یک مطالعه جدید "  نظریه "ایمنی گله" را مردود برشمرده است؟!
... این ویروس تنها درصد کمی از جمعیت فرانسه و اسپانیا را آلوده کرده است.
دو مطالعه جدید ثابت کرده است که  تنها درحد 5٪ از جمعیت فرانسه و اسپانیا ، که جزو کشورهای اروپایی آلوده به کرونا محسوب می شوند ، دچار این بیماری شده اند که این یک ضربه بزرگ برای همه کسانی است که امیدوارند  طرح"ایمنی گله" را برای مقابله با ویروس تجویز کنند.
گزارش تهیه شده توسط روزنامه انگلیسی ، تلگراف ، پنجشنبه ، 14 مه 20 ، تأیید کرد که نتایج پژوهشگاه پاستور منتشره در مجله Science  ، نشان می دهد که 4.4٪ از جمعیت فرانسه (تقریبا 2.8 میلیون نفر) به ویروس کرونا آلوده شده اند.
اصطلاح ایمنی گله به وضعیتی اطلاق می شود که در آن جمعیت کافی ایمنی را در برابر عفونت به دست می آورند ، به گونه ای که شیوع بیماری می تواند به طور مؤثر متوقف شود.
در زیر سطح موردنیاز: مطالعه انجام شده توسط موسسه پاستور نشان داد که در مناطق شرقی و منطقه پاریس ، منطقه ای که بیشترین  الودگی ویروس را در فرانسه تحت تأثیر قرار داده است ، میانگین میزان آلودگی بین 9 تا 10 درصد است.
این ارقام بسیار بالاتر از آمارهای رسمی اعلام شده برای آسیب های مورد انتظار است
در این مطالعه آمده است: "اگر فقط بخواهیم از طریق ایمنی گله بیماری را کنترل کنیم ، باید حدود 65٪ از مردم مصون باشند."
همچنین این امر نشان می دهد که "بدون واکسیناسیون ، ایمنی گله به تنهایی برای جلوگیری از موج دوم (شیوع ویروس) پس از پایان تعطیلات  کافی نخواهد بود" ، بنابراین ضروری است که اقدامات مؤثر برای کنترل بیماری همه گیر ادامه یابد.
همچنین در اسپانیا: یک مطالعه جدید دیگر در اسپانیا به نتایج اولیه مشابهی رسید ، زیرا نشان داد که تنها 5٪ از جمعیت به ویروس آلوده شده و پادتن ها را تولید کرده اند.
با توجه به این نتایج ، اسپانیا پس از برداشتن اقدامات دقیق در مورد تعطیلی ، مسیر محتاطانه خود را ادامه خواهد داد كه فقط نیمی از جمعیت تا وارد فاز اول یك راهبرد سه جانبه شوند تا به طور كامل  كه تا ژوئن تعطیلی ها امتداد  می یابد که  در بیشتر مناطق ممکن است به تیرماه برسد.
 وزیر بهداشت اسپانیا ، ضمن ارائه نتایج یک پرسشنامه که شامل بیش از 60،000 نفر از اقصی نقاط کشور بود ، گفت: "در اصل ، این نتایج هیچ مبنایی برای تغییر برنامه ای که ما روی آن کار می کنیم فراهم نمی کند."
میزان شیوع  بیماری آشکار شده توسط پرسشنامه بدین معنی است که میزان مرگ و میر در اسپانیا ناشی از ویروس 1.1٪ است و در صورت گنجاندن مرگ مشکوک "کووید 19" ،به آن  ممکن است نزدیک به 1.5٪ باشد ، اما هنوز این مورد تأیید نشده است. طبق اکثر تخمین های علمی ، میزان مرگ و میر ناشی از "کووید -19" کمتر از 1٪ است.
تلفات و مرگ و میر زیاد: روز پنجشنبه تعداد کشته شدگان کرونا  در اسپانیا در یک هفته بیشترین میزان را داشت ، در حالی که مقامات نسبت به موج دوم احتمالی هشدار دادند پس از بررسی  در سراسر کشور نشان داده شد که تنها حدود 5٪ از جمعیت آلوده به ویروس هستند.
موسسه پاستور می گوید ، انزوای عمومی که در تاریخ 17 مارس توسط فرانسه آغاز شده است ، منجر به کاهش شدید میزان تولید مثل ؛ کرونا ویروس ، از 2.9 به 0.67 در طی تعطیلی  55 روزه در آنجا شده است./https://www.telegraph.co.uk/news/2020/05/14/france-spain-say-large-scale-testing-coronavirus-shows-no-herd//https://www.telegraph.co.uk/news/2020/05/14/france-spain-say-large-scale-testing-coronavirus-shows-no-herd/نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان ././https://www.telegraph.co.uk/news/2020/05/14/france-spain-say-large-scale-testing-coronavirus-shows-no-herd//https://www.telegraph.co.uk/news/2020/05/14/france-spain-say-large-scale-testing-coronavirus-shows-no-herd/یک مطالعه جدید " نظریه "ایمنی گله" را مردود برشمرده است؟!،
لینک های مرتبط :


                                          قوی ویا ضعیف بودن ما در درس ریاضی به چه عواملی بستگی دارد ؟
 ریاضیات مادر همه علوم و زیربنای فناوری و توسعه نامیده می شودولی آمارنگرانی دانش آموزان و دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته نشان می دهد که ریاضی بعنوان درسی است که باید به هرشکلی ازآن عبور یا فرارکرد؟!
اما علاوه براهمیت کاربردی این ماده درسی در زندگی روزمره وانتخاب و صعود رشته ی تحصیلی بعنوان درس و توانمندی شناخته می شود که  حتی دستگاههای اطلاعاتی و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری و اندیشکده های بزرگ اموراستراتژیک بین المللی نیز برای محاسبه ی آینده نگاری ها و  انتخاب کاربران و گزینش کارکنان  شاخص واحصاء نرخ رشد علمی هرکشور به میانگین نمرات ریاضی دانش آموزان و دانشجویان آن نگاهی ویژه معطوف داشته اند. اما  چگونه باید با درس ریاضیات تعامل داشت ؟
افراد ضعیف در ریاضیات عادت دارند که پدران و مادران خود را سرزنش کنند؟! طبق یک مطالعه ، شاید نظر آنها کاملاً درست باشد. ... اگرچه ژنهایی که از والدین به ارث رسیده  نقش اساسی در هوش ما دارند ، اما محققان دریافته اند که رفتار والدین در قبال ریاضیات می تواند بر نمرات فرزندانشان تأثیرجدی بگذارد.
همه ما می دانیم که بعضی از افراد در ریاضیات از دیگران بهتر هستند و بیشتر اوقات ظهور این مهارت های ریاضی (یا فقدان آن) درواقع از خانواده ها اعمال می شود (یعنی از والدین به فرزندان منتقل می شود). واین پرسش ؛که  توانمندی در ریاضیات بیشتر تحت تأثیر عوامل ژنتیکی یا عوامل محیطی است؟همچنان اذهان  متولیان امررا مشغول  بخود کرده است ؟
تا اینکه چند سال پیش،  یک تیم تحقیقاتی  سنجش مهارتهای ریاضی 400 دانش آموز را در کلاس های اول و دوم ابتدائی دو بار درطول سال ، باراول در آغاز سال تحصیلی و بار دوم در پایان سال،  تجزیه و تحلیل کردند. ا آنها همچنین خواستند تا توضیح دهند كه چگونه در موارد مرتبط با ریاضیات مانند آزمون یا هنگامی كه معلم از آنها خواسته بودند به سؤالی دیگر كه از آنها پرسیده اند ، پاسخ دهند.عمل می کنند!
 این بررسی همچنین شامل رفتار کودکان و والدین  آنها  نسبت به ریاضیات بوده و از آنها پرسیده شده است که در طول سال تحصیلی چند بار به فرزندان خود در تکالیف خود کمک کرده اند؟
نتایج تحقیق در پایان سال تحصیلی نشان داد که حضور والدین که از اضطراب ریاضی رنج می برند به خودی خود نشانه ای ازتاثیر بر نمرات دانش آموزان نبود. در عوض ، مشخص شد که تنها دانش آموزانی که  از والدینی مضطرب  ناشی  ازریاضی برخوردارند و به آنها در انجام تکالیف کمک می کنند ، کسانی هستند که در طول سال تحصیلی از یادگیری  ضعیف ریاضی رنج می برند زیرا  اضطراب ریاضی مشابه از والدین خود به دست آورده اند.
ودانش آموزانیکه با والدینی که از اضطراب ریاضی رنج می برند اما در انجام تکالیف خانه به آنها کمک نمی کردند ، همان نتایج را نشان ندادند. این نشان می دهد که  موضوع  ژنتیک والدین تنها عاملی نیست که بر تضعیف مهارت های ریاضی فرزندانشان  تاثیر دارد ، بلکه این تنش های  بوجود آمده مهم هستند که والدین هنگام کمک به فرزندان خود برای انجام تکالیف ریاضی  به وجود می آورند تا  به تضعیف مهارت های ریاضی فرزندانشان کمک  کند!
"ما اغلب در مورد اهمیت رفتار والدین درقبال فرزندان خود و چگونگی تأثیر آن رفتارها  بر پیشرفت تحصیلی  دانش آموزان  فکر نمی کنیم." این  موضوع توسط یکی از نویسندگان شرکت کننده در این تحقیق  توضیح داده شده است : "در اینجا باید روشن کنیم که یکی از والدین احکام دلسرد کننده را در مقابل فرزندان خود تکرار می کند مانند" من ازریاضیات  متنفرم. یا "این موضوع من را دیوانه می کند" و...  که ممکن است منجر به ضبط این جملات توسط کودکان شود و بنابراین بر موفقیت آنها تأثیر منفی خواهد گذاشت. "
در مطالعه جدید دیگری که این نظریه را پشتیبانی می کند ، دریافته اند که تمام زمینه های هوش در مغز تحت تأثیر همان ژن های موروثی قراردارند. طبق تحقیقات انجام شده ، کودکانیکه در کلیه زمینه ها هوش کاملی به ارث می برند و افرادی که فقط از یک زمینه رنج می برند (مانند ریاضیات) ، دلیل رنج آنها ناشی ازتاثیر پذیری از عوامل پیرامونی آنهاست و نه به دلیل عدم مهارت واستعدادشان.
با این حال ، این نظریه ممکن است تمام حالات اضطراب ریاضی را توضیح ندهد. از  جنبه ی برخی دانش آموزان ،  ویژگی وراثتی آنها از عوامل ژنتیکی به ایجاد وتوسعه ی اضطراب و همچنین وراثت ژنهای هوشی کم منجر می شود که به ارث بردن الگوی اضطراب ریاضی  نیزمنجر می شود.
اضطراب ریاضی یک پدیده واقعی است که بسیاری آن را تجربه کرده اند  و این وضعیت بازتاب توانایی واقعی دانش آموز در ریاضیات نیست بلکه یک مشکل عاطفی است که می تواند در روند یادگیری او اختلال ایجاد کند. به گفته محققان ، شناسایی علت اصلی اضطراب ریاضی  دانش آموزان می تواند به ایجاد برنامه های انگیزشی ، تهاجمی و تحرکی واقعی  شان منجر شود تا دانش آموزان به بالاترین درجه ابراز پتانسیل های خود برسند.https://www.medicaldaily.com/parenting-and-bad-math-parents-negative-attitudes-can-cause-children-develop-math-347204نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
                                            نجوای غبطه خوردگان !
 وقتی از نجوایی  خالصی  که ضیوف الکریم واز  فحوای کلام مناجات کنندگان درروح دارند و سودای الغوث که  برسر دارند وازدعایی که مضطرین سحر خیزبرلب دارند روحم جا می ماند چه می توانم بگویم؟
جز اینکه :
خوشا به حال روح پاک و جان آزاده بندگان خالص  وراستین خدا.
خوشا به حال کسانی که زمان وصلشان  محدودیتی ندارد  و رفتنشان به پیش باز عبادت و طاعت گروگان شرط ، شرایط  وضع  و وضعیت نخواهد بود.
خوشا به حال کسانی که درد انسانها را به یاد می آورند و بخاطر رهائی  همنوعان از درد  ورنج ها درقنوت و سجده ها سربرآستان معبود می ستایند وبینوایان را شریک دعای غنی خویش دار میدارند  .
خوشا به حال کسانی که  شوق حقیقت قبله ورغبت دیدار زیبای لحظات رو به آسمان هستند ، تا از این اقیانوس بی پایان کوزه ی یا حداقل کفی برگیرند!
خوشا به حال مهربانان ، زیرا آنها با مهربانی و دلسوزی خود تسلی بخش خاطر رنجوردیگران می شوند و اینگونه  فرشته رحمت آسمانی  در بخش های مختلف مریضخانه ها  هستند؟
خوشا به حا ل آنانکه در اوج تشنگی سیراب شدن از آب خنک و سیرشدن از سفره ی پیش رو را به یاد لبهای تشنه و شکم های گرسنه  با توزیع لبخند همگرائی ، عطوفت را میزبانی می کنند وعهده دار کفالت اجتماعی هستند!
خوشا به حال انانکه  خوشبختی  و سلامتی خواهان برای همه اند، که دررفع متن و بطن رنج های دیگران  پس از تلاش مضاعف ، ساکن  و آرام خواهند شد و زمینه نماد بهشت زمینی را  تبدیل  به خاطره ی شیرین می کند.
خوشا بحال آنها  که نفس را  بر کنار محراب ذبح  میكنند تا  بوی عطرشان  حتی  وسوسه ی برای معطردیدن خود نکنند!
خوشا بحال  اعتماد دارند گان به خداوند که اورا ولی خود می بینند و  آنچه رادارند غنیمت می دانند ،و آنچه را ندارند دراعماق  سکوت و بی صدای قلب شان خاموش کرده اند .
 خوشا بحال آنان که  قبل از آمدن به محراب ، برادر خود را جستجو  میکنند که شب را چگونه گذرانده است؟  و به همسایه خود اندیشیده که شب را چگونه به صبح آورده، این روح بزرگ را نمی توان درک کرد؟ زیرا دراین روح ها ی   عظیم ، خداوند معبدی  ساخته است که بواسطه ی حضور دائم فرشتگان تسبیح گو ی ذاکر خیر گردان درآن،  هیچگاه  نابود نخواهد شد و در قلب آنها محرابی بنا شده است که شکسته وکم فروغ  نخواهد ماند.
 گوارای تان باد ادای لبیک  به ندای آسمانی  وخوشا بحال تان با این دل روحانی  و صفای آسمانی!
التماس دعا
نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان . نجوای غبطه خوردگان !،
لینک های مرتبط :


وزیر برکنار شده صمت خطاب به رئیس‌جمهور نامه نوشت

حسن روحانی مدت ها به دنبال کنار گذاشتن رضا رحمانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، رحمانی وزیر صمت پس از برکناری از سمت وزیر صمت نامه ای به رئیس جمهور نوشت.

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و آروزی قبولی طاعات و عبادات، حتما مستحضرید در تاریخ ۱۷/۲/۱۳۹۹ جناب آقای واعظی تماس و تهدید کردند در صورت رای نیاوردن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس شورای اسلامی ، شما برکنار خواهید شد و لازم است در این فرصت با لابی، نمایندگان خصوصا نمایندگان آذری زبان را قانع و برای این طرح رای بگیرید بنده هم عرض کردم مجلس که زیر نظر بنده نیست و مشکلی با موضوع ندارم.

امروز ۲۲/۲/۱۳۹۹ که اینجانب در جلسه توسعه صادرات دفتر معاون اول محترم حضور داشتم مجددا جناب آقای واعظی تماس گرفتند و اعلام نمودند استعفاء بدهم .

به استحضار می رسانم اینجانب حجت شرعی برای استعفاء نمی بینم و کماکان مثل ۱۹ ماه و سالیان گذشته با تمام توان آماده خدمتگزاری بوده و در شرایط سخت کشور  و تجربیات گرانبهایی که اندوخته ام کماکان آماده فداکاری و خدمتگزاری شبانه روزی به مردم عزیزمان هستم.

از اینکه در دوره حدود ۱۹ ماهه مسئولیت اینجانب علیرغم برنامه ریزی های دشمنان نظام و انقلاب برای تعطیلی تولید کشور به مدد الهی و تلاش شبانه روزی همکاران صدیقم نسبت به حفظ افزایش و رونق تولید و تامین کالای اساسی مایحتاج عمومی کشور و عبور از تحریم ها و حوادث مختلف و به خصوص بحران کرونا که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است به خود می بالم و در تعجب هستم که چرا علیرغم حصول نتایج درخشان و قابل افتخار می بایست اینگونه به انگیزه های سیاسی تحت فشار قرار گیرم.

در هرحال هر تصمیمی بگیرید برای اینجانب محترم است و کماکان خود را خدمتگزار کوچک و عاشق ملت بزرگ ایران و سرباز ولایت می دانم.

رضا رحمانی

​شایان ذکر است که مدتی پیش، رئیس جمهور با صدور حکمی مهندس حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. پیش از این رضا رحمانی کرسی وزارت صمت را بر عهده داشت که صدور حکم سرپرستی برای فرد دیگری از سوی رئیس جمهور، معنایی جز برکناری او ندارد. گفته می شود، حتی معاونان وزیر از «برکناری او و تعیین سرپرست برای این وزارتخانه» توسط رئیس جمهور اطلاع نداشته اند.

یکی از دلایل برکناری رضا رحمانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که گفته می شود، رئیس جمهور مدت هاست به دنبال کنار گذاشتن او بوده است، اما با فشار یکی از فراکسیون های قومیتی مجلس نتوانسته به چنین اقدامی دست بزند. حالا به هم ریختگی وضعیت بازارهای مختلف از جمله سر به فلک کشیدن قیمت خودرو که منجر به ایجاد مشکلات در دیگر بازارها شده و حتی مجلسی ها هم سخن از استیضاح وزیر صمت کرده بودند، باعث شد که حسن روحانی دست به اقدام نهایی و برکناری رحمانی بزند.

نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان .وزیر برکنار شده صمت خطاب به رئیس‌جمهور نامه نوشت،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 :: نویسنده : عبدالمجید اورا


                      همه ی مردان " شیخ موسی "

در سایت خلیج فارس:مطلبی بعنوان :

"شیخ اصولگرا و قرعه‎های سخت نمایندگی جنوب استان بوشهر" بقلم آقای مهدی ارجمند منتشرگردید که براساس واقعیت های دو دوره پیشین مجلس و سهم کارکردی دونماینده سابق و حاضر مصادیقی براساس برداشت نهایی خودشان مطالبی را برشمرده  بودند و نتیجه گیری نهایی را با چینش فرضیاتی به حکم تجربه ی وآینده کاری "شیخ موسای" با تجربه یا  آنگونه که ما  بنام رسمی  دکترشیخ موسی احمدی بعنوان منتخب حوزه انتخابیه ی جنوبی استان می شناسیم، واگذار کرده بودند،در مجموع مبنا را براین می گذاریم که "آقای ارجمند" بدینوسیله نگرانی هایی را که ناشی از دغدغه ی کلی ایشان است مطرح نموده اند تا  از تکرار زوایای احتمالی  ماجراهای گذشته در این یاد آوری زودهنگامی داشته باشند البته که درجای خود بس ارزشمند و مفید بفایده است ...

 اما رویکرد بنده از جهاتی به آن مطلب ازاینجا آغاز میشود که آگر شیخ آن تجربه ی میان  دو دولت را نداشت جای نگرانی بود وبفرض اینکه همه ی آن فرضیات از نظر شکلی تکرار شوند ولی ماهیتاً و ترجیجاً همان عوامل عیناً قرار نیست تکرار گردند واگر غیر ازاین باشد و به تعبیری فرض محال، موانع  آنگونه که فعلاً در این مطلب با احتساب همان تجربه" شیخ " در مقابل هم ردیف شده اند  نیز از همان منظر می توان آسیب ها را تا حد زیادی کاهش داد؟!

-از سوئی در دسترس بودن شاخص های ملی توسعه  برنامه های پنجساله ی ششم و هفتم توسعه که از سال 1396 اولی بصورت قانون درآمده وبعدی  که در آستانه ی تدوین،  قراراست که مجلس آتی زمینه ساز تصویب قانون برنامه(( هفتم توسعه))  باشد  و "شیخ "  با همراهی نخبگان و پژوهشگران و کارشناسان این موضوع را دنبال کرده و  وی این روند را فرصتی برای اصلاح  نواقص وعیوب برنامه  های پنجم وششم می داند. لذا از این بُعد فرصتی استثنائی در اختیار شیخ هم هست که در معادلات و شمارش لحظات حساس باید بحساب آورد !

-  از طریق برنامه های قانونمند(توسعه)  اینچنینی،  قاعدتاً  معیارهای حداقلی برای توسعه ی استان و حوزه های انتخابیه ی آن قابل تعریف و استاندارد گذاری نقطه به نقطه و ارزیابی مطلوب هستند.- از طرفی منتخبین فعلی مجلس یازدهم سخت واقفند که محقق ساختن غالب انتظارات و توقعات عمومی برزمین مانده از مجلس دهم ، عزمی جزم و تلاشی مضاعف واراده ی راسخ می خواهد تا این مهم را در پرتو انسجام وخرد جمعی به سرانجام برسانند و روشن است که آنها به این باور رسیده اند که انسجام و همدلی تنها راه خروج  موفق سزاوارانه وشایسته از چهارسال مجلس نشینی پیش روست.

- دیگر اینکه  قرار نیست دوره ی فطرتی خود ساخته وخود بافته میان تلاش نمایندگان مردم و  تحول و تغییر  دو دولت حائل شود و کاروچرخه توسعه ی معمول مملکت  متاثر  از جزر و مدهای اینچنینی راه  رسیدن  به ساحل را  با تاخیر تدبیر کند  ؟! همچنان که در اغلب کشورها قبل ، در حین و پس از انتخابات و یا حتی بشکلی درصورت انحلال هیات دولت  بنا به عللی ، همه ی امور جاری را تحت تاثیر آمد وشدهای روتین موسساتی و سازمانی قرار نمی دهند.

- در این یکی دوماه گذشته "شیخ "لزوما به برنامه ها و شرایط حاکم برفضای پیش رو اندیشیده و اوضاع آنچه را که باید به آن بپردازدشنیده و دیده است... که همچنان خواهد شنید وخواهد دید...؟!

- به زبانی نزدیک تر و بازبان تروخشک همه ی موارد فوق " مردان کنارشیخ " را هم باید دید، کسانیکه هم از جهت کمّیت و هم از جهت کیفیت  در گستره ی جغرافیایی حدفاصل حوزه ی انتخابیه تا بهارستان قراراست وی را مشورت داده وحسب برنامه ریزی های دقیق همراهان فکری و بازوان طراح  چشم انداز دوره ی چهارساله ی کار او باشند. ... بله "همه مردان شیخ"که بودند و دیگرانی که به این جمع اضافه می شوند و  دقیقا همه ی "مردان شیخ "باید در دفاع  علمی  پاسخگویانه از آراء حامیان شیخ  ومطالبات عمومی مردم حوزه انتخابیه و غیر از آن  روند جامع توسعه را دنبال کنند. که  امیدوارم در مطالب بعدی  سخن گفتن از همه ی "مردان شیخ " با نقص وکاستی، کمتری همراه بوده و با نشانی  مثبت بیشتری  گزارش نمایم!؟

عبدالمجید اورا
      کنگان / شانزدهم اردیبهشت هزاروسیصد ونود ونهنوع مطلب : مقاله، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
پاسخی به سجاد بهزادی

جناب سجاد بهزادی پرفسور ،دکتر و کارشناس ارشد جامعه شناسی و غیره،مقاله فوق العاده علمی شما را که در آن افشاگری بسیار ارزنده ای علیه فرهنگیان رفاه زده نوشته و در یکی از هفته نامه ها منتشر کرده بودید،خواندم،و به  شما و قلم پرتوان تان درود فرستادم ،واقعا اگر چند نفر مثل جنابعالی در این مملکت یقه معلمان  را می گرفت، دیوار آموزش و پرورش تا ثریا راست  رفته بود.خوب مچ غارتگران بیت المال گرفتید ،واقعا معلمان شورش را در آورده اند ،با حقوقهای نجومی شان موحب رنجش روح بزرگان تعلیم وتربیت همچون ژان دیوئی و ماکارانکو در عالم برزخ گردیده اند. ظاهرا عالیجناب چند صباحی به امر تدریس مشغول بوده اید،و با دیدن صحنه های مفت خوری معلمان و داشتن وجدانی بیدار ،جلای شغل کرده و در شرکت گاز به خدمت در حوزه فرهنگ مشغول شده اید. دلیلی وجود ندارد که معلمان حقوقی دریافت کنند ،مگر چه کار مهمی انجام می دهند،کارمند شرکت گاز نشده اند که همه ی بیت المال حق آنها باشد.ولی در کمال بی انصافی وماهانه حقوقشان ده برابر یک معلم می باشد.فرهنگیان که در روستاهای دور و نزدیک مشغول تدریس هستند به چه حقی باید ماهانه پولی به حساب آنها واریز گردد. آن قدر فرهنگیان پر توقع شده اند که در آغاز سال جاری دولت محترم  را مجبور نموده که مبلغ پانزده درصد به عنوان حق افزایش سنوات در حکم کارگزینی شان ثبت نماید.شما به حق لایق احراز مقام عالی وزارت در آموزش و پرورش هستید،نمی دانم چرا دولت  در این مورد کوتاهی کرده و فرد لایق و شایسته ای چون شما را به این سمت منصوب نمی نماید.علت پیشرفت کشورهایی همچون آلمان،دانمارک،ژاپن و.... وجود افراد فهمیده و آگاهی همچون شما در راس وزارت آموزش و پرورش می باشد.باز بنویس و ما معلمان گمراه را به راه راست هدایت فرما. بندر کنگان ،سید رضاحسینی دبیر بازنشسته.سیزدهم اردیبهشت نود ونه
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان .پاسخی به سجاد بهزادی،
لینک های مرتبط :


                                 بیم وامید کارگران دردوره ی کرونا
 در شرایطی روزکارگر را پشت سر گذاشتیم  که  همه گیر ویروس کورونا اقتصاد جهان و ملی کشورمان  را درگیر کرده است و وعده ها و نوسانات بازارکار، سیگنال های بیم وامیدهای متفاوتی را ارسال می کند ، ولی این قشر زحمتکش در میان تهدیدات مبنی بر اینکه کارگران شغل خود را از دست می دهند ،  همچنان کار را دنبال می کنند.
کارگران در سه عرصه ی تولید ، خدمات وصنعت  مشغول بکارند که هرعرصه آسیب ها و مشکلات خاص خود را درپی دارد وکارگرانی  که در موسسات مختلف ثبت نام نمی شوند یا به شغل کاذب مشغولند  یا  به اصطلاح در"اقتصاد غیر رسمی" کار می کنند  که  ممکن است در سه ماهه دوم سال جاری منبع معیشت خود را از دست دهند به گروه نابسامانی بازارکار اضافه می شوند. و ممکن است از سویی مجامع فعال محیط کارگری به دلیل بیماری همه گیر کرونا با کاهش در رونق کارو دستمزد روبرو می شوند. نرخ بیکاری درکشور به خودی خود در حال افزایش است، در مقایسه با  سال گذشته ، و سال فعلی فرصت های شغلی جدید بسیار کمی معرفی شده است.و با ید با توجه به تأثیر شیوع ویروس کرونا انتظارات  برای رشد اقتصادی کشورباید برنامه ریزی های  جدیدی  وعلمی تری صورت بگیرد.
شاخص های اصلی آخرین "سرشماری اقتصادی" نشان می دهد  با فعال کردن  ظرفیت تولید سالانه در عرصه های متنوع می توان تا حد زیادی بربیکاری فائق آمد ونگرانی کارگران را کاهش داد.این شاخص ها حاکی از آن است با افزایش تعداد بنگاه ها وکارگاههای ی کوچک و متوسط ​​زمینه ی اشتغال  میلیونی کارگری و جذب سرمایه ی سرگردان و نقدینگی اتفاقاتی خوبی را می توان رقم زد.
بحران کارگری را  در بدترین وضعیت  به ویژه  با فرصت کار نامنظم  کارگران فصلی می توان ترسیم کرد ،این واقعیت تلخی است که ما آمار دقیقی از تعداد کارگران ، به ویژه کارگران نامنظم ، که شغل و درآمد خود را از دست داده اند ، یا میدهند نداشته ویا بدیلی برای آن سراغ  نداریم"  و توضیح اینکه برای اشتغال روزانه ومنظم به وضعیت معیشت  ودرامد روزانه به فعالیت طبقه متوسط  وسرمایه گذار​​نیزدل بست.پیامدهای همه گیری کرونا از یک طرف در افزایش نرخ بیکاری ، تعطیلی کارخانه ها و شرکت ها ، گردشگری و سایر فعالیت های اقتصادی ، به طور جزئی یا کلی با هم در ارتباط هستند.از طرف دیگر ، کارگران به دلیل ماهیت کار خود ، چه از نظر تعداد تراکم و چه از نظر اصطکاک مستقیم با کارفرما، یا  آسیب های  موجود در محیط کار، سخت  به  امنیت شغلی وایمنی محل کار احتیاج دارند ،  روشن است  که  نگاه سرمایه داری به طور کلی به کارگران بی پناه چندان لطیف نیست ؟! و در این میان کارگرانی هستند که از حقوق  ومزایا و حتی  بیمه ی اجتماعی  یا شغلی کارگران خود،  حمایت نمی شوند  ویا با توقف و یا قطع قراردادهای کا ر نمی دانند چگونه یا نمی توانند حقوق خود را مطالبه کنند؟
نیروی کار و کارگران  همه مشکلات و نارسایی های قانون  وشرایط سختی کار را تحمل  می کنند تا شاید به مروز زمان قانون ومقررات ومصوبات به کمکشآن بیاید ."
و درمورد آنچه از دولت در قبال کارگران در چنین بحرانی انتظار می رود ، امیدواریم مجموعه ای از تصمیمات مثبت انگیزشی را مشاهده کنیم  تا علاوه بر فعال کردن تصمیمات قبلی اتخاذ شده ،  مجموعه ای از تصمیمات و بسته های حمایتی درقالب قانون کار را نیزبرای این بخش عظیم جامعه  از سوی دولت شاهد باشیم ، تا تأثیر مثبتی بر روحیه و چشم انداز ترسیمی اینده کارگران داشته باشد. همه دلخوشی  نیروی کاروآماده بکار درحاضر به تصمیمات و اقدامات  دولت  ومجلس وابسته است. "نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان . بیم وامید کارگران دردوره ی کرونا،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic