنگان درقطب آن بنوعی  گسترش فعالیت کاربران این فضا در محدوده مورد بحث هر روز ابعاد تازه تری می یابد گرچه بسیاری از فروشگاههای بزرگ وکوچک با استفاده از صفحات اینستاگرامی کالا های  خود را معرفی می کنند اما تا کنون  نظر به مزایای  محوربندری   کنگان و ترانزیت  نسبی انواع کالاها بسوی شهرهای بزرگ وکوچک  همچنان بقول یکی از بازرگانان در اغلب اوقات تنها مزد" حمّالی" آن را تا حدی دریافت می کنیم و نهایتاً حتی بسیاری از محصولات  بخصوص دستگاههای الکترونیکی را از مقصدی که خود ارسال کرده ایم دوباره سفارش داده و به مبدا جهت فروش برمی گردانیم ؟!
با اهمیت موضوع ذکر شده و وجود  زیر ساخت های حداقلی و امکان توسعه ی آن و حضور ظرفیت های تجارتی و جذابیت مرکزی برای سرمایه گذاران و  پدیده  علاقه مندی جوانان تحصیلکرده  فعال در عرصه ی فضازی مجازی می توان با استفاده از تجارب دردسترس به این مهم نگاهی دوباره داشت تا شاید  سر ریزی از  این بازار بزرگ هم سهم  همشهمریان باشد ؟!
لذا مواردی بمنظور تشریح عنوان  مطلب بشرح ذیل تقدیم می دارد :
راه‌اندازی و مدیریت استارتاپ
     فیلیپ کاتلر:  " بازاریابی، نیازها و خواسته‌های برطرف نشده را مشخص می‌کند. بازاریابی، حجم بازار و پتانسیل سودآوری را تعیین و اندازه‌گیری می‌کند"
 کسب و کارهای کوچک و استارتاپ‌ها
موسسین استارتاپ‌ها  باید آمادگی داشته باشند تا رسیدن به قله موفقیت باید از مسیرهای پر پیچ و خمی عبور کنند و با چالش‌های فراوانی روبرو گردند. با آگاهی از موانع موجود در این مسیر و آشنایی با تجارب استارتاپ‌های دیگر،  می توان از دچار  مشکل شدن  در این راه  و برداشت سهم مطلوب  در این بازار را  مراحلی علمی و با  اشراف  کامل طی کرد. تحلیل جزییات بیش‌تر بعهده کارشناسان و متخصصان امراست ؟
شرکت های نوپا- استارتاپ ها-  تجارتی متوسط یا  بزرگ یک موسسه ی موقت هستند که برای ایجاد مشاغل نوآورانه ، تکرار پذیر و قابل توسعه ایجاد شده اند. استارتاپ ها معمولاً مبتنی بر خلاقیت و نوآوری بوده و در حقیقت ، فرد خلاق یا افرادی که ایده های جدید و متنوعی دارند ، به دنبال راه هایی برای سرمایه گذاری ایده و تولید انبوه محصولات یا خدمات وابسته به آن هستند.
با توجه به اهمیت استارتاپ ها ،  در اینجا به  معرفی برخی از استارتاپ های مختلف  موفق در ایران می پردازم :
مهمترین استارتاپ ها در ایران.

1.دیجی کالا

"دیجی کالا "بزرگترین خرده فروش آنلاین در ایران است که در سال 2006 راه اندازی شد. امروز ،  دیجی کالا  پر بازدیدترین وب سایت در خاورمیانه و بزرگترین وب سایت برای فروش محصولات دیجیتال و الکترونیکی در ایران است. در ابتدا فقط سایتی برای نقد و مطالعه محصولات الکترونیکی مانند تلفن همراه و لپ تاپ بود ، اما با گذشت زمان ، فروش این محصولات را در وب سایت خود آغاز کرد.
این فروشگاه با ضمانت یک هفته ای ، کالاهای فروخته شده به مشتریان را جایگزین و بازیابی می کند. این روش باعث آرامش خاطر مشتری می شود.  و با ضمانت برگشت  مبلغ پرداخت شده  در صورت نارضایتی مشتری  آن  مهم را برعهده گرفته است این شرکت از زمان تأسیس تا کنون بزرگترین شرکت ایرانی  با سرمایه ی خارجی به ارزش 150 میلیون دلار در این موضوع فعال است.
2." ثمین "بازاریابی خدمات سیاحت درمانی و شرکتهای وابسته.
به منظور ارائه ی راهنمائی و مشورت به بیماران در یافتن راه حل های مقرون به صرفه در مراقبت های بهداشتی ،  مرکز" ثمین" با کیفیت بالا تأسیس شده است تا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهد و هزینه های قابل توجهی را برای مددجویان خارجی خود کاهش دهد. این شرکت شامل کل خدمات درمانی و درمانی است. بیماران می توانند به سادگی برنامه سفر پزشکی و کل نیازهای خود را بصورت آنلاین برنامه ریزی کنند.استفاده از این سایت کاملاً رایگان است و هم اکنون به دو زبان انگلیسی و عربی در دسترس است.

3.كافه بازار
این شرکت بزرگترین بازار انواع کاربردهای گوشی های هوشمند در ایران است. بنیانگذاران این استارتاپ توانستند خود را به میلیون ها کاربر و برنامه نویسان تلفن های هوشمند را در ایران متصل کنند.تا فضای مناسب و معقولی را برای کاربران اندرویدی در ایران فراهم کنند.
این نرم افزار تجاری،  حجم زیادی از بازی ها و برنامه هایی را که در سطح جهانی برای کاربران آن در ایران بصورت رایگان و با همان کیفیت وجود دارد فراهم می کند. در کمتر از پنج سال نیز با برنامه اندرویدی به یکی از مکانهای قابل اعتماد برای بارگیری بازی ها و نرم افزارها در تلفن های هوشمند تبدیل شده است.

4.اسنب
اسنپ   یکی از استارتاپ های موفق با الهام از ایده ابتکاری Uber (بزرگترین شرکت تاکسی جهان) است. ایده این شرکت همکاری با رانندگان به عنوان کارمند و ارائه خدمات باکیفیت ، یارانه ای و کم هزینه به مشتریانی است که دوست دارند تاکسی بصورت آنلاین و تلفن همراه داشته باشند.
این شرکت در سال 2014 توسط شهرام شاهکار ، دانشجوی مهندسی برق در دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان اولین شرکت حمل و نقل عمومی آنلاین در ایران تأسیس شد.
برنامه ارائه شده توسط شهرام شاهکار ،  تنها سه سال بعد ، چندین میلیون یورو را از یک شرکت جهانی جذب کرد! اسنپ ، اولین و بزرگترین شرکت حمل و نقل عمومی آنلاین در ایران ، 20 میلیون یورو سرمایه از MTN در سال 1395 دریافت کرد. جالب است بدانید که اسنپ از سال 2014 با نرخ رشد ماهیانه  100 درصد به یکی از مهمترین بازیگران تجارت الکترونیکی در ایران  تبدیل شده است.این برنامه شامل ده ها هزار کاربر به عنوان راننده و صدها هزار کاربر به عنوان مسافر است.
5.علی بابا
 قدیمی ترین ، بزرگترین و مطمئن ترین وب سایت در سامانه آنلاین بلیط هواپیما و قطار است. "علی بابا "نه تنها تمامی پروازهای ثبت شده در پروازهای بین المللی از مبدا یا مقصد تهران را جستجو می کند بلکه برای همه مقصد های خارجی و شرکت های هواپیمایی که می توانند بصورت آنلاین بلیط را خریداری کنند نیز جستجو کرده و معرفی می نماید
  کارکرد استارتاپ های موفق ایرانی  معرفی شده  نشانگر میزان پاسخ  آن ها به ضرورت ها و نیازمندی های هر یک ازکاربران با  گزینه‌های متفاوت ست.


 چگونگی راه اندازی استارتاپ‌ها و دلایل موفقیت آنها

استارتاپ‌ها  با شناسایی مهم‌ترین دلایل  زیر برای ادامه موفقیت خود می توانند  با توجه به نوپا بودن صنعت کارآفرینی و سرمایه‌گذاری  در این نقطه از کشورمان ، امیدوارباشند می‌تواند قابل پیگیری و برنامه ریزی باشد
 حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، نقش هم‌تیمی قوی، توانمندی رقابت با رقبا و قدرت بازاریابی در موفقیت استارتاپ ها، بسیار پررنگ‌تر است
برخی کانون  های مطالعه ی سرمایه‌گذاری منطقه ی معتقدند که سرمایه کافی برای شکل‌گیری استارتاپ‌های موفق در  کنگان موجود است، اما  چگونگی امکان بهره‌مندی از این سرمایه  ها را  باید مورد بررسی وتدقیق قرار دهند
در فضای استارتاپی به محض پدید آمدن یک ایده جدید و  استمرار نشانه‌هایی از موفقیت آن ایده در بازار، و دسترسی آسان به سرمایه، توانایی جذب نیروی انسانی ماهر و یا تجربه موفق در اداره استارتاپ‌های پیشین، مزیت رقابتی استارتاپ شما را تقویت کرده و  سهم بازار زیادی را در زمان کمی تسخیر می کند.
یکی دیگر از عوامل موفیت دراین مسیر بازاریابی و تبلیغات هوشمندانه است. شناسایی مشتریان و مخاطبان هدف و معرفی محصول خود به آنان می‌تواند در کنار رقابت شدید به ظهور  استارتاپ های برتر منجر شود.
 
مسیر موفقیت استارتاپ ها

  ایجاد یک تیم قوی، جذب افراد باانگیزه، ماهر و متخصص
جذب سرمایه و تامین زیر ساخت های حداقلی
    مطالعه بازار، تحلیل رقبا، انجام تحقیقات بازاریابی
    طراحی مدل کسب و کار استارتاپ، طراحی محصول، تعیین دقیق منابع درآمدی و پیش‌بینی‌های
    محصول با کیفیت، منظور از محصول باکیفیت محصولی است که در آن به نیازها و خواسته‌های مشتری توجه شود . و در نهایت ارائه محصولی با کیفیت  توانایی  عرضه کننده را برای جذب سرمایه کافی افزایش می دهد.

 در پایان؛  17 شرکت  بین المللی فعال در عرصه مرتبط بحضورتان معرفی می گردد نکته قابل توجه اینکه عناوین زیر صرفاً جهت بررسی و مطالعه نمونه ی  چگونگی کار ارائه شده  نام برده می شود که  هرگونه ارتباط و تعامل  با آنها می بایست پس از مطالعه ی همه ی جوانب امر از منظر (صلاحیت و اصالت )  وطی تشریفات قانونی و اخذ مجوزهای لازم از مراکز قانونی ذیصلاح صورت گیرد.
کارآفرینی و تجارت الکترونیکی

    blogs.hbr.org
    entrepreneur.com
    dealbook.nytimes.com
    thebillfold.com
    kickstarter.com
    indiegogo.com
    rockethub.com
    etsy.com
    kiva.org
    marginalrevolution.com
    learnvest.com
    getrichslowly.org/blog
    ritholtz.com/blog
    consumerist.com
    npr.org/blogs/money
    blog.priceonomics.com
    freakonomics.com/blog
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان.4.اسنب . كافه بازار .دیجی کالا/جای خالی فروشگاههای اینترنتی در کنگان؟!، فیلیپ کاتلر استارتاپ ها / بازاریابی،
لینک های مرتبط :


        
                         شاخص های پیروزی در  انتخابات حوزه  انتخابیه ی جنوب استان بوشهر کدام است ؟

 تا چند ماه باقیمانده به دوم  اسفند  ماه 98  اتفاقات زیادی مربوط به این ماجرا ی سرنوشت ساز بوقوع می پیوندد از اعلام آمادگی نامزد های احتمالی و آمد ورفت های مرتبط تا ثبت نام و احراز صلاحیت ها و استخراج لیست نهایی کاندیدا ها ...
عمدتاً  تعداد نامزدهای احتمالی این دوره بمراتب بیش از دوره های گذشته خواهند بود  که میتوان آنها را به دوبخش متمایز  کاندیدهای جدی و  غیر جدی برای ورود به صحنه ی رقابت با توجه به انگیزه ها و شرایط دردسترس شان تقسیم کرد  البته  نهایتاً درایت اجتماعی  در انتخاب اصلح مردم از بین چند کاندیدبا ویژگی های متنوع صورت  می گیردو تعیین کننده است.
  ودیگر اینکه  نقش گزاره رسانه های مختلف، مجازی و نشریات، مکانیزمی موثر  بر فرایند هر مسئله سیاسی است ، که آن را از مفهوم تحلیلی و زمینه علمی خود  براساس  مطالعات علوم سیاسی وفرهنگی، تجربیات تاریخی ، دانش حرفه ای ، ریشه یابی  محرک ها در هر صحنه و واقع کنش ها و واکنش ها  و  داده های دریافتی  ، استحصال می کند ، با توجه به اینکه پدیده انتخاب در سیاست ممکن است ناخودآگاه  همواره بهترین نباشد و بیشتر به چگونگی بهم خورد موازنه های رقابتی و موج ها  و توفند های تبلیغاتی وابسته باشد  اما  بشکل متعارف در این میان  کاندیدی از  بین کاندید های جدی   مورد نظر  با توجه    به تامین شرایط کلی  ذیل می تواند به برتری  وکرسی مجلس دست یابد  که حداقل نکات زیر را از هم اکنون در ملاحظات خود گنجانده باشد:
- به آمادگی ذهنی و روانی لازم رسیده باشد
- گزینه ها وابزار بیشتری در ابعاد مختلف در اختیار داشته باشد
-  ترجیحاً به پشتوانه ی اجتماعی  تکیه کرده  وکمتر به مواضع سیاسیون و برخی دولتمردان چشم دوخته باشد.
- برنامه ی روز شمار انتخابات و اقدامات لازم  را طراحی کرده باشد
- گستره ی نیروها و سازماندهی تشکیلاتی  پروژه تحرک و گفتمان  انتخاباتی و ساماندهی ساختاری ستاد را در طول وعرض حوزه ی انتخابیه به نحو مطلوب  دیده باشد
+وبرای  سئوالات زیر پاسخی قانع کننده داشته باشد:
 دستکم می توان  از این سیاستمداران چهار سؤال  پرسید:
-  در صورت انتخاب ، کدام  اقدامات لازم را برای کاهش خطربحران زیست محیطی منطقه  انجام  می دهید؟
- برای کاهش  مشکلات اقتصادی مردم منطقه چه برنامه ی دارید؟
- برای تنظیم  سیر چرخش نخبگان و ارتقاء منابع انسانی چه تدابیری اندیشیده اید؟
سرانجام ،  چشم انداز منطقه  را در پایان سال 1402چگونه می بینید؟  بهترین سناریوی شما در این باره چیست؟
اگر بعضی سیاستمداران این سؤالات را هضم نمی کنند ، یا اگر دائماً در مورد گذشته ی خودشان  صحبت می کنند بدون اینکه بتوانند چشم انداز معناداری برای آینده ایجاد کنند ، چنین سیاستمدارانی چندان قابل اعتماد نخواهند  بود ! و هر کدام که  کاربردی وتطبیقی ترین پاسخ ها را داشته  باشند قاعدتاً باید از  میان اجماع وانتخاب مردم منطقه بیرون بیاید ؟!


نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان .حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه شامل شهرستان (های) : دیر شامل مرکزی، بردخون، آبدان کنگان شامل مرکزی جم شامل مرکزی، ریز عسلویه شامل مرکزی، چاه مبارک / انتخابات مجلس یازدهم،
لینک های مرتبط :


انستیتوی بین المللی مطالعات استراتژیک لندن : ایران در درگیر یها دست بالاتر را دارد  و به یک   قدرت  برسمیت شناخته شده در دنیا تبدیل می شود

 به گزارش خبر گزاریها و  براساس مطالعه ای که از سوی انستیتوی بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن منتشر شده است ، ایران قادر به برتری در مبارزه برای تقویت نفوذ استراتژیک خود در خاورمیانه است.
مخالفان ایران در منطقه میلیاردها دلار برای خرید اسلحه غربی ، عمدتا از انگلیس هزینه کرده اند ، که برای مهار قدرت ایران هیچ نتیجه مثبتی در دستیابی به اهداف ندارند.
با وجود تحریم ها ، ایران توانسته است موقعیت خود را در منطقه در موقعیتی که از مزیت استراتژیک برخوردار است ، با هزینه ای فراتر از آنچه که مخالفان خود خرج می کنند ، تثبیت کند.
ایران از نفوذ قابل توجهی در سوریه ، لبنان ، عراق و یمن برخوردار است و قصد دارد نفوذ خود را در جای دیگر گسترش دهد.
در این مطالعه آمده است که ایران شبکه ای از متحدین را در خاورمیانه ایجاد کرده است.
 در ادامه  ی این گزارش آمده است: "جمهوری اسلامی موازنه نیروهای تأثیرگذار در خاورمیانه را به نفع خود معکوس کرده است." نویسندگان این مطلب  می گویند که ایرانی ها " در مقابله با ابرقدرت های سنتی با  تقویت فرآیندهای نفوذ و استفاده از "طرف های ثالث" مقابله می کنند.
این کشور همچنین به اشکال غیر متداول و نامنظم جنگی از جمله اتکا به واحدهای کوچک ، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و حملات سایبری ایجاد کرده است و به او  اجازه می دهد  تا برتری دشمنان خود را در سلاح های معمولی  خنثی کند.
"سیاست نادیده گرفتن ایران شکست خورده است. ایران مقاومت کرده و توانسته است آسیب های تروریسم اقتصادی آمریکا را کنترل کند. بنابراین یک کشور قدرتمند است ، با کشورهای دیگر روابط بسیاری دارد و ابتکارات بسیاری را برای همکاری های منطقه ای مطرح کرده است."
 این گزارش نتیجه گیری می کند که بعید است ایران تا زمان ماندن ترامپ در کاخ سفید مسیر را تغییر دهد و "همچنان به استفاده از فرصت های گسترش قابلیت های " طرفها ی  ثالث" ادامه خواهد داد.
زیرا ایران به نیرویی استراتژیک تبدیل شده است ، نیرویی که باید  برسمیت شناخته شود.

منبع :  موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن ،
 تهیه وترجمه : نجوای کنگان
نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان .منبع : موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن، مطالعات استراتژیک لندن: ایران در میادین مختلف برتری خود را حفظ کرده است / تهیه وترجمه : نجوای کنگان،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic