مجمع جهانی اقتصاد:  توصیه  هشتگانه اقتصاد دانان برای بهبود اقتصاد پایداردرشرایط فعلی!
وب سایت مجمع جهانی اقتصاد گزارش با 8 توصیه تهیه شده توسط گروهی از اقتصاددانان منتشر کرد  که به این نتیجه رسیده اند که انتقال موفقیت آمیز به آینده پایدار بستگی به همکاری های بین المللی وانتقال اهتمام به بخش های مختلف دارد:
1- انگیزه؛ موجب آینده ای پایدار است
در این گزارش آمده است: وقتی مشاغل اقتصاد پاک در قلب برنامه های تشویقی قرار می گیرند ، افزایش فرصت های شغلی موجود در کوتاه مدت و بلند مدت از طریق نیروی کار متنوع حاصل می شود. پس از رکود بزرگ سال 2008 ، صدها هزار شغل در سراسر جهان ایجاد شد زیرا کشورهایی که پروژه های انرژی بادی و خورشیدی را به گردش درآوردند ، می توانند در آینده از محرک های دولتی برای حمایت از کارهای پرقدرت مانند پروژه های بهره وری انرژی در ساختمان ها و کارخانه ها استفاده شود. علاوه بر این ، هرگونه پشتیبانی فشرده ازصنعت کربن زا باید همراه  با  تعهدی برای کاهش کربن باشد.
2- سرمایه گذاری بر آینده
به جای تمرکز در "گذشته" یا تمرکز بر روی بهبود منابع انرژی قدیمی ، بهترین کار این است که با اجازه دادن  به سرمایه گذاری در فناوری هایی مانند باتری های خورشیدی ، هیدروژن ، حمل و نقل برقی و هوش مصنوعی و در مناطقی متنوع به عنوان کشاورزی پایدار و محیطی پاک ،امنیت غذا و تغذیه ی  پاک، بتوانیم آینده تجاری را هدایت کنیم.  
همچنین سرمایه گذاری در کشورهای در حال توسعه که فاقد سرمایه کافی هستند ، که بازارهایی برای رشد آینده دارای استعداد است و برای دستیابی به اهداف اقلیمی مهم است. سیاست های بلند مدت دولت  ها همیشه  به سرمایه های شخصی الهام داده و می تواند به یک  نهضت جهانی پایدار منجر شود.
3- احیای اقتصاد: توانمند سازی مصرف کننده
  این متخصصان تاکید دارند که هرچه مشارکت مصرف کننده بیشتر باشد ، احتمال دارد  بسته های حمایتی و محرک  ها به اثرات مثبتی برسد. جای تعجب نیست که شفافیت از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا استانداردها برای کارایی تولید کالاها یا خودروها ( تبدیل پرمصرف به کم مصرف) به ارائه این امر به مصرف کنندگان کمک می کند.
مشوق ها و هزینه ها همچنین می توانند رفتار مشتری را شکل دهند و باعث تحریک سرمایه گذاری پاک شوند. به عنوان مثال ، برنامه نقدی برای اتومبیل های قدیمی (ارائه انگیزه های اقتصادی برای ساکنان ایالات متحده برای خرید یک ماشین جدید با سوخت مناسب) باعث تحریک خرید اتومبیل های تمیزتر می شود و این باعث بهبود وضعیت آب و هوا و کاهش آلودگی هوا می گردد.
4- ایجاد شرایط  عادلانه برابربرای انرژی پاک  
در سرتاسر جهان یارانه یا مالیاتی وجود دارد که از  طریق  صرف هزینه ی آن می توانند صنعت سوختهای فسیلی فعلی را با فاکتور انرژی پاک و کم هزینه تولید کنند. به عنوان مثال ، در آلمان ، مصرف کنندگان خرده فروشی تا 30 سنت یورو به ازای هر کیلووات ساعت برق پرداخت می کنند ، در حالی که برای گرمایش  تنها 7 سنت برای بنزین یا  گاز هزینه می کنند.
تحمیل مالیات بر سوخت های کربنی باعث تحریک سرمایه گذاری های مورد نیاز در زیرساخت های تمیز ، اطمینان سازمانی برای سرمایه گذاران و مشاغل خواهد شد و موجی از ابتکارات تجاری ایجاد می کند که می تواند گشتاور اقتصاد را تسریع دهد و از محیط زیستی مطلوب بهره مند شود.
5- نوسازی زیرساخت های موجود
براساس این گزارش ، چندین سال بود که زیرساختهای امکانات رو به فرسودی گذاشته اند و بسیاری از آنها هم اکنون برای حفظ ایمنی ، کارآیی ، تاب آوری و مقاومت در شرایط اضطراری و شرایط طبیعی جدید فاقد فناوری مدرن و زیرساخت های فیزیکی محکم هستند.
صدوردستورالعمل برای نوسازی زیرساخت ها باید در جهت بازسازی بهتر آنها باشد. تسهیلات نوسازی شده باید استانداردهای مدرن را برای ارتقاء راندمان انرژی ، کیفیت هوا و آب داشته باشد و هزینه های عملیاتی را در دراز مدت کاهش دهند.
همچنین تسهیلاتی  باید  برای  سیستم های انرژی غیرمتمرکز که  قادر به کنار آمدن با شرایط اضطراری و قادر به انطباق با وضعیت سلامت عمومی یا شرایط اضطراری باشند، فراهم گردد.
6- ساده سازی بروکراسی دولتی
یکی از موانع سرمایه گذاری در انرژی پاک این است: "مقررات سخت و دست و پا گیر". به عنوان مثال ، نصب بیشتر پنل های خورشیدی روی بام در اکثر نقاط ایالات متحده  آسانتر ولی در آلمان دو برابر گرانتر است و نصب آن در آلمان به دلیل قوانین پیچیده صدور مجوز و قوانین نصب دشوار ، سه برابر بیشتر طول می کشد.
این نوع موانع در بسیاری از کشورها در کل بخش انرژی وجود دارد و ضرورت ساده سازی مراحل اعتباربخشی و به دست آوردن مجوز را برجسته می کند..
7- تشویق استقرار سیستم برقی مدرن
 شركت های برق در سراسر جهان با وجود شیوع ویروس كرونا موفق به تأمین برق شدند. این بحران همچنین نشان داده است كه سیستم انرژی ما می تواند با تجدید پذیری  متناوب بیشتر از آنچه قبلاً تصور می شد ،  موفق ترعمل كند.
با این حال ، قیمت های منفی و افزایش نوسانات قیمت نشان داده اند که محدودیتی برای آنچه که سیستم فعلی می تواند انجام دهد وجود دارد. در آینده ،  تولید برق  وبرقی کردن حمل و نقل و صنعت عمران ، ساختمانها (که مصرف کننده آن است) فرصت عالی و چالش بعدی سیستم های انرژی است که نیاز به تقویت و دیجیتالی کردن شبکه های توزیع برق در قرن بیست و یکم را برطرف می کند.

8- تحریک بازسازی بخش انرژی
صنعت سوخت های فسیلی ، از دکل های حفاری تگزاس گرفته تا معدنچیان ذغال سنگ چین ، دچار مشکل اقتصادی شده است. بسیاری از صنایع باید دست به تجدید ساختار گسترده بزنندتا در نتیجه  ی آن تاثیرات اقتصادی محلی ایجاد شود. مشوق های مالی باید انتقال به یک اقتصاد انرژی پاک و تبدیل ایستگاه های سوخت های فسیلی بسته به مصارف جایگزین مانند مراکز داده را تأمین کند.
نتیجه گیری تهیه گنندگان گزارش : با بهره گیری از انگیزه تحریک شده توسط همه گیر جهانی ویروس کرونا ، رفتار "مثبت و پیشگیرانه"  مدیران سیاسی ، مشاغل جهانی و جوامع محلی فرصت های بسیار خوبی را برای ایجاد آینده ای پایدار در مقیاس جهانی فراهم می کند. این شاید بزرگترین فرصتی است که ما برای انجام کارهای مفیدتری در سطح جهان داریم.»»https://www.weforum.org/agenda/2020/06/8-steps-towards-a-sustainable-economic-recovery/نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان ./»https://www.weforum.org/agenda/2020/06/8-steps-towards-a-sustainable-economic-recovery//مجمع جهانی اقتصاد: توصیه هشتگانه اقتصاد دانان برای بهبود اقتصاد پایداردرشرایط فعلی!،
لینک های مرتبط :


       گزارش مجله ی اکونومیست ؛ از آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا 
                دانشگاه آکسفورد پیشگام تولید واکسن است!
دولت های سراسر جهان برای تولید واکسن اضطراری به جای مسابقه فضایی ، صرف هزینه های کلانی را در این رقابت آغاز کرده اند.
تحت اشراف دانشگاه  آکسفورد که راه را برای بسیاری از شرکت کنندگان بلندپرواز و شناخته شده در این رشته و تخصص هموار کرده  تا جائیکه شتاب  تدارک مقدمات وآماده سازی ها  توسط محققان و مؤسسات کمک کننده صورت گرفته ، بسیار شگفت انگیز است ، از جمله این موسسات درگیرماجرا  بنیاد "جنر" است .  یکی از کسانی که با این رشته آشناست  می گوید :  مکانی فراموش شده  در گوشه ی از دانشگاه بدون هیچ گونه فعالیتی قرار دارد ، حتی شش ماه پیش مشغول تحقیقات مفید ی  در مورد بیماری هایی که مردم کشورهای فقیر از آن رنج می برند در آنجا انجام می شد ولی بدون بودجه کافی  بود  اما  اکنون شرکت جنر اولین نامزد احتمالی تولید اولین واکسن موفق برای ویروس (Covid-19) است.
 طبق آماری که توسط موسسه ( میلکن)  Milken ،  مرکز تحقیقاتی آمریکا تهیه شده است ، در حال حاضر حدود 180 واکسن در مرحله توسعه و کسب صلاحیت قرار دارند. در اواخر ماه ژوئن ، چین درخواستی فوری به جامعه پزشکی بین المللی ارسال کرد تا اجازه استفاده از واکسن مورد استفاده برای نیروهای نظامی خود را بگیرد اگرچه هنوز در مراحل آزمایش قرار دارد. چندین واکسن آمریکایی  نیز نتایج خوبی را نشان داده اند ، اما در مراحل نهایی توسعه وکاربرد نیستند. ودرگفتگوی مرتبط  (WHO Sumaya S. Martin) ، دانشمند ارشد WHO ، می گوید: "واکسن ارائه شده توسط دانشگاه آکسفورد برجسته ترین نامزد معرفی درنوع  است."
  واکسن آکسفورد که از بقیه  بیشترپیشرفت داشته است زیرا وارد مراحل آزمایشی نهایی شده است ، اگرچه  چینی ها نیز تولید و ساخت واکسن تولید شده توسط شرکت چینی (سینوفارم) را آغاز کرده اند ، اما از حمایت جهانی درمقایسه با بودجه موجود در آکسفورد بهره نمی برد. شرکت "استرازینکا" محصولات حیاتی انگلیس وظیفه ساختن یک زنجیره بین المللی سازمان یافته را بر عهده گرفته که ماموریت آن تهیه سریع و سریع واکسن در سراسر جهان است!
 دید واضح در مورد اثربخشی  این واکسن در اواخر اوت ،آگوست پیش رو بیشتر روشن خواهد شد  ؟  زیرا حضور حداقل یک آزمایش موفق واکسن به افراد متعهد و سازمان دهندگان امکان استفاده از آن را در مواقع اضطراری می دهد که راه استفاده از آن برای گروه هایی که به عنوان موارد بحرانی طبقه بندی می شوند و به احتمال زیاد این اتفاق در ماه اکتبر رخ خواهد داد ،باز خواهد کرد. 
این شرکت اظهار می دارد كه تصویب كامل واكسن از هر نظر به نتایج حاصل از آزمایش های متعدد نیاز دارد و این همان کاری است كه در ابتدای سال (2021) انجام خواهد شد.معمولا در حالت عادی آزمایش ها برای توسعه ، پیكربندی و یافتن ترکیب واكسن؛  از 10 الی 15 سال طول می كشد ، بنابراین رسیدن به این مرحله در این مدت كوتاه  فوق العاده شگفت انگیز است.
دانشگاه آکسفورد که رقیب دانشگاه (کمبریج) در انگلیس است ، یکی از معتبرترین دانشگاه ها در زمینه علم است. آنچه باعث شد (آکسفورد) نه تنها از نظر استعدادهای علمی برجسته ، بلکه در سطح اول و غنی خود نیز در صدر باشد برخورداری از بودجه مالی قوی است که بدست آورده   و آن را در این موقعیت مناسب  قرارداده است زیرا هیچکدام از 60 گروهی که هم اکنون در دانشگاه در زمینه این بیماری کار می کنند منتظر بودجه دولت نیستند "و این همان چیزی است  (آکسفورد) را در خط مقدم این رقابت برتر نشان داده است"، طبق گفته های یک منبع آگاه ،" چون منتظر چیزی نبودیم ، بلافاصله اقدام کردیم. " از سوی دیگر ، گروهی از محققان در آکسفورد اولین فرمول درمانی را ارائه دادند که در کاهش مرگ و میر ناشی از عوارض ناشی از ویروس مؤثر بود (Covid-19) ، اما بنیاد جنر یک جهش کیفی را پیش تر از بقیه ایجاد کرد.
در حالی که ، این بنیاد از 11 ژانویه ، بلافاصله پس از شناسایی ودنبالکرد ماده ژنتیکی ویروس  کرونا ، کار خودرا آغاز کرد ، و همچنین برای این بنیاد  حرکت سریع آسان بود زیرا که  قبلاً روی ساخت سنتز یک واکسن ضد ویروس مشابه با ویروس (سندرم تنفسی خاورمیانه) کار کرده بود که توانست اکنون با یک بیماری دیگر ناشی از همین قشر ژنتیکی ارتباط مطالعاتی برقرارکند، (سارا گیلبرت) رئیس بخش آزمایشگاه ها در این موسسه با تیم خود کسانی هستند که این کار را در آنجا انجام داده اند  تیم وی ویروسی را که عفونت شامپانزه ها را اصلاح  و پیکربندی کرده است برای دستیابی  به مواد پروتئینی مشابه با (Covid-19)  انجام داده تا به بدن تزریق  شودو یک فرم ایمنی ایجاد نماید.
پس از ساخت ترکیب واکسن ، به مراجع نظارتی پزشکی موسوم به سازمان تنظیم کننده داروها و داروهای دارویی  سریعاً ارائه می شود تا نظرتصویبی خود را برای معرفی واکسن در مراحل واکسن آزمایی بالینی ابراز کنند ، این روند معمولاً حدود 60 روز طول می کشد ، اما در میانه شرایط فعلی می توان آن را فقط در طی یک هفته تا رسیدن به مراحل نهایی اش بدست آورد. از کارآزمایی های بالینی ، آنها با استفاده از داده ها به طور موقت از دیگر تجربیات قبلی  به  جمع  بندی پایانی تسریع داده می شود  برهمین اساس، انتظار در مدت زمانی کوتاه برای  نتیجه گیری از داده ها وجود دارد که مهمترین دلیل  شتابدهی در شرایط  حاضراست و در عین حال ، پیدا کردن و همکاری با کارخانه های دارویی آماده تولید واکسن در مقیاس بزرگتری ضرورتی فوری است.

"استیو  بایتز" مدیرعامل سازمان صنایع بیولوژیک انگلستان گفت: این مقام در مارس گذشته یک مطالعه اکتشافی انجام داد که نشان دهنده پتانسیل محدود و تعداد کمی از موسسات است که در مقیاس جهانی گسترده تر وارد حوزه تولید واکسن خواهند شد ، اما این موضوع به زودی تغییر کرد چون (آکسفورد)  به آن رسیدگی کرده و با تولید کنندگان محلی در آوریل گذشته  و برای نمونه با  شرکت (AstraZenka) قرارداد بست ، که به سهم خود صدها نفر از پرسنل پزشکی را که برای ساخت واکسن و تهیه آن کار می کنند ،تامین  کند.
طبق گفته (AstraZenka) ، تخمین زده می شود هزینه تولید یک دوز واکسن برابر با قیمت یک فنجان قهوه باشد ، تاکنون  شرایط  برای حدود دو میلیارد دوز واکسن رزرو شده است و این شرکت هم اکنون با کشورهای اصلی(اروپا ، آمریکا ، انگلیس و کشورهای اتحاد جهانی واکسیناسیون و واکسیناسیون)   موافقت کرده است تا بودجه را برای پروژه های تولید واکسن تهیه کنند. علاوه بر این ، موسسه  ی سرم و واکسن سازی در هند یک میلیارد دوز اضافی از (واکسن آکسفورد) تولید خواهد کرد که تا پایان سال 2020 حدود 400 میلیون از آنها آماده خواهد بود و اغلب به کشورهای کم درآمد و متوسط ​​اختصاص می یابد ، در انگلیس نیز تا سپتامبر آینده حدود 30 میلیون دوز تهیه می شود.
اما سؤال واقعی در اینجا ، که به طور قاطع  به آن پاسخی داده نشده است ، این است که آیا پاسخ ایمنی که  این واکسن ایجاد می کند برای مصونیت در برابر بیماری و جلوگیری از عفونت  کرونا کافی است؟ در حال حاضر در انگلیس ، یک کارآزمایی بالینی برای بررسی و به دست آوردن پاسخ های واضح برای این سوال انجام می شود ، زیرا حدود 7000 بیمارمورد آزمایش به واکسن تزریق شده و برای به دست آوردن نتایج واضح و روشن ، تحت نظر گرفته شده و علاوه براین  سایر آزمایشات بالینی در برزیل و آفریقای جنوبی نیز پیگیری شده اند. اما این آزمایشات باید   ابهام  چند مورد پرسش را برطرف کنند: از جمله در صورت عدم استفاده واکسن در طولانی مدت بدون وابستگی  یک پاسخ ایمنی ایجاد خواهد کرد؟ و آیا به جای کاهش آن،  شدت بیماری را تشدید نمی کند؟ و چند دوز از واکسن باعث مصونیت مطلوب خواهد شد؟

اگر واکسن موفقیت آمیز باشد و اثربخشی آن اثبات شود ، این دولت های کشورهای جهان هستند که تصمیم به توزیع واکسن و اولویت بندی در به دست آوردن و نحوه  ی توزیع آن می گیرند ، به عنوان مثال در انگلیس ، کمیته مشترک واکسیناسیون و واکسن ها به مقامات مسئول در دولت توصیه کرده است که اولویت اول کارکنان پزشکی وکادرمددکاران اجتماعی هستند که در خط مقدم کار می کنند تا با این بیماری مقابله کنندکه با افراد آلوده تماس وارتباط دارند و ثانیاً مواردی از گروهها در معرض خطروعوارض شدیدتر که زمینه ی مساعدتری در ابتلا به این بیماری دارند  . البته این مباحث تا زمانی که داده های کامل ، دقیق تر و واضح تر در مورد پویایی واقعی انتقال و تأثیرات و پیامدهای واکسن ارائه نشود ، کاملاً درحالت "فرضیه وپیش بینی" است.
بورس جوهانسون در مورد رقابت تولید واكسن گفت: "  توجه  به یك هدف مشترك لازم است كه همه دنیا به دنبال آن هستند." و تاکید دارم: "این رقابت بین كشورها نیست " علاوه بر این ، بسیارخرسندم که این واکسن جهان را از  بحران  کرونا نجات  دهد زیرا این یک پیروزی بزرگ نیز است تا باعث کاهش شدت انتقادات شود و اعتبار بین المللی انگلیس را بر گرداند ، انتقادات تندی که اخیراً به دلیل اقدامات ضعیف و تصمیمات و اقدامات پیشگیرانه نه چندان قابل قبول توسط دولت در طول این بیماری همه گیر مطرح شده است
.https://www.economist.com/britain/2020/07/02/oxford-university-is-leading-in-the-vaccine-race
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان ./https://www.economist.com/britain/2020/07/02/oxford-university-is-leading-in-the-vaccine-race / گزارش مجله ی اکونومیست ؛ از آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا،
لینک های مرتبط :


شنبه 14 تیر 1399 :: نویسنده : عبدالمجید اورا
              
 آهای کرونا با توام
هیولای قرن،از کدوم گوری به زمین ما آمده ای؟ حیرانم و نمیدانم چه کسی منتظرت بوده؟هر که بوده انسان نبوده ..اصلا از جنس ما نبوده...نمیدانم تو در کدام جنگل آدمخوار، متولد شده ای؟چه بی چشم و رو در کشت زار ما بذرافشانی میکنی بی آنکه دلت به رحم بیاید...این حد سنگدلی و قساوت ؟؟؟؟؟!!!
میراث کیست که به ارث برده ای؟وقتی گام پلیدت بر این سیاره گذاشتی همه جای این کره خاکی لرزید،هراسید،و پناه برد به گوشه ی تنهایی..میدانی چه میگویم؟؟؟؟ گوشه ی تنهایی...
در خویشتن خویش واماند...شکست.... کاخ آرزویش ترک ها برداشت...و تو بی چشم و روتر تاختی و غارتگرانه هر چه بود به یغما بردی...ترکتازی هم حدی دارد...ما تلخکامیها کشیده و چشیده بودیم اما تو، تو روی همه ی خونریزان تاریخ بشر سفید کرده ای...
بس نیست...به کدامین جرم ما را این همه حد میزنی؟؟؟؟؟
ما که هرگز سرمست روزگار نبوده ایم...
دلخوشیهای اندک مان دیدار بود...بی انصاف دوران ها!!!!!!
صدای زنگ در خانه هامان خاموش شد...
دیدارهامان تا ....به اطلاع ثانوی موکول گردید...
برگرد برو همان جا که بودی...گورت کم کن..کافی است..
.چه  قدر روزانه بغض مان فرو ببریم.؟؟؟..
چه قدر در فراق آنهایی که به دست پلشت تو رفتند بگرییم و زانوی غم بغل کنیم..؟؟؟
میدانی بی چشم و رو..!!!!عزیزانمان بدون بدرقه برای همیشه ترکمان کردند و ما دورادور ،حسرت وار نگاه کردیم و درد فراق را تا مغز استخوان حس کردیم...حتی شیون ها و گریه ها و فریادهامان در گلو خفه شد مبادا ،تو رسوایی بیشتری به بار بیاوری....
تو را با ما چه سری است؟دلتنیگم میدانی!!!! دلتنگ دوری نورچشمانمان هستیم دوستان و آشنایانمان...نفس هامان زندان توست...تا کی به تصویر جگر گوشه هامان خیره شویم و دیده هامان همیشه نم دار باشد؟؟؟؟؟
بس کن.. برو ...برگرد..این سیاره از تو بیزار است...
تو از محبت چه میدانی؟که یک باره دلهای ما را نشانه کردی؟
تو چه میدانی محروم شدن از دیدار چهره ی مادر و پدر یعنی چه؟
تو چه میدانی محروم شدن کودکان از نگاه مهربان آدمها با آنها چه میکند؟
آهای با تو ام...عشق را میشناسی،عاطفه چه؟احساس آدمی را درک کرده ای؟
بیرحم روزگار!!!!کمی امانمان بده...فرصتی تا لختی کنار هم باشیم...
دلم برای محبت های شیرین دیرین به خدا تنگ شده...
 از لبخندهای پنهان زیر ماسک بیزارم...از دستهای دستکش پوشیده همین طور
رهایمان کن تا آزادنه لبخند بزنیم..تا دوباره گرمی دستان یگدیگر احساس کنیم..
تا بخندیم و با لبخندها دوستی و عشق تکثیر کنیم...
برو..برای همیشه برو تا دوباره نفس بکشیم میدانی.... نفس..نفس
هوای سیاره مان با تو ناپاک است..تو از دیار پلیدی ها می آیی...
برگرد که هر شب تمام چهره ها را مرور میکنم و
در آرزوی دیدارشان اشک ها بی اختیار می چکد...
من عزیزانم را میخواهم...من دنیای قبلی ام را مشتاقم..
.من میخواهم تمام مهربانی را در آغوش بکشم...
من خسته شده ام میدانی؟؟؟؟؟؟؟
گفته اند تو مهمان ناخواسته ای هستی که قرار و میل رفتنت نیست...
ما ذره ای به تو دلخوش نیستیم و تو را اعتمادی نیست...
چه کسی میتواند به دشمن محبت،پناه دهد؟.؟؟؟؟
دیر یا زود باید بروی...هر آنچه از ما دزدیدی  کافی است...
با تو من همخانه نخواهم شد...تو منفور ترین مهمان سیاره ی منی...
تو را هرگز نمی بخشم...برگرد و برای همیشه از اینجا برو...جای محبت تنگ است..

جمیله محمدزاده..چهاردهم تیرماه 99.کنگان....تقدیم به همه
نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


                    چگونه بچه ها به بازی با هم در زیر کرونا بر می گردند؟! ...
 در این مقاله نکاتی برای محافظت از آنها مطرح شده است:
 دولت های متعددی طرح همزیستی با  کرونا را تصویب کرده و از سرگیری زندگی طبیعی را ، حداقل تا حدودی نسبی خبر دادند ، با توجه به این اقدامات ، نیویورک تایمز مقاله ای را توسط "بری کلس "، که دارای دکترای پزشکی است ، منتشر کرد ، که در آن وی به لزوم  پرداختن والدین برای ارزیابی میزان خطرات مرتبط با این امر  نکاتی را یادآور می شود. وضعیت جدید ، اهمیت در نظر گرفتن آنچه که کارشناسان در این رابطه می گویند ، و تصمیم گیری هایی متناسب با نیازمندی  آنها ، مانند همیشه ، بر اساس میزان رضایت آنها از این روند جدید است.
- سوالات سخت و پاسخ های سخت تر
نویسنده؛ مقاله خود را اینگونه آغاز می کند: از آنجا که برخی از نقاط کشور شروع به "گشودن محدودیت ها " می کنند و خانواده ها از منازل خود بیرون می روند ، والدین باید درباره آنچه فرزندان می توانند انجام دهند تصمیمات سختی بگیرند. از آنجا که هیچ دستورالعمل رسمی وجود ندارد ، من از کودکان و نوجوانان باهوش و با تجربه از سراسر کشور درمورد سؤالاتی که از والدین در این رابطه دریافت می کنند ، و چگونگی پاسخ آنها را پرسیدم. در اینجا ما باید به شما هشدار دهیم و توجه خود را به آن جلب کنیم که پاسخ های آسانی وجود ندارد.  رئیس آكادمی کودکان آمریكا و متخصص اطفال  و مراقبت ویژه در فایتویل ، جورجیا گفت: "من هر روز در دفترم ، سؤالاتی از این قبیل دریافت می كنم: چکار كنیم ، ما نمی توانیم برای همیشه در خانه بمانیم ، به برخی فعالیتها نیاز داریم." ؟
وی می افزاید: "من سعی می کنم برای والدین توضیح دهم که این ویروس از بین نرفته است  و هنوز هم وجود دارد ، بنابراین باید در راه برخورد با موضوع ودیگران هوشمند باشیم.وی در ادامه می گوید: علی رغم "تازگی" این ویروس ، اما این معضلات کاملاً جدید نیستند و این همان کاری است که والدین  بصورت معمول انجام می دهند: ارزیابی خطرات ،  نگاه اهتمام آمیر به آنچه کارشناسان می گویند ، ایجاد یک درک صحیح از مکان وزمانی  که سطح راحتی وسلامتی شما در آن نهفته است و... ، سپس تصمیمی  گیرید  که  با سلامتی و ایمنی فررندان تان همخوانی  داشته باشد
- والدین برای نجات فرزندان با دیگران ارتباط برقرار کنند

اگر به دنبال تعیین تاریخ ومکان بازی هستید ، با توجه به همه این خطرات ، شما با والدین دیگر ارتباط خوبی خواهید داشت.  دانشیار کودکان در دانشکده پزشکی و ویسکانسین دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی گفت: "آغاز این ماجرا به شرح زیر خواهد بود: سلام ، فرزندان ما درمورد ملاقات با هم سؤال می کنند و همانطور که می دانید ، این یک لحظه پیچیده گفتگو است." و یکی از والدین می تواند دنبال کند  :  "من می خواستم با یک مکالمه باز شروع کنم ، تا با جای شما آشنا شوم ، به شما بگویم کجا هستم و ببینید که آیا امکان ارسال پیام مداوم (با این محتوا) برای فرزندان ما وجود دارد."....سپس می توانید جزئیات را  گسترش دهید: آیا جلسه در داخل خانه ، خارج از آن ، طول ارتباطات ، حواشی ، غذا ، نوشیدنی ومنطبق با نظارت والدین خواهد بود تا از رعایت قوانین اطمینان حاصل کنید.  "من کمتر نگران تعهد یکی از والدین یا یک مرکز تجاری برای اجرای صحیح کلیه قوانین هستیم ، زیرا نمی دانیم منظور از"  مقررات صحیح مناسب "دقیقاً چیست ، اما من بیشتر نگران این هستم که این قوانین به صورتی سطحی مورد مطالعه قرار گیرند."
-  با احتیاط رفتار کنیم اما با مهربانی
نویسنده هشدار می دهد که خانواده ها نباید بر تغییر قوانین خود فشار بیاورند ، حتی اگر در مناطقی زندگی کنند که اجرای آزاد ( فعالیتهای طبیعی) را انجام دهند. و اگر یک فرد بالغ ضعیف (در معرض خطر) - یا یک کودک - در خانه وجود داشته باشد ، ممکن است بخواهند در شرایطی که دیگران محدودیت های خود را کاهش می دهند ، سخت تر و  شدیدتر امور را جدی بگیرند. همه کودکان - یا نوجوانان - لزوماً به دنبال تماس اجتماعی شخصی نیستند. ما باید زمان بیشتری به یکدیگر بدهیم و با یکدیگر با مهربانی رفتار کنیم.
- فرصتهای امیدوار کننده برای زندگی سالم
 برای کاهش خطرات ، نکته شماره یک برای همه این است که اگر فردی قصد دارد معاشرت کند ، بگذارید تا آنجا که ممکن است در خارج از منزل در هوا وفضای آزاد باشد. با محدود کردن دوره های زمانی؛ شاید یک جلسه کوتاه بعد از ظهر ، به جای مهمانی عصرانه یا یک شب با دوستان. شستشوی دست را تشویق کنید ، به کودکان ضدعفونی کننده دست بدهید و در مورد نیاز به ماسک در پیشبرد ایمنی برای آنها توضیح دهید. و اگر آنها قصد دارند یک وعده غذایی را با هم بخورند ، این به معنی جمع کردن ماسک است ، کودکان باید به اندازه کافی  بایددور از هم بنشینند.
.... آیا  والدین انتظار  دارند که کودکان 100٪ دست خود را تمیز کنند ، و از ماسک به درستی استفاده کنند ، میدانیم که کودکان فقط "کودک" هستند؟  ولی این "لحظه خوبی برای آموزش مسئولیت فردی  به فرزندان است."
  بنابراین ، همه ما والدین  ، سعی می کنیم کودکان را تا حد امکان ایمن نگه داریم ، در حالی که به آنها اجازه می دهیم برخی گام ها را برای حرکت به سمت جهان پیرامون خود بردارند.
نویسنده این مقاله در پایان نتیجه می گیرد: "تابستان متفاوت خواهد بود." "ما فقط باید با هم مهربان باشیم. مردم ایده های مختلفی خواهند داشت ، و ما باید سعی کنیم آنچه مردم فکر می کنند را در نظر بگیریم ، با دانستن اینکه باید آنچه را برای خانواده هایمان  که مفید و مناسب است انجام دهیم. "/https://www.nytimes.com/2020/06/01/well/family/coronavirus-reopening-children-parents-play-dates.html
 

نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان . چگونه بچه ها به بازی با هم در زیر کرونا بر می گردند؟!/www.nytimes.com/2020/06/01/well/family/coronavirus-reopening-children-parents-play-dates.html/ ...،
لینک های مرتبط :


                              ویژگی ها و خصوصیات مشترک ذهن نوابغ:
معمولاً سؤالات زیادی در مورد نکات مشترک بین  متفکران بزرگ مطرح می شود ، ویژگی ها و رفتارهای آنها چیست ؟  چه چیزی باعث تفاوت آنها با دیگران می شود؟
1. آنها  اشتیاق به کاردارند ، صرفاً  بخاطر پول کار نمی کنند.
 اولین ویژگی متمایز این افراد این است که انگیزه  آنها در مرتبه ی اول سود مالی نیست ، بلکه  فعالیت شان یک خود انگیزشی است که مربوط به عشق به زمینه ای است که در آن تخصص دارند. کار کردن در زمینه کاری آنها باعث می شود احساس خوشبختی کنند و از تلاش های انجام شده شکایت نمی کنند. در همین رابطه " دان پینک " نویسنده ی کتاب "حقیقت غافلگیرکننده در   آنچه باعث انگیزه ما می شود" ، می گوید: "پول یکی از انگیزه های بیرونی انسان است ، اما صاحبان  افکاربزرگ ، انگیزه های درونی دارند که به آنها امکان می دهد حتی در سخت ترین شرایط و زمانها به کار خود ادامه دهند."
2. ایثار وفداکاری:
 وقتی شخصی اشتیاق و آرزوهای خود را دنبال می کند و انگیزه های او از درونش می جوشد ، می تواند در مقابل جریانی معکوس قدم برداشته و صبر و فداکاری زیادی نشان دهد. افراد بزرگ همیشه نسبت به آنچه انجام می دهند احساس مثبتی دارند و برای آنچه در آن راه از دست می دهند نگران نیستند.
3. از تنهایی لذت می برند :
این نوع افراد به دلیل انگیزه  بالای درونی خود ، به دنبال چاپلوسی یا تشویق دیگران نیستند بلکه بیشتربه خودباوری  خویش بها می دهند و برای خودشان تصمیم می گیرند که چه کاری انجام می دهند. این باعث می شود آنها به سمت "فردیت سازنده " متمایل شوند و از لحظات تنهایی لذت ببرند.
4- آنها خودشان از كارخود انتقاد می كنند:
 بیشتراین افراد متفکر هستند  که غالباً با نگاهی جدی به کارشان می پردازند. آنها به ندرت از چیزهایی که به دست می آورند احساس رضایت می کنند ، زیرا همیشه در تلاش برای دستاورد بیشتر هستند. این صفت ممکن است مثبت باشد ، اما گاهی درصورت عدم موفقیت،  باعث ناامیدی و استرس و درک منفی از خود می شود.
5.- آنها به دنبال تعالی هستند:
آنها هرگز از عملکرد خود راضی نیستند ، این افراد همیشه در تلاشند تا به اهداف برتر بیشتری برسند. آنها دوست دارند که بر زندگی دیگران تأثیر بگذارند و به دنبال تعالی باشند و به خاطر آنچه انجام می دهند به رسمیت شناخته شوند.
6. ساعت های زیادی را به عرصه  ی تخصصی خود اختصاص  می دهند:
 درهای دانشگاهها همیشه بر روی این افراد بزرگ باز است ، اما این هدف واقعی آنها نیست. در صورت ورود به دانشگاه های معتبر و ریشه دار ، آنها  حتی به عناوین و سمتهای  دریافتی به  خود درآنجا اهمیتی نمی دهند ، بلکه بیشتر به حوزه هایی که در آن  گرایش تفکیکی رشته مورد نظرشان فعال است  ، توجه می کنند. برخی از این افراد خودآموز هستند که بعد از ناکامی در کلاس درس به تنهایی با تکیه برپشتکارخود آموخته اند اما بعداً استعداد هنری یا علمی خود را ثابت کرده اند زیرا انگیزه واقعی آنها اشتیاق و مهارت آموزی است.
7. عشق به دانستن درآنها سیری ناپذیراست:
یکی از مواردی که متفکران را از سایر افراد عادی متمایز می کند ، کنجکاوی است. آنها همیشه به دنبال کشف ، تحقیق و یافتن رابطه پدیده ها، چیزها و افراد اطراف خود هستند. آنها همچنین می دانند که هر آنچه را که مشاهده می کنند می توانند توضیحی برای آن پیدا کنند وهمچنین تا رسیدن به تعبیرواقعی آرام نمیگیرند
8. مشخصه  بارزآنها خلاقیت است:
 رغبت فراوان در دانستن در وجود آنها  باعث می شود تا این افراد ، فردی  خلاق و مبتکر باشند بطوریکه معمولاً  الگوهای آماده و استانداردهای روتین  را رد می کنند. این متفکران همیشه احساس نیاز به عمل متفاوت دارند و قادر به یافتن  بهره نبوغ و ایده های اصلی  خود هستند و برای همه مشکلات راه حل هایی ارائه می دهند.
9. تعهد:
عشق به دانش و نوآوری  با هم مترادف نیستند ، اما بین آنها رابطه وجود دارد ، زیرا آخرین تحقیقات در مورد خلاقیت انسان تأیید می کند که این کیفیت نه تنها در عشق به دانش مربوط می شود بلکه این افراد از روش ویژه ای برای تفکر و کار برخوردارند و در زمینه تخصص خود وسواس دارند. این بدان معناست که ایده های خلاقانه از خلاء بیرون نمی آیند ، بلکه بیشتر اوقات نتیجه تعهد و نظم و انضباط است. این متفکران نابغه با اختصاص زمان بیشتری  به اشتیاق خود ، ایده ها و سؤالات بیشتری را تولید می کنند تا اینکه به راه حل های خلاقانه برسند./https://psicologiaymente.com/personalidad/caracteristicas-grandes-pensadores
#نوع مطلب : تحلیل مقاله، 
برچسب ها : نجوای کنگان ././https://psicologiaymente.com/personalidad/caracteristicas-grandes-pensadores #/ویژگی ها و خصوصیات مشترک ذهن نوابغ:،
لینک های مرتبط :


مدیریت علمی  بحران از نظر "پوپر" :  زندگی مبتنی بر حل بحران ها است
سِر کارل رایموند پوپر(۱۹۰۲ -  ۱۹۹۴) فیلسوف علمی، منطق شناس، ریاضی‌دان و اندیشمند اتریشی-انگلیسی و استاد مدرسه اقتصاد لندن بود. او یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان علم سده بیستم به حساب می‌آید و آثار زیادی در فلسفه سیاسی و اجتماعی از خود باقی گذاشته‌است. ..
کارل پوپر؛ زندگی مبتنی بر حل بحران ها است و ازاومی توانیم این گفته  را اضافه کنیم که  در عرصه ی مدیریت ؛ مدیریت موفق، لذت بخش است.
با روحیه ی پیشگامی ،  جایگاه فرد افزایش می یابد ، زیرا او قادر است مشکلاتی که روزانه ویا در طول کار با آن روبرو است آن  را برطرف کند.
راه حل  آفرینی  در مقابل بحران،  نشان واقعی وجود عملکرد مدیریت موفق است.
 فقط  نگاه سازمانی مطلوب قادر است كه فراتر از بحران و موانع باشیم و سپس بر آن غلبه كنیم و آن را به فرصتی تبدیل  نمائیم  که بتواند برای دستیابی به موفقیت های بیشتر مورد استفاده قراردهیم. هدف اصلی مدیریت توانایی کاهش تأثیر بحرانها قبل از بدتر شدن آنها و بیرون آمدن موفق از آنهاست.
  کنترل :  به خوبی درک  کردن  یک مشکل و جلوگیری از وقوع   دوباره آن...
 تعیین هدف باعث می شود که مدیران  در درجه اول شجاعت و دانش داشته باشند و ازبیشترویژگیهای زیر برخوردار باشند:
1-  برقراری ارتباط شفاف
حل بحران ها نیاز به شفافیت در ارتباطات دارد ، جایی که همه بتوانند نظر خود را ابراز کنند و مدیران واقعی باید گوش کنند ، یادداشت کنند و بخاطر بسپارند.
یادداشت ها و نظرات وی سپس برای بحث و یافتن بهترین راه حل ها به کارگروه ارائه  کنند..
2- خروج از تنگ نظری ها و برخورد با نوا قص.
یكی از مهمترین دلایل بروز بحرانهای عملی روزمره و كلی  خود محدود کردن و جداسازی عناصر و عوامل كار از یكدیگر است كه این مورد در جای خود نیز دلیل عدم توانایی در رفع کردن آنهاست
خیلی وقتها و خودمحدودی در اینجا بدان معنی است که تیم کاری  از یک طرف قادر به برقراری ارتباط ذهنی و فکری نیست واز طرفی هدف سیستم یا  سازمان را درک نمی کنند!
از طرف دیگر واقعی بودن وبه فعلیت درآوردن ، همان چیزی است که  مدیر حقیقی باید در اسرع وقت  آن را ایجاد کند.
3- افق  دید گسترده.
برای اینکه بتواند دو قانون قبلی را به کار ببرد ، یک  مدیر باید دارای یک ذهنیت گسترده باشد و او باید به طور کلی به  وجود اختلاف  نظرات اعتقاد داشته باشد ، و حتی معتقد  باشد که این اختلافات درقالب  نرم افزاری تکامل بخش  قادر است بهترین راه حل بحران ها را پیدا کرده و از بروز مجدد موانع جلوگیری کند.
4- اتصال مداوم  نقاط شکل دهنده یک مدار
راز واقعی مدیریت موفق  تداوم اتصال مردم با دانش و منابع است. یک مدیر موفق باید بتواند
دانش و قابلیت ها  را همزمان بکارگیرد و با بهره گیری از ارزش دانشی که در اختیار دار د وبا  بهره گیری از منابع موجود در اختیار خود و استفاده بهینه از آنها که مهمترین این موارد در این موضوع است با تکیه بر توانایی  خود در اتصال همه این نقاط به یکدیگر لازم است تا بتواند همیشه سازمان و سیستم را به جلو سوق دهد.نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان .مدیریت علمی بحران از نظر "پوپر" : زندگی مبتنی بر حل بحران ها است،
لینک های مرتبط :


دکارت: حدس زدن؛ ابزار رسیدن به منبع دانش است.
 رنه دکارت (1596 - 1650)  فیلسوف ، ریاضیدان و فیزیکدان فرانسوی ،صاحب جمله معروف : "من فکر می کنم،پس هستم".
 در کتاب "تاریخ فلسفه مدرن" (ویلیام کلی رایت) رویکرد فلسفی دکارت را  اینگونه شرح داده است: برنامه درسی دکارت چهار قانون اساسی دارد:
1. "من هیچ چیز را فوری به  عنوان " حقیقت" قبول نمی کنم ، مگر اینکه من به وضوح بدانم که این "حقیقت "است ، یعنی باید از عجله و چسبیدن به احکام قبلی خودداری کنم و فقط به آنچه که در ذهن من روشن و متمایز مشخص  شود بطوریکه  شبهه را متوقف کند ، آگاهی یابم"
2. "تقسیم وتجزیه " هر یک از مشکلاتی که من به آن ها می پردازم تا آنجا که ممکن است  به اجزای کوچک  بخش پذیرتر تقسیم کرده و تلاش می کنم مسئله را به بهترین  روش و شکل برتر ممکن حل کنم."
3. "برای مرتب کردن افکارم ، من  با ترتیب دهی و  ردیف کردن آنها از ساده ترین چیزهایی که می دانم شروع می کنم ، تا اینکه  به تدریج ومنظم به پیچیده ترین  مرحله ی موضوع با بهره گیری از دانش برسم در این راه با فرض چیدمان نظرات ، حتی اگر ساختگی و خیالی باشد نیز جای اشکالی نیست ، از جمله مواردی  که نسبت به یکدیگرتوالی دارند این سیر تسلسل روابط را رعایت می کنم"( حذف یک نظر ایجاد شده اضافی پس از نتیجه گیری کامل)
4. "من در همه موارد بر آمار وداده های كامل و بررسی های جامع كار می كنم زیرا این باعث می شود كه من هیچ چیز را از دست ندهم."
(ویلیام کلی رایت) که  روش فلسفی دکارت را تشریح کرده می گوید:فلسفه ی وی  مشابه رویه هایی است که برای حل مسائل ریاضی استفاده می شود. سپس او آن را با روشی بزرگ تر توضیح می دهد و می گوید:
قبول چیزی به عنوان یک حق یا غیرآن، برای دکارت به این معنی است که مسئله باید کاملاً واضح" CLEAR"باشد وهمچنین متمایز "DISTINCT" در جزئیات و روابط خود  نیزمجزا باشد. ذهن؛ فرد دراین شیوه؛ مسائل واضح و مشخص را براساس روش حدس زدن می فهمد ، همانطور که مثلاً بدیهیات هندسه را  درک می کند، زیرا هیچ چیز به طور مستقیم توسط حواس درک نمی شود با این روش واضح و مشخص است که: بله حدس زدن ! ونه احساس ، منبع اصلی دانش است.نوع مطلب :
برچسب ها : نجوای کنگان .دکارت: حدس زدن؛ ابزار رسیدن به منبع دانش است.،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
نجوا کنگان
دلگیرم از خود با تو نجوا می کنم دریا این سفره ی دل پیش تو وا می کنم
درباره وبلاگ

سلام علیكم اینجانب عبدالمجید اورا متولد1348/6/25- كنگان-محله خور چوری(خیابان استقلال)

مدیر وبلاگ : عبدالمجید اورا
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات